Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
çocuktum ufacıktım - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.04.2008, 21:02   #31
mehmetözbay
Yasaklı
NO AVATAR

mehmetözbay Şuan mehmetözbay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2008 21:23

Tecrübe Puanı: 0 mehmetözbay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: çocuktum ufacıktım

Alıntı:
Sweetgirl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
AB icin calisiyormusun????
bi sekilde AB'dede ekmegini kazaniyormusun
bakis acina bagli
basina tas düsse akp den biliyorsun ama ab'de yasadigin halde yalaka olmuyorsun
hem neden kiziyorsunki kadir bey
AB icin calismiyorum, hatta hicbir yerde calismiyorum.
Demekki sen AB icin calistigin icin, herkesi kendin gibi zannediyorsun.

Böyle yaziyorsun ama isinize gelmeyince üyeligimi donduruyorsunuz.

üyelere hakaret etmis misim. KIme ettim?

Sizinkiler bize hakaret edince atilmiyor ama?

Burasi Sivaslilar sitesi ise, bizimde burada bulunmaya hakkimiz var.

Burayi akp nin sitesi gibi yönetmeyin.
mehmetözbay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 16.04.2008, 21:13   #32
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.05.2015 23:50

Tecrübe Puanı: 1041 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
mehmetözbay Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
AB icin calismiyorum, hatta hicbir yerde calismiyorum.

Burayi akp nin sitesi gibi yönetmeyin.

kadir benim hic bir siyasi partiyi savundugumu gördünmüde sen böyle diyorsun

yalniz eger Avrupada yasiyorsan bir bildigin varda yasiyorsun
Neden gitmiyorsun türkiyeye bu kadar cok vatanini seviyorsunda.
Bu kadar cok Türkiye icin birseyler yapmak istiyorsunda, neden halen danimarkadasin sen.

Bazi insanlar AB ye girince herseyin düzelecegini düsünüyor. Sence neden bu kadar insan zamanindada olsun simdiden olsun halen Avrupaya gitmek icin ugrasiyor. Neden Almanyadan geliyor diye duyuldugunda, cogu insanlarin gözü aciliyor. Ya allah askina bana anlatma. Sirf MHP'lisin diye herseyi bildigini zannediyorsun. Ve herkeside asaglayarak bakiyorsun. Herseyin mütevazisi iyidir. Iyi lafdan düzgünce uyarmalardan anlamiyorsun. Sizden bizden diye birsey yok burda benim icin bu sitedeki herkes biz dir. Ben hic bir zaman ayrimcilik yapmadim ve yapmamda. Bunu böyle bilesin.

Ayriyetden AKPnin sitesi gibi yönetmeyin demissin, bi bak bakalim her yazinda mhp nin dedikleeri var, kim nereye nasil yönetiyor ondan sonra cevapla.
Mantik diyorsun, kimde mantik oldugu bayagi belli oluyor.

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 16.04.2008, 22:03   #33
asitane3458
Usta Yiğido

asitane3458 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asitane3458 Şuan asitane3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.02.2010 12:59

Tecrübe Puanı: 670 asitane3458 FAZLA SÖZE GEREK YOKasitane3458 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
çokkk tayyiippçii ve aynı zamanda atatürkçü gördüm desem kızarmısınnnn )
sen atatürkle tayyip erdoğanı bır kefeye koyuyorsan o senın seviyenı gosterır...
asitane3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 16.04.2008, 22:21   #34
dark_yamtar58
Yasaklı
NO AVATAR

dark_yamtar58 Şuan dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.12.2009 14:39
3D Car Driver Champion! Ancient Battle Champion! Basketball Rally Champion! BMX Stunts Champion! Clay Pigeon Shooter Champion! Counter-Strike Champion! Early Man Wars Champion! Ice Racer Champion! Lord Cannonball 2 Champion! Roulette Champion! Yeti Sports 9 - Final Spit Champion!
Tecrübe Puanı: 0 dark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblick

[quote=mehmetözbay;254183]AB icin calismiyorum, hatta hicbir yerde calismiyorum.

Burayi akp nin sitesi gibi yönetmeyin.[/QUOT.......................... .............................. .............................. .............................. .............................. .............................. ......................Yazık gerçekten çok yazık.Kadir58 kardeşim yinemi seni uzaklaştırdılar bu kadar taraf olunmaz olunsada bukadar aleni taraf olunmaz....................... ....................
dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 16.04.2008, 23:26   #35
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 740 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: çocuktum ufacıktım

Alıntı:
MEDYABİRAJANS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tabi o zamanlar Yüce önder Atatürkün mirasını yiyen İnönüler vardı, milleti sömüren ve susturan. Utanmadan paraların üstünden Atatürkü çıkartıp kendisini koydurdu, bu millet ne çektiyse bunlardan çekti.
Paylaşımın için çok teşekkürler kardeş.
36 yaşında imişsin. Halen niye Atatürk resminin paradan niye çıkarıldığını bilmiyorsan çok yazık. Oku öğren. Bazılarının dediği gibi laf olsun torba dolsun diye söyleme. Atatürkün ve İnönünün düşmandan kanları pahasına aldığı bu vatan şimdi dolarla satılıyor. Gözünü aç biraz. Yarın senin köyüne de gelirler. Düşmanın silahla alamadığı yerler bugün para ile alınıyor. Satılmadık oto yol ve köprüler kaldı. Onuda "Babalar gibi satıyorlar. Bir şey daha var satılmadık. Diyemiyorum...
BOP eş başkanlarına diyecek lafımız yok. Olmaz da... Anlarsınız herhalde.

Konu ofgurleyuk78 tarafından (16.04.2008 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir..
ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 17.04.2008, 09:09   #36
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna bile az!!!"
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 17.04.2008, 10:08   #37
fertelliyim
Usta Yiğido

fertelliyim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fertelliyim Şuan fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2011 17:21

Tecrübe Puanı: 730 fertelliyim BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
masum Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Dokuz- on yaşlarında falandım.O yaşlarda çok dolanırdım.

Okul harçlığımı çıkarmak için, İstiklal Caddesinde, şimdiki 'Atlas' sineması'nın önünde kapsız 'Teksas- Tommiks' satardım.

Bir gün, bir adam ve bir kadın gördüm. Elele tutuşmuşlardı.

Oradan geçen fötr şapkalı, gravatlı bir amca 'Beyefendi, hanımınıza söyleyin kolunuza girsin' demişti.

Bu gibi durumlar ayıp karşılanırdı.

O zamanlar Ak Parti diye birşey yoktu. Böyle şeyler 'laikliğe tehdit' olarak algılanmıyordu.

Lunapark'lardaki 'dönen zincir'lere kadınları bindirmezlerdi.

'Korku tüneli' vagonlarına da, karı- koca değilse erkek ve kadını yanyana oturtmazlardı.

O zamanlar Ak Parti diye birşey yoktu. Böyle şeyler 'laikliğe tehdit' olarak algılanmıyordu.

Meyhanelere ancak kelli felli adamlar girebilirdi. Bu mekanların mutlaka perdesi vardı ve dışarıdan içerisi görünmezdi.

İstanbul'un mutena semtlerinden Moda'da, Bostancı'da 'Kadınlar Plajı' vardı.

Bu plajlara 'erkek- kadın' girilemezdi. Yasaktı.

Açık hava sinemalarında 'Dikkat dikkaaat... Sinemamızın sağ tarafı temamen ailelere ayrılmış bulunmaktadır, tek gelen beylerin aile tarafına oturmaları yasaktır!' anonsları yapılırdı.

'Aile çay bahçeleri' vardı. Bekar kızlar, erkekler alınmazdı. Aileleriyle geldilerse alınırdı. Yoksa girmeleri yasaktı.

İnsanlar ellerinde içki şişesi, uluorta dolaşmazlardı. Mutlaka bir gazeteye sarar, paltosunun koltukaltında gizleyerek evlerine götürürlerdi.

Tanımadığın bir mahalleden sağa sola bakmadan başın önde geçerdin. Eğer 'kıpırdak' olursan mutlaka yolun kesilir, 'hüoop bilader kime bakmıştın' diye sorguya çekilirdin.

Mahalleler tasnif edilmişti.

Ermeni mahallesi, Rum mahallesi, Arnavut mahallesi, Çingene mahallesi.

Rum mahallesinden de geçerken başın önde geçerdin, yoksa 'ızbandut' denilen Rum gençleri yolunu keser, hesap sorarlardı.

Hanımefendiler çarşıya pazara çıkarken mutlaka başörtüsü takarlardı.

Bütün bunlar 'Cumhuriyet Türkiyesi'nde yaşanıyordu.

İnsanlar, fıkaralık dışında hayatlarından memnundular.

Dokuz- on yaşlarındaydım o zamanlar.

(Not: İnanmayanlar eski, siyah- beyaz Türk filmlerini tekrar tekrar seyredip incelesinler. Vallaha ben o vakitler Ak Parti diye bişey duymadım, görmedim. Bütün bunlardan da 'mahalle baskısı' diye şikayet edildiğini işitmedim. Benim bildiğim şey, tüm bu anlattıklarımın toplamına o zamanlar 'edep' deniyordu...)

Hasan Kaçan

O günler özlenir oldu. Nerde bu gün nerde o gün Yazan çok güzel özetlemiş emegine sağlık başka söze gerek varmıdır bilmiyorum.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 17.04.2008, 10:44   #38
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart --->: -->: --->: çocuktum ufacıktım

Alıntı:
ofgurleyuk78 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
36 yaşında imişsin. Halen niye Atatürk resminin paradan niye çıkarıldığını bilmiyorsan çok yazık. Oku öğren. Bazılarının dediği gibi laf olsun torba dolsun diye söyleme. Atatürkün ve İnönünün düşmandan kanları pahasına aldığı bu vatan şimdi dolarla satılıyor. Gözünü aç biraz. Yarın senin köyüne de gelirler. Düşmanın silahla alamadığı yerler bugün para ile alınıyor. Satılmadık oto yol ve köprüler kaldı. Onuda "Babalar gibi satıyorlar. Bir şey daha var satılmadık. Diyemiyorum...
BOP eş başkanlarına diyecek lafımız yok. Olmaz da... Anlarsınız herhalde.
Aynen katılıyorum duygularına,Teşekkürler.
Alt 17.04.2008, 14:05   #39
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1082 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: çocuktum ufacıktım

ÇOCUKTUM UFACIKTIM.
O ZAMANLAR AKP YOKTU:TELEKOM,PETKİM,TÜTÜN TARLALARIMIZ(VS.VS.)BİZİMDİ...
BAŞBAKAN SİMİT SATAR GİBİ TOPRAK SATMIYORDU.-KASİYER-DEĞİL MİLLETVEKİLİ VARDI BAKAN VARDI MECLİSTE!!!VE 3 MİLYAR DOLARLIK TÜRK TOPRAĞI SATILMAMIŞTI!!!

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 17.04.2008, 15:03   #40
ofgurleyuk78
Usta Yiğido

ofgurleyuk78 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofgurleyuk78 Şuan ofgurleyuk78 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2010 16:58

Tecrübe Puanı: 740 ofgurleyuk78 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: çocuktum ufacıktım

Hanımefendiler çarşıya pazara çıkarken mutlaka başörtüsü takarlardı.

Bütün bunlar 'Cumhuriyet Türkiyesi'nde yaşanıyordu.

İnsanlar, fıkaralık dışında hayatlarından memnundular.

Hasan Kaçan hikayeci ve karikatüristtir. Onun bilmesi lazım: Bayan kardeşlerimizin saçlarını örttükleri şeyin adı o zaman başörtüsü idi. Şimdi türban oldu. Başörtüsünün altına da tertemiz yaşlarına yakışır kıyafet giyerler ve herkesten saygı görürlerdi. Şimdikiler gibi başörtüsünün altına bazılarının giymeye bile cesaret edemediği şuhlukta kıyafet giymezlerdi. Sekiz, dokuz yaşındaki kızlar örtünmezlerdi.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)