Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Ülkemizde Kriz Var Mı ? - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Türkiye'de Şu anda Kriz Var mı?
Evet Kriz Var 84 63,16%
Hayır Yoktur 49 36,84%
Katılımcı sayısı: 133. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.11.2008, 21:16   #41
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Ülkemizde Kriz Var Mı ?

Alıntı:
Nazligül Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bakin beyfendi siz 8 - 9 senedir gecen krizden bahsediyorsunuz burda.
Oysa ben Dünya'ca 3 - 4 ay icerisinden gelisen krizden bahsediyorum. Ayriyetden bu alisilmis bir durum olmasi gerekiyor sizin icin artik. Birde lütfen düsünün 8 - 9 senedir o kadar is yerleri kapaniyor diyorsunuz. Peki neden halen o kadar calisan insanlar var Türkiyede? Her sene 200.000 - 300.000 isci cikarilsa bunun yanina yeni gelen issizlerde eklenmis olsa, sizin hesaba göre 10 - 15 Milyon yeni issiz olmasi gerekir.
Bu hesabi yaparken, sizin hesaba göre isci cikarma varken hic kimse yeni isci almaz.
Yok bacım sen rahat ol,
Bizim ülkemizde kriz felan yok,zira koskoca Almanya'yı vurduğu halde bizi etkilemedi elhamdürillah,hep bu kendini bilmez(ben dahil) birkaç kişinin 9-10 aydır ileri geri konuşmasından kaynaklanmaktadır.
Ülkemizde kasım 20 itibariyle sadece 11 milyon işsiz vatandaşımız bulunmaktadır.Hele şu vergi affı felan gibi konularda,birazda IMF ile anlaşmalardan üçbeş kuruş gelirse çok şükür önümüzdeki seçimleri atlatırız.Ondan sonrası Allah kerim.
Alt 24.11.2008, 21:18   #42
Nazligül
Yiğido

Nazligül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nazligül Şuan Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2009 10:10

Tecrübe Puanı: 704 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
dark_yamtar58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar dünyada varmı böyle bir ülke Ev kirasının 500 ytl olduğu bir ülke ve Asgari ücretin 480 yetl olduğu başka bir ülke düşünebiliyormusunuz.Gelin halimize şükredelim.........Nasıl olacaksa bu şükür.
Türkiyedekilerin sorunu ancak baskalarini elestirmek, hic kimse kendinden suc aramaz. Sorunun kendinden basladigini düsünmez.
Simdi siz her alisveris yaptiginiz yerden fisinizi aliyormusunuz?
Kira alirken kira verirken verginizi ödüyormusunuz?
Kacak isci calistirlan yerleri hic ihbar ediyormusunuz? Veya bunlara dahil olanlardanmisiniz?
Cevrenizde gördügünüz haksiz olaylari ihbar ediyormusunuz, mesela "kocasindan yasal olarak bosanipda" babasinin emekli maasini alanlar?
Memur olabilmek icin memur olana kadar 99 takla atip memur oldukdan sonra bulundugu yeri begenmeyip isyan edipde konusanlardanmisiniz?

Hatirlanmak gönül dagindaki Gül kadar güzelse
Unutulmak hüzün dagindaki diken kadar acidir.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 21:20   #43
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Oysa ben Dünya'ca 3 - 4 ay icerisinden gelisen krizden bahsediyorum. Ayriyetden bu alisilmis bir durum olmasi gerekiyor sizin icin artik. Birde lütfen düsünün 8 - 9 senedir o kadar is yerleri kapaniyor diyorsunuz. Peki neden halen o kadar calisan insanlar var Türkiyede? Her sene 200.000 - 300.000 isci cikarilsa bunun yanina yeni gelen issizlerde eklenmis olsa, sizin hesaba göre 10 - 15 Milyon yeni issiz olmasi gerekir.
Bu hesabi yaparken, sizin hesaba göre isci cikarma varken hic kimse yeni isci almaz.
Yani yalanmı söylüyoruz size. Galiba 2000 km. den farklı görüyorsunuz.Biz burada işin içindeyiz Şimdi Almanya'daki sosyal haklarla Türkiye'dekinimi karşılaştıralım. Siz gelin buradaki maaşla ev kirası yemek icmek gecimizinizi saglayin ondan sonra tartisalim. Buradaki asgari ücret ne kadar biliyormsun yani bir ay calisacaksınız yaklasık 200 euro alıp onunla bir ay yaşamınızı sağlayacaksınız birde çoluk cocukta varsa Allah kayıra.
Neyse bu konu fazla kişiselleşti bu kadar yeter.
Alt 24.11.2008, 21:21   #44
Nazligül
Yiğido

Tecrübe Puanı: 704 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yok bacım sen rahat ol,
Bizim ülkemizde kriz felan yok,zira koskoca Almanya'yı vurduğu halde bizi etkilemedi elhamdürillah,hep bu kendini bilmez(ben dahil) birkaç kişinin 9-10 aydır ileri geri konuşmasından kaynaklanmaktadır.
Ülkemizde kasım 20 itibariyle sadece 11 milyon işsiz vatandaşımız bulunmaktadır.Hele şu vergi affı felan gibi konularda,birazda IMF ile anlaşmalardan üçbeş kuruş gelirse çok şükür önümüzdeki seçimleri atlatırız.Ondan sonrası Allah kerim.
Yalniz bu vergi affindan en cok yararlananlar en cok isyan ediyor.
Örnek: Dogan sirketler holding
Petrol'de parayi götürüyorlar, dogal gazi zamini isyan ediyorlar.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 21:22   #45
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Türkiyedekilerin sorunu ancak baskalarini elestirmek, hic kimse kendinden suc aramaz. Sorunun kendinden basladigini düsünmez.
Simdi siz her alisveris yaptiginiz yerden fisinizi aliyormusunuz?
Kira alirken kira verirken verginizi ödüyormusunuz?
Kacak isci calistirlan yerleri hic ihbar ediyormusunuz? Veya bunlara dahil olanlardanmisiniz?
Cevrenizde gördügünüz haksiz olaylari ihbar ediyormusunuz, mesela "kocasindan yasal olarak bosanipda" babasinin emekli maasini alanlar?
Memur olabilmek icin memur olana kadar 99 takla atip memur oldukdan sonra bulundugu yeri begenmeyip isyan edipde konusanlardanmisiniz?
Benim Maliye bakanım vergi yolsuzluğundan(Naylon fatura düzenlemekten) mahkemeye çıkmış,
Benim başbakanım yolsuzluktan yargılanmış,
Benim halkım,argo konuşan başbakanı ayakta alkışlar,
Benim halkım selçuk PARSADAN gibi başbakanı bile dolandıranı ''helal olsun be ne kafalı adammış'' diye alkışlar,

Ya,ordada böylemi acaba,
Alt 24.11.2008, 21:23   #46
dark_yamtar58
Yasaklı
NO AVATAR

dark_yamtar58 Şuan dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.12.2009 14:39
3D Car Driver Champion! Ancient Battle Champion! Basketball Rally Champion! BMX Stunts Champion! Clay Pigeon Shooter Champion! Counter-Strike Champion! Early Man Wars Champion! Ice Racer Champion! Lord Cannonball 2 Champion! Roulette Champion! Yeti Sports 9 - Final Spit Champion!
Tecrübe Puanı: 0 dark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:

Ya bacım acıyorum bu almanyanın haline tüh kıriz var ha Neden bırakıp da memleketinize gelmiyorsunuz burda herşey süper 150 Üro aylıkla size asgari ücretten bir de iş buluruz ne güzel kiranızı verir Faturalarınızı öder Son modelde bir araba alır burda gününüzü gün edersiniz Almanın kahrını neden çekiyorsunuzk ki.Bu kadar güzel herşeyin dört dörtlük olduğu bir ülkeniz varken orada neden gariplik çekiyorsunuz gelin memleketinize.
dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 21:24   #47
Nazligül
Yiğido

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yani yalanmı söylüyoruz size. Galiba 2000 km. den farklı görüyorsunuz.Biz burada işin içindeyiz Şimdi Almanya'daki sosyal haklarla Türkiye'dekinimi karşılaştıralım. Siz gelin buradaki maaşla ev kirası yemek icmek gecimizinizi saglayin ondan sonra tartisalim. Buradaki asgari ücret ne kadar biliyormsun yani bir ay calisacaksınız yaklasık 200 euro alıp onunla bir ay yaşamınızı sağlayacaksınız birde çoluk cocukta varsa Allah kayıra.
Neyse bu konu fazla kişiselleşti bu kadar yeter.
Bakin siz halen devam etmektesiniz. Burdaki konuda kisisellesme felan yoktur.
Eger ülkenizdeki bir kac sene önceki krizden bahsediyorsaniz bunu basliginizdada yazmaniz gerekirdi. Bu konuya girmezdim hic. Ben sadece Dünya da olan global krizden bahsediyorum. Oysa siz halen benimle Türkiyenin gecmis sarltlarinda olan seylerden bahsediyorsunuz. Bu eskidende vardi. Yeni birsey degilki.

Alt 24.11.2008, 21:28   #48
Nazligül
Yiğido

Alıntı:
dark_yamtar58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ya bacım acıyorum bu almanyanın haline tüh kıriz var ha Neden bırakıp da memleketinize gelmiyorsunuz burda herşey süper 150 Üro aylıkla size asgari ücretten bir de iş buluruz ne güzel kiranızı verir Faturalarınızı öder Son modelde bir araba alır burda gününüzü gün edersiniz Almanın kahrını neden çekiyorsunuzk ki.Bu kadar güzel herşeyin dört dörtlük olduğu bir ülkeniz varken orada neden gariplik çekiyorsunuz gelin memleketinize.

Oldu Dünyada Global kriz baslasin, ben almanyadaki krizden kacip türkiyeye gelim. Sizce bu mantiklimi????
Halen eger anlamakta güclük cekiyorsaniz, özel ders almanizi tavsiye ederim. Burda türkiyenin asgari ücretinden vs. bahsedilmiyor
sonucda KRIZ den bahsediliyor
Yazilarimi düzgünce okuyun ona göre cevap verin derim

Alt 24.11.2008, 21:33   #49
Nazligül
Yiğido

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Benim Maliye bakanım vergi yolsuzluğundan(Naylon fatura düzenlemekten) mahkemeye çıkmış,
Benim başbakanım yolsuzluktan yargılanmış,
Benim halkım,argo konuşan başbakanı ayakta alkışlar,
Benim halkım selçuk PARSADAN gibi başbakanı bile dolandıranı ''helal olsun be ne kafalı adammış'' diye alkışlar,

Ya,ordada böylemi acaba,

Öncelikle Alman yargisinin ve hukukunun bir tutarliligi var. Yaniii ya tuz kokarsa olayi yok. Bu TUZ unda kokarken nelere sarilip neleri koruyoruz diye kokusmusluk icine girerse o ülkede hersey olmasi normaldir.
Türkiyede Anayasa mahkemese, Danistay ve Yargitay kararlari komedi gibi.
Bunlari Avrupa mahkemelerinde göremezsin.

Bu arada konuyu saptirmiyormusunuz????

Alt 24.11.2008, 21:35   #50
dark_yamtar58
Yasaklı
NO AVATAR

dark_yamtar58 Şuan dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.12.2009 14:39
3D Car Driver Champion! Ancient Battle Champion! Basketball Rally Champion! BMX Stunts Champion! Clay Pigeon Shooter Champion! Counter-Strike Champion! Early Man Wars Champion! Ice Racer Champion! Lord Cannonball 2 Champion! Roulette Champion! Yeti Sports 9 - Final Spit Champion!
Tecrübe Puanı: 0 dark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:

Oldu Dünyada Global kriz baslasin, ben almanyadaki krizden kacip türkiyeye gelim. Sizce bu mantiklimi????
Halen eger anlamakta güclük cekiyorsaniz, özel ders almanizi tavsiye ederim. Burda türkiyenin asgari ücretinden vs. bahsedilmiyor
sonucda KRIZ den bahsediliyor
Yazilarimi düzgünce okuyun ona göre cevap verin derim

Bizde çok güzel bir ata sözü vardır bilirmisin......

Davulun sesi uzaktan hoş gelir........................:

Ama davul yakına gelince nalet bir gürültü hiç hoş olmayan bir zıngırtı,uzaklaşmak zorunda klırsınız.

Almanyadan bana ahkam kesme biz oraları çok iyi biliyoruz eğer memnun değilsen gitmeyi bildiğin gibi gel ve memleketinde verimli ol bilgilerinden bizleri yararlandır.Güzel olmaz mı.
dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)