Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Özel Günler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Özel Günler Burada Bayram ve Özel Günler Hakkında Paylaşımları Yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.11.2008, 23:31   #21
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 740 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 24 Kasım Öğretmenler Günü

Öğretmenin tanımı olmaz. Öğretmen Anadır,öğretmen babadır, öğretmen bacıdır, gardaştır öğretmen arkadaştır. Kısaca öğretmen dosttur. Hz Alinin " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" dediği kutsal insandır. 32 yıl öğretmenlik yapmış birisi olarak söylüyorum. Öğretmenlere ve Türk Eğitimine en büyük kötülüğü Hüseyin Çelik yapmıştır. Çorabına Mil. Eğ. Bakanı Hüseyin Çelik yazdırmakla bakan olunmuyor. Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının Öğretmenler Gününü kutluyor başarılar diliyorum.
Alt 24.11.2008, 00:27   #22
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.05.2015 23:50

Tecrübe Puanı: 1040 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

ÖGRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 00:31   #23
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
ofgurleyuk78 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Öğretmenin tanımı olmaz. Öğretmen Anadır,öğretmen babadır, öğretmen bacıdır, gardaştır öğretmen arkadaştır. Kısaca öğretmen dosttur. Hz Alinin " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" dediği kutsal insandır. 32 yıl öğretmenlik yapmış birisi olarak söylüyorum. Öğretmenlere ve Türk Eğitimine en büyük kötülüğü Hüseyin Çelik yapmıştır. Çorabına Mil. Eğ. Bakanı Hüseyin Çelik yazdırmakla bakan olunmuyor. Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının Öğretmenler Gününü kutluyor başarılar diliyorum.
Devamı ile;
Bana bir harf öretenin kırk yıl kölesi olurum,a
Orta asyadan anadoluya açılan Türk boylarında,bu söze bianen,SİVAS ilimiz SELÇUKLULAR2ın bir bakıma vizyonu olmuş,selçuklu geleneklerine uyarak bir yerleşim biriminr 40 tane eğitim kurumu kurulması adetten olmuş,o günlerden tutupta osmanlıyı geçip,bu günlere geldiğimizde her zaman okumuş-yazmışların gıpta ile bakdığı il olmuşuz.
Osmanlı zamanında,üniversitelere eş değer olarak Konya'da kurulan medreselere giden ögrencilerdede başı SİVAS'lılar çekmekde idi.Yine bu dönemde,gelen ögrencilere hoca ders vermeye başladığında,karşısında zeki olan ögrenciye,leb demeden leblebiyi anladığını gördüğünde sorduğu soru enteresandır.''Olmayasın beş beldenin birinden,divriğin'den,derende' den,eğin'den,yoksam gürün'den,illeden gürün'den.''

Günümüz eğitim sistemi,maalesef son 25 yıldır,dönemlik siyasal ikdidarlarında birer oyuncak haline almıştır.Hakeza,eğitimin bir çocukdaki evrelerinde,ana-baba_okul_sokak kültürü- bağlamında,ikinci eveyi oluşturan okulda,sanki okulda bir çocuğun annesi-babası kimliğindeki ögretmenlerimiz,maalesef yerine göre aldıkları eğitsel sisdeme veya ekonomik şartlar dahilinde,mesleki yeterliliklerini tam aksedemiyorlar.
Bunun en bariz gösdergesi ise,bir örneklede açıklayacak olursak,1980 li yıllarda Sivas/Gürün ilçesi,GÜRÜN LİSESİ,Türkiye sıraalamasında ilk 10 lise arasına girerken,üniversiteye verdiği ögrenciler baz alındığında,güümüzde maalesef esamesi okunmamaktadır.Hatta yurt genelinde,üniversite sınavlarında -0- puan çekmek,bunun bir başka acı gösdergesi olur.

Tüm bu detayları bir yana bırakarak,mesleğini tüm olumsuz şartlarda bile yerine getirerek,Vatanımıza hayırlı evlatlar yetişdirmekle mükellef ÖĞREMEN'lerimizin,gününü kutlar,mesleklerinde başarılar dilerim.
Alt 24.11.2008, 01:06   #24
GuNaY
Super-Moderator

GuNaY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GuNaY Şuan GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.11.2013 23:42
Pool Jam Champion!
Tecrübe Puanı: 10 GuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende ZukunftGuNaY hat eine strahlende Zukunft

Öncelikle sitemizde bulunan öğretmenlerimizin, sonrasında da tüm Türkiye'de görevini sürdüren ve emekli olan öğretmenlerimizin bir güne kısıtlanmış günlerini tebrik ederim.

Gönül öğretmenlerimizin değerinin tüm sene boyunca her anlamda hatırlanması ve hatırlatılmasını ister.

Alır Götürür Seni Bilinmeyen Derinliklere.

Sevda Mavidir, Mavi ise Umut,

Sen Yüreğini Hep MAVİ Tut...
GuNaY isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 03:29   #25
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

1 Yaşında Dahi Çocuk 11'de Rezil Oldu

Henüz 1 yaşındayken cümleler kuran, çevresinde dahi diye çağrılan çocuk, 11'inde eğitim sisteminin kurbanı oldu.

6 yaşında zekası 128 çıkan çocuk, öğretmeni tarafından yuhalanınca 3 gün konuşmadı. Okul değiştiren çocuk başka bir öğretmen tarafından tek ayak üstünde cezası alınca kekeme oldu.

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde daha önce yaşadığı bir travma nedeniyle geçici bir süre konuşamayan öğrenci, öğretmeninin verdiği ceza nedeniyle kekeme oldu. İddiaya göre, 6 yaşındayken okula başladığı Aliağa Atatürk İlköğretim Okulu öğretmeni A.A. tarafından yanlış okuduğu için arkadaşlarına yuhalatılan K.E.Y, travma geçirerek 3 gün konuşmadı. Psikolojik tedavi geçiren çocuk, daha sonra kekeme olarak konuşmaya başladı, tedavi sonrası ise kurtuldu.

TUVALETE İZİN VERMEDİ

Ailesi tarafından okul değiştirilen K.E.Y, bu kez ilçedeki Namık Kemal İlköğretim Okulu'na kayıt edildi. 4. sınıf öğrencisi K.E.Y'ye, derste çok konuştuğu gerekçesiyle İngilizce öğretmeni M.B. tarafından tahta önünde tek ayak üstünde durma cezası verildi. Ceza sırasında öğretmeninden tuvalete gitmek için izin isteyen K.E.Y, öğretmeninin 'hayır' demesi üzerine tüm sınıfın önünde altını ıslattı. Arkadaşları, K.E.Y'nin 3 ders boyunca altı ıslak oturduğunu ve soğuk havada üşüdüğünü söylediğini öne sürdü.

BU NASIL EĞİTİM BÖYLE?

Anne Nilgün Y, “Çocukla, 'Artık tuvalete gidebilirsin' diyerek dalga geçiyor. Erken konuşan, 1 yaşında cümleler kuran, 128 IQ zekada çıkan bir çocuk iken, sistemin eğittiği insanlar tarafından kekeleyen, özgüveni olmayan biri haline getirildi. Bu nasıl eğitim böyle?” diyerek tepki gösterdi.

ÖĞRETMEN ÖZÜR DİLEDİ

Olayı oğlunu almaya gidince fark ettiğini belirten baba Sadık Y, Aliağa Kaymakamlığı'na giderek öğretmenden şikayetçi oldu. Verilen cezanın çok ağır olduğunu belirten baba Y, "Yürürken altının ıslak olduğunu gördüm. Sorduğumda cevap veremedi. Kekelemeye başladı. Oğlumun tedavisini yaptırmışken, yeniden başlayan bu kekemelik, beni derinden üzdü. Tekrar konuşma zorluğu çekiyor ve psikolojik tedavi görüyor" dedi. Öte yandan, İngilizce Öğretmeni M.B. ise, yaptığının yanlış olduğunu itiraf etti. Çocuğun babasıyla konuşan M.B, “10 günlük öğretmenim. Sizlerden özür dilerim” dedi. Ücretli öğretmen olan M.B.'nün sözleşmesi feshedilirken, Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

ANKA
Alt 24.11.2008, 08:33   #26
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1 Yaşında Dahi Çocuk 11'de Rezil Oldu

Henüz 1 yaşındayken cümleler kuran, çevresinde dahi diye çağrılan çocuk, 11'inde eğitim sisteminin kurbanı oldu.

6 yaşında zekası 128 çıkan çocuk, öğretmeni tarafından yuhalanınca 3 gün konuşmadı. Okul değiştiren çocuk başka bir öğretmen tarafından tek ayak üstünde cezası alınca kekeme oldu.

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde daha önce yaşadığı bir travma nedeniyle geçici bir süre konuşamayan öğrenci, öğretmeninin verdiği ceza nedeniyle kekeme oldu. İddiaya göre, 6 yaşındayken okula başladığı Aliağa Atatürk İlköğretim Okulu öğretmeni A.A. tarafından yanlış okuduğu için arkadaşlarına yuhalatılan K.E.Y, travma geçirerek 3 gün konuşmadı. Psikolojik tedavi geçiren çocuk, daha sonra kekeme olarak konuşmaya başladı, tedavi sonrası ise kurtuldu.

TUVALETE İZİN VERMEDİ

Ailesi tarafından okul değiştirilen K.E.Y, bu kez ilçedeki Namık Kemal İlköğretim Okulu'na kayıt edildi. 4. sınıf öğrencisi K.E.Y'ye, derste çok konuştuğu gerekçesiyle İngilizce öğretmeni M.B. tarafından tahta önünde tek ayak üstünde durma cezası verildi. Ceza sırasında öğretmeninden tuvalete gitmek için izin isteyen K.E.Y, öğretmeninin 'hayır' demesi üzerine tüm sınıfın önünde altını ıslattı. Arkadaşları, K.E.Y'nin 3 ders boyunca altı ıslak oturduğunu ve soğuk havada üşüdüğünü söylediğini öne sürdü.

BU NASIL EĞİTİM BÖYLE?

Anne Nilgün Y, “Çocukla, 'Artık tuvalete gidebilirsin' diyerek dalga geçiyor. Erken konuşan, 1 yaşında cümleler kuran, 128 IQ zekada çıkan bir çocuk iken, sistemin eğittiği insanlar tarafından kekeleyen, özgüveni olmayan biri haline getirildi. Bu nasıl eğitim böyle?” diyerek tepki gösterdi.

ÖĞRETMEN ÖZÜR DİLEDİ

Olayı oğlunu almaya gidince fark ettiğini belirten baba Sadık Y, Aliağa Kaymakamlığı'na giderek öğretmenden şikayetçi oldu. Verilen cezanın çok ağır olduğunu belirten baba Y, "Yürürken altının ıslak olduğunu gördüm. Sorduğumda cevap veremedi. Kekelemeye başladı. Oğlumun tedavisini yaptırmışken, yeniden başlayan bu kekemelik, beni derinden üzdü. Tekrar konuşma zorluğu çekiyor ve psikolojik tedavi görüyor" dedi. Öte yandan, İngilizce Öğretmeni M.B. ise, yaptığının yanlış olduğunu itiraf etti. Çocuğun babasıyla konuşan M.B, “10 günlük öğretmenim. Sizlerden özür dilerim” dedi. Ücretli öğretmen olan M.B.'nün sözleşmesi feshedilirken, Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

ANKA
Öğretmenlik kutsal bir meslek deriz hep. Ne yazıkki meslekle alakası fazla olmayan, bilincsiz eksik kalmış belli duygulardan yoksun yetişmiş eğitimcilerde çıkabiliyor, eğitimenlik adı üzerinde psikolojik bir yaklaşım gerektirir. Okudum haber gerçekten çok etkiledi beni. Ben bir şeyi değerlendirirken kendimi, o olayı yaşayan kişinin yerine koyarak değerlendiririm. Olayın affedilir bir yanı ne yazıkki yok. Paylaşım için teşekkürler.
Alt 24.11.2008, 08:42   #27
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2270 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Dünyanın en saygın insanları olan,siz öğretmenlerimin huzurunda saygı ile eğiliyorum.

Geleceğimiz gözlerinizde gördüğümüz ışıltılar gibi aydınlık olsun...

Dünyanın Bütün Çiçeklerini

Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum
Bütün çiçekleri getirin buraya,
Öğrencilerimi getirin, getirin buraya,
Kaya diplerinde açmış çiğdemlere benzer
Bütün köy çocuklarını getirin buraya,
Son bir ders vereceğim onlara,
Son şarkımı söyleyeceğim,
Getirin, getirin? ve sonra öleceğim.

Kır ve dağ çiçeklerini istiyorum.
Kaderleri bana benzeyen,
Yalnızlıkta açarlar, kimse bilmez onları,
Geniş ovalarda kaybolur kokuları?
Yurdumun sevgili ve adsız çiçekleri,
Hepinizi, hepinizi istiyorum, gelin görün beni,
Toprağı nasıl örterseniz öylece örtün beni.

Ben bir köy öğretmeniyim, bahçıvanım,
Ben bir bahçe suluyorum gönlümde,
Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden
Ne güller fışkırır çilelerinde,
Kandır, hayattır, emektir benim güllerim
Korkmadım, korkmuyorum ölümden,
Siz çiçek getirin yalnız, çiçek getirin.

En güzellerini saymadım çiçeklerin,
Çocukları, öğrencilerimi istiyorum
Yalnız ve çileli hayatımın çiçeklerini,
Köy okullarında açan, gizli ve sessiz,
O bakımsız ama kokusu eşsiz çiçek.
Kimse bilmeyecek seni, beni kimse bilmeyecek
Seni, beni yalnızlık örtecek, yalnızlık örtecek.

Okulun duvarı çöktü altında kaldım,
Ama ben dünya üstündeyim, toprakta.
Yaz kış bir şey söyleyen sonsuz toprakta,
Çile çektim, yalnız kaldım, ama yaşadım.
Yurdumun çiçeklenmesi için, daima yaşadım,
Bilir bunu bahçeler, kayalar, köyler bilir.
Şimdi ustum, örtün beni, yatırın buraya,

Dünyanın bütün çiçeklerini getirin buraya.
Afyon ovasında açan haşhaş çiçeklerini,
Bacımın suladığı fesleğenleri,
Köy çiçeklerinin hepsini, hepsini,
Avluların pembe entarili hatmisini,
Çoban yastığını, peygamber çiçeğini de unutmayın,
Aman Isparta güllerini de unutmayın,
Hepsini, hepsini bir anda koklamak istiyorum
Getirin, dünyanın bütün çiçeklerini istiyorum.

Baharda Polatlı kırlarında açan,
Güz geldi mi Kop dağına göçen,
Yürükler yaylasında, Toroslarda eğleşen,
Muş ovasından, Ağrı eteğinden,
Gücenmesin, bütün yurt bahçelerinden
Çiçek getirin, örtün beni,
Eğin türkülerinin içine gömün beni.

Ben mezarsız yaşamayı diliyorum,
Ölmemek istiyorum, yaşamak istiyorum,
Yetiştirdiğim bahçe yarıda kalmasın,
Tarumar olmasın istiyorum, perişan olmasın,
Beni bilse bilse çiçekler bilir dostlarım,
Niçin yaşadığımı ben onlara söyledim,
Çiçeklerde açar benim gizli arzularım.

Ceyhun Atuf KANSU
Alt 24.11.2008, 08:44   #28
Fatihmd
Usta Yiğido

Fatihmd - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatihmd Şuan Fatihmd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.11.2013 09:20

Tecrübe Puanı: 662 Fatihmd FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.
Alt 24.11.2008, 08:45   #29
jasminiron
Yeni Yiğido

jasminiron - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

jasminiron Şuan jasminiron isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 586 jasminiron FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tüm öğretmenlerin ve benim canım öğretmenim edibe aydının öğretmenler gününü kutluyorum
jasminiron isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 11:19   #30
fertelliyim
Usta Yiğido

fertelliyim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fertelliyim Şuan fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2011 17:21

Tecrübe Puanı: 729 fertelliyim BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Gecelerin Işıkları
Siz olmayan güller yetiştiren,
Tomurcuklara gülümseyen sevimli yüzler;
Tüm içtenliğimizle geldik size,
Işık saçın, renk verin,
Solgun yüzlerimize...

Öğretin tarihi, ecdadı, zaferleri
Üç kıtada at oynayan bahadırları...
Uzaya, ay ve yıldızlara ulaşmak için,
Bilgi merdivenleri hazırlayın,
Çiçeklerle süslenen basamaklardan,
Ulaşalım gökyüzüne.

Yine geldik yeni ümitlerle;
Güvenle, öğrenme arzusuyla.
Biliyoruz, yükselirsek vatan da yükselir,
Göklere erer başımız.
Biliyoruz; tarihin, Atatürk'ün yolu sizden geçer.
Bahçenize geldik, solmayan gülleriz biz...
Gülümseyin yeşerelim,
Konuşun tomurcuklar açalım,
Rengarenk olsun bozkırlar, kıraç topraklar...

Sizler gecelerin ışıkları,
Dikenli yolların yılmayan yolcuları.
Köy, şehir demeden koştunuz,
Serin pınarlarla, yayla rüzgarlarıyla geldiniz.
Doldunuz, heyecan dolu yüreklerimize
Yol gösterdiniz ışık saçtınız
Aydınlandı gönüllerimiz,
Aydınlandı yolumuz.

Gücümüz bilginizle artmakta,
Duygularımız şefkatinizle...
Yeşermekte kıraç toprağımız,
Alınlarımızda yükselecek gururla,
Ayyıldızlı bayrağımız...

Süleyman Özbek
Alıntı...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)