Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Hz ALİ Efendimizin (r.a) resimleri gercekmidir?? - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini Bilgiler > Muhtelif konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.06.2009, 21:57   #11
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Hz ALİ Efendimizin (r.a) resimleri gercekmidir??

Alıntı:
HaKaaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
arkadasım gercekleri bilmek herkesın hakkı egerkı ben yanlış yolda isem benı senın uyarma hakkına sahıp olman lazım onun için herkes bırbırlerını uyarmalı destek olmalı ben sana veya benım gorusume karsı gelen kımseye kızgın dgılım olamamda .benım gozumde gercek olan şeylere herkesın bakış acısı aynımı degılmı onu arastırıyorum ben hayatta kımsenın uzulmeısnı istemem . egerkı yanlış yapıyorsam ozur dılerım..tekrar tekrar hepinizden ozur dılerim....
Kardesim ben sana ve görüsüne saygi duyarim.

Kendini kimsenin üzmesine de izin verme.
Unutmaki biz izin verdigimiz sürece bizi üzenler olabilir.

Saygilar.
Alt 16.06.2009, 23:00   #12
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 23:11

Tecrübe Puanı: 1410 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

gözümle görmedigim sürece inanmam.
resim o kadarda önemli degil bilmedigim bir resmide duvara asamam günahtir.
ne geliyorsa basimiza resimlerden geliyor basimiz agriyor.
HZ.Ali (as.)de bizim HZ.Muhammet Mustafa`(as.)da
Burda avrupada yabancilar görüp soruyorlar;peygamberimiz diyorlar buda resmi!?bize`de soruyorlar ;sizin peygamberinizin niye resmi yok ?diye bu ayirimciligi kim yapiyor dersiniz!?
gerek varmi?diyorum bilinmeyen bir resmi (haliyi)duvara asmaya?bu ayirimciligi yapmaya!?
Alt 16.06.2009, 23:32   #13
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

iki şeyi karıstırmamak lazım.Hz Muhammet (s.a.v) Allah'(c.c)ın insanlıga gönderdigi son elçidir.Hz Ali (r.a) peygamberimizin dini olan islamı benimsemiş bir sahabe ve aynı zamanda peygamberimizin akrabasıdır.ve peygamberimiz Hz Ali (r.a) çok deger vermiş ve onu hep ön planda tutmuştur.Bir peygamberin resmi olmadıgı halde onu çizmek insanlara bu peygamberdir demek yanlış ve günahtır.Çizimde olacak yanlışlar peygamberi rencide edebilir.Hiç bir kalem peygamber güzelligini yansıtamaz.Peygamber ayrı bir konu ama aklıma takılan sadece Hz Ali(ra)nin alevilerdeki yeri nedir?Hz Ali(ra)yi inandıkları benimsidikleri inançta ne olarak görüyorlar?İşte bu ve benzeri konular cok önemlidirki insanları hataya salabilir.Eğer onu bir örnek olarak benimsiyorsak Hz Ebubekir(ra)ı dogruluguyla,Hz ömer(ra)i adaletiyle,Hz Osman(ra)ıda edep ve haya örnegiyle benimsemeliyiz.
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı barikat58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.06.2009, 00:03   #14
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2012 00:55

Tecrübe Puanı: 706 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
iki şeyi karıstırmamak lazım.Hz Muhammet (s.a.v) Allah'(c.c)ın insanlıga gönderdigi son elçidir.Hz Ali (r.a) peygamberimizin dini olan islamı benimsemiş bir sahabe ve aynı zamanda peygamberimizin akrabasıdır.ve peygamberimiz Hz Ali (r.a) çok deger vermiş ve onu hep ön planda tutmuştur.Bir peygamberin resmi olmadıgı halde onu çizmek insanlara bu peygamberdir demek yanlış ve günahtır.Çizimde olacak yanlışlar peygamberi rencide edebilir.Hiç bir kalem peygamber güzelligini yansıtamaz.Peygamber ayrı bir konu ama aklıma takılan sadece Hz Ali(ra)nin alevilerdeki yeri nedir?Hz Ali(ra)yi inandıkları benimsidikleri inançta ne olarak görüyorlar?İşte bu ve benzeri konular cok önemlidirki insanları hataya salabilir.Eğer onu bir örnek olarak benimsiyorsak Hz Ebubekir(ra)ı dogruluguyla,Hz ömer(ra)i adaletiyle,Hz Osman(ra)ıda edep ve haya örnegiyle benimsemeliyiz.
bu yazı konunun kapağıdır...................
Alt 17.06.2009, 00:13   #15
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

biz resmi yok diye efendimizi unutuyormuyuz.yok o gönüllerin sultaanı madımak nikli arkadaş diyorki siz yıllar öncesinden efendimizin resmidir diye günümüze kadar gelse ne yorum yapardınız biz bu resmin hz aliye ait olmadığını allahın bir olduğunu nasıl biliyorsak bunuda öyle biliyoruzki bu hz ali değil vebiz efendimize ait olmayan resmi onunmuş gibi kabullenemeyiz ama sizin görüşünüzede saygı duyarız şunu unutmayınki biz aliyide çok severiz osmanıda ömeride ebu bekiride hepsinin değeri bir başkadır hepsi birbirinden değerlidir ama sakın yanlış anlamayın benim eniştemde alevidir çok severim kendisini bizde alevi sünni ayrımı yok herkes kendinden sorumludur biz bu dünyaya kardeş geldik kadeşde gideceğiz inşallah
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.06.2009, 00:13   #16
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Bu konuda size tamamen katılıyorum
Alt 17.06.2009, 00:52   #17
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 23:11

Tecrübe Puanı: 1410 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
cok güzel anlattiniz birde gelin onlara sorun!?peygamberlik hakkiydi hz.ayse (ra)yüzünden olamadi diyorlar!
Aleviligin kökü bizanslilara ve hazreti meyrem anlayisina yani hiristiyanlikla es degerdir daha dün alman gazetesinde okudum burdada bayagi bir hareketlilik var konunun disina cikmis olabilirim cok özür diliyorum hepinizden.
Ama kürt sorunu ile alevi sorunu basa bas lobi faliyetlerine devam ediyorlar!
(birde domuz etini yemekte sakinca görmüyorlar camileride istemediklerine göre nereye dogru kaydiklarini birde siz düsünün!?(cem)evleri dedikleri ne ise yariyor!?neyse ben cekiliyorum hepinize hayirli geceler...
Alt 17.06.2009, 01:28   #18
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 13:47

Tecrübe Puanı: 686 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Kapak olan birşey yok arkadaşlar.Lütfen kelimeler dikkat edelim...

Aleviler Hz. Ali'yi kendilerinin Peygamberi ilan etmemişler,tam aksine Allah,Muhammed,Ya Ali üçlemesiyle bunu her defasında belirtmişler,bir bütün olarak görmüşlerdir.İçimizde ki Ali sevgisi hiç bir şekilde Peygamberimize olan sevgiden ileri gidemez...

En basit bir örnek;
Peygamber Efendimizin Hz. Ali ile ilgili hadislerinden sadece biri...

"Bana itaat eden Allah'a itaat etmiş olur, bana isyan eden ise Allah'a isyan etmiş olur. Ali'ye itaat eden ise bana itaat etmiş olur, ona isyan eden ise bana isyan etmiş olur."

Hep diyorlar,ediyorlar,söylüyorlar üzerine yorum yapılıyor.Sivaslısandy,öyle ortaya bir laf atıp geri çekilmek yok...

Alıntı:
(birde domuz etini yemekte sakinca görmüyorlar camileride istemediklerine göre nereye dogru kaydiklarini birde siz düsünün!?(cem)evleri dedikleri ne ise yariyor!?
Ortaya bunun gibi bir laf attıysanız açıklamasını da yapmalısınız!...

Aleviliğe bambaşka bir din olarak bakıyorsanız yanılıyorsunuz.Müslümanlık için emredilen herşeyi bizlerde yerine getiriyoruz.Bu konuda bazı şeyleri lütfen araştırmadan,öğrenmeden yazmayın mesajlarınızı.Sonuçta karşınızda ki insanın da inancı kendine!

Saygılar...
Alt 17.06.2009, 01:36   #19
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 23:41

Tecrübe Puanı: 947 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İnsanları alevi sünni olarak değerlendirip, hacimsiz eleştirilerde bulunmak saygısızlıktır. Hepimiz kardeşiz , dinimiz hoşgörü dini bırakında herkez dilediği gibi yaşasın.
Alt 17.06.2009, 02:44   #20
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 02:29

Tecrübe Puanı: 701 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ben bu konuyu alevi sunnı ayrımı yapalım dıye acmadım unutmayınki .her alevi alevi degıldır her sunni sunni degildir. bu yazımdan bırşeyler cıkarın lutfen ama karsılıgını yazmayın...

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil