Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

ERKEKLER AĞLAR MI.....AĞLAR TABİ ... - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini sohbet
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dini sohbet Dini sohbetlerinizi burada yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.05.2008, 09:38   #1
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2153 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart ERKEKLER AĞLAR MI.....AĞLAR TABİ ...

Ağlamak zayıflık belirtisimidir ? Ağlamak kadının süsüde erkeklere yakışmaz mı ?

"koskoca adam ağladı hemde hüngür hüngür" ağlayamaz mı yani ? insan değil mi o ?

Neden ağlamak gelirde içlerinden kendilerini tutarlar ki ?
onun yerine bir sigara yakarlar,yada başka yöne çevirirler yönlerini ...

Bu empozenin esirimi olmuşlar :Erkekler Ağlamaz...

Ağlamak ruhun feryadı değilmidir ? Kalb sızlayınca ; acıyınca, yanınca dökülmez mi gözyaşı ? Erkekler ağlamıyorsa eğer ya kalpleri taş olmuş,ya gurur gözpınarlarını kurutmuş,yada kadınların keşfedemediği bir metod bulmuşlar sinelerinin feryadını izhar edecek....

Enes Bin Malik r.a. ,Rasulullah Aleyhisselam Efendimizin şöyle buyurduğunu anlattı :
"akan yaşı ile ağ gelen ve zayıflayan bir gözü,Allah Teala ateşte yakmayı haram kılar.o yaş sahibinin gözüne akarsa ....sıkıntı ve zillet görmez.İyilik babında hangi amel olursa olsunonun bir sevabı vardır.
Gözyaşı başka....O ateşin alevini söndürür.
Bir ümmet içinde Allah yolunda haşyet duyup ağlayan varsa....onun gözyaşı hürmetine, o ümmete Allah-u Teala merhamet eder...."

Kaab El-ahbar r.a. şöyle demiştir:
"Allah korkusu ile ağladığımda ,gözyaşlarımın yanaklarıma akması,benım için ağırlığımca sadaka vermekten daha hoştur.Allah korkusundan ağlayan bir kimsenın yere düşen gözyaşı ,hararetten buhar olur semaya çıkar,bir daha da dönmez.Tıpkı gökten inen yağmurun bir daha göğe çıkamayacağı gibi.Bunların nasıl dönüşü olmazsa ,dunyada Allah için ağlayana da cehennem ateşi dokunmaz."

İkrime,İbn-i Abbasın ra. söyle dediğini anlatıyor:
"Bir göz ancak Allahın fazlı ile ağlar,Melek bir kimsenın kalbını silip temizlemedikçe ,gözü ağlamaz"

Temim-i Dari'nin ra. şu ayeti kerimeyi sabaha kadar tekrar tekrar okuyup ağladığı rivayet edildi :
" Yoksa kötülükleri kazananlar,kendilerini ,iman edip iyi iyi amel ve hareketlerde bulunanlar gibi mi yapacağız sanıyorlar"

Onlar Allah korkusuyla öyle çok gözyaşı döküyorlardı ki....
Sadece Allah korkusu sebebiyle değil,naçar bir kardeşinin halinede oturup ağlarlardı...

Yiğitlik,mertlik ,adalet timsali Hz. Ömer ra. birgün ağlayarak (ağlamak zayıflık belirtisi olsaydı o mert sahabi ağlarmıydı... Rasulullahın huzuruna çıkar ve Rasulullah asv.ona sorar:

" Ya Ömer neden ağlarsın? "
-Ya Resulullah kapıda bir genç var,öyle ağlıyor ki ciğerimi yaktı....

Bunun üzerine gencin içeri alınmasını ister,genç ağlayarak içeri girer...
Rasulullah sorar "seni böyle ağlatan nedir"
- Ya Resulluh ,günahlarımız çoklugundan ağlıyorum,gazablı Cebbar Allah'ın bana gazabından korkuyorum....

Aralarında gecen konuşmalardan sonra en sonunda genc günahını itiraf eder : "ben kefen soyucuyum,yedi yıldan beri kabırleri açarım.Enson bir kız öldü,gittim kabri açtım,kefeni soyup çıkardım,şeytan beni altetti ve onunla nefsimi körelttim."
genç sözü bitirir bitirmez Rasulullah sav.ürperdi ayağa kalktı ve :
"Ey fasık ,cehenneme öyle layıksın ki,derhal buradan çık..."

o genç çıkıp gitti.Tam kırk gece Allah'a yalvardı.Kırkıncı gece başını semaya kaldırdı ve : "Ey muhammed'in. Havva'nın,Adem'in Allah'ı.eğer ben bağışlandıysam Muhammede va arkadaşlarına bildir.Bağışlanmadıysam semadan bir ateş gönder beni yaksın.Ahiret azabından beni kurtar...."

Bunun üzerine Cebrail as.geldi.Allah Azze ve Celle'nin selamını Habibine arzettikten sonra O gencin tövbesinin kabul edildiğini bildirdi.Bundan sonra Rasulullah o genci çağırdı ve müjdeledi....

Gözyaşı zahirde gözden aksada ,aslında kalbimizden ,ciğerimizden sökülüp gelen bir rahmet tecellisi,kadın erkek ayırt edilmeden bahşedilmiş bir hediye....
Günahlara ödenen diyet...Gözyaşı kalbin soğukluğunu gideren bir meltem...gözyaşı ruha esen esin...gözyaşı işkenceler altında olan müslümanlara...gözyaşı zulme uğrayıp sahipsiz kalanlara....gözyaşı şehadete...gözyaşı Allah cc.kulluğa...gözyaşı hepimize hepinize...Evet kul olana kadar ağlamak...ümmet olana kadar ağlamak...zulum bitene kadar ağlamak...zafere kadar ağlamak...dertli insan ağlar kadın erkek farketmez,biz kadınıyla erkeğiyle dertliyiz...

erkekler ağlamaz mı ağlar tabi...

erkekseniz ağlayın....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar seva'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2008, 09:55   #2
fertelliyim
Usta Yiğido

fertelliyim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fertelliyim Şuan fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2011 17:21

Tecrübe Puanı: 725 fertelliyim BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: ERKEKLER AĞLAR MI.....AĞLAR TABİ ...

Alıntı:
Gözyaşı zahirde gözden aksada ,aslında kalbimizden ,ciğerimizden sökülüp gelen bir rahmet tecellisi,kadın erkek ayırt edilmeden bahşedilmiş bir hediye....
Günahlara ödenen diyet...Gözyaşı kalbin soğukluğunu gideren bir meltem...gözyaşı ruha esen esin...gözyaşı işkenceler altında olan müslümanlara...gözyaşı zulme uğrayıp sahipsiz kalanlara....gözyaşı şehadete...gözyaşı Allah cc.kulluğa...gözyaşı hepimize hepinize...Evet kul olana kadar ağlamak...ümmet olana kadar ağlamak...zulum bitene kadar ağlamak...zafere kadar ağlamak...dertli insan ağlar kadın erkek farketmez,biz kadınıyla erkeğiyle dertliyiz...

Yüce Rabbim Kimseyi dertten kederden ağlatmasın
Ağlatırsada Sevinçten Ağlatsın sevinince ağlamak güzeldir.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar fertelliyim'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2008, 10:05   #3
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

en son Genco Erkal'ın Sivas 93 oyununda yaşadıklarım gözümün önüne geldi oyun sonunda hüngür hüngür ağladım koca tiyatroda , millet anlayamadı tabi niye bu kadar etkilendiğimi, başka gözü ıslananlarda vardı ama ben 41 yaşında koca adam eşimin boynuna sarılıp onun teskinlerini hiç duymadan hüngür hüngür tam 10 dakka ağladım, 2 temmuzu yeniden yaşadım, yaşadığımız süreci düşündüm ve gelinen noktayı değerlendirdiğimde ülkem için ağladım, hemde hüngür hüngür ağladım
erkeklerde ağlar
millette ağlar,
kadınlarda ağlar çocuklarda ağlar
Alt 30.05.2008, 10:13   #4
kangallim
Tecrübeli Yiğido

kangallim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kangallim Şuan kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2009 08:35

Tecrübe Puanı: 628 kangallim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

erkeklerde ağlar herkes ağlar yanlız erkeklerin ağlamasına nedense hiç dayanamıyorum, helede sevdiğim insanlarsa ailemden se....

Rabbim ağlatacaksa günahlarımız için ağlatsın,,,
DUALARINIZLA DAĞLARI
YERİNDEN OYNATIRDINIZ..

*HADİS-İ ŞERİF*
kangallim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar kangallim'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2008, 10:25   #5
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

berat.demir Şuan berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.12.2009 06:51

Tecrübe Puanı: 0 berat.demir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
en son Genco Erkal'ın Sivas 93 oyununda yaşadıklarım gözümün önüne geldi oyun sonunda hüngür hüngür ağladım koca tiyatroda , millet anlayamadı tabi niye bu kadar etkilendiğimi, başka gözü ıslananlarda vardı ama ben 41 yaşında koca adam eşimin boynuna sarılıp onun teskinlerini hiç duymadan hüngür hüngür tam 10 dakka ağladım, 2 temmuzu yeniden yaşadım, yaşadığımız süreci düşündüm ve gelinen noktayı değerlendirdiğimde ülkem için ağladım, hemde hüngür hüngür ağladım
erkeklerde ağlar
millette ağlar,
ben sivas 93 e değil sivas 2023 yılına bakıyorum. sivas 2023 e bakınca Sivas ın cumhuriyetin 100. yılında Türkiye nin en gelişmiş illerinden biri haline geleceğini düşünerek sevinçten ağlıyorum. Sivas 93 tiyatro oyununun ben geri kafalı örümcek beyinliler tarafından temcit pilavı gibi tekrar tekrar pişirilip önümüze getirildiğini düşünüyorum. bu tiyatronun amacı Sivası geri bıraktırıp önünün kesilmesidir. Amaçları Sivas insanını Sivası geri bıraktırarak gerçekten ağlatmaktır. Ama ne kadar uğraşsalar boş. Artık Sivasıma hızlı tren geliy hemi de dağları yara yara ha. işte ben bu gelişmelere bakarak sevinçten ağlıyorum. sana da bir sivaslı olarak bu tiyatroya gittiğin için ayrıca ağlıyorum gerçekten üzüldüm. sivası geri bırakmak isteyen zihniyetin yanında niye yer alıyorsun hem de bir sivaslı olarak
berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar berat.demir'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2008, 18:14   #6
HaYLaZ
Usta Yiğido

HaYLaZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaYLaZ Şuan HaYLaZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.01.2010 22:12

Tecrübe Puanı: 675 HaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaYLaZ SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Berat Abi Cok Güzel Söylemissin..
Alıntı:
Sivas 93 tiyatro oyununun ben geri kafalı örümcek beyinliler tarafından temcit pilavı gibi tekrar tekrar pişirilip önümüze getirildiğini düşünüyorum. bu tiyatronun amacı Sivası geri bıraktırıp önünün kesilmesidir.
Sana Katılıyorum Berat Abi..Gecmis İcin Hüngür Hüngür Aglamaktansa Gelecek İcin Sevincten Aglarım Daha iyi.. Bircan Sende Gecmisligi Bırakıp Geriye Dogru Degilde İleriyi Düsünüp İleriye Dogru Düsün.. !!!
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar HaYLaZ'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.05.2008, 18:50   #7
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 861 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
erkeklerde ağlar
millette ağlar,
Abi kusura bakmayından işinize geldinmi ilericisinizi işinize geldinmide gericisiniz.Artık her lafta şu Madımakı hatırlatmasınız olmuyormu.Tamam olmuş bitmiş artık uzatmaya gerek yokk.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sivaslıgenç'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 20:34   #8
MİKAİLOGLU
Usta Yiğido

MİKAİLOGLU - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MİKAİLOGLU Şuan MİKAİLOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2010 19:56

Tecrübe Puanı: 814 MİKAİLOGLU FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ERKEKLER AĞLAR MI.....AĞLAR TABİ ...

PAYLAŞIM İÇİN TŞK. EDERİM.BEN DİNİ KONULARDA ÇOK HASSASIM.Bİ RİVAYET OKUSAM KENDİMİ TUTAMAYIP AGLARIM.ALLAH RAZI OLSUN.GÜZEL PAYLAŞIM.
MİKAİLOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı MİKAİLOGLU'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.03.2010, 10:48   #9
bulut58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

bulut58 Şuan bulut58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.04.2010 11:55

Tecrübe Puanı: 0 bulut58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

erkeğinin de ağlamaya ihtiyacı olduğunu ve bunu hep yalnız kalmalarına zamanladığını bilir. Oysa ister ki erkeği de onun göğsünde ağlasın tıpkı onun erkeğinin omuzunda ağladığı gibi
Alt 30.03.2010, 10:53   #10
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3272 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

TABIKI AGLAR AGLAMAK GUZELDIR TABIKI AGLADIGIN SEYE BAGLI...
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)