Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 27.01.2009, 17:27   #1
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart CHP Sivas belediye başkan adayını açıkladı

CHP'nin Sivas belediye başkan adayı Halit Mete OLTULU

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas belediye başkan adayını açıkladı. Sivas adayı Halit Mete OLTULU henüz 39 yaşında olmasına rağmen büyük projelerde rol almış bir isim. İŞTE AYRINTILAR

Halit Mete OLTULU'yu tanıyalım ...

1970 Sivas doğumlu. Cumhuriyet Üniversitesi mezunu. Jeoloji Yüksek Mühendisi. 1992 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Partide başlayan siyasi hayatını, bütünleşme sonrası Cumhuriyet Halk Partisinde devam ettirmektedir. 1998-2001 ve 2001-2003 yılları arasında 2 dönem CHP-Sivas Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, 2005-2008 yılları arasında ise CHP-Sivas İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 2004-2006 ve 2006-2008 yılları arasında 2 dönem Jeoloji Mühendisleri Odası Sivas Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006-2008 yıllarında TMMOB-Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Merkez Sondaj Komisyonu Üyelikleri yaptı. Sondajcılar Birliği Üyesidir. Toplam Kalite Yönetimi konusunda çalışmaları vardır.

Yurt İçi ve Yurt Dışında bir çok Baraj Projesinde Sondaj ve Enjeksiyon Şantiye Şefliği ve Proje Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Halen Güngör Yıldız Şirketler Grubu Şantiyeler Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve Eylül Naz isimli bir kız çocuğu vardır. İngilizce bilmektedir.

Yüksek mühendis olarak çalıştığı projeler şunlardır

1) Gazibey Barajı (Sivas)

2) Dört Eylül Barajı (Sivas)

3) Karacalar Barajı (Sivas)

4) İmranlı Barajı (Sivas)

5) Nilüfer Barajı (Bursa)

6) Babasultan Barajı (Bursa)

7) Boğazköy Barajı (Bursa)

8) Torul Barajı (Gümüşhane)

9) Köse Barajı (Gümüşhane)

10) Bayramdere Barajı (Çanakkale)

11) Koçhisar Barajı (Çorum)

12) Saraydüzü Barajı (Sinop)

13) Dodurga Barajı (Sinop)

14) Akdeğirmen Barajı (Afyon)

15) Güneyköy Barajı (Manisa)

16) Karanlıkdere Barajı (Manisa)

17) Manyas Barajı (Balıkesir)

18) Kayatepe Göleti (Çanakkale)

19) Vezirköprü Barajı (Samsun)

20) Kırka Göleti (Eskişehir)

21) Dağdibi Göleti (Bursa)

22) Sincan-Esenkent Hızlı Tren Hattı Projesi (Ankara)

23) Abu Shaybah ve Vadi Rumman Barajları (Libya)

24) Al Abyad ve Zeyzoun Barajları (Suriye)

25) Demir Madeni Rezerv Sondajları (İran)

Halit Mete OLTULU ilk açıklamasında "Sivas'ın çocuğuyum, en az diğer partiler kadar iddialıyım, bundan önce yaptıklarımla Sivas'ımızı hem ülkemizde hem dünyada en iyi şekilde temsil ettim, belediye başkanı olarakta en iyisini yapacağız. Diğer partilerdeki adaylara da başarılar dilerim Türk siyasi kültürüne uygun, siyasal etikler içerisinde bir yarış olmasını dilerim.
Sivas'ımıza hayırlı olsun." dedi.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 27.01.2009, 17:40   #2
yiğidoturan
Usta Yiğido

yiğidoturan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yiğidoturan Şuan yiğidoturan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2014 12:58

Tecrübe Puanı: 1023 yiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDIyiğidoturan TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: CHP Sivas belediye başkan adayını açıkladı

sivas için hangisi hayırlısı ise o seçilir inşallah
Alt 27.01.2009, 17:58   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bu bir demokratik yarış, Sivas her zaman daha güzel şeylere layık, halkın bir bir tercih yansıması hayırlısı olsun diyelim, başarılar dileriz.

.
Alt 27.01.2009, 22:28   #4
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 18:32

Tecrübe Puanı: 635 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivas için hayırlısı olsunda kim hangi partili olduğu önemli değil ... yeterki adam gibi çalışsın her kim seçilirse seçilsin .... başarılar dilerim....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.01.2009, 01:23   #5
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 752 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Bence CHP li aday kazanamaz,
Çünki,Geçmişten gelen bir yolsuzluğu yok,
Sırlar gizemlerle dolu kişilerle diyaloğu yok,
Rant peşinde koşan mütehit felan tanıdığı yok,
Devlet üst kademelerinde,2B ve benzeri projeleri takip edecek
dümen sahibi kişilerle diyaloğu felan yok,

Uzatmaya gerek yok,bu adam sadece İl'in uzun dönemlerde rahat ve refahı için projeler üretip alt yapı çalışmalar konusunda proje düşündüğü için,kazanma şansı daha başlamadan bitmiştir.

Birazda nasihat verelim,koskaca mühendise;Siz,saf memur zihniyeti ile sadece hizmet etmek yarınlara yatırım yapmak için vaadler yaparak kazanamazsınız,parklara çiçek dikmek,kaldırımlara cila yapmak,yani kısaca boyamalı cilalamalı işler vaad edin belki kazanırsın.
Alt 28.01.2009, 01:35   #6
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

abi bence sadece oy verecek kimse yok bundan dolayıda kazanamaz belki

çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.01.2009, 01:39   #7
albina58
Usta Yiğido

Alıntı:
çılgın_türk Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abi bence sadece oy verecek kimse yok bundan dolayıda kazanamaz belki
Muhakkak ki,
Geçmişteki oyları,verilen göçü,kimlerin göç ettiğini düşünürsek,bu tahmin edememek aptallık olur.
Halk ezberci olarak gidecek aha yazıyorum,
akp 1.sırada olacak
bbp, 2. sırada zorlayak,
sp. 3. sırada eger oyunu yükseltirse akp yi alaşağı edecek.

Eğer Akp % 60 alamazsa bir enayilikten şüphenelerim ama bu yerelde alamayacak,ama bakıp göreceğiz,ergenekon tutmadı oy patlatmak için,
ne gibi gündem yaratacaklar?
Alt 28.01.2009, 01:44   #8
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

valla bencede öyle olacak abi senin dediğin sıralama ama sp ikinci olur kanımca ....

bence ergenekon baya tuttu milletin bu gune kadar cesaret edemediği işler yapıldı.. hep konuşulurdu ülkede şunlar şunlar oluyor... aydınlar ölüyor darbeler oluyor kimse ses çıkaramıyor diye ama artık bunlar konuşulmaktan öteye geçti ses çıkmaya başladı ve icraat yapılmaya fiili işler yapılmaya başlandı .... bunlarda ak partinin elini baya bir güçlendirdi kanımca ... artar bu seçimde oylar 60 bulur

Alt 28.01.2009, 01:55   #9
albina58
Usta Yiğido

Alıntı:
çılgın_türk Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
valla bencede öyle olacak abi senin dediğin sıralama ama sp ikinci olur kanımca ....

bence ergenekon baya tuttu milletin bu gune kadar cesaret edemediği işler yapıldı.. hep konuşulurdu ülkede şunlar şunlar oluyor... aydınlar ölüyor darbeler oluyor kimse ses çıkaramıyor diye ama artık bunlar konuşulmaktan öteye geçti ses çıkmaya başladı ve icraat yapılmaya fiili işler yapılmaya başlandı .... bunlarda ak partinin elini baya bir güçlendirdi kanımca ... artar bu seçimde oylar 60 bulur
Hayrola ne sesi çıktı,?
Hangi faili meçhul açığa çıktı?
Hangi adamları tutukladılar?
Kaç kişiyi serbest bıraktılar?
veyada,

Ergenekonda,11.dalga bitti,
Hangi ilim fikir adamı hala içerde?
Devlet kademesinde siyasi görüşü belli olan,
İstihbarata çalışan açıkcası devletin resmi memurluğunu yapmış,
İstihbarat ve asgeriyeye hizmet etmiş buda devlet memuru zira,
Başbakan bundan 1.5 yıl evvel demedimi genelkurmayı,halkın indinde zedeleyip imajını ayaklar altına almak için,g.kurmay başbakanı benim memurum,halkda demedimi afferim be.
Şimdi devletin resmi memuru,memurluğu sürecinde veya sonrasında,o zaman ögrendikleri ile bir suç işlemişse,hangi babayiğit bunu ispat ediyorsa buyursun,ben herkesden çok istiyorum.

Ancak,üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek zihniyetindeki hükümet,işi film çevirmeye döndürdüler,11. bölümüde bitti,masa başında döndere döndere senaryo yapıp halkın önüne yem gibi atıyorlar.

Sapla samanı karıştırmaya,ilk ergonekon dediklerindede söylemiştim,karıştırmaya devam ediyorlar.

Aybı pisliklerin içinden gelenler,burda bir sonuca gidemezler,gidemeyecekleri içinde,halka yutturmaya devam,ama senin dediğin gibi bazılarıda bu yemi yutuyorlar.
Alt 28.01.2009, 02:08   #10
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

Hayrola ne sesi çıktı,?
Hangi faili meçhul açığa çıktı?
Hangi adamları tutukladılar?
Kaç kişiyi serbest bıraktılar?
veyada,

abi iddanamenin ikinci kısmı açıklanacak ozaman bütün belgeleri ile kamuoyunu daha aydınlatacak.. çünkü belgeleride açıklayacaklarmış...kimin ne olduğunu daha iyi anlayacağız ozaman

'Hablemitoğlu'nun Veli Küçük öldürttü'

Ergenekon davasında 'Gizli Tanık-9'un ifadeleri avukatlara dağıtıldı. Gizli Tanık-9, Yazar Necip Hablemitoğlu'nu Veli Küçük'ün öldürttüğünü söylerken cinayet pazarlığını anlattı:

Türkiye'yi sarsan suikastler arasındaki Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili çok çarpıcı detaylar veren 'Gizli Tanık-9', emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve İbrahim Genç ile 2002’de bir araya geldiklerini belirtti. Görüşmede Hablemitoğlu'nun fotoğrafının kendisine gösterildiğini ve öldürmesi karşılığında 1 milyon dolar teklif edildiğini söyledi.

Suikasti Osman Gürbüz’e verdiler

‘Gizli Tanık-9' cezaevinden yeni çıktığı için teklifi reddettiğini vurguladı. Ardından şok sözlerine şöyle devam etti: “Ben kabul etmeyince, Küçük yanımızdaki Osman Gürbüz'e döndü ve (İş yine sana kaldı) dedi. Bir süre sonra Hablemitoğlu'nun öldürüldüğünü televizyonlardan öğrendim. Gürbüz'ün olayı bir tetikçiye yaptırdığını anladım.”

200’e yakın kişiyi infaz ettiler

“Daha sonra bir kulüpte Gürbüz ve bazı kişilerle otururken (Hablemitoğlu'nun parasını da masalarda bitirdik) diyerek suikast parasını eğlencede yediklerini ima ettiler... Bu gruplar 200'e yakın kişiyi öldürdü. Akın Birdal'ın kalemini de benim yanımda kırdılar.”

Ergenekon davasının 9 numaralı gizli tanığının iddianameye giren ifadelerinin bir bölümü avukatlara verildi. ‘Gizli tanık 9’ Hablemitoğlu cinayetinin ayrıntılarını bir bir anlattı...

Danıştay davasının 9 numaralı gizli tanığı, Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesi talimatını Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün verdiğini ileri sürdü. Ergenekon İddianamesi'ne 'gizli tanık 9' olarak yer alan tanık, Hablemitoğlu cinayetinin ayrıntılarını tek tek anlattı.

Geçmişte suç ortaklığı yaptığı İbrahim Genç'in Osmanbey'deki yazıhanesi'ne çağrıldığını aktaran gizli tanık, teklifi Veli Küçük'ün yanında İbrahim Genç'in yaptığını belirterek o gün yaşananları şöyle anlattı: "İşte geçmişten beri seni tanıyoruz, sana güveniyoruz, Sen de yeni içeriden çıktın, askerden geldin. İhtiyacın var. Biz de seni düşündük, bu işi sana vermeye karar verdik. Ne diyorsun, falan. Resmini de koydular bu şahsın, ölecek faili meçhul olması lazım. Ben kabul etmedim. Ha Osman Gürbüz de vardı orada. Onu unuttum. İşte Osman Gürbüz ondan sonra ben kabul etmeyince Veli Küçük döndü Osman Gürbüz'e bu iş yine sana kaldı. İşi ona verdiler. Ben de çıktım gittim."

1 milyon dolar teklif ettiler

Hablemitoğlu'nu öldürmesi karşılığında 1 milyon dolar teklif edildiğini belirten 9 numaralı gizli tanık, daha önce benzer olayları yapanların başına gelenleri bildiği için böyle bir teklifi kabul etmediğini ifade etti. Gizli tanık, cinayeti işleyenlerin aldıkları parayı daha sonra alemde yediklerini de ifadelerinde belirtti.

Birdal’ın kalemini benim yanımda kırdılar

Akın Birdal'a yönelik suikast girişimindende haberdar olduğunu söyleyen gizli tanık 9, 'Akın Birdal'ın kalemini benim yanımda kırdılar' dedi. Gizli tanık 9, kendisini Veli Küçük'le Ergenekon'un tutuklu sanıklarından Osman Gürbüz'ün tanıştırdığını söyledi. Danıştay katili Avukat Alparslan Arslan ile de 2003 yılında tanıştığını belirten gizli tanık 9, Alparslan Aslan'ın yaptıkları sohbetlerde sürekli olarak kendisine, " 3-4 yıl sonra devlet bir temizlik yapacak. Yani özellikle Kürtlere yönelik bir temizlik olacak. Hükümetin de istediği budur" dediğini anlattı.

buda bir örnek ama daha dava sonuçlanmadı tabi ....

JİTEM itirafçısı Aygan’ı dinleyince, yıllarca yok sayılan teşkilatın yarattığı dehşeti iliklerinizde hissedeceksiniz. İşte Abdülkadir Aygan ve JİTEM...

► Güneydoğu’daki faili meçhul cinayetlerin yüzde 80’ini JİTEM işledi. Sadece Diyarbakır’da, 10 yıl içinde 700 kişi cinayete kurban gitti.

► JİTEM’e giren canlı çıkmazdı. Kuşkulandıklarımızı, suçlu olsun olmasın JİTEM’e çeker, sorgular, infaz ederdik. Sonra da yola atardık.

► JİTEM’in Diyarbakır’daki en kanlı dönemi Binbaşı Abdülkerim Kırca’nın grup komutanlığı dönemidir. O sırada sadece biz 30 kişi öldürdük.

► İhsan Haran diye bir genç vardı. Kırca’nın emriyle kafasına sıkıldı. Ama ölmeyip hastaneye gitmiş. Hastane basıldı, yeniden infaz edildi.

► PKK’lı olduğu sanılan bir genci ve alakasız amcasını JİTEM’e çektik. Sorgulayıp Kırca’nın emriyle telle boğduk, ölüleri Silvan yoluna attık.

► PKK’lı olmadığını ağlaya ağlaya söyleyen bir gençle sevgilisini aldık. Genç kıza bizzat Kırca işkence yaptı. Cesetleri Sivas yönünde attık.

Abdülkadir Aygan: “Ölmedi, hastaneden alıp yine infaz ettik”

“İhsan Haran JİTEM’de sorgulandı. Arazide kafasına kurşun sıkıldı. Komutan Kırca’dan duydum. Meğer ölmemiş. Batman’a yürümüş hastaneye gitmiş. Oradan alındı tekrar infaz edildi.”

“Bölgedeki faili meçhullerin yüzde 80’ini JİTEM yaptı. Benim görev yaptığım on yılda sadece Diyarbakır’da gerçekleşen infaz sayısı 600-700’dür. Ben otuzuna tanık oldum.”

“Servet Aslan ve Fatma birbirine âşık iki üniversiteli genç. Diyarbakır’ın merkezinde gezerken alındılar. JİTEM’de iki gün işkence gördüler, ağlaya ağlaya PKK’lı olmadıklarını söylediler ama öldürüldüler.”

buda bir tanık ama dediğim gibi dava daha sonuçlanmadı

inşallah yakın zamanda sonuçlanır ki sanmıyorum ama inşallah gerçek bir dava olur tarafsız bir dava olur ve devletin yakasındaki sülükler temizlenir bu her kim olursa olsun .....

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)