Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.08.2008, 09:58   #191
AYNURSONMEZ
Yeni Yiğido

AYNURSONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

AYNURSONMEZ Şuan AYNURSONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.09.2008 09:34

Tecrübe Puanı: 0 AYNURSONMEZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: SİVASIN 2008 YATIRIM ROTASI

Bir Sivasli olarak memleketimize baktigimda bu kadar buyuk bir kitleye sahip, dunyanın her yerine dağılmış bunca Sivaslı varken bu Sivaslıların buyuk çoğunluğunun memlektien yatırımlarda bulunmadığını görüyorum.. Saha çok yapılan yatırımları ege akdeniz marmara bölge civarlarında durağan bireysel yatırım olarak yapmaktalar...
Sivasta Yatırım yapmak isteyen Alperen Beye Markalaşmış ve bilinen populer ürünlerin satışını yapabileceğibir iş alanı tavsiye ederim kendimce..
Bölge ve bölge halkının alışkanlıklarını göz önüne aldığımızda yeni atılım yapmış bir ticari kimliğin başlangıçta riskleri minimize edebileceği süreci daha rahat gecirebilmesi icin ... ve Yine Gıda Sektöründe yatırım yapılmasını tavsiye ederim... Neden mi ?
Biz insanoğlu oyle canlılarız ki gerekirse giymeyiz giyimizden kısarız gerekirse cok luks olamayan baska bir model araç alıp ona bineriz... Gerektiğinde tatil yapmaz hadi bu yıl böyle oldu gezmeyelim seneye inşallah deriz...
Fakat Yemeden ev içmeden duramayız.. Bitmeyen ve durmayan alanlardan biridir Gıda Sektörü..
Bu bir restoran işletmeciliği olabilir Eğer bahsettiğiniz gibi ana cadde üzerinde gençlere hitap edebilecek sekilde oalbilirse daha iyi olur.... Markalaşmış bir yer..
Bu Fast Fodd olabilir.. Burger KING ya da MC Donalds gibi , Yada Kafe olabilir Starbucks Cafe gibi benzeri fakat bildiğim Starbucks Türkiyede sadece SHaya Grup tarafından yetkilendirilmiş ama yine de sormakta fayda olabilir. Fakat Fast Food ve bahsettiğim benzeri sekilde markalaşmış yerler ile marka tanınıp bilindiği için sizin Musteri bulmak için aman aman bir tanıtım reklam vb.. çalışma yapmanıza ferek kalmadan.. Markanın kitlesi size otomatikmen ulaşacaktır...
Başarılar dileklerimle,, Atılımlarınızda en iyisini yapamanızı temenni ederim.. iyi günler
AYNURSONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 23.08.2008, 10:08   #192
AYNURSONMEZ
Yeni Yiğido

AYNURSONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

AYNURSONMEZ Şuan AYNURSONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.09.2008 09:34

Tecrübe Puanı: 0 AYNURSONMEZ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ayrıca Sivasta iş alanı açmak için yapacağınız iş alan sektör ne olursa olsun
İnsan istihdamı sağlayacağınızı ve ekonomik hareketlilğe katkınız olacağını da unutmamanız gerekmekte...
Maddi bütçeler çerçevesinde tüm hemşehrilerimizin yapması gerek bir olay aslında ...
Geçenlerde yazı yazmışstım foruma ekilen biçilen tarla arayışım için Tarım yapmayı düşeneceğim için ilerde bunu memleketimden yer alarak yapmak istedim..

Biryerlerden başlayarak ekonomik zincirdeki hareketlilige katkıda bulunmak insan istihdamı sağlamak ve büyük şehirlere göçün engellenmesi için çok şeyler yapmalıyız aslında memlektimize...
Hoçakalın..
AYNURSONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 23.08.2008, 10:43   #193
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4507 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: --->: SİVASIN 2008 YATIRIM ROTASI

Alıntı:
alperenmustafa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
s.a
rakadaşlar ben iki yıl önce arştırdım bir yiğido olarak memleketime ve kendime ne yaparım diye ama
malesef çok sıkıntılı .sadece maden ve biraz tekstil var ben otomotiv de bir yatırım peşindeyim ama malesef çok zayıf
cad cam üzerin de bir eğitim ve danışmanlık şirketide açabilirim
talep olurmu dersiniz
Sivasımız için ne yaparsanız allah sizden razı olsun bir yiğido olarak size çok teşekkür ederim yapacağınız yatırımlarınızın mutlaka karşılığını alırsınız cünkü bölgemizde az bulunan cad cam pek az bulunan bir branş inşallah başarılı olursunuz
Alt 23.08.2008, 10:49   #194
jacop162000
Usta Yiğido
NO AVATAR

jacop162000 Şuan jacop162000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.12.2015 08:20

Tecrübe Puanı: 651 jacop162000 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

ARkADASlAR bunlar gec kalınımş projeler. sivas 10 yıl geriden gelmek üzzeredir. yani 10 yıl once yapılması gereken işler. maleseffff.... ama en azından yapılması işi bile güzel. (10 yıl gec olsada) arkadaslar 10 yıl onceki sivas kayseriden kat kat iyiydi. şimdi kayseri ile sivas arasındaki farkı hepimiz biliyoruzdur anlatmama gerek yoktur sanırım... artık bundan sonnraki yatırımların sivasa yapılması temennim ile,,,,,,,
jacop162000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 23.08.2008, 11:12   #195
sivas_sevdamiz
Yiğido
NO AVATAR

sivas_sevdamiz Şuan sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.09.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 658 sivas_sevdamiz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar geçenlerde Alışveriş Merkezi ile ilgili bir konu vardı. Bu konuyla ilgili birşeyler yazıyım dedim. Hazır yazmışken diğer gelişmelere de değineyim istedim. Salihli Gündem Gazetesi için Türkiye'nin 2008 Rotası başlıklı bir köşe yazısı yazmıştım. Oradan hareketle bir de Sivas'ın rotasını görelim isterseniz :

Bazı arkadaşlar Sivas'a alışveriş merkezine karşı olduklarını söylemişler. Bu düşünceye katılmıyorum. Çünkü Sivas'ta böyle bir merkezin eksikliği hissediliyor. Büyük bir AVM ile başta istihdam için az da olsa katkı yapılacaktır. Ayrıca ilimizden başta civar illere bu nedenle geçici geziler yapıldığını da eklemeliyim. Büyük bir AVM ile yakın il ve ilçelerin de Sivas bağlantısını kuvvetlendirmek mümkün olabilir. Sivas'ta yaşayanlar bilboardları Kayseri reklamlarının süslediğini gayet iyi bilirler.

Böyle bir merkez ile Sivas halkının ayak alışkanlığını değiştirmek mümkün olabilir. Bugün ilimizin cazibe merkezi haline gelmesi için standart çarşı anlayışının yıkılması lazım. Nitekim şehrimiz hakkında konuşulan en önemli meselelerden birisi ekonomik canlılığın iki cadde ile sınırlı olduğudur.

Ekonominin canlanması için paranın sirkülasyon halinde olması gerektiği söylenir. Nitekim bugün Abd, insanlar tüketim yapsınlar diye 145 milyar dolar piyasaya sürme kararı verebiliyor. Şimdi burada diyeceksiniz ki zaten bir tüketim toplumu haline gelmiyor muyuz ? Tabiki benim de en çok eleştirdiğim noktalardan birisi bu. Tüketimin yapılması gerektiğini ama bunun üretimle dengelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sivas'ta esnafın veya yatırımcının en çok şikayet ettiği konuların başında kira tutarları gelir. Hatta büyük marka temsilcileri ile yaptığım görüşmelerde ortalamanın üstünde olduğunu da öğrendim. Bu kiraların düşmesi için yeni cazibe merkezleri oluşturulmalı. Osman Seçilmiş döneminde Buğday Pazarı için bir ticaret merkezi gündeme gelmiş, fakat esnaf belediyenin cazip teklifini kabul etmemişti. Bugün çarşının ortasında gözleri tırmalayan bir virane olarak gözükmetedir bu bölge.

Son olarak bunları niçin söylediğime değineyim. Eski köy garajlarının olduğu alan için yeni dönemde Sivas'a yakışır bir alışveriş merkezi kurulması için ilk adımlar atıldı. Şehrimizin önde gelen işadamlarından bir heyet Polat Alışveriş Merkezi'nin yanındaki bu alanı aldılar. Sanıyorum proje 2008 içerisinde açıklanacak. Daha çiçeği burnunda bir proje olduğundan ayrıntıları veremiyorum ama zamanla konuyla ilgili gerekli bilgileri verebilirim.

Kayseri'de bulunduğum dönemde İpekSaray ve KayseriPark projeleriyle sıradan bir alanın nasıl canlandırıldığına şahitlik etmiştim. İnşallah Sivas için de güzel projeler hayata geçirilir. Özellikle belirttiğim eski köy garajları alanı bunun için iyi bir tercih bence. gerçi bana kalırsa Tüdemsaş'ın şehir dışına çıkarılması projesi ile birlikte Demiryolları lojmanlarının da kamulaştırılması ve bu sayede Ankara yolu istikametinde de stadyum bölgesine kadar canlılık kazandırılabileceği taraftarıyım. Bunu hariçten gazel okumak şeklinde öne sürmüyorum. Konuyla ilgili bilirkişilerden görüş alarak bu kanıya ulaştım.

Sivas ile ilgili diğer meselelere gelirsek başta belediyeye bir eleştirim olacak. Maalesef hala kaldırım belediyeciliği anlayışını aşamamış görünüyoruz. Önümüzdeki döneme baktığım zaman ilimiz kurumları arasında bir tesanüd sorunu görüyorum.

Başta Adliye Sarayı ve Fuar-Kongre Merkezi konusunda çeşitli kurumlardan farklı açıkalmalar yükseliyor. Valilik-Belediye-Baro üçgeninde acil bir mutabakat lazım. Adliye'nin yeni yeri büyük ihtimalle 3-4 ay içerinde belli olacak.

Yeni dönemde büyük ihtimalle İl Halk kütüphanesi yıkılacak. Yeni bir bölgeye Yavuz Bülent Bakiler Kütüphanesi ismiyle ilimize yakışır bir kütüphanenin temelleri atılacak. Bu yeni kütüphane en geç 2009 yılında hizmete girmiş olacak. Ayrıca kütüphanenin yıkılması ile SelçukPark projesi için bir aşama daha katedilmiş olunacak.

Numune Hastahanesi'ne giden yoldaki Büyük Telekom binasının önünde alt geçit çalışmaları içinde bulunduğumuz yıl içerisinde başlayacak. Trafik konusunda az da olsa katkı yapması beklenen bir çalışma olacak bu çalışma.

Bir mesele de Diriliş Mah. Kapalı Semt Pazarı projesi. Bu proje de baya reklamı olan projelerdendi. Ama öngörüldüğü sürede bitirilmedi. Çünkü ödemeler konusunda sıkıntı yaşanıyor. En son tesisat için gelen Kahramanmaraşlı işçilerin
paralarını alamadığını duydum. İnşallah havalar ısınınca açılabilir. Çünkü şu anda inşaat büyük oranda bitmiş durumda. Sadece iç bölümde eksiklikler var.

Bu arada yazı da baya uzun oldu. Ben daha fazla uzatmıyım. Aslında bahsedecek çok mesele var. Zamanı geldikçe burada onlara da değiniriz inş.

öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz.

bence de Tüdemsaş ve demiryolları lojmanları oradan kaldırılmalı. şehrin en değerli yerlerinden birinde maalesef. şehir merkezinin girişi sayılabilecek bir noktada ikişer katlı lojman evlerinin bulunması hoş görünmüyor. tüdemsaş da mevcut yerinden taşınırsa şehir o yönlerde de genişleyebilir düşüncesindeyim
sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 24.08.2008, 21:41   #196
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 770 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sivas Bolucan'dan 38 yıl önce ayrılan Köşebaşı Restaurant'ın ortaklarından Ali Akkaş 15 hemşerisi ile birlikte ÇEKÜL'ün desteğini de yanına alıp örnek bir proje başlattı..

24 Ağustos 2008 12:06

Yoğun göç alan şehirlerin başında gelen İstanbul'a 1970 yılında Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Bolucan köyünden 12 yaşında bir çocuk gelir. Cebinde beş kuruşu yoktur ama çalışkandır, azimlidir. İstanbul'da başarı basamaklarını tırmanmaya başlar ama bu süreçte köyünü asla unutmaz. Ve yıllar sonra köyüne yaptığı bir ziyaret sırasında gördüğü manzara üzerine de kolları sıvar; köyünü yeniden inşa edecektir. Kendi ayrılışının üzerinden geçen 38 yılda, 90 haneden sadece 18 kişinin yaşadığı, kanalizasyonu olmayan, sağlık evi, ilköğretim okulu faaliyet göstermeyen bir köye dönüşen Bolucan'a yeniden hayat vermek için bir proje geliştirir: Bolucan Köyü'nü Yaşatalım Projesi...

2009'DA PROJE SONLANACAK

İşte bu projenin sahibi Ali Akkaş. Köşebaşı Restaurant'ın ortaklarından olan Akkaş, aynı sektörde çalışan 15 hemşerisi ile bir araya gelip bu çalışmayı başlattı. Ali Akkaş ile aralarında Woks'tan Rıza Akkaş, Tahtasaray Restaurant'tan Kemal Akkaş, İnan Kıraç'ın garsonu Haydar Yalçın, Rubin Bar'dan İbrahim Berat, eski Maksim'in şefi Hüseyin Korkut, Pub Avni'den Cavit Danış ve Flamingo Restaurant'tan Fettah Şeker'in de bulunduğu 15 hemşerisi, köylerindeki hane sayısının yok denecek kadar azalması ve köy kimliğini kaybetmesi üzerine harekete geçti. Ali Akkaş, ÇEKÜL Vakfı'na giderek, köyünü yaşatmak istediğini belirtti. Vakıf da Ali Akkaş'ın köyünü araştırdı. Hava, su, toprak analizleri yapıldı. Bu topraklarda en iyi hangi meyve, sebze yetişir, hayvancılığa ne kadar müsaittir gibi raporlar çıkarıldı. 2009 yılının haziran ayında tamamen sonuçlanması planlanan Bolucan Köyü'nü Yaşatalım Projesi kapsamında binlerce ağaç dikilecek, yol yapılacak.

Doku korunuyor, projeler çağdaş ihtiyaçları karşılıyor

1950'LI yıllarda Prof. Dr. Metin Sözen'in başlattığı, 1975 yılında Safranbolu'da ilk sonuçlarını almaya başlayan koruma-yaşatma çalışmalarında büyük bir hareketin parçası olarak düşünülen Köyler Yaşamalıdır Projesi, ilk örgütlenme ve uygulama alanını aynı yıl Safranbolu'ya bağlı Yörük Köyü'nde buldu. Bunu takip eden yıllarda ÇEKÜL Vakfı çalışmalarının öncelikli gündemini oluşturan, özgün özelliklerini korumuş tarihi kentlerin yakınında aynı kültürün ve bütünün parçası olan köylerde devam eden proje, Bursa; Cumalıkızık, Kemaliye; Apçaağa, Akseki Sarıhacılar, Akseki Süleymaniye gibi örneklerle günümüze kadar sürdü. Bu noktada, tarihi ve kültürel değerlerini koruyabilmiş köyler için oluşturulan modelin, diğer köylerde ve kalkınma projelerinde de uygulanmasının gündeme gelmesi, Bolucan nahiyesi ve çevre köylerinin İstanbul'daki temsilcilerinden Ali Akkaş ve Fettah Şakar'ın duyarlı yaklaşımları sonucu bir örnek olarak "Köyler Yaşamalıdır Bolucan Nahiyesi ve Çevre Köylerini Yaşatma Projesi" uygulama alanı buldu. İlk olarak eski Bolucan köyünde yeniden yerleşmek amacıyla planlanan 15 adet konutun köy dokusuna uyumlu, çağdaş ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde projelendirilmesi ve bununla birlikte alana yapılan gezilerin sıklaştırılması sonucu bir yol haritası hazırlandı ve tüm paydaşlara iletildi, onayları alındı.

15 ev inşa edildi, 1200 ağaç dikildi

ŞU ana kadar proje kapsamında bin 200 ağaç dikildi, 15 ev yapıldı bile. Ali Akkaş, 1 milyon YTL'ye mal olacak bu yeniden yapılandırma projesinin diğer köyleri yaşatmak için de örnek olacağını düşünüyor. Akkaş, köyünü terk etmiş olan Bolucanlılara sesleniyor, "Köyünüze dönün, sizin için ağaçlar dikiyoruz, yol yapıyoruz, evler hazırlıyoruz. Size ne iş yapacağınızı söylüyoruz" çağrısında bulunuyor.

Şans ve Şayan'ın ortakları da proje ile ilgili

Şimdiden köydeki hane sayısı 20'ye yükselmiş durumda. Ali Akkaş'ın önderliğindeki bu projenin adeta yeni bir kalkınma modeli olması hedefleniyor. Aynı meslekten, Şans Restaurant'ın ortaklarından Sait Can ile Şayan İşkembecileri'nin ortaklarından Ziya Kurnaz da bu proje için görev alıyor.

Sabah

Birşeyler yapmak isteyen birşeyler yapıyor!!!!!!!!!!!!!
Alt 24.08.2008, 22:44   #197
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 12:50

Tecrübe Puanı: 728 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu girişimin, bir model olup diğer köylerimize de
yansımasını temenni ediyorum.
Helal olsun adama, tebrik etmek lazım.

Ancak; benim bildiğim kadarıyla Bolucan köy değil, nahiye idi.
Bizim köyün arka tarafına düşen Bolucan hakkında,
ben mi yanlış bilgiye sahibim acaba ?
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 29.08.2008, 14:50   #198
SONMEZ
Tecrübeli Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SONMEZ Şuan SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.05.2013 12:50

Tecrübe Puanı: 728 SONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOKSONMEZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Gecikmiş bu projenin yaygınlaşarak devam etmesini temenni ediyorum.
Hormonsuz gıda günlerimize geri dönüş için olumlu bir adım.

Artık memleketimize giderken yol üstü bi kasa domates alıp, Zara' ya öyle geçeriz.
Darısı diğer ilçelerimizde ve köylerimize...
Kızılırmak havzasındaki topraklarımızda daha ne projeler geliştirilir ama,
(İmranlıi Zara, Hafik...gibi)
emek lazım, girişim ruhu lazım...!
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 30.08.2008, 10:51   #199
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 781 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Dün itibariyle İl Genel Meclisi Başkanı Turan Erkut 5000 kişilik Kapalı Spor Salonu'nun müjdesini verdi.

Büyük ihtimalle çarşı içindeki Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Selçuk Ortaokulu yıkılacak önümüzdeki zamanlarda.
Alt 30.08.2008, 11:17   #200
alix_özdemir
Yiğido

alix_özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

alix_özdemir Şuan alix_özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2011 01:07

Tecrübe Puanı: 684 alix_özdemir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: SİVASIN 2008 YATIRIM ROTASI

Her müjdeli haber gibi buna da çok sevindik. İnşallah swevinip kursağımızda kalan projelerden olmaz. Hem ulusal veya uluslar arası mücadelelerin yapılacağı bir salonumuz olacak hem de Atatürk Spor Salonu'nun çirkin görüntüsü ortaan kalakacak. Güzel haber. İnşallah devamı gelir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)