Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.02.2008, 02:54   #1
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 752 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

Üzülerek ve içim kan ağlayarak bu satırlara başlıyorum.Son bir hafta içerisinde,almanyada iki ayrı yerde TÜRK'lerin yaşadığı apartmanların kundaklanması bende tarifi olmayan bir acı,nefret,haksızlığa uğramışlık etkisi bırakdı.
Sistemli olarak,son hükümetin göreve gelmesi ile başlayan ve çıkarılan yeni yasa ve kanun teklifleri ile TÜRK'lerin boy hedefi haline getirilmesi sonucu,bugün bu acı ile başbaşa kaldık.Siyasi olarak bir yazı yazmamaya gayret ediyorum zira-ne alakası var--konumuzla ilgili değil-gibi cümleleri duyarım.
Alman vatandaşlığına geçmek,vatandaşlık kazanmak için net almanca konuşmak,vatandaşlık kazanmak için özellikle TÜRK uyruklu insanlardan,yapılması çok zor şartları önleri koymaya varıncaya kadar ağır şartlara maruz bırakılmaları,çifte standartın ötesi TÜRK'lere karşı başlatılan yıldırma politikasının habercisi idi.
Geçmişde bu ve benzeri kanun maddeleri, geçme aşamasında sessiz kalan vatandaşlarımın,bugün zarfındada bu konuda tepkisiz kalmaları bende hayretler uyandırıyor.
Konumuz,halkaları uyutmanın ana maddeleri ekseninde olduğu gibi evvela kültür olarak zayıflat-cahil bırak,sonra açlık sınırına getir,arkasından beyin yıkama mantığı ile magazinsel televole kültürü ile uyutmaktır.İşte hal böyle olduğunda,kim kiminle yatmış,kim neresini ne kadar açmış,vs.vs. gider,bunların yanında mantıki olarak,şöhret olanların toplum karşısında duruş-hal-hareket tavırları örnek olması gerekirken,bir başkanı dolandırana -helal olsun bea-demesi,onların gayri ahlaki tutum ve davranışlarını alkışlar olmak,bana hayatını kaybeden vatandaşlarımın acısı kadar acı vermektedir.
Genel bakış açımız maalesef bu durumda,bugün olduğu gibi yarınlarımızıda parlak görmüyor,hiçbir siyasi-dini taraf olmaksızın,insani duygular ölçüsünde bakmanızı öneriyorum.
Alt 29.10.2008, 00:02   #2
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 752 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

Üzülerek söylüyor ve yazıyorum ki,yukarıdaki yazımı yaklaşık dokuz ay önce yazmıştım,ben yazmış ben okumuşum buda büyük başarıdır benim için enazından kendim okumuşum.
Umarım bu sefer TÜRK VATANDAŞLARIMIZ için gelişen olumsuzluğa dikkat çekebiliriz.

20 Bin Türk İşsiz Kalabilir
Alman otomotiv sanayinde büyük bir kriz yaşanıyor.Almanya'nın önde gelen sanayi sektörlerinden biri olan otomotiv sanayinde büyük bir kriz yaşanıyor.

Global ekonomik krizin vurduğu Alman otomotiv sanayi, üretimleri azalttığı gibi krizin sürmesi durumunda çalışma saatlerini de haftada 38 saatten 30 saate düşürmeyi planlıyor.

Alman otomotiv sanayinde çalışan yaklaşık 20 bin Türk de işsiz kalma endişesi yaşıyor.

Yaklaşık 5 bin 500 Türk'ün çalıştığı Mercedes otomobil şirketi, Noel tatili döneminde ülke çapındaki toplam 14 fabrikada üretimin yaklaşık 1 ay boyunca durdurulacağını açıkladı. Krizin sürmesi durumunda da çalışma saatinin haftada 30 saate düşürüleceği kaydedildi.

Bu arada, Mercedes şirketi Macar hükümetiyle, Macaristan'ın Kecskemet kentinde yeni bir fabrika kurulması konusunda anlaşma imzaladı.

Yaklaşık 2 bin 500 kişiye iş imkanı sağlayacak olan fabrika için Mercedes şirketi 800 milyon avro yatırım yapacak. Fabrikada 2012 yılından itibaren yılda 100 binden fazla araç üretilecek.

Dünya çapında tanınan BMW şirketi de, Leipzig kentindeki üretimini 1 hafta süreyle durdururken, kasım ayı başında Regensburg ve Münih kentlerinde de üretimin durdurulacağını bildirdi.

Opel, Volkswagen (VW) ve Ford gibi tanınmış şirketler de üretimlerini düşürdüler. Bu şirketlerin hisseleri de borsada büyük ölçüde düştü.

Ford'da yaklaşık 4 bin 700, VW'de 3 bin 500, BMW'de yaklaşık 3 bin, Opel'de de 1500 civarında Türk çalışıyor.

Global ekonomik kriz, Bosch ve Continental gibi tanınmış şirketleri de vurdu.

Bosch şirketi, talebin azalması nedeniyle 400 kişinin işine son verildiğini açıklarken, Continental şirketi de, Noel döneminde Regensburg'taki üretimini 1 hafta süreyle durduracağını bildirdi.
Alt 29.10.2008, 00:34   #3
Rallim58
Usta Yiğido

Rallim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rallim58 Şuan Rallim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.04.2012 13:19

Tecrübe Puanı: 792 Rallim58 FAZLA SÖZE GEREK YOKRallim58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

Gurbetteki vatandaşlarımızın, Rabbim yardımcıları olsun...
Allah korktuklarına uğratmaz inşaallah...
Rallim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.10.2008, 00:35   #4
nihat83
Usta Yiğido

nihat83 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nihat83 Şuan nihat83 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.06.2014 12:49

Tecrübe Puanı: 636 nihat83 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

cok güzel bir paylasim bende almanyada yim ve ayni problemleri bende görüyorum.....

BUGÜN ALLAH C.C. ICIN NE YAPTIN ???

nihat83 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.10.2008, 08:54   #5
seheresma
Usta Yiğido

seheresma - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seheresma Şuan seheresma isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.07.2010 16:34

Tecrübe Puanı: 627 seheresma FAZLA SÖZE GEREK YOKseheresma FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: ALMANYA'DA TÜRK OLMAK

ALBINA) COK ÖNEMLI YANI BIZ GURBETCILER ICIN GEREKLI BIR KONUIYA DEGINMISSINIZ TSK......... öncelikle su 9 ay önceki yazi hakkinda sunu diyebilirim gercekten biz türkleri bu kadar zorunlu ve zor kurallar getirerek biktirmalari neden anlamiyorum ve gurbetciler neden uyuyor sesimizi duyurmamaz gerekir bence yoksa daha cok kanimizi emer bunlar ya anlamiyorum ben!!!! bizler türkiyemize didim alanya antalya bodrum gibi yerlerimize mesken tutmalarini türk dükkanlarinin tabelalarinda almanca yada ingilizce olmasina vadandasliga gecmelerinde zorlanmamalarina izin veriyoruzda biz gurbetcilerimiz niye köpek mualemesi görüyor aklim almiyor hala !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(((( ((((((((

ve issizlik konusuna gecersem birsey demem zor olur kardesim cunki gercekten kriz varsa ödeyemiyecekleri iscileri cikarmalari gerekir kim olsa yapar bunu ama olan isten cikarilan insanlarimiza olacak allahhepimize sabir versin diyorum yolumuz acik olsun insallahhhhhhhhhhhh.......[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
seheresma isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)