Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Aşık Veysel'in Ailesinden Başbakan'a Tepki - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.10.2012, 16:17   #41
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Aşık Veysel'in Ailesinden Başbakan'a Tepki

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Atatürkçü ozan olmaz. Ozanın siyaseti olmaz. Ozanın ideolojisi olmaz. Ozan ottur. Sadece sazının teline vurur.

Böyle bir şey olabilir mi? Ozanın her deyişi, ozanın her duruşu, siyasettir, ideolojidir, fikirdir. Ozan bunun için vardır. Kitlelere mesaj vermektir amacı.

Ozan, deyişlerinde doğruluktan dürüstlükten bahsediyorsa, bu en güzel siyaset, en güzel ideolojidir. İdeolojisiz, siyasetsiz, fikirsiz insan olamaz.

Her insanın olduğu gibi, gerçek bir ozanın da siyaseti, ideolojisi, duruşu, fikirleri, demokrasiden, özgürlükten, kısaca insan yararına olandan olmalı.
O zaman sadece belli kesime hitap etmiş olur ve evrensellikten uzaklaşır.
Alt 02.10.2012, 16:18   #42
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
amazon10 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
olanları görememekte senin körlüğün ve önüne geçilemeyen inatın leadri.
Olanları yanlış görmek ,görememekten daha tehlikelidir.
Alt 02.10.2012, 16:25   #43
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 460 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
"Kongrede, Âşık Veysel üzerinden demokrat, ilerici, Alevi, yurtsever insanlara mesaj verilmeye çalışıldığını belirten Süzer"

İlk yorumlarında siyasete let edilmesin diyor,sonraki yorumunda ise siyasetin ta kendisi yapıyor.Kendi kendini ele veriyor işte!
Yine anlamamışsınız. Burada siyaset yapmıyor Süzer, Aşık Veysel'in ozan kimliğinin yanında bilinen bir duruşu da var. Bu duruşta ki insanlar Aşık Veysel üzerinden kazanılmaya çalışılıyor diyor. Yani oy devşiriliyor .
Alt 02.10.2012, 16:32   #44
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
nene-hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yine anlamamışsınız. Burada siyaset yapmıyor Süzer, Aşık Veysel'in ozan kimliğinin yanında bilinen bir duruşu da var. Bu duruşta ki insanlar Aşık Veysel üzerinden kazanılmaya çalışılıyor diyor. Yani oy devşiriliyor .
Verdiği mesaj şu:
"AKP'nin oy aldığı kesim demokrat olmayan,ilerici olmayan,alevi olmayan,yurtsever olmayan insanlar.AKP Aşık Veysel üzerinden demokrat,alevi,ilerici,yurtsev er insanalrdan da oy kapmaya çalışıyor"
Alt 02.10.2012, 16:56   #45
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Aşık Veysel gibi büyük bir düşünce adamının bu kadar basit düşünen, küçük hesaplar yapan yakınlarının olması ne kadar acı.
Alt 02.10.2012, 17:14   #46
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 12:20

Tecrübe Puanı: 582 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Olanları yanlış görmek ,görememekten daha tehlikelidir.
iyi seni doğru gördüklerinle başbaşa bırakıyorum.

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.10.2012, 17:33   #47
LaEdri
Usta Yiğido

Herkes doğru gördükleriyle başbaşadır..
Alt 02.10.2012, 19:06   #48
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 460 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Verdiği mesaj şu:
"AKP'nin oy aldığı kesim demokrat olmayan,ilerici olmayan,alevi olmayan,yurtsever olmayan insanlar.AKP Aşık Veysel üzerinden demokrat,alevi,ilerici,yurtsev er insanalrdan da oy kapmaya çalışıyor"
Anlamanız için şöyle bir örnek vereyim. Hepimiz burada bir takım şeyleri eleştiriyoruz iyi ya da kötü. Ben herhangi bir partiye veya siyasi oluşuma üye değilim. Burada bana yanlış gelen şeyleri eleştiriyorum doğru gelenleri de onaylıyorum. Bu siyaset yapmak mıdır? Hayır sadece sosyal ve toplumsal olayları kendi edindiğim kültür, bilgi çerçevesinde değerledirip görüşlerimi söylüyorum siyaset yapmıyorum. Siz veya diğerleri de öyle.

Süzer burada siyaset yapmıyor Aşık Veysel'in sahip olduğu görüş çerçevesinde yorum yapıyor.
Bu yorumların doğru olup olmadığı konusuna dönersek;

Ne demiş ; yurtsever

Aşık Veysel yurtseverdi

AKP nin başında bulunan ve bunu destekleyen % 50 nin yurtsever olması için kırk fırın ekmek yemeleri gerekiyor. Bunu belgeleri ve tarihleri ile yazsam inanın sayfalar sürer. En yakın örneğe bakmanız yeterli yurtsever olup olmadığını anlamanız için. AKP kongresine onur konuğu diye davet edilen ,dizi dizi şehitlerimizin müsebbibi pkk dostu BARZANİ

Ne demiş; alevi

Aşık Veysel Aleviydi

Alevilikten bahsederken RTE , ne idüğü belirsiz mezhep diye bahsediyor.

Ne demiş; demokrat

Aşık Veysel demokrattı.

Sadece aleviilğe bu lafı eden birinin demokrat olduğunu söyleyebilir misiniz?
Bir tarafta " ne olursan ol yine gel" diyen Mevlana örneği varken

İlerici? el insaf artık bütün bunlardan sonra mı?

Sonuç olarak Süzer siyaset değil görüşlerini belirtmiştir. Bana söylediklerinde de çok haklıdır.
Bir AKP li olarak tüm bunlar zorunuza gidebilir. Ama eleştiriler dürüst ve ahlaklı olmak zorundadır. Elinizi vicdanınıza koyarak yapacaksınız yaptığınız eleştirileri.
Alt 02.10.2012, 19:07   #49
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 688 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
O zaman sadece belli kesime hitap etmiş olur ve evrensellikten uzaklaşır.
Bu konuda bilgin olmadığı belli oluyor LaEdri. Evrensel değerleri savunmak ta siyasetle ve ideolojiye olmaktadır.

Evrensel de olsa, bölgesel de olsa insanlığa vereceğin her mesaj, mutlaka siyasete ve ideolojiye içkindir.

Bu konulara çalışman lazım.
Alt 02.10.2012, 19:51   #50
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
nene-hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anlamanız için şöyle bir örnek vereyim. Hepimiz burada bir takım şeyleri eleştiriyoruz iyi ya da kötü. Ben herhangi bir partiye veya siyasi oluşuma üye değilim. Burada bana yanlış gelen şeyleri eleştiriyorum doğru gelenleri de onaylıyorum. Bu siyaset yapmak mıdır? Hayır sadece sosyal ve toplumsal olayları kendi edindiğim kültür, bilgi çerçevesinde değerledirip görüşlerimi söylüyorum siyaset yapmıyorum. Siz veya diğerleri de öyle.

Süzer burada siyaset yapmıyor Aşık Veysel'in sahip olduğu görüş çerçevesinde yorum yapıyor.
Bu yorumların doğru olup olmadığı konusuna dönersek;

Ne demiş ; yurtsever

Aşık Veysel yurtseverdi

AKP nin başında bulunan ve bunu destekleyen % 50 nin yurtsever olması için kırk fırın ekmek yemeleri gerekiyor. Bunu belgeleri ve tarihleri ile yazsam inanın sayfalar sürer. En yakın örneğe bakmanız yeterli yurtsever olup olmadığını anlamanız için. AKP kongresine onur konuğu diye davet edilen ,dizi dizi şehitlerimizin müsebbibi pkk dostu BARZANİ

Ne demiş; alevi

Aşık Veysel Aleviydi

Alevilikten bahsederken RTE , ne idüğü belirsiz mezhep diye bahsediyor.

Ne demiş; demokrat

Aşık Veysel demokrattı.

Sadece aleviilğe bu lafı eden birinin demokrat olduğunu söyleyebilir misiniz?
Bir tarafta " ne olursan ol yine gel" diyen Mevlana örneği varken

İlerici? el insaf artık bütün bunlardan sonra mı?

Sonuç olarak Süzer siyaset değil görüşlerini belirtmiştir. Bana söylediklerinde de çok haklıdır.
Bir AKP li olarak tüm bunlar zorunuza gidebilir. Ama eleştiriler dürüst ve ahlaklı olmak zorundadır. Elinizi vicdanınıza koyarak yapacaksınız yaptığınız eleştirileri.
Kendi kendini sen çeldiriyorsun aslında.
AKP,varsayalım ki dediklerin gibi.
Mesele bu mu?
Mesele,Aşık Veysel siyasete alet ediliyor diye sitem ederken ,AKP karşıtı bir siyasi mesaj vermiş olmasıdır..Süzer soyisimli kişi,Aşık Veysel'i siyaset üstü bir yere koyayım derken,siyasetin tam içine sokuyor.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)