Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
OKULLARDA KIYAFET SERBEST - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.11.2012, 22:25   #11
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: OKULLARDA KIYAFET SERBEST

yeni kılık kıyafet yasası Bence Yanlış karar Çünkü standart lazım okul giysilerinde yoksa her öğrencinin maddi durumu farklı bu da öğrenciler arasında ders dışında haksız rekabete üzücü olaylara neden olur Zaten disiplinide bozar.
Alt 30.11.2012, 08:48   #12
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Türkiye´deki degisimi hayranlikla takip ediyorum. Okullarda üniforma sadece geri kalmis ülkelerde vardir. Okul kiyafetleri sadece okulda giyiliyor, okul sonrasi cocuklar normal kiyafetlerini giyiyor. Okulda giyilecek kiyafetler icin veliler eksta bir masrafa sokuluyorlar.
Kimisi markali, kimisi markasiz elbiseler giyecek bunu bilmeyen zaten yok. Bizim zamanimizda herkes ayni kiyafeti giyerdi ama biz kimin zengin, kimin yoksul oldugunu gayet iyi bilirdik. Ayakkabisindan, kantindeki harcamalarindan, hatta duruslarindan bile bellidir o cocuklar.
Ben cok yakinda basörtüsü, sac, sakal, biyik kisitlamasinin da kalkacagina inaniyorum.
Her yil okul kiyafeti almaya zorlanan velilere de gözünüz aydin demek istiyorum.
11 yasindaki ortaokul ögrencisinin kravat takmaya zorlanmasini kafam hic almamisti, nihayet dogruya dogru gidiyoruz.
Alt 30.11.2012, 21:18   #13
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 739 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Okul bir eğitim bir disiplin ve hayata hazırlma kurumudur. Buda belli bir kural ve standartlık, giyim tarzı gerektirir. Kimin öğrenci kimin öğrenci olmadığı nasıl anlaşılacak. Anlındamı yazacak?
Veliler ünüforma almaktan kurtulmuşmuş bir yıl boyunca giyeceği üniformayı alamayan veliler hergün değişik giysi giymesi gereken giysileri nasıl alacak bu nasıl mantık anlayamadım? Uyuşturucu satanlar okul önlerinde daha rahat haraket edecektir, okula girp çıkmaları daha kolay olacaktır tek faydası budur.
Hiçte iyiye giden şey yok herşeyi birbirine karıştırdılar ülkemizde bazı şeyler iyiye gitmezken bu tür gereksiz şeylerle halkı oyalamak birşeyler yapıyormuş gibi görünmekten başka bir şey değil!
Üniforma nerelerine batmış nesi rahatsız etmişki böyle saçma sapan bir uygulama yapılıyor deli saçmasından başka birşey değildir. Bu karar hangi ilgili kurumların görüşleri alınarak alınmışır? Kesinlikle iptal edilmesi gereken bir karar! Umarım bu yanlıştan bir an evvel vazgeçilir.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2012, 22:07   #14
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 865 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Zengin fakır ayrımı zaten olacak okullarda marka tutkusu olacak alan olacak alamayan olacak hadı bunların hepsini gecın , özellikle gelişmemeiş yerlerde bılhassa İstanbulda okul onlerınde satılacak uyusturucu vs. gibi şeyler bu serbestlik ile daha kolay satılma ımkanı bulacak cunku kım öğrencı kım değil bellı olmayacak.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sivaslıgenç'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2012, 22:41   #15
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Okul bir eğitim bir disiplin ve hayata hazırlma kurumudur. Buda belli bir kural ve standartlık, giyim tarzı gerektirir. Kimin öğrenci kimin öğrenci olmadığı nasıl anlaşılacak. Anlındamı yazacak?
Veliler ünüforma almaktan kurtulmuşmuş bir yıl boyunca giyeceği üniformayı alamayan veliler hergün değişik giysi giymesi gereken giysileri nasıl alacak bu nasıl mantık anlayamadım? Uyuşturucu satanlar okul önlerinde daha rahat haraket edecektir, okula girp çıkmaları daha kolay olacaktır tek faydası budur.
Hiçte iyiye giden şey yok herşeyi birbirine karıştırdılar ülkemizde bazı şeyler iyiye gitmezken bu tür gereksiz şeylerle halkı oyalamak birşeyler yapıyormuş gibi görünmekten başka bir şey değil!
Üniforma nerelerine batmış nesi rahatsız etmişki böyle saçma sapan bir uygulama yapılıyor deli saçmasından başka birşey değildir. Bu karar hangi ilgili kurumların görüşleri alınarak alınmışır? Kesinlikle iptal edilmesi gereken bir karar! Umarım bu yanlıştan bir an evvel vazgeçilir.

Pusula_58, edepsizlik etmeden bir konuyu tartisamaz misin? Herkes kendi fikrini söylüyor ben de kendi fikrimi söyledim, kabul eder veya etmezsin ama terbiyesizce ifadeler kullanarak kendi seviyeni düsürürsün. Bir daha ki yorumlarinda efendi olmayi dene.
Alt 01.12.2012, 00:57   #16
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 739 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Üzerinize alınmaya gerek yok beyefendi cevap yazayım derken edebsizliği siz yapıyor olmayasınız, cevabımda bir şey yoktur sadece sokak dilince yazdım hepsi bu. Başka zamanlarda burda yazılan cevaplanan yorumların en masumcası bu.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.12.2012, 10:30   #17
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 461 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kim bilir altından ne işler yürütecekler hep yaptıkları iş bu zaten delikanlı gibi çıkıp iş yapamıyorlar, hep alttan hep alttan.
Alt 02.12.2012, 10:17   #18
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 618 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Anlayamadığım birkaç şey var.
Hep eşitlik, hep zengin fakir edebiyatı yapılıyor. Zenginlik fakirlik sadece önlükle, üniforma ile mi oluyor anlayamadım. İlkokul üniformalarının renkleri aynı iki çocuk alalım. Bunlar şimdi eşit mi? Birisi şehrin en lüks dersanesine giderken, diğeri okulda satılan kitabı bile alamıyor. Ama üniforma renkleri aynı. Eşitlik çözüldü mü? Bu mudur yani sizlerin eşitlik anlayışı? Sadece kıyafete bakarak mı eşitlik gidecek diyebiliyorsunuz. Okulda kıyafet harici şeyler bozmadı da sadece öğrencinin istediği şeyi giymek istemesi mi eşitliği bozacak. Pes.
Bunun sınırları da çizilmiş. Diz üstü, vb. vb. Başı açık da denmiş. eee. Baş kapalı denmiyor. ( En büyük korku bu zaten ) şu marka veya bu marka da denmiyor.
Bu tarz kurumlarda da eşit kıyafetten bahsedelim. Gidin sokağa pazara. Nüfus müdürlüğündeki herkes sadece lacivert pantolon, mavi gömlek, lacivert kravat takabilecek deyin. Kadınlar saçlarını şöyle topuz yapacak, buradan bağlayacak deyin. Nedir bu ya? Her şey başkalarının istemesine göre mi olacak? Asker, polis de sivil giyinsin e gelince onlar giyinmesin kardeşim. Onların uyması gereken katı disiplin olacak. Zaten o nedenle asker ve polis diyoruz. Öğrenciye de üniforma buna da üniforma. Okulda asker mi polis mi yetiştiriyorsunuz. Siz disiplini zorlayarak öğretemezsiniz ki.
Evet. uygulamaların ilk zamanlarında kimi ortaokul seviyesi öğrencilerde bazı sıkıntılar yaşanabilir. ( ki zaten başka konularda ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır )
Ama bu işin kültürünü daha 6-7 yaşındaki çocuğa aşılarsanız, kıyafet nedeni ile alay etmek, aşağılamak aklına bile gelmez çocuğun.
Ne yani. 6 yaşındaki çocuk " git sen bizimle oynama senin ayakkabın adidas değil" mi diyecek. Hayır. Kıyafetine bakmadan oyuna devam edecekler. 2. sınıf 3. sınıf derken, bu nesil elbise markasına göre insanlara etiket takmayacak bizler gibi.
Hele ki uyuşturucu ile kıyafet bağlantısını hiç mi hiç anlayamadım. Ne yani. Üniformalı sistem varken okullara yaklaşamayan şahıslar, şimdi sivil kıyafetle okula yaklaşıp uyuşturucu mu satacak? Peki bu komplo teorisini ortaya atanlar hiç düşünemiyorlar mı ki, uyuşturucu satmayı kafasına koyanlar yine belirli yaşlardaki satıcılarına o okul üniformasını giydirip satıcıyı sadece okul önünde değil, sınıfa kadar sokabilme kabiliyetlerin her zamankinden daha fazla olduğunu?
Alt 02.12.2012, 12:09   #19
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Tek tip kıyafete devam edilmesinin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Umarım eski düzene geri döneriz.
Alt 02.12.2012, 14:24   #20
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 922 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Size bir örnek vermek istiyorum. Benim kızım hafta sonu okulda verilen kursa gidiyor. Hafta içi normal okul formasıyla okula gidiyor. Hafta sonu serbest giyiniyorlar. Kızım her hafta farklı bir kıyafet giydirmeme rağmen, arkadaşlarının kıyafetlerinden etkileniyor. Örneğin o etek giymişti anne bende giymek istiyorum gibi. Düşünün bir cumartesi günü serbest olmasına rağmen bunu yaşıyorum. Hergün serbest olsa ne yaparım. Okul forması en uygun kıyafettir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)