Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.07.2008, 12:45   #21
moonlight_58
Yasaklı
NO AVATAR

moonlight_58 Şuan moonlight_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.05.2009 23:53

Tecrübe Puanı: 0 moonlight_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ne alakası var provakasyonla,acaba şurda laf sahibi olan kaç kişi açıp Kuran okumuştur.örtün! bunun anlamı baş örtüsümüdür?
istediğiniz iddia da bulunabilirsiniz,o konuda bişey demem.çünkü insan ben alevi doğdum aleviyim,ya da ben sünni,hristiyan,ermeni doğdum öyleyim dememeli.önce bütün dinleri mezhepleri araştıracak,bilgi sahibi olacak,cahil kalmayacak,sonra da kendisine en yakın geleni tercih edecek.bu böyledir.beyin yıkamalarla olmaz bu iş.herkesin kendi iradesi,aklı fikri var.bunu başkasına kullandıramaz ve başkasının görüşlerine de saygılı olur. burda kendi fikirlerimizi söylüyoruz diye provakatör ilan edildik...
amacım ortalığı da germek değil.neden hemen bu şekilde algılıyorsunuz.ortamı germemek adına kendi düşüncelerimden ödün verip,aaaa çok haklısınız diye iki yüzlülük mü yapayım...

benim çevremde de kapalı arkadaşlarım var merak etmeyin.onlarında içini dışını biliyorum ben... küçücük çocuğu kapatıyorlar.o ne bilsin daha kapanmayı.böylelikle beyinleri yıkanıyor küçüklükten...
Doğru kendi fikirlerini söylüyorsun ona birşey dediğim yok ne anlatırsan anlat hiç önemli değil.Ancak sen toplumun kabul ettiği değerleri alaylı bir ifadeyle dile getirirsen işte orada dur derim.Küçük çocukları kapattırıyorlar zorla demişsin ve beyinlerini yıkıyorlar demişsin.Sana soruyorum küçük çocukları kapattırarak terörist mi yetiştiriyorlar veya ne bilim uyuşturucu,kaçakçılık gibi yöntemler için mi kapattıryorlar da beyinlerini yıkamış oluyorlar.Bu nasıl bir mantıktır.Beyefendi küçük çoıcukları zorla kappattıran yok kapanan olursa da allah emrettiği için kapanıyor başkaları için değil.
moonlight_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 18.07.2008, 12:47   #22
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 693 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
moonlight_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Allah ın emir ve yasaklarına uymak başörtüsüyle olmuyor demişsin.Peki sana bir soru kapanmak Allah 'ın emri mi değil mi?
kapanmanın şekline bağlı.kapatacağın yerler belli değil mi arkadaşım,gerisi boş... başını kapat diye bir şey yazmıyor.örtün diyor.vücud hatların belli olmayacak şekilde örtün.herkes kafasına göre yorumluyor.görüyoruz sokaklarda başı kapalı ama yaptığı hareketlerle,düşüncesi birbirine uymayan kızları.ne diye kapatıyorlar başlarını anlamam.ya adam gibi kapan o zaman,ya da kapanma.siz her kapalıyı dini için mi kapandı diye düşünüyorsunuz... sadece kendi pencerenizden bakıyorsunuz hayata,kabuğunuzdan dışarı çıkmıyorsunuz.genelleme yapmakta istemem.yüz yüze tanımıyoruz birbirimizi.sadece burda söylenen sözlerden yola çıkarak tanımaya çalışıyoruz...
Alt 18.07.2008, 12:50   #23
moonlight_58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
ero Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
katılıyorum geçenlerde kocaeli çayırovaya gittim 9-10 yaşındaki kızlarda türban takmış...Her yer türbanlı insanlarla dolu....bi an nerde olduğumu şaşırdım....bu küçük kızlar daha din nedir bilmiyo.....ne inancı ne kendi iradesi......bırakın yaaa..........

BN artık daha fazla bu sitede vaktimi geçirmicem....bn üye olduğumda bu sitede daha kaliteli insanlar vardı......şu an bi boş kalabalık var bazı canlar dışında.......bn hiç bi hakaret ve küfür rtmeden 3 defa BAN landım. SADECE DÜŞÜNCEMDEN DOLAYI... dUMAN_58 AMa gördümki yAKAMOZ-GÜRÜN GÜZELİ- ERSOY 34 VE DAHA NİCELERİİ NELER NELER SÖYLEMİŞ..... banlanmayı bırak yazısı silinmemiş bile ....yinede herşey için tşk ederm.....Hepiniz in yolu açık olsun....yinede.ARADA bakar çıkarım yorum yyok

bana gelen özel msjların çoğu silindi ama bazıları hala duruyo.....ahlaklısınız ya bozulmayacaksa göndereyim bi kaçını size anlayn....

Bence de senin şimdiye kadar çoktan banlanman gerekirdi ama ne hikmetse sende banlanmamışsın. kardeşim bizler açık gezenlere saygı duyuyorsak sizler de kapalılara saygı duyacaksınız bu kadar basit...
Alt 18.07.2008, 12:58   #24
madımak_58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 693 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Doğru kendi fikirlerini söylüyorsun ona birşey dediğim yok ne anlatırsan anlat hiç önemli değil.Ancak sen toplumun kabul ettiği değerleri alaylı bir ifadeyle dile getirirsen işte orada dur derim.Küçük çocukları kapattırıyorlar zorla demişsin ve beyinlerini yıkıyorlar demişsin.Sana soruyorum küçük çocukları kapattırarak terörist mi yetiştiriyorlar veya ne bilim uyuşturucu,kaçakçılık gibi yöntemler için mi kapattıryorlar da beyinlerini yıkamış oluyorlar.Bu nasıl bir mantıktır.Beyefendi küçük çoıcukları zorla kappattıran yok kapanan olursa da allah emrettiği için kapanıyor başkaları için değil.
öncelikle ben beyefendi değilim.
2. side bu da sizin düşünceniz.ben çevremde çok gördüm.bi kararda duramayıp,kapanıp açılan.ya da evden kapalı çıkıp,gideceği yerde başını açan.hatta ailesinin baskısıyla kapanan...
insanın içinde olacak kapanmak.dinde zorlama yoktur diyoruz.nerde kaldı...
ben bunları sizin için söylemiyorum.bazen o kadar kaptırıyorki kendilerini insanlar,gerçekleri göremiyorlar.
Alt 18.07.2008, 12:59   #25
moonlight_58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
kapanmanın şekline bağlı.kapatacağın yerler belli değil mi arkadaşım,gerisi boş... başını kapat diye bir şey yazmıyor.örtün diyor.vücud hatların belli olmayacak şekilde örtün.herkes kafasına göre yorumluyor.görüyoruz sokaklarda başı kapalı ama yaptığı hareketlerle,düşüncesi birbirine uymayan kızları.ne diye kapatıyorlar başlarını anlamam.ya adam gibi kapan o zaman,ya da kapanma.siz her kapalıyı dini için mi kapandı diye düşünüyorsunuz... sadece kendi pencerenizden bakıyorsunuz hayata,kabuğunuzdan dışarı çıkmıyorsunuz.genelleme yapmakta istemem.yüz yüze tanımıyoruz birbirimizi.sadece burda söylenen sözlerden yola çıkarak tanımaya çalışıyoruz...
Başı kapat diye birşey yazmıyor yani örtün diye yazıyor.Yani başını kapatmayacaksın örtüneceksin öyle mi nerde yazıyor bu?Peki nasıl kapanacaksın?Bir kere yaptıklarından dolayı herkesin kendisi ALLAH a hesap verecek.Ben kesinlikle kendi penceremden bakmıyorum senin sokakta gördüğün kapalılarla toplumun bütünü hakkında yorum yapıyorsan o da senin problemin.İstersen genelleme yapma yani.O zaman bende açıklar hakkında çok daha kötü şeyler gördüm ama genelleme yaparsam işte o zaman yanlış yapmış olurum.
Alt 18.07.2008, 13:02   #26
moonlight_58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
öncelikle ben beyefendi değilim.
2. side bu da sizin düşünceniz.ben çevremde çok gördüm.bi kararda duramayıp,kapanıp açılan.ya da evden kapalı çıkıp,gideceği yerde başını açan.hatta ailesinin baskısıyla kapanan...
insanın içinde olacak kapanmak.dinde zorlama yoktur diyoruz.nerde kaldı...
ben bunları sizin için söylemiyorum.bazen o kadar kaptırıyorki kendilerini insanlar,gerçekleri göremiyorlar.
pardon heralde hanımefendi diyecektim

Bak yine genelleme yapmışsın sen toplumun bütününü 80 küsür vilayeti tek tek gezdin mi de gelip burada genelleme yapıyorsun.O zaman ben de birkaç açık insan hakkında gördüklerimi söyleyeyim iyi olur mu peki sence?
Alt 18.07.2008, 13:05   #27
moonlight_58
Yasaklı
NO AVATAR

Bu ülkede başı açık kardeşlerimizin olduğu kadar kapalı kardeşlerimizin de söz hakkı olmalı doğru olan da bu eğer demokratik bir ülkeysek.Konuyu saçma sapan yerlere çekip saptırmayalım...
Alt 18.07.2008, 13:10   #28
madımak_58
Usta Yiğido

Alıntı:
pardon heralde hanımefendi diyecektim

Bak yine genelleme yapmışsın sen toplumun bütününü 80 küsür vilayeti tek tek gezdin mi de gelip burada genelleme yapıyorsun...

turizmciyim.her kesimden insan gördüm,tanıdım...
ayrıca alıntı yaptığınız yazıyı iyi okuyarak cevap verin.ben çevremdekilerden bahsettim ve sizin için söylemiyorum dedim.
kapalı kardeşlerimizin yeterince söz hakkı oluyor zaten.başımızda onların başbakanı var.sanki yıllardır ezilen onlarmış gibi konuşuyorsunuz.bize söz hakkı gelince de...

yorum yok...

konunu saptırıldığı da yok ayrıca.biz konu açtığımız zaman konu kapatılıyorsa,nerede konuşacağız,tartışacağız biz?
Alt 18.07.2008, 13:12   #29
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Siz konu açtığınız zaman konu kapatılıyorsa bilin ki bir nedeni var. Kuralları okuyunuz.

Böyle sakince güzel cümleler kurarak istediğiniz kadar tartısabilirsiniz. Kolay gelsin.
Alt 18.07.2008, 13:16   #30
madımak_58
Usta Yiğido

Standart --->: -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Siz konu açtığınız zaman konu kapatılıyorsa bilin ki bir nedeni var. Kuralları okuyunuz.

Böyle sakince güzel cümleler kurarak istediğiniz kadar tartısabilirsiniz. Kolay gelsin.
teşekkürler ama bazıları insanda sabır bırakmıyor.ister istemez sakin ve duyarsız kalamıyorsunuz...

benim istediğimde bu zaten,sakin sakin tartışmak.hakaret etmeden,incitmeden ve seviyeli.umarım başarılı oluruz...

saygılarımla...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)