Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Atatürk ve Sivas
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Atatürk ve Sivas Atattürk ve Sivas

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.11.2008, 17:37   #11
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 740 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Atatürk Genci misiniz?

Atatürk Genci olmayanın ne işi var TÜRKİYE de.
Ne mutlu Türküm diyene, Ne Mutlu Atatürkçü olana.
Alt 10.11.2008, 17:49   #12
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: -->: Atatürk Genci misiniz?

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Biz ilkokuldan üniversitiye kadar 17 yil boyunca Atatürk ilke ve inkilaplarini ders olarak okuduk, anlayan anladi, anlamayan anlamadi, Atatürkün yaptiklarini kimse inkar edemez, Onu elestirmek haddime degil, sonsuz saygim var, her türkünde saygisi olmasi lazim ama herkes Atatürkcü olmak zorunda degil.
Ne olmak zorunda peki ?
Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı acaba bu genç ne olmak zorunda bırakılacağını hiç düşündümü dersin?
Alt 10.11.2008, 17:58   #13
Divriği_Mursal
Yiğido

Divriği_Mursal - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Divriği_Mursal Şuan Divriği_Mursal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2009 08:41

Tecrübe Puanı: 583 Divriği_Mursal FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Atatürk Genci misiniz?

Suç Atatürk'teki bu insanlar için uğraşmış..Cumhuriyetin temellerinin Sivas'ta atıldığına inanamıyorum...
Divriği_Mursal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.11.2008, 18:29   #14
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1169 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Divriği_Mursal Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Suç Atatürk'teki bu insanlar için uğraşmış..Cumhuriyetin temellerinin Sivas'ta atıldığına inanamıyorum...
Yoo yılmak yok, kimseyi dışlamak yok. Kendini Atatürk genci olarak saymayan insanları da Atatürk genci yapacak olan bizleriz. Sivas'ta bu hamur kesinlikle var, er geç herkes doğru yolu bulacak, bunu bizle sağlayacağız sevgili dostlar.

Saygılar....

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.11.2008, 20:05   #15
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Cevap: -->: Atatürk Genci misiniz?

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ne olmak zorunda peki ?
Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı acaba bu genç ne olmak zorunda bırakılacağını hiç düşündümü dersin?
Ben,insanlarin özgürce düsüncelerini yansitabilmesi taraftariyim. Yani düsünce özgürlügü. Atatürke minnettarim ve rahmetle aniyorum.
Alt 10.11.2008, 20:11   #16
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Atatürk Genci misiniz?

Alıntı:
ofgurleyuk78 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Atatürk Genci olmayanın ne işi var TÜRKİYE de.
Ne mutlu Türküm diyene, Ne Mutlu Atatürkçü olana.
Hosgörü cok önemli, sizin gibi düsünmeyene gösterilen hosgörü gercek hosgörüdür. Insanlari dislamak cok yanlis. Ben bu ülke icin askerlik yaptim, vergi ödedim ve simdi Almanya da yasiyorum yada yasamak zorundayim ama vatanimi ve milletimi cok seviyorum. Ayrimcilik yapmayalim lütfen.
Alt 10.11.2008, 21:01   #17
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Sağa sola bakıyorum, gazete, kitap, dergi okuyorum; Atatürk'e saldırı, taşlama, yergi, eleştiriden geçilmiyor; anlıyorum ki Atatürk büyük suç işlemiş....

Niçin...?
Çünkü dünya görüşünde, evrene bakış felsefesinde ideolojik içeriğinde 'Aydınlanma'yı yeğlemiş; Atatürk, 'Akıl inançtan, bilim dinden bağımsızdır' demiş.

A benim canım Mustafa Kemal'im uygarlığın ışığına neden yüzünü dönersin? İran'a bak, Suudi Arabistan'a bak!... Bırakaydın, bağnazlığın dipsiz kuyusunun batan dolabında dönenseydik. En büyük suçunu "GERÇEK YOL GÖSTERİCİ BİLİMDİR" diyerek işledin.

Atatürk suçlu...
"Vatanın bağrına düşman dayamışsa hançerini" Gazi Paşa görmezlikten geleydi;

"İngiliz muhibbi" olaydı, "Amerikan mandacılığı" na sarılaydı;
"Ya istiklal ya ölüm" deyip ortalığa atılarak pişmiş aşa neden soğuk su kattı?

Atatürk suçlu...
Osmanlı, Sevr Antlaşması'nı kuzu kuzu imzalamışken bizlere Konya Ovası yetmez miydi?
Denizi zaten sevmeyiz, dağların gerisine çekilip bozkırda otururduk.
Eloğlu vatanın minarelerine çan takar,
bizim cami yaptırma dernekleri de Haymana bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırırdı.

Nemize gerek İstiklal Savaşı?
Nemize gerek İzmir, Aydın, Edirne, Çanakkale, İstanbul?
Nemize gerek Lozan, a Mustafa Kemal Paşa?

Atatürk suçlu...
Sevgili Mustafa Kemal, kadın hakları senin neyine?
Bak, şimdilerde genç kızımız başına türban takarken sana da verip veriştiriyor. Yurttaşlık Yasası çıkardın, erkek karısını iki sözcükle boşayamıyor;
ama kadın kara çarşafa girip sana beddua ediyor.
Hukuk devrimini neden yaptın Kemal'im?

Atatürk suçlu...
Çünkü cumhuriyeti ilan etti.
Haydi padişah efendimize kıydı, hilafete neden dokundu?
Laik devletten daha büyük günah olur mu şu dar-ı dünyada Gazi Kemal'im?..
Atatürk suçlu...
Osmanlı'nın cengâverliğinden bizi soyutladı;
1923'ten bu güne "Yurtta barış, dünyada barış" diye yaşamak erkekliğimizi öldürmedi mi?

Biz korkak mıyız a Gazi Paşa?
Savaşçılıktan nasıl vazgeçeriz?
Senin en büyük suçun barışçılık değil mi?

Atatürk suçlu...
Çünkü 1923'te kurulan cumhuriyete 1925'te başkaldıran Şeyh Sait 'e el sürmeyecekti;
hilafetçi Said-i Nursi 'yi başkente buyur edip devletin başına oturtacaktı.
On bir yıl süren savaşlardan sonra temelini attığı devleti,
İngiliz işbirlikçisi şeyhlere, aşiret reislerine, seyyitlere lokma lokma sunarak, parça parça edecekti.
benim Mustafa Kemal Paşam,
ayaklanmalara karşı neden beyaz teslim bayrağını çekmedin de üstlerine yürüdün?

Atatürk suçlu...
Öyle bir cumhuriyet kurmuş ki, bir türlü yıkılmıyor.
21'inci yüzyıla yaklaşıyoruz, devleti Amerika'ya teslim edemedik, parçalayamadık;
bu yüzden Gazi'ye çok kızıyoruz,
cumhuriyetin harcını sağlam karmış diye öfkeleniyoruz.

Atatürk suçlu...
Yetmiş yıl önce bağımsız bir cumhuriyet kurmuş, bize bırakmış;
yarım yüzyıldan beri laik cumhuriyeti çağdaş demokrasiye yakışır bir düzeye getiremedik;
bu yüzden öfkelendikçe yarım yüzyıl öncesine dönerek Atatürk'e veriştiriyoruz.

Atatürk suçlu...
Çünkü canım Mustafa Kemal, bizim adam olacağımızı sandı, biz cüdam olduk;
başımızı dik tutacağımıza, Ortadoğu'da "süper yabancı devlet" in taşeronluğuna soyunduk;
içimizdeki aşağılık duygusunu Atatürk'ü eleştirerek gidermeye çabalıyoruz.

Şu günde böyle bir şeyi tartışıyor olmak üzüyor beni ancak cevap vermedende olmuyor,Alıntıdır ama isabetli bir yazıdır.Yazanın emeğine sağlık.
Alt 10.11.2008, 21:13   #18
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1169 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Kimse kimseye elbette fikrini, düşüncesini, ideolojisini empoze edemez, bu insanlığa karşı yapılan bir suçtur geçtim İslam'ı, Atatürkçülüğü.
Bu dönemki Atatürkçüler evet bende bu dönemki Atatürkçülerden kasıt Atatürk'ü anahtarlık gibi görenler, rozet gibi görenler ise 12 eylül Atatürkçüsü Kenan Evren'se bende Atatürkçü değilim o zaman.
Ben ideolojik olarak, yaşam biçimi olarak kendime O'nu rehber edindim, O nasıl mütevazi ve zorlayıcı bir insan değilse, nasıl naciz vücudunun toprak olacağını söylemiş ve benim değil düşüncelerimin peşinden gidin demişse bende onun dediği gibi düşüncelerinin peşinden gitmişimdir ölene kadar da böyle yapıcam, bu dini gereklerimi yapmayacağım anlamına gelmez çünkü ne yazık ki Türkiye'de devamlı karıştırılan şeyi yapmayacağım, Atatürk ve Hz. Muhammed ya da Tanrı, Kemalizm ve din birbiri ile karşılaştırılamayacak şeylerdir, farklı kurvaldalar çünkü birbiri ile alakasız şeyler, namazımı kılarım ama Devletçi ekonomiyi savunur, Laikliğin yok olmaması için elimden geleni yaparım örneğin.

Çok sevdiğim bir hikaye vardır.

Atatürk geri dönmüş, dolmabahçede vefat ettiği yatakta yatıyor kafasını kaldırıyor, dil meselesini naaptınız diyor, "Dil OK'dir Atam" diyorlar, Ekonomi ne durumda diyor "Ne var ne yok özelleştirdik Atam artık serbest piyasa ekonomisi" demişler, neyse böyle gitmiş bunların hiçbirine kızmamış, en sonunda birisi "Atam sen kalkta ben yatam" demiş. Nerden çıktı bu münasebetsiz laf demiş Atatürk "E Atam demişler biz Atatürkçüler böyle deriz." Öylemi demiş Atatürk, O zaman ben Atatürkçü değilim!!!

İşte olmaz ya böyle bir olay olsa heralde Atatürk gerçekten bu cevabı verirdi. O bakımdan burda bir mesajımda dedim, Herkes er geç doğruyu bulacak, bunu biz anlatıcaz, kimseyi zorlamadan, gerçek Atatürkçüler, Kemalistler anlatıcak, ilkeleri 21. Yüzyıla uyarlayıp anlatıcaz, 12 Eylül'cülerin elinden kurtarıp Atatük'ün ideolojisini, tıpkı geçmişteki gibi yine halka vericez.

Saygılarımla...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.11.2008, 21:13   #19
sivaburs
Usta Yiğido

sivaburs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaburs Şuan sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.03.2016 22:10

Tecrübe Puanı: 1613 sivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISI

Sitede yazılanları kaygıyla okudum.Amacım ahkam kesmek değil arkadaşlar ama birkaç cümle eklemek zorunda hissettim kendimi.

Atatürk’ün ülkemiz için neler yaptığını size burada sıralayacak değilim.Zira hemen herkes bunlardan haberdardır.Kişi bazında yaklaşıldığında Atatürk’ün etik olmayan bazı yanlışlar içerisinde olduğunu söyleyebilirsiniz.İçki ve sigara içerdi denilebilir, çapkındı denilebilir, denilebilecek şeyler çoğaltılabilir.Ama unutulmamalıdır ki Atatürk de bir insandı ve şu an sizde de bulunan birtakım yanlışları yapması gayet doğaldır ki bunlar kişisel yanlışlardır ve bu yanlışlar sadece kendine zarar vermiştir, ülkesine değil.Bu insan bizim insanımızdı arkadaşlar, bizden biriydi. Tıpkı Osmanlı Padişahları gibi bizdendi.Onlar içerisinde de yanlışlıklar yapan birçok insan vardı.Ama bu yanlışlar ne Atatürk’ü ne de Padişahlarımızı kötüleme ihtiyacı doğurmamalıdır. Hele şu sıralar ki; milli takımımızın bir milli maçı alıp bayrağımızı dalgalandırması, bir atletimizin bronz bile olsa bir madalya alıp göndere bayrağımızı çektirmesi bile ülke insanını sokaklara döküyorsa, böyle bir devirde yaşıyorsak, geçmişte bu insanların yaptıklarını düşünelim ve lütfen geçmişimize biraz saygılı olalım.Bu eleştirileri yapan arkadaşların, eleştirdikleri insanların devrinde yaşamış olsalardı onların arkasından sonuna kadar gideceklerine inanıyorum.

Atatürk’ü seven ve sevmeyen veya padişahları seven veya sevmeyen diye çekişmeye girmenin olsa olsa düşmanlarımıza faydası olur arkadaşlar, bize değil. Saygılarımla…
sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.11.2008, 21:25   #20
Kibrisli
Usta Yiğido

O gençlerin terbiyesizliği, onlarada anlatıcaz Atatürk genci nasıl olur, eğer kendilerini öyle hissediyorlarsa ona göre davranmalılar. bakın elimde benim 1930lardan kalma dergiler var orada gördüğüm gençler işte Atatürk genci, çağımızdada onlar gibi disiplinli, eğitimli bu çağa uygun gençler olmalıyız.

Atatürk'ü kullanıp siyast yapanlar diyorsunuz ama Atatürk bir kurtarıcı olduğu gibi bir siyasi olgu, bir siyasi şahsiyet, kendi yarattığı bir ideolojisi var heraldeki siyaset yaparken ister istemez içinde olacak, ondan ilham alıyoruz çünkü.

Ama ben anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım ve anlatabilmişsem kendi kişisel görüşüm konusunda bu saf amacıma karşı çıkmazsınız heralde

Saygılarımla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)