Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Ya Başbakanı kandırıyorlar, ya Başbakan Sivas'ı kandırıyor - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.01.2011, 17:52   #11
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1168 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ya Başbakanı kandırıyorlar, ya Başbakan Sivas'ı kandırıyor

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Siyasi tartışma yapmak istemem ama, CHP nin bugune kadar Sivas'a yaptıklarını(yapmadıkları desem daha doğru olur herhalde) da biliyoruz. Şimdiki hükümet birşeyler yapmak istiyor, çabalıyor. Ama yanlış adamlarla yapıyor bence. Sanırım en büyük derdimiz bu, Sivas'ın Milletvekilini doğru seçemedik!
Bence de siyaset yapma zira bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olarak yorum yapmışsın... Araştırmadan, ne demek CHP'nin bugüne kadar Sivas'a yapmadıkları? Baban, deden amcan herhangi birisi Tüdemsaş'tan emekliyse, çalışıyorsa bu CHP'nin sayesinde, şu anda Havaalanına yeni terminal yapıldıysa CHP'nin o havaalanını açması sayesinde, Çimento Fabrikası özelleştirilebildiyse, insanlar orada çalışabiliyorsa CHP' sayesinde onun çimento fabrikasını kurması sayesinde, yine Demir Çelik Fabrikası, Üniversite daha ne yapsın bu parti Sivas'a, demek ki AKP gibi ANAP gibi DYP gibi yoksullaştırmak gerek Sivas'ı... Yani elektrik santrallerini bile CHP yaptı AKP satıyor, Barajları CHP yaptı, Sami Aydın'ın, mevcut belediye başkanının hatta daha önceki belediyelerin bile kullandığı Asfalt imal tesisini bile Belediye CHP'deyken yapıldı, Belediye çarşısı, Kale, Paşafabrikası, Ethem Bey Parkı, Göğüs hastanesi, bakın saymaktan parmaklarım yoruldu ama sayamadığım daha onlarca yatırım var fakat sizler hala CHP ne yaptı diyorsunuz bakın üstte ki yorumda bir kısmı yazıyor ki orada CHP'li belediyenin yaptıkları bile yok... bir de onları eklemeyelim...Nankörlük yapmayalım ya da bilmiyorsak fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olup öyle yorum yapalım...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.01.2011, 18:14   #12
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Yanlış anlaşılmasın birşey yapmadı demiyorum. Şöyle söylemem lazımdı galiba 54 yıl CHP ne yaptı(kaç icraat yaptı), bu hükümet, dönemi boyunca neler yaptı, ikisini kıyaslamak lazım
Alt 14.01.2011, 19:24   #13
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1168 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Yanlış anlaşılmasın birşey yapmadı demiyorum. Şöyle söylemem lazımdı galiba 54 yıl CHP ne yaptı(kaç icraat yaptı), bu hükümet, dönemi boyunca neler yaptı, ikisini kıyaslamak lazım
E kıyaslayın işte ben de ona uğraşıyorum ya... Buyurun kıyaslayalım örneğin 8 yıllık iki dönemi alalım ele ve kıyaslayalım... 54 yıllık CHP iktidarının içerisindeki bir 8 yıllık dönemi alayım yazayım sadece sen de bu 8 yılda yapılanları yaz ama bu yatırımların şimdiki halini de yazalım olur mu? Ben bir tane yazsam yeterli heralde Tüdemsaş Sivas'ın en büyük şirketi neredeyse tüm istihdam yükünü çekiyor 2010 çalışan kişi sayısı 1588 300'ü memur, 1972'de 4 Bin 286 kişi çalışıyormuş ki bu rakamda memur sayısı Beton Travers ile Cer Atelyesi yok içerisinde yok, o rakama ulaşılamıyor Tüdemsaş'tan bilgi istedik hala cevap gelmedi ama bu dönemin 3 katı desek yine 900 kişi yani o dönemde 5000'in üzerinde kişi çalışıyormuş 1972 yılında Sivas merkez nüfusu ortalama 200.000 civarında 18 yaş üzeri çalışan sayısı bilimsel olarak %35 olarak ele alınır yani 70.000 civarında işgücü var Sivas'ta o dönem yaklaşık olarak bunlarında yarısının erkek olduğunu var sayarsak ki genelde kadın erkek nüfus oranı %50'dir işgücünün içerisinde 35.000 erkek var bunun 5000 kadarını sadece bu fabrika karşılıyormuş ki Cer Atelyesi ve Beton Travers bunun dışında... Yani Sivas'taki her 7 kişiden birisi TÜDEMSAŞ'da çalışıyormuş, ben 1970-78 arası Sivas'a CHP'nin iktidarı döneminde yapılan bir tek yatırımı söyledim buyurun siz de yazın bakalım 2002 den bu yana Sivas'ta yaşayan 7 erkekten birisine iş alanı sağlayacak hadi 10'da 1 olsun ya da tamam 20-30 ya da 100 erkekte birine iş sağlayacak bir yatırım, yoksa bulamadınız mı ama ben size 400 kişinin işsiz kaldığı bir icraatini söyleyeyim Dikimevi, 100 kişinin işsiz kaldığı Kızılay, yine 100 civarında memurun zorla emekli ettirildiği Tapu Kadastro veya DMO veya Toprak Mahsulleri Ofisi, daha sayayım mı? Hala bu hükümet Sivas'a birşeyler yapmaya çalışıyor mu diyorsun?

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.01.2011, 19:55   #14
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 712 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Sivaslilar.Net Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Haziran ayında yapılacak olan milletvekili seçimleri öncesinde siyasi partilerde hareketlilik yaşanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından görevlendirilen parti meclis üyeleri Önay Alpogo ve Bursa Milletvekili Abdullah Özer dün Sivas'ta partililerle bir araya geldi.
CHP lokalinde düzenlenen toplantının basına açık kısmında konuşan CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, son haftalarda tartışma konusu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sivas'ta yaptığı açılışlarla ilgili yorumlarda bulundu.
Başbakanın açılışını yaptığı listeler elinde olduğunu söyleyen Özdemir, “Bir kısmı TOKİ tarafından, bir kısmı hayırsever vatandaşlar tarafından yapılmış okullar var. Havaalanı terminal binası açılmış, basından rica ediyorum gitsinler havaalanını bir gezsinler Sivas'a yakışan bir terminal mi olmuş?
Sivas işsizliğin ve yoksulluğun en yoğun yaşandığı göçün en derin hissedildiği bir ilimiz. Hayırseverlerin yaptırdığı 3-5 okulu, boya badanası yapılan derslikleri Sivas'a hizmet diye anlatıyorsa, ya bu listeyi başbakana veren AKP il yönetimi başbakanı kandırıyor. Ya da başbakan Sivas halkını kandırıyor.
Sivas'ın başbakandan bekledikleri var. Sivas AKP iktidarı döneminde bırakın yeni istihdam yaratacak fabrika kurmayı, bir çok değerini kaybetti.
Bunların başında 300 kişiyi istihdam eden askeri dikimevi Sivas'tan sökülüp İstanbul'a götürüldü.
DMO kapatıldı. Başbakan Sivas'a stadyum sözü verdi. Aynı tarihlerde Trabzon'a söz verildi ve tamamlanmak üzere. Sivas'ta hala nereye yapılacağı belli değil. TOBB ETÜ'nün kurulması için çalışmalar başlatıldı ve hala koskoca Sivas'ta 3 fakültelik bir üniversite için yer bulunamadı. Bu Sivas'ı yönetenlerin ayıbıdır. Sadık Özgür'ün yaptırdığı hastanenin standardını nasıl düşürürüz diye çalışılıyor. Özelleştirme yapıldı. Sivas'ta elektrik idaresi özelleştirildi. Divriği'nin, Kangal'ın, İmranlı'nın köylüleri her gün beri arıyorlar. Yüzlerce köyde elektrikler yanmıyor. Eski çalışanlar işten çıkarılmış edilmiş yerlerine iş bilmeyenler getirilmiş. Sivas'ın da Türkiye'nin de bu iktidara tahammülü kalmamıştır” dedi.
Son olarak yaşanan CMK tahliyelerini de eleştiren Özdemir, “Türkiye giderek adaletten uzaklaşıyor. Adının başında adalet olan bir partinin iktidarında Türkiye'de adalet dibe vuruyor. Katil oldukları belli olanlar tahliye edildi. Hizbullah terör örgütü hapishaneler de internet kullanarak örgütlerini içeriden idare ederken, savunmasını hazırlamak için Mustafa Balbay'a daktilo dahi vermediler. Adalet Bakanı derhal istifa etmelidir” şeklinde konuştu.
CHP Parti Meclis Üyesi ve Bursa Milletvekili Abdullah Özer'de Sivas ile ilgili aldığı bilgilerin kendisini çok üzdüğünü söyleyerek, Cumhuriyetin ilk yıllardın 16 olan milletvekili sayısının bugün 5'e düşmesinin her şeyi tüm açıklığıyla ortaya koyduğunun altını çizdi. Özer, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas'ın cezalandırıldığını söyleyerek, “Siyasi yelpazenin sağını, solunu, Türkiye'nin gidişatından memnun olmayanları, CHP çatısı altına davet ediyorum” dedi.
Eski bakanlardan CHP Parti Meclis Üyesi Önay Alpogo ise Türkiye'nin giderek tek adamlı bir diktatörlük düzenine gittiğini ifade ederek, iktidarı eleştirdi.
Sivas'ın cumhuriyet, cumhuriyetin ise Sivas olduğunu söyleyen Alpago, Türkiye'de yargının giderek siyasallaştırıldığını bunun en açık örneğinin ise Danıştay ve Yargıtay kararlarının Anayasa Mahkemesi tarafından denetlenmesinin yolunun açılması olduğunu dile getirdi.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: Sivas Hürdoğan
bol keseden sallamış gene anlat sayın ejder heyecanlı oluyo...........şu elektrik olmayan köylerin isimlerinide verseydi keşke üstü kapalı sallaması kolay........son zamanlarda sivasın mağdur olduğu doğru zaten buna kimse bişey demiyo ama bu mağduriyeti abartmak adına bu kadarda sallanmaz yani.......yüzlerce köyün elektriği yokmuş sallaaaaaaaaaaa........havaala nının yeni halini hiç görmedim ama taraflı tarafsız herkesin beğendiğini biliyorum oradada sallamış...........
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar titizyiğido'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.01.2011, 20:05   #15
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Düşüncem hala değişmedi, kusra bakmayın ama değiştiremediniz Dediğim gibi ben siyasi tartışma yapmak istemiyorum sadece düşüncemi söyledim yine söylüyorum bence hükümet Sivas için birşeyler yapmaya çabalıyor. Siz tam tersini yazın, savunduğunuz partinin icraatlarını da yazın, ben okurum burdan.
Alt 14.01.2011, 20:07   #16
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bol keseden sallamış gene anlat sayın ejder heyecanlı oluyo...........şu elektrik olmayan köylerin isimlerinide verseydi keşke üstü kapalı sallaması kolay........son zamanlarda sivasın mağdur olduğu doğru zaten buna kimse bişey demiyo ama bu mağduriyeti abartmak adına bu kadarda sallanmaz yani.......yüzlerce köyün elektriği yokmuş sallaaaaaaaaaaa........havaala nının yeni halini hiç görmedim ama taraflı tarafsız herkesin beğendiğini biliyorum oradada sallamış...........
Valla Malik beyin bu köylerin isimlerini yayınlamasını sağlayacağım olmazsa kendisinden ben alıp burada yazacağım ama ben başka bir örnek versem Pusat köyünü bir araştırır mısınız 1.5 yıl elektiriksiz kaldı mı bakın zaman zaman elektirik kesildi demiyorum 1.5 yıl boyunca 21. yüzyılda elektiriksiz yaşadılar mı? Ya da Maden köyü tam 2 yıl süre ile elektiriksizler mi?

Alt 14.01.2011, 20:11   #17
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
Düşüncem hala değişmedi, kusra bakmayın ama değiştiremediniz Dediğim gibi ben siyasi tartışma yapmak istemiyorum sadece düşüncemi söyledim yine söylüyorum bence hükümet Sivas için birşeyler yapmaya çabalıyor. Siz tam tersini yazın, savunduğunuz partinin icraatlarını da yazın, ben okurum burdan.
Canım gardaşım kaç kurum kapandı bu 8 yılda Sivas'ta farkındasın değil mi? İşsizlik nasıl arttı, nüfus oranı nasıl azaldı, Sivas ne kadar geriledi... Ona rağmen "bence hükümet Sivas için birşeyler yapmaya çabalıyor." diyorsun öyle mi? Bunun üzerine daha fazla birşey söylenemez heralde...
İyi akşamlar...

Alt 14.01.2011, 20:12   #18
amet_58
Tecrübeli Yiğido

amet_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amet_58 Şuan amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.04.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 672 amet_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivasın vekillerine boş dyorsunuz katılıyorum chp nin vekiline aktif diyorsunuz onada eyvallah.. genel başkanınıza bakın sivasın vekillerindende boş bir adam ona bir yorum yapın başbakının dediği gibi gözleri var görmüyor kulakları var duymuyorlar yapacak birşey yok yine seçimlerden sonrayı beklemek lazım bakalım genel başkanlık koltuğuna yakıştırdıkları şahış oy kullanabilecekmi
amet_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar amet_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.01.2011, 20:13   #19
_DuMaN_58
Navigator

Evet öyle diyorum. İyi akşamlar
Alt 14.01.2011, 20:23   #20
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

İşte kandıran birileri var bunu görmekte vatandaşa düşüyor, yanlışa doğru diyerek değil gerçekleri görerek elbette. Her zaman çoğunluğun dediği haklı da olmayabilir.Hani bir söz varya "Bir yerde herkes aynı şeyi düşünüyorsa, aslında orda hiç bir şey yapılmıyor demektir" de olduğu gibi.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)