Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Malik Ecder Özdemir'in Zaferi - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.02.2010, 18:15   #1
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Malik Ecder Özdemir'in Zaferi

Geçtiğimiz aylarda YÖK'ün aldığı bir kararla Cumhuriyet Üniversitesi'ne Formasyon hakkı tanınmaması üzerine Fen Edebiyat öğrencileri, STSO ve CHP'nin büyük tepkisini alan YÖK genel kurulu 23 Ocak'ta yaptığı toplantıda aldığı bir kararla içerisinde Cumhuriyet Üniversitesinin de bulunduğu Eğitim Fakültesi olan bazı üniversiteler Formasyon verme hakkı tanıdı.

Kim ne demişti?

O dönemde başta Cumhuriyet Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrenciler olmak üzere birçok kesimden tepkiler yükselmiş, eylemler yapılmış basın toplantıları düzenlenmişti...

En çok çabayı ise İlimiz CHP milletvekili Malik Ecder Özdemir göstermiş, konuyu TBMM kürsüsünden dillendirmiş, soru önergesi sunmuş, basın toplantıları düzenleyerek sadece Sivas'ta değil konuyu tüm Türkiye'nin gündemine sokmuş NTV, CNN, Milliyet gibi ulusal basın kuruluşlarının dikkatini bu soruna çekmiş, YÖK başkanı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü ile sık sık görüşerek bu konunun üzerine gitmişti... Bu noktadan sonra diğer illerin CHP'li vekilleri tarafından da önemle izlenen sorun çözüme kavuştu... Malik Ecder Özdemir Meclis Kürsüsünden şunları söylemişti....

"Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine ısrarla taşımak istediğim bir şey var. YÖK son zamanda aldığı kararla Türkiye genelinde sekiz üniversitenin fen-edebiyat fakültelerine formasyon dersi hakkı verdi, İnönü Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Uludağ, Dokuz Eylül, Selçuk ve İstanbul üniversitelerine.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN – Bir dakika ek süre veriyorum, tamamlayın lütfen.

MALİK ECDER ÖZDEMİR (Devamla) – Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Bu üniversitelerin fen-edebiyat fakültelerine sağlanan formasyon hakkı niye acaba Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesine verilmiyor? Bu çifte standardın gerekçesi ne? Hemen her konuda -başta söylediğim gibi- cezalandırılan Sivas ili, başkaca kanallar kalmadı, şimdi üniversiteler arasındaki bu haksız rekabetle bir kere daha cezalandırılmak mı isteniyor?

Bu kürsüden söylüyorum, soruyorum… İmam-hatip liselerinde kat sayı konusunda “Hukuku arkadan dolanacağız.” diyen YÖK Başkanına sesleniyorum: Sekiz üniversiteye hangi gerekçeyle bu hakkı verdin de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu haktan mahrum ediliyor?"

Bunun yanında bir soru önergesi ile meclise taşınan sorun Sivas İl genel meclisi toplantısında da Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi Gökhan Güldiken tarafından da meclis gündemine taşınmıştı Güldiken meclis kürsüsünden "Sivaslı siyasiler, bürokratlar, kentin ileri gelenleri, sivil toplum örgütleri herkes bu konuda taşın altına elini koyarak YÖK'e baskı yapmalı. Pedagojik formasyon dersinin Cumhuriyet Üniversitesi'nde de verilmesi sağlanmalı." demiş, Sivas tek vücutla bu haksızlığa karşı çıkmıştı...

Bu noktada eleştirilere uğrayan iktidar vekilleri ve yardım isteyen öğrencilere "Bu iş çözülmez üzerine gitmeyin" diyen AKP il başkanının da sessizliği dikkat çekici...

Şimdi ne olacak?

Şu anda yapılacak tek şey Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğünün eğer kriterleri yerinde değilse onları tamamlayıp Pedagojik Formasyon hakkı için YÖK' e başvurması gerekli... Ondan sonra da mezunlar dahil not ortalaması 2.5 üzerinde olan tüm Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri Cumhuriyet Üniversitesinde Formasyon dersi alabilecek... Hatta Eğitim Fakültesi olmayan diğer üniversite öğrencileri dahi Sivas'a gelerek bu dersi alabilecek, bu da Sivas Ekonomisine bir katma değer katacak...

Kibrisli yorumu: Bundan önce başka konularda da sık sık dile getirdim... Kendisinin çalışmalarını yakından takip ediyordum ve Formasyon sorununu çözeceğini biliyordum... YÖK kararı kesinleşene kadar da yazmakta tereddüt ettim ve bugün aldığım bir bilgiye Formasyon sorunu tamamen çözülmüş ve iş Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne kalmıştır... Bu sorunu meclise tek taşıyan ve YÖK başkanına baskı yapan tek vekil olarak Malik Ecder Özdemir'i kutluyorum ve Cumhuriyet Üniversitesi dışında bu sorunu yaşayan diğer yaklaşık 50 üniversitenin de sorununu çözmekte gösterdiği çaba için teşekkür ediyorum.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 8 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.02.2010, 18:58   #2
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Malik Ecder Özdemir'in Zaferi

Tek kelimeyle helal olsun, tek başına diğer vekillerin gösterdiği çabadan daha fazla çaba göstererek Sivas için elinden gelen çabayı gösterip, özverili çalışmasından dolayı Sayın Malik Ecder Özdemir'i kutlarım. Aynı çabayı diğer vekillerdede görmek istiyoruz.
Alt 01.03.2010, 22:09   #3
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1016 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

öğrenciler koyun sürüsü olalı beri artık bunu bile kaldırabiliyorya bravo onlara onlar genç değil ölü toprağı serpilmiş hepsiz ruhsuz bunların
fetonun çocukları bir bir haklarını ellerinden alıyor ama onlar kuzu kuzu okula devam ediyorlar şimdi kuzular geleceğin koyunu demek , bunları ilk bayramda kurban edin gitsin böyle gençlik olmaz olsun
birisi benim geleceğimi karartacakta ben genç olarak boş oturacağım ha dağıtırım lan o koridorları dağıtırım
yökün kapısına sığırları yığarım alın bunlara denklik verin diye sizin öğretmen adayınız ancak bunlar olur diye
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı abircan'e Teşekkür Ediyor...
Alt 01.03.2010, 22:19   #4
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 767 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Kendisi iktidar koltuğunda oturduğu halde icraat yapmayıp, sonra sayın Malik Ejder Özdemir'e karşı ''e sen muhalifsin, tabii atıp tutarsın'' diyenler umarım biraz utanmış biraz kızarmışlardır. Eskiler ağlamayana meme yok demişler, sesini çıkarmazsan, itiraz etmezsen, feryat etmezsen, isyan etmezsen hizmet de alamazsın, icraat de göremezsin.

Daha dün vekilimsilerden birisi diyor ki ''Türkiye'nin menfaati Sivas'ın menfaatinden önce gelir, önce Türkiye'nin menfaatini düşünmek lazım!'' Bak bak bak bak, lafa bak, yüce yaradan senin belanı versin! Be hey gafil, Sivas için düşündüğün hangi proje Türkiye'nin menfaatine zarar verdi? Allah büyüktür, memleketim insanına yıllarca yapmadığınız hizmetler, bedavadan cukka ettiğiniz maaşlarınız inşallah hem bu dünyada hem de gerçek alemde burnunuzdan fitil fitil gelir!
Alt 01.03.2010, 22:20   #5
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Oyum dogru yere gittigi için mutluyum,vicdanım rahat...
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 01.03.2010, 22:28   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Sonusuz teşekkür ederiz kendisine.
Halkımız umarım kimin hangi icraati yaptığını ve bunalrın yüzde kaçını kişisel çabayla yaptığını göz önünde bulunduru inşallah!
Alt 02.03.2010, 17:01   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
öğrenciler koyun sürüsü olalı beri artık bunu bile kaldırabiliyorya bravo onlara onlar genç değil ölü toprağı serpilmiş hepsiz ruhsuz bunların
fetonun çocukları bir bir haklarını ellerinden alıyor ama onlar kuzu kuzu okula devam ediyorlar şimdi kuzular geleceğin koyunu demek , bunları ilk bayramda kurban edin gitsin böyle gençlik olmaz olsun
birisi benim geleceğimi karartacakta ben genç olarak boş oturacağım ha dağıtırım lan o koridorları dağıtırım
yökün kapısına sığırları yığarım alın bunlara denklik verin diye sizin öğretmen adayınız ancak bunlar olur diye
Türkiye'de genel olarak öğrenciler dediğin gibi abi ama bu olaydaki öğrenciler bayadır mücadele ediyor. İl Genel MEclisine gittiler, Partileri gezdiler, hepsinden farklı cevaplar aldırlar... Söylemeden geçemeyeceğim... Muhalifliğimden değil, hakikaten söylenmesi gerekli...

AKP il başkanlığına gittiklerinde İlk Başkanı "Bu iş çözülmez, üzerine gitmeyin" demişti... Bu olaydan 2 gün sonra CHP Sivas Milletvekili Malik Bey basın toplantısı yaptı ve gözyaşlarını tutamayan başörtülü bir kıza (Ki ben oradaydım) : "Ağlama kızım bu işi ben çözeceğim, size söz veriyorum..." dedi... Bu haberi Zafer diye açtım çünkü tek başına, elinde iktidar gücü olmadan bu işi çözmek hakikaten zaferdir...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 16:39   #8
tayfun5883
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

tayfun5883 Şuan tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.12.2013 12:39

Tecrübe Puanı: 673 tayfun5883 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

oyumuz doğru yere gitti şu an zaten sivasın 5 değil 1 milletvekili var
tayfun5883 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı tayfun5883'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 17:07   #9
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

helaal olsun malik ejder beyefendiye kutluyorum kendisini ve başarılarının devamını diliyorum heeeeeeeeeeyyy millet vekilleri göründe utanın be tabii sizlerde utanacak yüz varsaki sanmıyorum hepinizi toplasak bir adam etmezsiniz birde yiğido derler sizlere yazıklaar olsun sizin gibi yiğidoya bee ben sizden daha yiğidoyum vallahi.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ayten58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.10.2010, 02:19   #10
Kibrisli
Usta Yiğido

Formasyonda ikinci perde Malik Ecder Özdemir'e yine iş düşüyor...

CHP Sivas Gençlik Kolları başkanının açıklaması:

"Öğrencilerden Formasyon bedeli olarak 500 lira istenmekte...Diğer şehirlerde böyle birşey bulunmadığını öğrendik ve milletvekilimize bildirdik, kendisi de 29 Ekim'de Sivas'a gelecek öğrenciler kendisi ile görüşüp konuyu uzunca anlatacaklar... Bu sorunun çözümü de muhalefet olarak bize kaldı, neyseki iş yapan bir vekilimiz var..."

Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)