Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.05.2009, 07:35   #31
deniz kızı
Usta Yiğido

deniz kızı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deniz kızı Şuan deniz kızı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2009 07:57

Tecrübe Puanı: 750 deniz kızı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kent Meydanı Bakımsız

böyle olacağı belli idi zaten ağaçsız çorak bi kent meydanı tüm pislikler daha net görünüyor bakımsız. sivas böyle mi olmalıydı sorumlularına öfkeliyiz
Alt 06.05.2009, 08:11   #32
ABDULLAH DUMAN
Usta Yiğido

ABDULLAH DUMAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABDULLAH DUMAN Şuan ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2016 12:29

Tecrübe Puanı: 1011 ABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
arikarinkuchi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
şu köpek sorunu çözseler bi yaa
heryerde karşımıza çıkıyorlar

Ne o korkuyormusun ..............

Biz ki, Tunada Abdest Alıp, Viyana Önlerinde Namaz Kılanların Evlatlarıyız !
ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2009, 09:38   #33
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 675 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sami aydının neyini savunurlar anlamam meydanın içine istasyon caddesinin içine etti bıraktı nolacak şehirli terkeder istanbula ankaraya kaçarsa sivasta böyle köylülerin eline kalır
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2009, 10:00   #34
Kuzey
Yiğido
NO AVATAR

Kuzey Şuan Kuzey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2014 09:39

Tecrübe Puanı: 563 Kuzey FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tayfun5883 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sami aydının neyini savunurlar anlamam meydanın içine istasyon caddesinin içine etti bıraktı nolacak şehirli terkeder istanbula ankaraya kaçarsa sivasta böyle köylülerin eline kalır
Haklısın Ağaçlar çok iyiydi Kesilmemesi lazımdı Bir Ağacın büyümesi ne kadar uzun zaman alıyor yazık.

Karşıyakaya,gültepeye bakmadı Sami aydın
Kuzey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2009, 10:18   #35
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

kaldırıma arabamı parkedilir trafik neden görevini yapmıyor belediyede bir an önce otopark yapmasıl lazım
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2009, 13:57   #36
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 798 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Bırakınız siyaseti miyaseti de o kesilen ağaçlarım vebalini kim verecek ha soruyorum herkese.
BUMU ALLAH KORKUSU GÜNAH OLMADIMI ONCA CANLI CANLI AĞAÇLARI YOK ETMEK VİCDANSIZCA. HANGİ AKILLI, HANGİ BİLECEN VERDİ BU AKLI MANTIK ALIYORMU HA SORUYORUM.
,Sivas modernleşecekmiş vay vay vayyy ilkönce kafalar modernleşsin kardeşim.
Sivası kurak eden çöle dönderen bu kafalar modernleşsin modernleşmek nasılsa.. SEN AĞAÇLARI KES HERYERİ BETON YIĞINI ET VAY SİVAS GÜZELLEŞECEKMİŞ. ağaç kesmeden güzelleştirselerdide boylarını görseydik.
Siyaseti miyaseti bırakın lütfen tarafsızca Sivaslı mert yüreğiniz ile köşe yazımı okuyun. Yok eğer haksızsam boynum kıldan incedir . Bu ne ya herşeyde siyaset. Tarafsız düşünürseniz Sivas'a yapılan bu meydan projesi tamamen sınıfta kalmıştır. Ağaç kesenlere de zaten karşılığını duyarlı halkımız vermiştir.
Tartışmayı bırakında acaba yeşil meydanı biz göremiyeceğizde torunlarımız görecekmi ola onu düşünün...Torunlar büyüyene kadar kütüphan e gibi inşallah kafasına balyoz vurulan baişka yerler olmaz diye dua ediyorum. İnşallah anılarımızı daha fazla yok etmezler.temennim budur.
ZATEN ANI BIRAKTILARMI SİVAS'TA VAH AĞAÇLARI JKESENLER VAH Kİ VAH O AĞAÇLARIN VEBALİNİ NASIL VERECEKSİNİZ YAZIK ETTİNİZ HEMDE ÇOK YAZIKKKK..ÇOK ÜZÜLÜYORUM HERKES GİBİ ......

Köşe yazımdır......

ANILARDA KALAN SİVASIM

Sivas'ın kent meydanı ile Selçuklu ( Cıbıllar) Parkı içerisinde bulunan tarihi eserleri bütünleştirmek amacıyla Selçuklu Parkı ve Tarihi Kent Meydanı Düzenleme Projesi gerçekleştirildi. Ama milyarlar harcanan bu proje kaç tane Sivaslıyı mutlu etmiştir. Tüm Sivas “ Cıbıllar parkı cıbıl oldu” diyor çokta haklılar.
Zaten bu proje hayata geçirilmeden önce tarihi eserlerimizin onarımı esnasında da tarihi eserlerimiz eski doğal görünümünü kaybetmiştir. Cumhuriyet, kültür, sanat ve ozanlar diyarı Sivas’ımız ne yazık ki Sayın Sivas yetkilileri sayesinde eski doğal güzelliğini kaybetmiş, Sivas halkının anıları taş yığınlarının altında kalmış ve anılarda kalan Sivas olmuştur.. Saygıdeğer Sivas halkımızın hüzünlü ve çaresiz bakışları olmasına rağmen Sivas Meydanı sözüm ona güzelleştirilecek derken kupkuru bir çöl ve beton yığını olmuştur. Sivas kent meydanı sözüm ona Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemini bünyesinde barındıran çok önemli bir meydana dönüşecek diye Meydan ve İstasyon Caddesinde, Cıbıllar parkında ağaç bırakılmayıp güzelim ağaçlar hiç acımadan kesilmiştir. Bir ağaç kolay kolay büyümüyor, bir çiçeği dahi koparmaya kıyamadığımız doğada bunca ağaç hangi mantıkla insafsızca yok edilmiştir.

Sivas meydanında ve İstasyon Caddesinde boydan boya ağaç bırakılmayıp acımasızca kesilmesi hangi vicdana uyar. Yazın gölgesinde oturulacak bir dikili ağaç kalmadı. İnsanların soluk alacağı bir yudum çay içeceği mekân bırakmadılar.
Şimdi Hükümet meydanından her geçişimde acı bir hüzün yaşıyorum. Kesilen yok edilen her ağacın sanki gözyaşlarını görüyorum hayalimde, yok edilen çimenlerin kokusunu hissediyorum damarlarımda. Cıbıllar parkında oturan nur yüzlü yaşlı dedelerimin ellerinde tespih taze simitle çaylarını içtikleri,
mısır, kestane ve çekirdek ile ağaç gölgesinde çimenlere uzanan serinlemeye çalışan gençlerin mutlu yüzleri, Cıbıllar parkı önünde akşama bir lokma ekmek parasını alın teri ile kar kış demeden kazanmaya çalışan, ayakkabı boyacıları geliyor gözlerimin önüne. Meydanda yıkım çalışmaları esnasında yüreğimde çaresiz hüznüm ile gözlerim buğulanarak bol bol anı kalsın diye resim çekerken boyacının birisi bana nasıl da ağlamaklı “ Çek abla çek yakında burası virane olacak “ dediğinde içindeki acıyı nasılda anlatıyordu. Meydandaki bilim yuvası Kütüphanenin kepçeler ile yıkıldığı günlerde benim Buruciye Medresesinde EFSANE adlı şiir kitabıma imza günüm olmuştu. Kütüphaneye vurulan her darbenin balyoz sesini duydukça kahroldum, o balyoz kütüphaneye gelip kitap okuyan herkesin kafasına vuruluyordu sanki. Kütüphane yıkımında halkımızın yıkımı iç çekerek üzüntülü bakışlarla ve çaresizce izlemeleri gözlerimin önünden hiç gitmeyecek. Ne oldu? Şimdi Kütüphanenin yeri Belediye’ye kar getirsin diye garaj oldu.

Ben eski Sivas’ımı her şeyi ile özlüyorum ve eski, Sivas’ımı seviyorum. Sivas’ta sözüm ona tamir derken cadde ve sokaklarımız hem doğallığını kaybetmiş, tarihi görünümleri silinmiş, itfaiye ve ambulans nasıl yol bulup ta geçecek diye düşünülmeden daracık yollar yapılmıştır.
Güya Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet dönemini bünyesinde barındıracağız diyenler Roma dönemini andıran ışıklandırmayı neden tercih ettiler anlamak zor.
Sivas’ta tek yıkılıp virane edilmeyen Sivas Kalesi kaldı zaten. Sivas’taki Sayın yetkililerimiz orayı da yakında inşallah harabe etmezler diye dua edelim. Sizi bilmem ama ben yinede gidip orada bol bol anı kalsın diye resim çekmeyi düşünüyorum. Çünkü bir sabah uyandığımda Sivas Kalesindeki anılarımızda kepçe darbelerinin altında her an kalabilir. Bize de yine meydan projesinde olduğu gibi iç çekerek seyretmek kalır…

CANIM SİVAS’IM

Seni çok özledim göresim geldi
Burnumda tütersin canım Sivas’ım
Hasretin bağrımı ok gibi deldi
Sevdadan betersin canım Sivas’ım

Dört Eylül başımda bir altın tacım
Ata’mın izinde bal olur acım
Göğümde meşalem, derde ilacım
Sen bana yetersin canım Sivas’ım!

Sen bu güzel yurdun narin şehrisin
Yurda kem bakanın keskin zehrisin
Ozanların yüreğinde bahrisin
Veysel’ce tütersin canım Sivas’ım

Kubbeler kasırlar canlı şahitler
Uğruna can verdi nice yiğitler
O civan balalar, şanlı şehitler
Şana şan katarsın canım Sivas’ım!

Dağlarında süzgün rüzgârın eser
İnsanın düşküne yardımı sever
En sıcak en cömert, misafirperver
Kalbimde atarsın canım Sivas’ım!

Kepenek suyunla yüreğim sönsün
Madımak silkinip çiçeğe dönsün
Çifte minarede mahyalar yansın
Cana can katarsın canım Sivas’ım!

SABİHA SERİN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2009, 14:09   #37
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

halada Sami Aydını savunurlar anlamam Sami Aydını savunanların eğitim seviyesini çok merak ediyorum göz var nizam var yazık değilmi o güzelim agaçlara kütüphaneyi yıktılar onun yerine başka bişey yaptılar o dükkanların işi ne allah aşkına bence Sami Aydının yaargılanması lazım
Alt 06.05.2009, 14:09   #38
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4506 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ilerleyen zamanlarda bu gibi ve bundan daha büyük olumsuzluklara şahit olacağımıza inanıyorum.............bence artık sivasta hizmet bitmiştir..........
Bu kanıya nasıl vardınızbizede söyleyinde Sivasımızın geleceği ile ilgili şeyleri zaman kayıp etmeden şimdiden bilelim içinizden gecen siyasi görüşünüzü dışa yansıtmışsınız Bende tam aksini düşünüyorum sivasımız her gecen gün daha iyi daha güzel olacaktır 1 aylık bir belediye başkanına yöneltilen suclamalar hiçte mantıklı değil halep ordaysa antep burada bekleyip göreceğiz
Alt 06.05.2009, 14:29   #39
sivas_sevdamiz
Yiğido
NO AVATAR

sivas_sevdamiz Şuan sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.09.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 657 sivas_sevdamiz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Muhsin YAZICIOĞLU'nun vefatı sonucu oluşan duygusallık üzerine kazanılan bir belediye başkanlığı... Muhsin YAZICIOĞLU'nun emaneti olarak görüldüğü söylenen bir şehir... Bu şehre ve halkına layık olduğu hizmetler acilen yapılması lazım. Haydi Doğan ÜRGÜP yap bişeyler, göster kendini.
sivas_sevdamiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.05.2009, 14:32   #40
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 798 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu kanıya nasıl vardınızbizede söyleyinde Sivasımızın geleceği ile ilgili şeyleri zaman kayıp etmeden şimdiden bilelim içinizden gecen siyasi görüşünüzü dışa yansıtmışsınız Bende tam aksini düşünüyorum sivasımız her gecen gün daha iyi daha güzel olacaktır 1 aylık bir belediye başkanına yöneltilen suclamalar hiçte mantıklı değil halep ordaysa antep burada bekleyip göreceğiz
Evet size katılıyorum. Biliyorum şimdi hemen bana Muhsin Yazıcıoğluna neden iki tane şiir yazdın, siyasi görüşünmü değişti diyenler yine öyle diyebilir kesin. . Telefon açıp "Sabiha hanım siz partimi değiştiniz Muhsin Yazıcıoğlu için üstelikte iki şiir yazdınız" diye hatırımı kıran anlayışsızlarda oldu. Ben ilkönce diyorum ki beni Muhsin Yazıcıoğluna şiir yazdığım için suçlayanların demekki kalpleri taş imiş. Ne alakaysa.Ben şairsem eğer herkese yazarım, DERTLİ SÜRMELi şiiri yazdım Yozgatlımı oldum. YÜCE MEVLANA şiiri, yazdım Konyalı mı oldum.SELAMLAR YOLLADIM AZERBAYCANA şiiri yazdım Azerbaycanlı mı oldum. Muhsin Yazıcıoğlu için bir değil iki şiirde yazarım beş şiirde yazarım kime ne bunundamı hesabını vereceğim.Siyasi görüşü ne olursa olsun herkes vicdanının sesi ile yazdı bende yazdım.Evet hemde her mısrasını gözyaşımla yazdım. Yüreğinde hemşeri sevgisi olan herkes yazar.İlla siyaset herşeydemi olacak.
Benden duygularımın hesabını soranlara ve daha çiçeği burnunda göreve gelmeden acılar yaşayan yeni Belediye Başkanımıza hesap soranlara diyorumki bu ne sabırsızlık efendim. Amacınız nedir, Başkanımız daha tebrikleri ve başsağlığı dileklerini kabul etmekten nefes alamadı ki. Hizmete başlayamadı ki bu ne acelecilik. Bende gittim ziyaretine inanın acıdım.Nefes alacak hali yok. Daha makamına oturup nefes alamadı. Biraz sabır lütfen. Hemen suçlamak yerine başarılar dileyelim, bekleyelim sabırla. Ben inanıyorum herşey güzel olacak.Tarafsız olalım ve sabırla bekleyelim...
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)