Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

YILDIZELI-Sandal - Sayfa 7 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Yıldızeli
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Yıldızeli Yıldızeli İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.07.2008, 19:38   #61
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: YILDIZELI-Sandal

Sandal gibisi yok, yasanacak yer ama insanlarda para yok..
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar sandalli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.08.2008, 08:49   #62
topulyurtlu
Yeni Yiğido

topulyurtlu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

topulyurtlu Şuan topulyurtlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.08.2008 18:26

Tecrübe Puanı: 0 topulyurtlu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: YILDIZELI-Sandal

bende sıvas yıldızeli topulyurt koyundenım koyumu cok sevıyorum koyde bı cok ımkanımız var ama malesef degerlendırme yok halı kursu okulumuz saglık ocagımız var ama dedigım gıbı halı kursunda bırılerı yasıyo suan koyde cocuk olmadıgı ıcınde okul kullanılmıyomus galıba bır saglık ocagı falıyette
topulyurtlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar topulyurtlu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.08.2008, 22:24   #63
kadir19644
Yeni Yiğido
NO AVATAR

kadir19644 Şuan kadir19644 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2010 03:04

Tecrübe Puanı: 0 kadir19644 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: YILDIZELI-Sandal

merhaba hasan nasilsin nasilsin burda gordugume sevindim bak hemserilerin burda ama kimsyle daha gorsemedim ahmet gokden baska oysaki bu siteyi budugum zamn cok sevinmisidm sandalilar burda diye neyse hosca kal
kadir19644 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kadir19644'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.09.2008, 16:07   #64
baruter_58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

baruter_58 Şuan baruter_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.09.2008 16:20

Tecrübe Puanı: 0 baruter_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: YILDIZELI-Sandal

slm millet sandalllıyım dıyorsnuz soy adlarnız ne kımlerdensınız soyleyın bakim
baruter_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar baruter_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.09.2008, 08:46   #65
sandalli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

baruter önce bir tanisalim, ben hasan almanyadan
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.10.2008, 20:58   #66
yiğido77
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yiğido77 Şuan yiğido77 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.10.2008 20:58

Tecrübe Puanı: 0 yiğido77 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: YILDIZELI-Sandal

Selam Sandallılar ve tüm Sivaslılar.Yorumları okudum ne yollar asfalt nede su var su var ama suyu eve gedırecek adam lazım. Sandallıların köye sahip çıkması lazım. Köyden ayrılan doğup büyüdüğü köyüne hizmet yapmayı unutuyor.Köye bizlerin sahip çıkması gerekirken dışarıdan misafir olarak gelen insanlardan medet umuluyor.Köyümüzün çevre köylere göre daha geride olması bizleri üzüyor.Sandalı geliştirecek olanlar yine Sandallılardır.
yiğido77 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar yiğido77'e Teşekkür Ediyor...
Alt 28.10.2008, 21:11   #67
sandalli
Usta Yiğido

Devletin yapmasi gereken seyleri vatandastan beklemek cok yanlis, köye hizmet ettigi icin kendilerini diger insanlardan üstün gören nicelerini gördüm ben, yillarca köyün ileri gelenleri diye tanimladigimiz kisiler köye bir cesme yapip, köyün nimetlerinden faydalandilar. Ben devletin bu konuyada el atmasini ve köyün yada sehrin devlete ait islerinin devlet tarafindan yapilmasini saglamasini istiyorum. Yoksa yoksul insanlar, hayirsever zenginlere (!) karsi daha cok ezilirler. Bu bence cok hassas bir konu.
Alt 01.11.2008, 16:35   #68
Sandalli58
Yiğido

Sandalli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sandalli58 Şuan Sandalli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.02.2009 15:15

Tecrübe Puanı: 579 Sandalli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: -->: YILDIZELI-Sandal

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sandal da Sülaleler,
Köseler: yaklasik 40 Hanedir, köyün en kalabalik sülalesidir. Köy nüfusunun yarisi Köselerden dir. Konya dan Sarkislaya uzanan genis bir sülaledir. Köyde yasayanlardan daha fazlasi yurt disinda ve Yalova da yasamaktadir. Sülalenin büyük cogunlugunun soyadi da Köse dir.Köseler Sülalesine mensup olup Soyadlari degisik olan ailelerde mevcuttur. Mesela, Elik, Argi, Sandal bunlardan bazilaridir.
Demirciler: Köselerden sonra en büyük sülaledir, ama birlik ve beraberlikleri cok zayif oldugu icin daginik görünür. Soyadlari Demir dir.
Ibicigiller, Köyün yerlisi olduklari söylenir, köyün ücüncü büyük sülalesidir. Soyadlari Er dir.
Imamgil: Bir rivayete göre Rusya dan göc ettikleri söylenir, köyün en güzel yerleri onlara aittir, Su an ki Köy Muhtari da Imamgilden dir. Soyadlari Yildiz dir.
Gacalaklar: Göc yüzünden dagilmis ve köyde sadece bir kac hane kalmistir. Su anda büyük cogunlugu Yalova ve Sivas ta yasamaktadir. Soyadlari Polat ve Savas tir.
Deli Hacigil: Yillarca Sandal Köyünde söz sahibi olan, köyden göc eden sülalerinden dir. Özellikle Sivas ta memuriyet yapmakta ve Yurt disinda yasamaktadirlar. Köyde yasayan cok azdir. Soyadlari Ilter ve Tan dir.
Keller: Özellikle Celepci ailesi köyde yasamakta ve halen köyün en etkili kisileri bu sülaledendir. Hidayet Tas yillarca Ihtiyar heyetinde görev almis ve Sandal Köyüne cok büyük hizmetlerde bulunmustur. Soyadlari Tas tir.
Hamzagil: Köyümüzden bir sülale, Ali Kara disinda onlar hakkinda konusmayacagim. Soyadlari Kara dir.
Köyümüzde yasamis cok sülaleler vardir. Ben sadece su anda Köy de mensubu bulunan sülalerden bahsettim.
Sandalli sen hep benim sülaleyi yazmissin benim Enistem Necip Kara Hamzagilden, Dayim Ramazan Sandal Köselerden, Dedem Mustafa Polat Gacalaklardan benim.neyse kib görüsmek üzere
Sandalli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sandalli58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 01.11.2008, 23:17   #69
sandalli
Usta Yiğido

Sandalli58 kardesim senin söylediklerinin hepsini tanirim, sen Gani`nin oglumusun yoksa, baban benim iyi arkadasimdir, Hamburgtan Hasan dersen mutlaka tanir, artik tanimazsa bir ara ugrar tanitirim kendimi. Selam ve selametle.
Alt 01.11.2008, 23:18   #70
sandalli
Usta Yiğido

Standart -->: --->: YILDIZELI-Sandal

Alıntı:
kadir19644 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
merhaba hasan nasilsin nasilsin burda gordugume sevindim bak hemserilerin burda ama kimsyle daha gorsemedim ahmet gokden baska oysaki bu siteyi budugum zamn cok sevinmisidm sandalilar burda diye neyse hosca kal
Kadir birgün yazdin sonra kayboldun, tabii ki zaman ayirmak zor, islerden degil mi?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)