Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Dindar gençlik yetiştirmek..... - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.02.2012, 20:17   #31
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1169 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Dindar gençlik yetiştirmek.....

Dindar gençlik tartışması ile gözden kaçan şeyler var... İnsan istediği kadar dindar olur buna da kimse karışmaz ama Başbakanın kefil olduğu Hakan Fidan'ın soruşturması ya da Meclis iç tüzüğünün değiştirmesi gibi konuların dindarlıkla alakası olmayan fakat gündemi bulandırmak için kullanıldığında hem dinin kullanıldığı yerin pisliğinden dolayı çok alakalı olduğunu görüyoruz...

Umarım Türk Milleti kendi dini duygularını devamlı sömüren ve İslam Dinini dünyevi kazançları için kullanan bu insanlardan birgün hesap soracaktır...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.02.2012, 20:41   #32
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 923 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Men dakka dukka (eden bulur) bu sözler asıl kim için söylenmeli tartışılır doğrusu.

Konu Alibaba58 tarafından (09.02.2012 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir..
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 09.02.2012, 21:46   #33
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 762 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
AĞAOĞULLARI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Gelişen dünya milletleri uzay çağini yaşarken ,teknolojinin zirveye çıktığı bir devirde Allahtan sağlık devletten maaş diyemeyiz. Eskilerde olduğu gibi köy odalarında, kahve köşelerinde kesikbaş, güverçin, Geyik hikayeleri dinleyemeyiz. onlarla ilgili olan çeşitli çenk kitaplarını okuyarak kafamızı kuma gömemeyiz oçağ kapandı.

ilmin Teknolojinin,bilimin sanatın, kültürün yanında yer almalıyız. Eller aya bizler din yüzünden yaya kaldık. Bu Osmanlıdan bize miras kaldı. Dindar nesille çağdaş nesil bir arada olamaz. Dindarlik kişinin özgürlüğüdür çağdaşlık uygarlıktır,ilim bilim teknoloji gelişmişliktir. Çağ atlamaya hızla ilerlemektir. Dini her yerde kullanmaya alıştık. Zor durumlarda dini kullanıyoruz. hoşca kalın.
Dindar olmak ilme, teknige bilme, sanata, kültüre mani degil !Bunlari yasaklayan birtek Ayet gösteremezsiniz !Aksine tesvik eder.Kuranin isiginda bilime yönelerek günümüze kadar yansimis basarilar elde eden Müslüman bilim adamları hep varolmuslar ve modern bilimin olusumuna temel olusturacak kesifler yapmislar.
Bircok icat ve kesfin temelinde Müslüman ilim adamlari var.Tip, eczacılık, felsefe, astronomi, matematik ve fizik gibi cesitli dallarda tarih boyunca diger medeniyetlere öncü olmayi basarmislar.Avrupa sehirlerinin büyük üniversitelerinde daha gecen yüzyila kadar Endülüslü Müslümanlarin eserleri akademik kitaplar olarak kullanildigini biliyormuydunuz !?

Ne güzel ifade etmis Hayalî “Ol mahîler ki deryâ içredür deryâyı bilmezler”.
Ne hazindir ki deryâ içreyiz, deryâyı bilmiyoruz.
Alt 09.02.2012, 22:56   #34
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Dindarlığı neyle ölçeceksin diyenlere "Yıllarca insanalrın laikliğini neyle ölçtünüz?" cevabı güzeldi.
Alt 10.02.2012, 00:00   #35
sevgim 58
Usta Yiğido

sevgim 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgim 58 Şuan sevgim 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.06.2015 00:53

Tecrübe Puanı: 978 sevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblicksevgim 58 ist ein wunderbarer Anblick

dinlar olmakla moderin olmakla baglantiyi pek anlyamadim . teknogli ve uzay cagi ile ne bi alskasi var onuda anlamadim . eger moderin olmak icki icmek yilbasinda noel agci dikmek ve noel babaya inanmaksa ben cagdisi olmayai kabul ediyorum.
Alt 10.02.2012, 10:35   #36
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 951 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dindarlığı neyle ölçeceksin diyenlere "Yıllarca insanalrın laikliğini neyle ölçtünüz?" cevabı güzeldi.

"Bir insan hem laik hem müslüman olaaaaaamazzzzzz!" Diye bağırıp sonrada gelip laik devletin başına oturmak bir çelişkiydi onun için. Bunlar bir bakımada din devleti oluşturmanın yoklamaları. Milli Eğitim Bakanı demeye dilim varmıyor, çıkıp Atatürk'ün gençliğe hitabesi için kitaplarda ne işi var bile diyebiliyor. Bunlar daha laikliği tam kavrayamamış yada kavramış bilinçli yapılan saldırılar. Artık asker de karışmıyor, yargıda zaten önce kendileri yargılıyor sonra diğer yargıya kalıyor. Basının çoğuda yağcı olmuş ağamsın, paşamsın. Sayın başbakan işi bilen biri, damar konusunda Müslüm Gürses halt etmiş yanında. Damardan çok güzel yaklaşıyor,Tribünleri ayağa kaldırıyor, da bu halk birgün damarın etkisinden uyanıp kendine geldiğinde ne yapacaklar merak ediyorum. Eeee esnaf, işçi, çiftçi, memur, emekli sıkıntıdaymış kimin umrunda kim uğraşacak onlarla, Bu arada seçimler de yaklaşıyor bu tür yatırımların söylemlerin zamanı geldi artık, böyle dini siyasete alet edip prim kazanmak varken ekonomide neymiş kimin umrunda herkes şükür edip oturuyo zaten.

Atatürk devrim ve ilkeleriyle ölçülmüştür sayın başbakan. Bu da benim ona cevabım olsun
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2012, 12:21   #37
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
"Bir insan hem laik hem müslüman olaaaaaamazzzzzz!" Diye bağırıp sonrada gelip laik devletin başına oturmak bir çelişkiydi onun için. Bunlar bir bakımada din devleti oluşturmanın yoklamaları. Milli Eğitim Bakanı demeye dilim varmıyor, çıkıp Atatürk'ün gençliğe hitabesi için kitaplarda ne işi var bile diyebiliyor. Bunlar daha laikliği tam kavrayamamış yada kavramış bilinçli yapılan saldırılar. Artık asker de karışmıyor, yargıda zaten önce kendileri yargılıyor sonra diğer yargıya kalıyor. Basının çoğuda yağcı olmuş ağamsın, paşamsın. Sayın başbakan işi bilen biri, damar konusunda Müslüm Gürses halt etmiş yanında. Damardan çok güzel yaklaşıyor,Tribünleri ayağa kaldırıyor, da bu halk birgün damarın etkisinden uyanıp kendine geldiğinde ne yapacaklar merak ediyorum. Eeee esnaf, işçi, çiftçi, memur, emekli sıkıntıdaymış kimin umrunda kim uğraşacak onlarla, Bu arada seçimler de yaklaşıyor bu tür yatırımların söylemlerin zamanı geldi artık, böyle dini siyasete alet edip prim kazanmak varken ekonomide neymiş kimin umrunda herkes şükür edip oturuyo zaten.

Atatürk devrim ve ilkeleriyle ölçülmüştür sayın başbakan. Bu da benim ona cevabım olsun
1.Seçimlere daah 1 yıl olmadı,yaklaşan hangi seçimmiş anlayamadım..
2-Bu ülkede laiklik yoktur.Sadece onu kendi lehine kullanan kesim vardır.Erdoğan laikliği anlayamadı,laiklik adına insanalrın özgürlüklerini elinden alan,zulüm edenler laikliği anladı mı?Bugün hala türbanlılar kamuda çalışamıyor?Hangi ilke adına? Laiklik adına değil mi?Laiklik benim inancımı sorguluyorsa,inancımdan dolayı beni kısıtlıyorsa, onun adı laiklik değil zulümdür.Ama eminim ki buları da yıkacak Erdoğan..Türbanlılar da kamuda çalışacak! Laiksen buna karşı çıkamazsın!..TSK da yıllardır laiklik diye diye bu ülkeye yapmadığını bırakmadı!..Muhammed isimli bir bir generalimiz olursa,o gün bu ülke laik derim ben!

Gençliğe Hitabe ile ilgili MEB bakanının verdiği demeci ben duymadım.Varsa link verin öğreneyim!
Alt 10.02.2012, 13:53   #38
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
Bugün hala türbanlılar kamuda çalışamıyor?
Şuraya bir virgül koymak istiyorum, anayasaya göre çalışması belki yasaktır başörtülü kardeşlerimizin ama çalışılan yerin amiri bilerek yasakçı olmadıktan sonra çoğu kamu kuruluşunda çalışmaktadırlar. Özellikle hastanelerde gayet serbesttir. Ama halen bazı kurumlarda bazı amirler diretiyor bu konuda.
Alt 10.02.2012, 14:34   #39
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 951 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
1.Seçimlere daah 1 yıl olmadı,yaklaşan hangi seçimmiş anlayamadım..
2-Bu ülkede laiklik yoktur.Sadece onu kendi lehine kullanan kesim vardır.Erdoğan laikliği anlayamadı,laiklik adına insanalrın özgürlüklerini elinden alan,zulüm edenler laikliği anladı mı?Bugün hala türbanlılar kamuda çalışamıyor?Hangi ilke adına? Laiklik adına değil mi?Laiklik benim inancımı sorguluyorsa,inancımdan dolayı beni kısıtlıyorsa, onun adı laiklik değil zulümdür.Ama eminim ki buları da yıkacak Erdoğan..Türbanlılar da kamuda çalışacak! Laiksen buna karşı çıkamazsın!..TSK da yıllardır laiklik diye diye bu ülkeye yapmadığını bırakmadı!..Muhammed isimli bir bir generalimiz olursa,o gün bu ülke laik derim ben!

Gençliğe Hitabe ile ilgili MEB bakanının verdiği demeci ben duymadım.Varsa link verin öğreneyim!
Seçim derken hemen yarın değil tabiki yanılmıyorsam 2013 yıl sonu belediye seçimleri olması gerekiyor fazlada uzak sayılmaz.
Aşağıdaki linki okursanız işi gücü bırakıp sayın bakanların ne ile uğraştıklarını umarım anlarsınız.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.02.2012, 15:55   #40
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Seçim derken hemen yarın değil tabiki yanılmıyorsam 2013 yıl sonu belediye seçimleri olması gerekiyor fazlada uzak sayılmaz.
Aşağıdaki linki okursanız işi gücü bırakıp sayın bakanların ne ile uğraştıklarını umarım anlarsınız.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
MEB bakanı demiştiniz ama başka biri çıktı?
Kaldı ki onlar da böyle birşeyin gündemde olmadığını söylediler.Linkteki haberde tuhaf olan nedir yine de? Gençliğe Hitabe ayet değildir,ayet mi?

yerel seçimlere de 2 yıl var.Seçim çalısması sözleri boş..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)