Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Babalar Gününüz Kutlu Olsun. - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Özel Günler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Özel Günler Burada Bayram ve Özel Günler Hakkında Paylaşımları Yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.06.2008, 19:30   #11
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1028 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: BABALAR GUNUNUZ KUTLU OLSUN

babaları sadece babalar gününde değil her zaman BABA olduklarını hatırlayalım
Alt 15.06.2008, 12:42   #12
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 799 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

BUGÜN BABALAR GÜNÜ...

Tüm saygıdeğer babaların ve baba adaylarının babalar gününü en derin sevgi ve saygılarımla kutluyorum.

Ana ve baba olmak kadar zor daha ne var ki.Her zaman yavrularımızı düşünür onlar için çalışır çabalarız.Ne güzel bir duygudur bu.Saçlarımızı süpürge ederiz onlara. Hani büyüklerimiz derlerya nasıl da doğrudur.
" İnsan ana ve baba olmadan ana ve babasının kıymetini bilmez" derler. Çok doğru sözdür.

Bugün babanızı arayınız, gönlünü alınız, yakınsa yanına gidip ellerini öpünüz. Bugününüzü ona ayırınız. Eğer uzakta ise telefon açınız, babalar gününü kutlayınız.

Unutmayınız ki uzakta dahi olsanız yüreğinizdeki o sevgiyi babanıza anlatmalısınız. İnanın bir yudum sevgi dünyalara bedeldir...

Bugüne özel yazdığım BABA EVİN BAŞ TACI adlı şiirim tüm babalara armağanım olsun. Yaşı benden büyük tüm babalarımızın saygı ile ellerinden, benden küçük babalarımızın ise sevgi ile gözlerinden öpüyorum.

Herşey gönlünüzce olsun can babalar, eli öpülesi babalar...
Daha niceeee sağlıklı ve uzun ömürler dilerim.

Allaha emanet olunuz.

İŞTE BABALARA ARMAĞANIM LÜTFEN KABUL EDİNİZ....

BABA EVİN BAŞ TACI

Bugün sizin gününüz gülsün melek yüzünüz
Kutlu olsun hepinizin babalar gününüz
Varlığınız ilaçtır uzun olsun ömrünüz
Kırılmasın kalbiniz sizleri çok severiz

Babam olsa kutlardım öperdim ellerini
Ne anam var ne babam özlerim ikisini
Doyamadım babama öpüyorum kabrini
Nur içinde yat babam dualarım hep sana

Gece gündüz demeden yuvanıza çalışır
Terini hiç silmeden ekmeğini kazanır
Yuvasını düşünüp içine dert akıtır
Unutulmaz hakkınız öpülmeli eliniz

Baba evin baş tacı yuvaların direği
Saygı duyun onlara mutlu olsun yüreği
Biliniz kıymetini çoktur size emeği
Bugün babalar günü güldürün yüzlerini

SABİHA SERİN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.06.2008, 13:20   #13
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 910 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

BABACIMMMM BABALAR GÜNÜN KUTLU OLSUUNNNN......İYİ Kİ TEMELİMİ ATMIŞSINNN

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 15.06.2008, 14:11   #14
HaYLaZ
Usta Yiğido

HaYLaZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaYLaZ Şuan HaYLaZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.01.2010 22:12

Tecrübe Puanı: 679 HaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart --->: BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Ana Gibi Yar..Baba Gibi Diyar Olmazmıs..!!
Babam Babalar Günün Kutlu Ola..
Sitede Ne Kadar Baba Varsa Hepsinn Ellerinde Öper Babalar Gününü En İcten Dileklerimle Kutlarım..!!!
Alt 15.06.2008, 16:41   #15
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Babamın ve tüm babaların "Babalar Günü" kutlu olsun....
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2008, 11:49   #16
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

geçmiş babalar gününüz kutlu olsun..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2008, 11:52   #17
kangallim
Tecrübeli Yiğido

kangallim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kangallim Şuan kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2009 08:35

Tecrübe Puanı: 632 kangallim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

babamı kaybedeli tam bir yıl oldu,,, inşallah şehitlerden biride babam....

Allah merhametiyle bağışlasın hayatta olsaydı ellerinden öperdim, şimdi yapacağım tek şey dua...

tüm babaların ellerinden öperim.. (tabi hakkıyla baba olanların)
DUALARINIZLA DAĞLARI
YERİNDEN OYNATIRDINIZ..

*HADİS-İ ŞERİF*
kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.06.2008, 11:52   #18
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 999 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alt 18.06.2008, 11:53   #19
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 999 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alt 13.06.2009, 16:30   #20
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 799 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart BİR TANEM CANIM BABAM

BİR TANEM CANIM BABAM

BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Bir Tanem Canım Babam

Bilmem senden ayrılalı kaç mevsimler geçti. Koskocaman bir otuz altı yıl. Halen senin yokluğuna alışamadım babam.Yaşadığım her yerde, aldığım her nefesimde, ekmeğimde, aşımda sanki hep yanımdasın.. Seni düşünmediğim bir an olmadı ki, hayalin hiç gözümden gitmedi ki. Sensizlikte, seni unutmaya savaştı yorgun yüreğim. Sensizliğinde seni yaşadı kalbim. Yokluğun öyle acı veriyor ki soluğunu hissediyorum nefesimin her damlasında. Hiçbir şey dolduramıyor boşluğunu. Renkler soluk, gökyüzü karanlık, yokluğunda güneşin bile sıcaklığını hissetmiyorum bir tanem babam. Hasretini rüyalarımda gideriyorum, sabahların olmasını günün doğmasını, rüyamın bitmesini istemiyorum. Seni bir an bile unutmayı denesem de beceremiyorum, savaşıyorum ama hep yenik düşüyorum.

Babasızlığa alışmaya çalışsam da bu sönük yaşama, bedenim kuru bir dal misali, sevgine, sana hasret, susuz sevgisiz bir çölde unutulmuş boş bir saksı gibiyim. Senin adından bir ad duyduğumda kalbim çarpıyor ve gözlerimim buğusu halen kurumuyor.

Hani nasılda bana bazen “Sarı Gülüm” bazen de son çocuk olduğum için “Son Beşiğim Bal Kaşığım derdin”. Rahmetlik Annemden çok senin dizlerinde uyurdum. O şefkat ve sevgi dolu sözlerinle saçlarımı okşadığında sanki bulutlarda uçardım babam. İşte o zaman dünyanın en mutlu çocuğu bendim. Sıcacık ellerin avucumda ve bazen de başımı omzuna yasladığımda koklamıştım o mis kokulu tenini. Öyle güzel Baba kokuyordu ki, halen o kokuyu hissediyorum damarlarımdaki akan kanın her damlasında. Seni kaybetmeden iki gün önce aldığın busenin halen izi kaldı yanağımda.

Canım babam; işte o son buseni saklıyorum halen henüz hiç ama hiç solmadı ki. Seni andığım her an yanağımda busenden kalan bin bir renk güller açıyor. Kenetlenen ellerimizi kopardı ölüm. Biliyor musun babam sen her zaman herkese “ Ben ölürsem acı haberimi en son Sarı kızıma verin, o benim yokluğuma dayanamaz ” demiştin. Ben ise her zaman “ Aman baba sus Allah korusun bir daha böyle şeyler söyleme ben sensiz yaşayamam ki “demiştim. Ama işte kader buya seni kaybettiğimiz gün o acı haber ilkönce bana geldi. Aylarca hatta yıllarca her hafta uğradığım tek yer senin o muhterem kabrin olmuştu. Topraklarını okşadım bu kez, sanki kokunu azda olsa hissediyordum. Duamı ettikten sonra yine seninle her şeyimi konuştum mezarının başucunda. Acaba duyuyor muydun beni. Mezarlıktan ayrılınca yine kalıyordum yalnızlığımla. Halen sensiz yaşamaya alışmaya çalışıyorum ama çok zor. Hiç kimse tutmuyor yerini, senin sevgin gibi bir sevgiyi tadamadım.

Sanma ki seni unuttum canım babam, sanma ki unutacağım asla. Gözlerimdeki sana hasretimin ıslak buğusu hiç bitmeyecek. Adına benzer bir ad duyunca kalbim yine titreyecek..Çünkü sana olan sevgim hiç bitmeyecek.Seni öyle çok seviyorum ki dünyaya yeniden gelsem bırakmazdım saçının bir telini.

Canım Babam senin yerini, boşluğunu yıllarca hiç kimse dolduramadı. Artık kar yağsa da saçlarıma, seni kaybetsem de, sensiz bunca yıllarım boşa geçse de sana olan sevgim halen taptaze bir tomurcuk gibi yüreğimde solmayan çiçek açmaya devam edecek. Babam seni öyle çok seviyorum ve öyle çok özlüyorum ki dünyaya yeniden gelseydim senin sağlığında senin yanından hiç ayrılmazdım.

Bir gün toprakla buluştuğumda sana ve anneme kavuşacağım. İşte o zaman gökyüzündeki melekler, uçuşan kelebekler, dertli bülbüller, bütün kuşlar anasına babasına doyamadan, yaşamında mutluluğu kana kana içemeyen, yüreğinde o tertemiz sınırsız sevgisini herkesle paylaşan ama gerçek sevgiyi tadamayan Sarı Gülüne ağlasınlar. Sahte sevgiler dolu, polyanna oyunu oynanan şu çıkar dolu dünyada sevgi ve saygının yüceliğini tüm dünyaya tanıtmak için çırpınan kızına, ağıtlar yaksın sevenleri. Bir gül ya da bir çam fidanı diksinler başucuna. Şiir kitabının adı olan EFSANE yi yazsınlar mezar taşındaki isminin yanına. Çünkü EFSANE’nin içindeki şiirlerim, mısralarım en sadık sırdaşım oldu, seni kaybettikten sonra beni sabırla dinleyen sadece onlardı.

Bir tanem canım Babam, biliyor musun? Babalar Günü ve Anneler Günü hep acım tazelenir. İşte o zaman sizleri daha da çok özlüyorum sanki. Ama olsun sizler yanımda olmasanız da ben yine de bugün Babalar Gününde tüm eli öpülesi babaların Babalar Gününü kutluyor ve sağlıklı daha nice uzun ömür diliyorum. Anne ve Babası hayatta olanlara da diyorum ki “ Lütfen Anneniz ve Babanız hayatta iken onları çok seviniz,sevgilerini yudum yudum içiniz, saygıda sakın ha kusur etmeyiniz doyasıya koklayınız, gönüllerini hoş ediniz,o pamuk ellerinden öpünüz, dualarını alınız, mutlu ediniz. Çünkü onlar yuvanızın Çınar Ağacıdır. Asla ve asla sakın onların gölgelerinden ayrılmayınız. Onlar yaşamınızın en değerli varlığıdır. Yanınızda iken kıymetlerini biliniz. Yuvadan uçup gittiklerinde artık çok geç.
Tüm Babalara ve Dedelere Selam ve Saygılarımla

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)