Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.12.2008, 12:14   #11
haticeözlü
Tecrübeli Yiğido

haticeözlü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haticeözlü Şuan haticeözlü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.06.2011 07:59

Tecrübe Puanı: 609 haticeözlü FAZLA SÖZE GEREK YOKhaticeözlü FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: İnadına kriz yok

EMİNİM ŞİMDİ KRİZ YOK DİYENLER İNTERNETTE HUMMALI BİR ARAYIŞ İÇİNE GİRMİŞLERDİR.ONUN BUNUN AĞZINDAN DÖKÜLEN LAFLARLA KRİZİN OLMADIĞINI ISPATLAMAYA ÇALIŞACAKLARDIR.ARKADAŞLAR KRİZ YOK MEDYA ABARTIYO DİYOSUNUZ YA O BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNDAN NE KADAR EMİN OLABİLİRSİNİZ Kİ.BİZE YANİ KRİZ VAR DİYENLERE CANLI ÖRNEKLER VERİN Kİ İNANALIM(NASIL OLCAKSA).GERÇEKLER ACI GELMESİN.İNATLA,MURATLA BU İŞLER YÜRÜMEZ.GERÇEKÇİ OLUN VE DIŞARIYA BAKIN.İNSANLAR MUTSUZ,UMUTSUZ,KARAMSAR.BUNLAR IDA MI GÖRMÜYOSUNUZ.YAPMAYIN YA AYIP VALLAHİ!!!!!!!
Alt 13.12.2008, 12:20   #12
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Konu 6 ay önce açılmış. O zaman kriz bu kadar net değildi. Bu sözü şimdi söylenmiş gibi yorumlamak yanlış olur.
Tüm dünyada kriz varken bizde yok demek biraz abes olur. Teğet geçtiğide yok, dikine kesti...

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2008, 12:28   #13
haticeözlü
Tecrübeli Yiğido

Tecrübe Puanı: 609 haticeözlü FAZLA SÖZE GEREK YOKhaticeözlü FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
GuNaY Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Konu 6 ay önce açılmış. O zaman kriz bu kadar net değildi. Bu sözü şimdi söylenmiş gibi yorumlamak yanlış olur.
Tüm dünyada kriz varken bizde yok demek biraz abes olur. Teğet geçtiğide yok, dikine kesti...
ALTI AY ÖNCE AÇILAN BİR KONU BUGÜN TEKRAR GÜNDEME GETİRİLMİŞ.BİZDE YORUMLARIMIZI BUGÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE YAPIYORUZ.HEM UNUTMAYALIM BUGÜN YARINA DÜNLE BESLENEREK YOL ALIR....
Alt 13.12.2008, 12:33   #14
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
haticeözlü Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ALTI AY ÖNCE AÇILAN BİR KONU BUGÜN TEKRAR GÜNDEME GETİRİLMİŞ.BİZDE YORUMLARIMIZI BUGÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE YAPIYORUZ.HEM UNUTMAYALIM BUGÜN YARINA DÜNLE BESLENEREK YOL ALIR....
Bugüne özgü daha güncel konular var orada yorum yapılması daha uygun olur dedim.
Konu ekonomi bugüne göre yapmak daha mantıklı bencede. Tarih olsa neyse diyelimde

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2008, 12:38   #15
haticeözlü
Tecrübeli Yiğido

Lächeln Cevap: İnadına kriz yok

Alıntı:
GuNaY Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bugüne özgü daha güncel konular var orada yorum yapılması daha uygun olur dedim.
Konu ekonomi bugüne göre yapmak daha mantıklı bencede. Tarih olsa neyse diyelimde
HAKLISIN. BEN ORDA DA YORUMLARIMI YAPTIM AMA İNADINA KRİZ YOK DİYE BİR BAŞLIK GÖRÜNCE DAYANAMADIM.BURAYADA YORUM YAPTIM...
Alt 13.12.2008, 13:22   #16
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 708 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sayın özlü ablamız kriz olup olmaamsı onemli değil diyorum...tamama var ..ailecek şu kriz canavarına karsı nasıl önlemler aldınız..hanı tecrübelisiniz bi anlatın bileelim da...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2008, 15:12   #17
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4506 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Benim ülkemde cocuklar soguk siniflarda ders yapiyor, devlet okula giden minik körpeleri isitamayacak kadar acizken bir kriz var mi yok mu tartismasi bana cok sacma geliyor. Daha öncede belirttim; eger ayni olay Almanya da olsa bakan istifa ederdi, bizimkiler o kadar piskin ki özür bile dileme geregi duymuyorlar. Ülkede kriz yok diyenler ya piskin yada o piskinlerin taraftari. Okulunu isitmaktan aciz bir ülkede krizden degil adini bilmedigim kriz ötesinden bahsetmek gerek. Yoksa bunlar krizi baska anlamda mi kullaniyorlar.
Alt 14.12.2008, 16:09   #18
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2156 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

bilindigi üzere kriz sözü normal günlük yaşamımızda her an duydugumuz söz!
peki sizce bu kriz söylemi gerçekten dendigi kadar varmı, yoksa bu medyanın
bir insanları germek ve seçimler öncesi oluşturdukları bir kampanya mı?

Etrafımıza bir bakalım, en son model arabalar, lüx evler,eglence mekanları ve restaurant lar.
Yani yanlış anlaşılmasın illaki herkes alıp giyinip ve yiyemiyor..

Hergün tv lerde tüm kanallar saatler boyunca kriz çıgırtkanlıgı yapıyor ve buda insanların psikolojisini etkileyip alışveriş yapma iştahını kaçırıyor..

Dogal olarak esnafların işlerini aksatıyor.
şunu ifade edeyim hiç birşey yok diyemeyiz fakat , şehrin bir köşesi yanıyor siz kendi evinizde çıkmış gibi şivan kopatmanız ne derece mantıklı. ABD de yangın çıktı, bizim medya burdan şivan kopardı.
Ülkede krizden çok dedikodusunun olduğunu düşünüyorum. Krizin gürültüsü yapılıyor şu an. Bu da tüketiciyi sindirmeye yetti. İşleriniz düştü, ama perakende sektörü aynı zamanda çok dinamiktir.
Alışveriş yapmanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Basında çıkan haberlerin asıl gayesi ekonomik gelişmeleri doğru bir şekilde iletmek. Ancak; gereğinden fazla abartılmış yayınlar ve gerçekleri yansıtmayan haberler hepimizi olumsuz yönde etkiliyor. Yapılan abartılı her haber, ekonomideki taşların yerine oturmasını zorlaştırıyor. "

ben su anda kriz oldugunu sanmıyorum cunku herkesin altında bir araba herkes alısveriş merkezlerinde vs vs..

sadece buyuk sirketler krizi bahane ederek birseyler elde etmeyi hedefliyor. dune kadar dunyanın paralarını kazanan sirketler simdi kriz sebebi ile işçilerin maaslarini oduyemıyoruz diye sitem ediyorlar peki onceden kazandıkları parayı ne yaptılar onlarda eridi bitti mi?

cok buyuk rantlar donuyor krizi bahanesi ile.

birde şu var hesabını bılmeyen herzaman bu duruma dustu gecmıstekı gıbı buyuk sırket sahıplerı dolar uzerınden iş yaparlarsa olacagı bu adam arabasını bıle turlıyeden almıyo gıdıp dısardan alıo dolarla oduo dolar bı yukselıo butun borclar 4 katına IKIO TABI KES PARA FAIZDE BOZARSA dha fazlasını kaybedecek ya bozuo borclarını kapatıo sermayesını donduremıyor yada bozmuyor yıne sermayesını ya kapatıo yada ıscı cıkarıyor e bu sefer ne oluyo cekırdekten gelen malıyet fıyatları artıyor zamlar baslıyor ... lüks yasama alısan buyuk sırketlerde heseabını bılmeyen ınsanlar kendılerıyle bırlıkte herkesı bıtırıyor baglantılı olarak once durumu orta olanlar zayıflasıyo kotuler dahada kotu oluyo bı iş veren olarak 2000 yılında iflasın eşiğinden dönen akıllanıp bu sefer krizden etkilenmedi.dolarla oyun olmaz )

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 14.12.2008, 16:45   #19
sevgim 58
Usta Yiğido

sevgim 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgim 58 Şuan sevgim 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.06.2015 00:53

Tecrübe Puanı: 976 sevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblick

var tabiki ama bu hayatin bir kurali hep oacaktir...............
Alt 14.12.2008, 17:05   #20
haticeözlü
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
kasparix Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sayın özlü ablamız kriz olup olmaamsı onemli değil diyorum...tamama var ..ailecek şu kriz canavarına karsı nasıl önlemler aldınız..hanı tecrübelisiniz bi anlatın bileelim da...
sevgili kasparix arkadaşım krizin olup olmaması önemli değil diyosun.nasıl önemli olmazmış.elbette önemli.bu ülkede yaşayan her birey için önemli.önemli olan krizi en az zararla aşmak.tabiiki biz de kendimize göre önlemler alıyoruz.gereksiz harcamalar yapmıyoruz.lüksten kaçıyoruz.(zaten yok).bi gün zeytin peynir yiyoruz,bi gün iki yumurta kırıyoruz.bi gün çorba makarna yiyoruz,bi gün (genelde aynı)3 çeşit yemek nadir bi sofraya geliyo.

bilmem anlatabildim mi!!!!!!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)