Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Belediyemiz Sivas'ımıza neler yapabilir? - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.01.2010, 00:23   #41
Osmanlı
Yiğido

Osmanlı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Osmanlı Şuan Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2010 16:55

Tecrübe Puanı: 532 Osmanlı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Belediyemiz Sivas'ımıza neler yapabilir?

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
kayseri kalp hastanesinin reklamlarını kaldırabilirler..
Haklısın Bende Sinir oluyorum o reklama Sanki Sivasta Hastane yokmuş gibi bence kaldırsınlar
Osmanlı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.05.2010, 22:35   #42
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 16:17

Tecrübe Puanı: 638 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas'a belediyemiz neler yapabilir veya neler yapılması için ön ayak olabilir. Hayallerimde ki gelişmiş ancak çok da büyük olmayan Sivas için kendi fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunları yazarken kategoriler halinde yazmaya dikkat edeceğim. Ancak tüm detayları ile de yazmayacağım sadece yüzeysel olacaklar,

A. Şehircilik, Belediye ve İmar Konuları
1. Şehrin imar planı geniş kapsamlı olarak yenilenmeli ve bu eski bölgeleri de kapsamalı siyasi rant uğruna 3-5 yıllık planlardan ziyade 10 yıllık da olsa sağlam bir plan olmalı
2. Karşıyaka, Akevler, Esenyurt, Serpincik taraflarında kat sınırı olmalı villa tarzı evlerin teşviki yapılmalı bu evlerde otopark ve yeşil alan problemi kendiliğinden yok oluyor.
3. Sivas tek merkeze sıkışmış durumda bunu dağıtmak için 6 yeni merkez daha belirlenmeli ve bence bunlar; Karşıyaka, Mimarsinan, Fatih, Alibaba, Doğukent ve Eğriköprü olmalı
4. Bu yeni merkezlere esnafların ve halkın rağbet göstermesi için belediye ek hizmet binaları, Türk Telekom, PTT, SİDAŞ, SİBESKİ ve mümkünse bir kaç banka şubesinin bu alanlara açılması sağlanmalı,
5. Toptancılar Sitesi, Keresteciler Sitesi ve Galericiler Sitesi taşınmalı bunlar için daha modern ve Türkiye'ye örnek olacak tesisler yapılmalı,
6. Tarihi Kent Meydanı ve çevresi için geniş kapsamlı bir düzenleme çalışması yapılmalı,
7. Atatürk Caddesi, Osmanpaşa Caddesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, Fevzi Paşa Caddesi arasında kalan bölge için kentsel dönüşüm projesi hazırlanmalı (yaklaşık 120 dönüm)
8. Kale Projesi, eski Sivas'ı günümüzde de yaşatacak şekilde tarih temalı kültür parkı olarak yapılmalı,
9. Belediye binası mutlaka taşınmalı ve modern çok katlı bir bina yerine tarihi dokulu ve estetiği olan fonksiyonel bir bina yapılmalı,
10. Belediye personeline hizmet içi eğitim ve seminerleri verilmeli,
11. Halkla belediyeyi bütünleştirmek adına proje yarışmaları yapılmalı,
12. Hal binası kaldırılmalı,
13. Halkımızda kentlilik bilinci oluşturulmalı,
14. Yeni iş merkezleri için çalışma yapılmalı (modern binalar şeklinde)

B. Ulaşım Konuları
1. Ulaşım Master planı acil olarak yapılmalı,
2. Kuzey Çevre Yolu yapılmalı,
3. Güney Çevre Yolu için fizibilite yapılmalı Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ile irtibat halinde olunmalı,
4. Mevcut çevre yolu belediyeye devredilmeli ve bu yolda bulunan mevcut tüm kavşaklar katlı kavşak olmalı,
5. Kent meydanı içinde bulunan istasyon caddesi kapatılmalı bunun yerine Selçuklu Caddesi, Osman Paşa Caddesi, Valiliğin arkasından İhramcızade Caddesi, Buruciye Sokak caddeleri genişletilerek ve tek yön yapılarak dairesel bir meydan yapılmalı,
6. A.7 maddesinde yapılacak olan kentsel dönüşümün ardından Sirer Caddesi genişletilmeli (toplam 8 şerit 3-3 araç, 2 tramvay),
7. Otogar en yakın Bölge trafiğin oraya taşınmalı,
8. Mevcut tren hattı TCDD ile görüşülüp şehir içi raylı sisteme dönüştürülmeli ve B.7 maddesi ile entegre olarak Otogar- Yenişehir-Üniversite-Eğriköprü-Doğukent hafif raylı sistemi yapılmalı,
9. Toplu taşıma sistemi sil baştan yenilenmeli, ring sistemden vazgeçilmeli,
10. A.7 ve B.6 maddeleri ile entegre olarak Meydan-Halfelik-Eğriköprü-Üniversite tramvay hattı yapılmalı,
11. Toplu taşıma da ilçe, belde ve köylerinde faydalanması ve ulaşımın entegrasyonu için bir şirket kurulması gerekmektedir,
12. Sinyalizasyon sistemlerinin işleyişinin tamamen yenilenmesi gerekmektedir,
13. Yol çizgilerinin ve tabelalarının belirli periyotlarla modern bir şekilde çalışmasının yapılması gerekmektedir,
14. Şehir içi yönlendirme levhalarının yapılması gerekmektedir,
15. A.12 maddesinin ardından bu alana kat otoparkı yapılması gerekmektedir,
16. A.7 projesi ile entegre olarak yapılacak tüm binaların zemin katına otopark yapılması gerekmektedir,
17. Aksu üzerinde bulunan köprülerin Aksu'nun altına alınması çalışması yapılarak hem Aksu'nun güzelliği korunmalı hemde alt tarafa alınan yollar sayesinde modern kavşaklar yapılarak Halfelik ve Karaağaç mevkinde ki trafik yoğunluğu azaltılmalı,
18. Gerekli noktalara yaya alt/üst geçitleri yapılmalı,
19. Hava alanına şehirden kısa bir yol açılmalı,
20. Kızılırmak sahil yolu projesi yapılmalı,
21. Kızılırmak üzerindeki köprülerin estetik ve tarihi görünüm kazanması için ilgili kurumlarla çalışmalar yapılmalı,
22. Tarihi eserlerin bulunduğu semtlere ulaşımı sağlamak amacıyla nostaljik tramvay yapılmalı,
23. Gökmedrese-Kale arasına ve Yukarı Tekke-Abdülvahabigazi Cad. arasına teleferik yapılamalı,
24. Kentkart uygulamasından vazgeçilerek Sivas'ın kendi kartını kullanması sağlanmalı,
25. B.24 maddesinin ardından aylık, haftalık ve günlük kart seçenekleri sunulmalı,
26. Şehrimizde bulunan taksilere standart getirilerek görüldüğünde Sivas Taksisi olduğu anlaşılacak bir sistem oluşturulması için Otomobil üretim firmaları ile görüşülmeli,
27. Gerekirse Tüdemsaş'a ortak olunarak raylı sistem araçları üretilmeli(kullanmaktan ziyade satmak için),

C. Diğer Tüm konular
1. Piknik alanı ve yeşil alan miktarı artırılmalı,
2. Şehrimize tematik kütüphane kurulmalı,
3. Şehrimize Türk Masalları Müzesi kurulmalı,
4. Sivas Kent Müzesi kurulmalı,
5. Selçuklu Müzesi kurulmalı,
6. En az 2 tane kültür merkezi yapılmalı,
7. En az 1 tane kültür kompleksi yapılmalı,
8. Sivas'ta en az 2 adet geleneksel uluslararası etkinliğin altyapısı oluşturulmalı,
9. Yeni üniversiteler kurulması için hazırlık yapılmalı,
10. Hafik Belediyesi ile işbirliği yaparak Hafik gölünü önce il içi sonra ulusal turizme kazandırmak,
11. Kalın Belediyesi ile işbirliği yaparak Sıcak Çermik Kaplıcalarını modernize etmek ve ulusal turizme kazandırmak,
12. Kangal Belediyesi ile işbirliği yaparak Balıklı Kaplıcayı modernize etmek,
13. Koyulhisar Belediyesi ile işbirliği yaparak Eğri Çimen yaylasını önce il içi sonra ulusal turizme kazandırmak,
14. Altınyayla Belediyesi ile işbirliği yaparak Sarissa Antik Kenti önce ulusal sonra uluslararası turizme kazandırmak,
15. Gürün Belediyesi ile işbirliği yaparak Gökpınar Gölü ve Şuğul Vadisini ulusal turizme kazandırmak,
16. Soğuk Çermik Kaplıcasını modernize etmek,
17. Divriği Belediyesi ile ortak çalışarak Divriği şehir merkezini tarihi yapısı ile muhafaza etmek için çalışma yapmak,
18. Kültür parkları yapılmalı (Ministanbul, Minisvas..),
19. Sivas Şehir tiyatroları kurulmalı,
20. Gıda Bankası geliştirilmeli ve alışverişlerin tüm marketlerden yapılması için çalışma yapılmalı,
21. Şehrimize yeni gelen yabancı vatandaşlarımız ve turistler için Havaalanı, Otogar ve İstasyon'un yanı sıra şehrin muhtelif yerlerine Beyaz Nokta adında Turizm Ofisleri açılmalı,
22. Halka hizmetin en iyisi için Beyaz Masa uygulaması geliştirlmeli,
23. Şehrimizde bulunan tüm taşınmaz mal varlıklarının düzeni ve kontrolü için Bilgisayar veritabanı oluşturulmalı (Şehre yeni gelen ve kiralık ev arayan bir vatandaş belediyeye başvurduğunda mutlaka yardımcı olunabilinmeli),
24. Meslek edindirme kursları açılmalı,
25. Öğrenci kampüs yurtları oluşturulmalı,
26. Sivas tanıtım videoları çekilmeli ve şehrin tanıtımı için yazılı ve görsel medya etkin kullanılmalı,
27. Belediye Sosyal tesis sayısı artırılmalı,
28. İnanç Turizmi için alt yapı oluşturulmalı,
29. Şehrin altyapısı tamamen yenilenmeli ve tünel altyapı ile uygulamasına geçilerek üst yapıya zarar en aza indirilmeli,
30. Yağmur suyu hat uzunluğu artırılmalı,
31. Toptan Sebze-Meyve Hali taşınmalı,
32. II. OSB ve III. OSB için altyapı hazırlanmalı,

Önemli: Diğer belediye projeleri direk olarak Sivas Belediyesi'ni bağlamasa da güçlü bir Sivas için güçlü ve sağlam ilçe ve beldeler gerekir.

Bunlar benim düşünce ve fikirlerimden sadece bazıları, daha fazlası da var ancak şimdilik yazmaktan yoruldum Bu projeler sadece proje değil istihdama da en az 10.000 yeni eleman katacak projeler hatta bu rakam dolaylı yollarla daha da fazla olabilir yani yaklaşık 50 bin kişiye (1 aile 4 kişi hesabından) faydası dokunabilecek proje ve düşünceler. Ancak bunun yanında maliyetleri de var bunun içinde kaynak oluşturmak ve bulmak gerekiyor (Bunun içinde çeşitli fikirlerim var ama onlarda bana kalsa fena olmaz). Bu projeler gerçekleşirse Sivas hayallerimde ki şehrin yüzde 30'unu sağlamış olacak...

Not: Bu konularla ilgili zaman zaman resim eklemeye çalışacağım.

Konu İsmail Özçelik tarafından (19.05.2010 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Yazım Hataları giderildi.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.05.2010, 22:50   #43
Akif
Alt Forum Yöneticisi

Akif - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akif Şuan Akif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.09.2013 10:24

Tecrübe Puanı: 854 Akif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz sein

YAzılanlar hepsi aslında akla uygun gelse de ve çok güzel gelse de bunalrın yapılması için ilk gerekli şey para değil vizyon ve adanmışlık,Onu ise Sivas ne zaman kazanır bilemem,belki ben göremem ama....
Akif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.05.2010, 23:01   #44
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Eski Belediyeyi Özledim Bir anlık Duygusal KARAR ile İşi bilmiyene verdik bilen dururken Çok pişmanım
Alt 25.05.2010, 09:20   #45
GÜLDAMLASI
Yeni Yiğido

GÜLDAMLASI - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GÜLDAMLASI Şuan GÜLDAMLASI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.05.2010 09:22

Tecrübe Puanı: 0 GÜLDAMLASI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SON PİŞMANLIK FAYDA VERMİYO DİMİ

ŞİMDİKİ BELEDİYE NE YAPIYO MÜDÜRLERİ ALIYO HEPSİNİ NERDEYSE DEGİŞTİ ÜNİVERSİTE MEVZUNLARINI ALIYO YERİNEDE LİSE MEVZUNLARINI GETİRİYO SİZCE NE YAPMAYA ÇALIŞIYO AHHH

Konu GÜLDAMLASI tarafından (25.05.2010 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
GÜLDAMLASI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2010, 08:25   #46
balix
Yiğido
NO AVATAR

balix Şuan balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2011 09:59

Tecrübe Puanı: 574 balix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yukarda İsmail Özçelik kardeşin temennileri, bırakın belediye imkanı, normal bir iş adamımızın yapacağı kapasitede normal olması gereken işler.....

Ancak; İşim gereği Türkiyenin 7 ili hariç hepsinede, ilçelerde dahil seyahat imkanım oldu. Her yıl, bir kaç seferde olsa Sivas a giderim. Ve her gittiğimde tek gezilecek merkez olan, toplam büyüklüğü sadece Ankaranın Demet Cemreparkı kadar olan; İstasyon caddesi-Atatürk caddesi, meydan; Sivas belediye başkanlarının herhalde gözü önünde olduğundan mı, başka iş bulamadıklarından mı, yoksa bu milleti enayi-keriz gördüklerinden mi? yoksa para transfer kaynağı olarak mı??* bilinmez ama her seferinde zaten 3-4 ay gezilecek mevsimin tamamında o bölgenin kaldırımları değişir... Bir bakarsınız havuz kalkmış, yanları beton, bir bakarsınız mermer, birde bakarsınız ki kaldırım taşları döşenmiş. Bir hafta önce gitmeden zaten hayalimde canlanmıştı.... Gittim aynen devam... Bu nasıl kaldırım işiki yıllarca sök tak, başka iş yok mu kardeşim. Yeni başkan Ankarada kaldı bu işlere son verir belki dedik, amam heyhaaat adam kökten kaldırım mühendisi çıktı. Bırakın doğal Osmanlıdan kalan güzelim taşların nesi vardı. Doğal güzelliği, asırlık ağaçlar, adamlar kesmiş saksılara çam dikmişler... Allah belanızı versin derler hiçmi Orman-Ziraat mühendisi yok... anıt bitkileri saksıda olur mu, barakamı orası kardeşim... Yani dua edecek bir başkan bulamadım, beddua etmemektede zorlandım... O güzelim meydanda gölgesine oturup memleketimin havasını soluyacak yer bırakmayan adamları Allah bildiği gibi etsin... Ve yine kaldırımlar kaldırılmıştı, 4 ay yürüme imkanı olan Sivasta 4 ay kaldırım çalışması, yıllarca bu hizmetse gerek yok...

Konu balix tarafından (02.07.2010 Saat 08:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.07.2010, 00:39   #47
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 634 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Belediyenin yapacağı projeleri,yapmak istediği çalışmaların durumunu ancak belediyenin görev süresi bittiğinde değerlendirmek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum..Çünkü yıllar önce Sivas dışında kamu hizmeti yaptığım günlerde 2-3 Yıl Sivas'a gidmek kısmat olamamı ve ertesi yıl Sivas'a gittiğimde Sivas'ta yapılan çalışmalar olup olmadığını merak etmiştim..Oyıllar Sami Bey'in göreve başladığı ilk yıllara denk geliyordu..Sami bey gerçekten görev süresinin ilk yılında projelerle ilgili fazla bir şey yapamamış ama bazı yaptığı projelerin de resimlerini şehrin her tarfına koyulan Bilbordlara asmıştı..O resimleri ilk gördüğümde açıkcası dudak bükmüş ve kızmıştım..Sivas'taki arkadaşlarıma bu belediye sadece 2-3 proje yapmış ama reklamını daha fazla yapmış diye espriler bile yapmıştım..Sivas'ta olmadığım o, 2 yıl sonrası Sami Bey'in son 2 yılında tekrar Sivas'a geldiğimde yaptığı projeleri Bilhassa; Aksu,Paşa Bahçe,Bölge Parkları,Atatürk ve İstasyon Cad. düzenlemesi,Havuz inşaatları gibi projeleri gördüğümde 3 yıl önceki yaptığım konuşmanın ne kadar yanlış ne kadar da gereksiz olduğunu farkettim..Çünkü 3 yıl önce bıraktığım Sivas'ın yerinde modern ve gelişme yolunda hamleler yapan bir Sivas görmek beni hem şaşırtmış,hem de mutlu etmişti...Şimdi artık biraz daha temkinli davranıyorum..Çünkü Sami Bey'in yaptığı projelere dudak bükmek bana büyük konuşmamak konusunda ders veriğini düşünüyorum..Onun için yeni Belediye Başkanına da 1 kaç yıl şans verip yapmayı düşündüğü ya da yapmak istediği projelerin durumunu görüp ona göre davranmak ve konuşmak gerekir diye düşünüyorum...Bakalım zamanı yeni belediye başkanımız nasıl değerlendirecek hep beraber göreceğiz...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.07.2010, 20:00   #48
felluce34
Yeni Yiğido
NO AVATAR

felluce34 Şuan felluce34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.07.2010 00:05

Tecrübe Puanı: 0 felluce34 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

oturur anca çay içerler
felluce34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.12.2010, 13:04   #49
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 618 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Konudaki yorumlara baktığımda genel olarak yapılması gerekenleri çevre düzenlemesi olduğunu görüyorum.
Bakın arkadaşlar çevre düzenlemesi de önemli bir konudur ama aslında o işin ayrıntı kısmında kalmalıdır biraz.
Ben başka konularda da belirtmiştim.
Bence ilk etapta gariban halkımızın ekonomik düzeyde yaşam şartlarını iyileştirmekle başlanabilir.
Mesela tarihi bir el becerisi kültürümüz var. Boynuz, kemik taraklar, hediyelik el işlemesi kalemler, masa üstü ekipmanları gibi.
Bunları yapan usta sayısı en son gördüğüm kadarı ile azalmış durumda.
Belediye teşviki ile kurulacak bir şirkette eğitim sağlanıp meslek edindirme sonucu üretimi yapılan ürünlerin belediye imkanları ile güzel bir reklamı ile bence sırf el işlemeleri ile marka olabiliriz ve inanın şuna son yıllarda doğal ürünlere insanımızın verdiği önem ile özellikle kemik tarak vb. doğal işlemeli ürünlerde patlama yaşanılabileceği görüşündeyim..
Siz ne dersiniz?
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2011, 23:22   #50
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 789 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)