Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HEY VATANDAŞ! ZAMLAR İLE YAŞAMAYA ALIŞ,BUNU SEN İSTEDİN. - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.10.2011, 07:51   #21
tykinik58
Yiğido
NO AVATAR

tykinik58 Şuan tykinik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.02.2016 10:17

Tecrübe Puanı: 694 tykinik58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: HEY VATANDAŞ! ZAMLAR İLE YAŞAMAYA ALIŞ,BUNU SEN İSTEDİN.

Şimşek önce “Bunlar zam değil, güncelleme” dedi ve ardından da şöyle konuştu: “Güncellemelerin hemen hemen tamamı üç aşağı beş yukarı yeniden değerleme oranı paralelinde veya altındadır. Yani bu basit bir şey, diyelim ki sigarayla ilgili hesaplarsanız yüzde 9 civarında bir artış. Halbuki yeniden değerleme oranı biliyorsunuz 2012 için yüzde 10.2. Yeniden değerleme oranının biraz altında artış söz konusu. Zamanlamasının yılbaşında değil de şimdi olmasının sebebi de, stok yapılması.”dedi.

Madem güncelleme, yılbaşından önce de resetlensin de memur, çalışan, asgari ücretli ve emekliye % 3 yerine % 30-35 zam yapılsında diğerlerine ya hiç zam yapılmasın ya da % 2-3 den fazla yapılmasın. Şu zamları bir tersine çevirin o zaman vatandaş yaşamayı becersin. Her yerde ac, susuz, işsiz, parasız gezenler evine bırakın 1 kilo et, 1 kilo meyve götürmeyi ekmek götüremeyenler var. Ondan sonra da kalkıp da dünyanın her yerinde zam var vs gibi abuksubuk yorumlar yapmayın. Dediğiniz yerlerde vatandaş refah içerisinde ve adaletli yaşıyor.
Alt 21.10.2011, 11:06   #22
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 798 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
*AHISKALI* Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yazıda gerçeklik payı olan birçok şey var, bunu görmemek elde değil...ancak köşe yazarlığı vasfınız varken 24 şehit varken bu kadar eleştirici ve insanları hemen birbirine akrşı cephe aldırıcı bir yazının zamanlaması ve önemi ne kadar doğru? yazının yorumlarını okuyunca gördüm ki hemen 2 bölünme oluyor o ona atıyor o ona... Artık şu birbirinizi bari şu şehitlerin verildiği acıalrın doruk yaptığı şu günde düşmanca görmeyin ve buna vesile olmayın...Ben şu-bu partiyi ya da adamı savunmuyorum beni de o kefeye koyup değerlendirmeyin...köşe yazarı vasfınızla topluma öncülük edeceğinize zamanlaması son derece manidar olan şu yazınız yerine acılarımıza tercüman olacak ya da çözüm üretebilecek bir yazı olsa kötü mü olurdu? Milletin burdaki birbirne düşmanca tavrını gördükçe siteye artık uğramaz oldum, çünkü her girişimde hemen uzaklaşmak geliyor...Bari bu günlerde biraz da olsa kenetlenin insaf! Elin soysuzları her ortamda nasıl bir araya geliyor bunu görün bari!

Sayın AHISKALI

Sizin vurguladığınız gibi ellbette amacım birilerine cephe almak asla değildir. Ben her zaman sadece gerçekleri yazıyorum ve paylaşıyorum. Bu gerçekleride görüp görmemek herkesin takdiridir, saygı duyarım

Zamanlama konusuna gelince ben şehitlerimiz için herkesten önce yazı yazdım KINALI KUZUM MEHMETÇİĞİM şiirimi burada paylaştım,acımız büyüktür. Herşeyden önce ben anneyim. Şehit annelerinin yüreğini yüreğimde hissederek bir kaç yıl önce bu şiirimi gözyaşlarımla yazmıştım.

Kenetlenme konusunda elbette size katılıyorum. Şu an kenetlenme zamanıdır.
Sağduyulu olma ve tutkun olma zamanıdır. Benim bunun dışında bir düşüncem asla olamaz. Ancak yazınızda " Elin soysuzları her ortamda nasıl bir araya geliyor bunu görün bari!" diyorsunuz .Evet doğru onlar öyleler çünkü onları koruyan kollayanları var, başlarında hangi soysuz var ise kahrolasıcalar birbirlerine nasılda tutkunlar.

Ya biz öylemiyiz.Kardeşim işte anlatmak istediğimde bu:

BİZ TÜRK MİLLETİ OLARAK YANLIZIZ, SAHİPSİZİZ BİZİ KORUYAN KOLLAYAN YOK. SAHİP ÇIKANIMIZ YOK. ULUS OLARAK KADERİMİZE TERKEDİLMİŞİZ. NE OLUR BU GERÇEĞİ GÖRÜNÜZ. ULUS OLARAK AYAKTA KALABİLMEK İÇİN DİRENİYORUZ.BEN BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM .

AMA HERŞEYE RAĞMEN BİZLER YİNE EL ELE, BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE, SAĞDUYULU OLUP, TAHRİKLERE ASLA KAPILMADAN ÜLKEMİZİ SAVUNUP KORUYACAĞIZ , ASLA PARÇALANMAYACAĞIZ, BİR BÜTÜNÜZ VE ÖYLE DE KALACAĞIZ. SAĞ-SOL. A PARTİSİ B PARTİSİ DEMEDEN ŞANLI TÜK BAYRAĞIMIZIN ALTINDA HEPİMİZ KARDEŞÇE KENETLENECEĞİZ.

TÜRK MİLLETİNİ KİMSE KORKUTAMAYACAK,BUNU BAŞARAMAYACAKLAR.

TÜRK ULUSU OLARAK BİZEDE BU YAKIŞIR.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.10.2011, 12:31   #23
jacop162000
Usta Yiğido
NO AVATAR

jacop162000 Şuan jacop162000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.12.2015 08:20

Tecrübe Puanı: 650 jacop162000 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bıktık artık zamlardannnnn
jacop162000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı jacop162000'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.10.2011, 16:31   #24
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anladığım kadarıyla sizin karnınız tok, sırtınız pek sanırım. Bu zamlar ya sizi etkilemiyor, ya da görmemezlikten geliyorsunuz ya da işinize öyle geliyor. O zaman Yunanistan gibi maaşlarda da kesintiler yapılsın. Yakında memur maaşlarından kesinti yapılırsa hiç şaşırmayacağım. O zamanda aynı sözleri söyleyecek misiniz? Ben bu hükümetten herşeyi bekliyorum artık.
Zam yok demedim ki..Ama AKP olmasa şu an atıyorum benzin 4.40 ise,AKP olmasa 10 tl falan olurdu herhalde..Maaşımdan kesilirse kesilebilir..Yunansitan gibi olacağımıza pardon 2000 yılındaki TYürkiyeye geri döneceğimize kessin..
Alt 21.10.2011, 19:14   #25
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 922 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Zam yok demedim ki..Ama AKP olmasa şu an atıyorum benzin 4.40 ise,AKP olmasa 10 tl falan olurdu herhalde..Maaşımdan kesilirse kesilebilir..Yunansitan gibi olacağımıza pardon 2000 yılındaki TYürkiyeye geri döneceğimize kessin..
Birçok kişi, öğretmenlerde dahil ek iş yapıyor, emekliler hala çalışıyor neden? Kim memnun hayatından? Utanmadan hala kalkıp 3. çocuğu yapın diyenler ve onlara yalakalık yapmak isteyen inşaat firmaları, 3. çocuğu yapana % 33 indirim böyle bişey var mı allah aşkına millet 2. çocuğu yapmaya korkuyor hala 3. çocuktan bahsediyor. Kriz teğet geçmedi bunu herkes çok iyi biliyor. Hala kalkmış Akp olmasaydı şu olurdu bu olurdu Allahtan korkun...
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.10.2011, 21:09   #26
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 950 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

İşçiyi, memuru, emekliyi, dar gelirliyi düşünen kim ki? Kim hakkını arasa ya terörist yada anarşist damgası yiyor. Basını ele geçiren iktidar herşeyi toz pembe göstermeye çalışsada nereye kadar? TRT kanalları zaten iktidarın özel TV si olmuş.
Bu arkadaşımız galiba çok dizi izliyor, oh hiç bir sorun yok, mutlu aileler, aile breylerinin altında lüx otomobil 200 bin liralık jeepler. Kim kimin nesi belli olmayan dallası bile sollayan yerli dizilerli Türkiye'nin gerçeği sanıyor galiba bu arkadaş.
Şimdiye kadar hangi hükümet bu kadar sattı savdı yedi Allah aşkına herşey yabancının eline geçti. Bunlar laf bezirganı lafla herşeyi yapıyorlar. Bunlar geldiklerinde en büyük para 20 TL iken sıfır atma numaarsı ile 200 TL kağıt para çıkardılar. Orana vurduğuınuz zaman kaç katı olduğunun ve fırlayan enflasyonun farkındamısınız? Benzin 4 TL imişte akp olasaymış 10 TL olurmuş, Bırakın bu ayakları, akp aradaki farkı babasının kesesindenmi karşılıyor, yoksa Araplarla akrabalığı varda ondan dolayımı ucuz benzin veriyorlar farkı kapatıyor? Ha hiçmi iyi yaptığı birşey yok derseniz elbetteki yağtıkalrı güzel şeylerde var fakat, üç yanlış bir doğruyu götürdüğü için onlarda malesef fazla bir önemi kalmıyor
.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.10.2011, 22:11   #27
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Birçok kişi, öğretmenlerde dahil ek iş yapıyor, emekliler hala çalışıyor neden? Kim memnun hayatından? Utanmadan hala kalkıp 3. çocuğu yapın diyenler ve onlara yalakalık yapmak isteyen inşaat firmaları, 3. çocuğu yapana % 33 indirim böyle bişey var mı allah aşkına millet 2. çocuğu yapmaya korkuyor hala 3. çocuktan bahsediyor. Kriz teğet geçmedi bunu herkes çok iyi biliyor. Hala kalkmış Akp olmasaydı şu olurdu bu olurdu Allahtan korkun...
Ben de öğretmenim..Ezbere konuşmayın..Meslektaşlarımdan arabası olmayan yok desem yeridir..Sadece 1-2 kişi ek iş yapıyor,bir yerlerde kar ortaklığı falan vb....Onlar da geçinemedikleri için değil daha fazla para kazanmak için..Emekli olup da çalışan her insan geçinemiyor diyemezsiniz..Aralarında evde sıkıldıkları için çalışmaya devam eden çok insan var..Ortada mükemmel bir tablo yok ama böyle tellallık yapacak bir durum da yok..
Alt 21.10.2011, 22:13   #28
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İşçiyi, memuru, emekliyi, dar gelirliyi düşünen kim ki? Kim hakkını arasa ya terörist yada anarşist damgası yiyor. Basını ele geçiren iktidar herşeyi toz pembe göstermeye çalışsada nereye kadar? TRT kanalları zaten iktidarın özel TV si olmuş.
Bu arkadaşımız galiba çok dizi izliyor, oh hiç bir sorun yok, mutlu aileler, aile breylerinin altında lüx otomobil 200 bin liralık jeepler. Kim kimin nesi belli olmayan dallası bile sollayan yerli dizilerli Türkiye'nin gerçeği sanıyor galiba bu arkadaş.
Şimdiye kadar hangi hükümet bu kadar sattı savdı yedi Allah aşkına herşey yabancının eline geçti. Bunlar laf bezirganı lafla herşeyi yapıyorlar. Bunlar geldiklerinde en büyük para 20 TL iken sıfır atma numaarsı ile 200 TL kağıt para çıkardılar. Orana vurduğuınuz zaman kaç katı olduğunun ve fırlayan enflasyonun farkındamısınız? Benzin 4 TL imişte akp olasaymış 10 TL olurmuş, Bırakın bu ayakları, akp aradaki farkı babasının kesesindenmi karşılıyor, yoksa Araplarla akrabalığı varda ondan dolayımı ucuz benzin veriyorlar farkı kapatıyor? Ha hiçmi iyi yaptığı birşey yok derseniz elbetteki yağtıkalrı güzel şeylerde var fakat, üç yanlış bir doğruyu götürdüğü için onlarda malesef fazla bir önemi kalmıyor
.
Peki 2002'de 2 milyon olan araç sayısı,bugün 15 milyon oldu..Bu aradaki 13 milyon araba parası kimin cebine giriyordu,kime peşkeş çekiliyordu..Bunu sordunuz mu?
Alt 21.10.2011, 22:24   #29
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 13:48

Tecrübe Puanı: 1140 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
.
bir ülkede parada sifirlar cikartilira o ülke düzeliyor demektir, sen hicmi okula gitmedin arkadas, sana ögretmedilermi
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar serhat_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.10.2011, 09:21   #30
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 950 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
serhat_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bir ülkede parada sifirlar cikartilira o ülke düzeliyor demektir, sen hicmi okula gitmedin arkadas, sana ögretmedilermi
Okula hiç gitmedim kara cahilim, ama senin boyunca kitaplar okuduğum kesin. Sıfır atmakla göz boyamakla ekonomimi düzelir? Sadece hesap kitap yaparken fazla sıfır yazmaktan parmakların yorulmaz. Eeeee birazda kağıt tasarrufun ve zaman tasarrufun olur ona birşey diyemem.
20 Lira varken bir anda 200 Lira kağıt para basarsan tepkileri sen düşün. Ama adını yeni para çıkarcam deyip sıfırlarıda silip o parayıda çıkarırsan işlem tamam olmuş olur ve senin gibilerinde ekonomisi düzelmiş olur sanırım. Eline ne geçtiyse daha kazık yemek daha çok para harcamaktan ve alım gücün azalmaktan başka, bilgili tahsilli çocuk.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)