Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.02.2008, 22:54   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ŞİFAHEN DEĞİL ACİLEN

İHH Sivas Temsilciliği tarafından düzenlenen program 29 Şubat Cuma günü saat 19:00'da Belediye Nikah Salonu'nda yapılacak.
Programa İsrail ablukası altındaki Gazze'ye giren ve Türkiye'den giden yardınmları ulaştıran ekip katılıyor. Sinevizyonlarla Filistin'deki vahşetin anlatılacağı programda konuşmacı olarak İHH Ortadoğu Özel Temsilcisi Ahmet Emin Dağ katılıyor.

Programa tüm sivas halkı davet edildi ...

Kaynak: İHH Sivas
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.02.2008, 16:04   #2
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: ŞİFAHEN DEĞİL ACİLEN

K ÜÇÜKYALI ÇOCUK ESIRGEME KURUMU ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ
Mine AYTAÇ Meslek Komiteleri Şube Sorumlusu
Tel : 0 212 252 29 00 -242 Fax: 0 212 249 39 63

Aşağıda detaylarını göreceğiniz üzere Küçükyalı Çocuk yurdunun acil ihtiyaçları bulunmakta.. yardım edebileceğini düşündüğünüz herkese iletin ltf.
Haftasonu gittiğimiz Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu Kimsesizler Yuvası'nda kaldı aklımız. Yardım etmek, birazcık dahi olsa insan
sıcağı verebilmek çok önemli bu miniklere. Bu çocukların bir çoğu terkedilmiş, kalanı da ailesi olan ama fakir çocuklar. Aileler
fakir oldukları için getirip buraya bırakmışlar çocuklarını. Birazcık da ırak savaşından kaçarken dağılan ailelerin çocukları var. Yuvanın
müdürü ve çalışan yetkilileriyle konuştuk. Bu çocukların bir çok ihtiyaçları varmış. Eskiden bu kadar muhtaç değillermiş. Ancak son zamanlarda tamamen yardımlarda azalmış, devlet desteği de.... çocukların ihtiyacı olan eşyaları aşağıda yazdım. Belki yardımcı olmak istersiniz diye!
Ayakkabı :30 ile 42 numara arası en az 180 ayakkabı.
Şampuan :Bir çoğunun (çoğunluk) saçları sıfır düzeyinde
traşlı.
Çünkü çocukları yıkayacak şampuan ve sabunları yok.

Yiyecek : Çocukların okullara giderken beslenmelerine koyabilecekleri kuru yiyecekleri yok. Kek, bisküi, kraker gibi türlü yiyecek olabilir. İçecekleri varmış.
Çamaşır :Konuştuğumuz görevliler biraz üzülerek, biraz da utanarak söylediler ki, çocukların iç çamaşırı problemi inanılmaz boyutlardaymış. Toplam 180 çocuk var ve 100 erkek, 80 kız. Çocukla rın yaşları 7 ile 12 arası değişiyor. Kırtasiye :Kalem, defter, boya, silgi..... hepsi eksik. Okul çocuğunun neye ihtiyacı varsa, hepsi eksik.

Burada 180 çocuk var. Bu çocuklar 7 ile 12 yaş arası. 100 tane erkek, 80 tane kız çocuk var. Müdür bey ölçü verirken, asla adede göre
hareket etmiyor. Çünki fazlasının olmasının zararı olmayacağını, bu fazlalıkları depolarına kaldırdıklarını, ilerleyen zamanlarda
ihtiyaç olduğunda çocuklara verdiklerini anlattı. Müdür Şerafettin Bey ve Yardımcısı Hülya Hanım'ın ısrarla söyledikleri bir konu da,
yardımların asla para olarak yapılmaması. .. Asla para istemiyorlar ve asla tanıdıkları bir ayakkabıcı
vs. vermiyorlar. Şaibe olur diye korkuyorlar. Bu nedenle yapmak istediğimiz yardım konusunda yalnızız. Kendimiz bulacağız.

YARDIM ETMEK İSTERSENİZ SİZLERE AŞAĞIDA ADRESLERİNİ VE
MÜDÜRÜNÜN İSMİNİ VERİYORUM.
MÜDÜR : ŞERAFETTİN BEY , MD. YRD. : HÜLYA HANIM
ADRES : ÇOCUK ESİRGEME KURUMU KÜÇÜKYALI KİMSESİZLER YURDU
TEL : 0216 - 417 82 13
Alt 29.02.2008, 23:47   #3
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 14:27

Tecrübe Puanı: 890 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart -->: --->: ŞİFAHEN DEĞİL ACİLEN

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
K ÜÇÜKYALI ÇOCUK ESIRGEME KURUMU ACİL İHTİYAÇ LİSTESİ
Mine AYTAÇ Meslek Komiteleri Şube Sorumlusu
Tel : 0 212 252 29 00 -242 Fax: 0 212 249 39 63

Aşağıda detaylarını göreceğiniz üzere Küçükyalı Çocuk yurdunun acil ihtiyaçları bulunmakta.. yardım edebileceğini düşündüğünüz herkese iletin ltf.
Haftasonu gittiğimiz Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu Kimsesizler Yuvası'nda kaldı aklımız. Yardım etmek, birazcık dahi olsa insan
sıcağı verebilmek çok önemli bu miniklere. Bu çocukların bir çoğu terkedilmiş, kalanı da ailesi olan ama fakir çocuklar. Aileler
fakir oldukları için getirip buraya bırakmışlar çocuklarını. Birazcık da ırak savaşından kaçarken dağılan ailelerin çocukları var. Yuvanın
müdürü ve çalışan yetkilileriyle konuştuk. Bu çocukların bir çok ihtiyaçları varmış. Eskiden bu kadar muhtaç değillermiş. Ancak son zamanlarda tamamen yardımlarda azalmış, devlet desteği de.... çocukların ihtiyacı olan eşyaları aşağıda yazdım. Belki yardımcı olmak istersiniz diye!
Ayakkabı :30 ile 42 numara arası en az 180 ayakkabı.
Şampuan :Bir çoğunun (çoğunluk) saçları sıfır düzeyinde
traşlı.
Çünkü çocukları yıkayacak şampuan ve sabunları yok.

Yiyecek : Çocukların okullara giderken beslenmelerine koyabilecekleri kuru yiyecekleri yok. Kek, bisküi, kraker gibi türlü yiyecek olabilir. İçecekleri varmış.
Çamaşır :Konuştuğumuz görevliler biraz üzülerek, biraz da utanarak söylediler ki, çocukların iç çamaşırı problemi inanılmaz boyutlardaymış. Toplam 180 çocuk var ve 100 erkek, 80 kız. Çocukla rın yaşları 7 ile 12 arası değişiyor. Kırtasiye :Kalem, defter, boya, silgi..... hepsi eksik. Okul çocuğunun neye ihtiyacı varsa, hepsi eksik.

Burada 180 çocuk var. Bu çocuklar 7 ile 12 yaş arası. 100 tane erkek, 80 tane kız çocuk var. Müdür bey ölçü verirken, asla adede göre
hareket etmiyor. Çünki fazlasının olmasının zararı olmayacağını, bu fazlalıkları depolarına kaldırdıklarını, ilerleyen zamanlarda
ihtiyaç olduğunda çocuklara verdiklerini anlattı. Müdür Şerafettin Bey ve Yardımcısı Hülya Hanım'ın ısrarla söyledikleri bir konu da,
yardımların asla para olarak yapılmaması. .. Asla para istemiyorlar ve asla tanıdıkları bir ayakkabıcı
vs. vermiyorlar. Şaibe olur diye korkuyorlar. Bu nedenle yapmak istediğimiz yardım konusunda yalnızız. Kendimiz bulacağız.

YARDIM ETMEK İSTERSENİZ SİZLERE AŞAĞIDA ADRESLERİNİ VE
MÜDÜRÜNÜN İSMİNİ VERİYORUM.
MÜDÜR : ŞERAFETTİN BEY , MD. YRD. : HÜLYA HANIM
ADRES : ÇOCUK ESİRGEME KURUMU KÜÇÜKYALI KİMSESİZLER YURDU
TEL : 0216 - 417 82 13
Abircan Bey;
Duyarlılığınızı anlıyorum ama buradaki konuyla attığınız konunun uzaktan yakından hiçbir alakası olmadığını göremeyişinizi inanın yadırgadım.
Çocuk esirgeme kurumlarımızda yardımı gerektiren bir durum var ise ki varmış bunu başka bir başlık altında açabilir ve hatta bizden bu konuyu haber yapmazı isteyebilirsiniz,birincisi bu yaptığınız burada verilen emeğe saygısızlıktır,ikincisi yapılacak olan yardıma mani olma çalışmasıdır.
Neden bu konunun altına bu mesajı iliştirdiğiniz belli,amaç konunun ihtivasını değişik yönlere kaydırmak ama dediğim gibi esirgeme kurumuna dair düşünceniz doğru yardımı bildirme metodunuz yanlış.

Hakikaten Filistinde çok zor günler geçiliyor,Dünya'nın birçok yerinde mağdur olanlara yardım elini uzatan sayılı kuruluşlardan biri olan İHH'yıda saygıyla selamlıyorum,gücümüz nisbetinde İnşaAllah yardımda bulunmak kısmet olur!
Alt 03.03.2008, 02:02   #4
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 18:30

Tecrübe Puanı: 628 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Evet Filistine acilen yardım elinin uzanması lazım ama Dünya sessiz,lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz.

Alt 03.03.2008, 02:48   #5
myway
Yiğido

myway - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

myway Şuan myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2011 02:09

Tecrübe Puanı: 673 myway FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: ŞİFAHEN DEĞİL ACİLEN

Alıntı:
Sivaslilar.Net Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

İHH Sivas Temsilciliği tarafından düzenlenen program 29 Şubat Cuma günü saat 19:00'da Belediye Nikah Salonu'nda yapılacak.
Programa İsrail ablukası altındaki Gazze'ye giren ve Türkiye'den giden yardınmları ulaştıran ekip katılıyor. Sinevizyonlarla Filistin'deki vahşetin anlatılacağı programda konuşmacı olarak İHH Ortadoğu Özel Temsilcisi Ahmet Emin Dağ katılıyor.

Programa tüm sivas halkı davet edildi ...

Kaynak: İHH Sivas
Yardim olmasa da bunu herkes izlemeli ki en azindan ne olup bittigini oralarda vahsetin boyutlari ogrenilmelidir!..

alinti yapiyorum ki konu ozune donsun...
myway isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.03.2008, 11:13   #6
abircan
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

AEN FİLİSTİNİN ADINI DUYMAMIŞKEN SOLCU ABİLERİM FİLİSTİNDE FKÖ İLE BİRLİKTEYDİ
TOPLANAN YARDIMLARIN NASIL İÇ EDİLDİĞİNİ ALMAN DEVLETİ SİZE ANLATSIN GİDİN BİR ZAHMET ARAŞTIRIN
Alt 03.03.2008, 11:15   #7
abircan
Usta Yiğido

HERGÜN ABDLİ BAKAN ASKER AYDA İKİ DEFA YAHUDİ AĞIRLAYAN OY VERDİKLERİNİZE YAŞANAN FİLİSTİN DRAMINI ANLATIRSANIZ DAHA İYİ OLACAK
Alt 03.03.2008, 12:57   #8
MEDYABİRAJANS
Yiğido

MEDYABİRAJANS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MEDYABİRAJANS Şuan MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.11.2008 12:14

Tecrübe Puanı: 644 MEDYABİRAJANS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar çok önemli bir konu açanlardan Allah razı olsun. Pravokötörlere aldırmadan imkanı nisbetinde herkes Filistindeki yetimlere bebeler yardım elini uzatsın , imkanı olmayan dua etsin.Hiç birşey yapamıyorsak iki damla gözyaşı ve dua.....
MEDYABİRAJANS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.03.2008, 12:49   #9
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Ausrufezeichen -->: ŞİFAHEN DEĞİL ACİLEN

Müslüman din kardeşlerimize yardım yapmak elbetteki her müslüman karedşimin asli görevi ancak bu türlü faliyetleri yapan dernekler acaba ne derece doğru calışıyor bunu bilmek lazım gecmişte bunun çok acı örnekleri var umarım İHH bu yardımları tam manasıyla yerine ulaştırır!!!!!!!!!!!!!!

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil