Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yeni evlenenlere tavsiyeler - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kadınca Kadınca

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.01.2009, 13:32   #1
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart Yeni evlenenlere tavsiyeler

Yeni evlenenlere tavsiyeler

Kadın ve erkek birbirleri için yaratılmıştır ve evlilik de hayatın gereğidir. Evlenmek isteyen kişiler evlenebilecekleri kişiyi bulduklarında, evlenmeye imkânları da olduğunda, onlar için evliliğin zamanı gelmiştir. Elbette evlenmeden önce eslerin; aile içinde kadın ve erkeğin haklarını, birbirlerine karşı görevlerinin neler olduğunu öğrenmeleri, danışma yapmaları, dengeli, huzurlu, sevgi dolu bir yuva için gereklidir. Bilgilenmeden evlenilmiş olması durumunda eşler telaşlanmadan gerekli bilgileri edinmelidirler. Önemli olan iyi niyet ile evlilik beraberliğini isteyerek, merhamet ve sevgiyi terk etmeden, aileyi üzebilecek hatalardan uzak durabilmektir. Çünkü Yüce Allah, evlenen eşler arasında sevgi ve merhameti, kudretinin alâmeti olarak yaratacağını vaat etmektedir (Rûm Sûresi, 30/21).

İslâm dininin aile içinde esleri yükümlü kıldığı görevleri ve sahip oldukları hakları baz alıp günümüz hayat şartlarını da göz önünde tutarak yeni evlilere su tavsiyelerde bulunulabilir:

Siz Allah'ın huzurunda, dostlarınızın şahitliğinde birbirinizi eş olarak seçip kabul ettiğinizi ilan ettiğiniz dakikadan itibaren artik birbiriniz için varsınız. Birlikte yasayacak, bir mekânda uyuyacak, bir sofradan yiyeceksiniz. Hayatin zorluklarını ve güzelliklerini beraber göğüsleyeceksiniz. Bunun için birbirinizi sevinirken ve üzülürken de yalnız bırakmayın. Sevinçler paylaşılınca buyur, üzüntüler paylaşılınca küçülür. Unutmayınız; evlilik bir boyaya batmak, hayat tezgâhında ilmek ilmek dokunmaktır. Hayat yolunuz acık ve ferah olsun.

Sevgili esler; birbirinizi çok sevin, birbirinize çok değer verin. Sizi birbirinize yazan Yüce Allah'a şükredin, kulluk görevlerinizi yerine getirirken sevginizin daima arttırıcı ve coşkulu olmasına duacı olun. Hayat, sevgili eşlerle yaşamaya değerdir. Çünkü o sevgili eşler cennetteki mekânlarını dünyada beraberce imar ederler.

Siz birbirinizi daima sevgi ile dinleyin, sevgi ile düşündüklerinizi söyleyin. Doğruyu nezaketle sesleyin, ama yanlışlıkları merhametle silin. Ay yüzlerinizin ışığını hiddet, öfke ve kibrin karanlığı ile söndürmeyin.
Sevgili eşler, islerinizden yorulduğunuzda dinlenmeyi ve dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Eşinizle beraber olup el ele, kol kola, letafetle gezin, dolasın, âlemi seyredin, Allah'ın yaratıp insanin emrine sunduğu dünya canlılarının dengesinde ve eşsiz güzelliğinde huzur bulun. Size bakanlar evliliği sizde sevsin, özensin.

Birbirinize hayatin her döneminde ve anında artan ilgi ve hoşgörü ile bağlanın. Bağlılığınızı kuvvetlendirmek ve arttırmak için dünya nimetleriyle birbirinizi taltif ederek hediyeleşin. Bazen bir çiçek, bir teşekkür, bazen anlamlı birkaç kelime ile yapılmış taç misali cümleler sevginize sevgi katar, aile bağlarınızı kuvvetlendirir.

Siz birbirinizle yetinebilmenin ve helâl geçinmenin yollarını öğrenin, gerektiğinde sorun, danışın, gözünüzü sakın dışarıya çevirmeyin. Unutmayın neye ihtiyacınız varsa, siz buna kendi aranızda birlikteliğinizle sahipsiniz.

Siz bugün gençsiniz. Ama yarınların anne ve babalarındansınız. Kendinizi buna sevgi ve merakla hazırlayın. Unutmayın ki, hayatin gerçek anlamına çocuklarla ulaşılır, onlarla yaşanır. Herkes dünyada bir eser, bir iz bırakmak ister. Sizin en güzel eseriniz, dünya ve ahretiniz için arkaya bıraktınız güzel ahlâklı çocuklarınızdır.

En doğru eşlerle, güzel yuvaların kurulup sevgi ve başarıyla yaşatılarak manevî lütuflara kavuşulması temennisiyle...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar seva'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 19:15   #2
rüzgar79
Usta Yiğido

rüzgar79 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rüzgar79 Şuan rüzgar79 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.09.2010 21:19

Tecrübe Puanı: 1711 rüzgar79 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yeni evlenenlere tavsiyeler

bence evlilik tavsiyeyle olmaz iki tarafin birbirlerini anlamasi ve sevmesi gerekir bazi seylerede fedakarlik edince olur tatli dil güler yüz bu kadar gerisi gelir sabir tabiki cok önemli
rüzgar79 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı rüzgar79'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 20:13   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 783 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bende birini çok seviyorum ama öyle sıradan herkesin ki gibi değil.gerçekten içten ve samimi keşke oda beni sevsede evlensek.mutlu bir yuva kursam ve ömür boyu mutlu olsam.ama beni istemiyor daha yaşıda küçükde gerçi.ne olurki ani beni biraz anlasa içimden geçirdiklerimi bir bilse.hiç durmaz evet der ama.bilmiyorki beni sıradan kişilerden sanıyor sadece eğlenmek için sanoıyor.halbu ki ben ona şimdiden evlenme teklifi ettim.şimdiye kadarda hiç bir kızldada çıkmadım çıkmamda.seda ne olur beni sev beni biraz anla ne olur.SENİ ÇOK SEVİYORUM.NE OLUR BENİ ANLA.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı burak5866'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 20:16   #4
burak5866
Usta Yiğido

buradaki yazanlarda hrfiyen doğrudur.inş allah hepimize en baştada bana bu yolda yaşamayı ve mutlu olmayı nasip etsin.hakkımızda hayrılsıı olsun.evlilik 2 taraflıdır.özelliklede burasını çok beğendim.

Sevgili esler; birbirinizi çok sevin, birbirinize çok değer verin. Sizi birbirinize yazan Yüce Allah'a şükredin, kulluk görevlerinizi yerine getirirken sevginizin daima arttırıcı ve coşkulu olmasına duacı olun. Hayat, sevgili eşlerle yaşamaya değerdir. Çünkü o sevgili eşler cennetteki mekânlarını dünyada beraberce imar ederler.Siz birbirinizi daima sevgi ile dinleyin, sevgi ile düşündüklerinizi söyleyin. Doğruyu nezaketle sesleyin, ama yanlışlıkları merhametle silin. Ay yüzlerinizin ışığını hiddet, öfke ve kibrin karanlığı ile söndürmeyin.
Sevgili eşler, islerinizden yorulduğunuzda dinlenmeyi ve dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Eşinizle beraber olup el ele, kol kola, letafetle gezin, dolasın, âlemi seyredin, Allah'ın yaratıp insanin emrine sunduğu dünya canlılarının dengesinde ve eşsiz güzelliğinde huzur bulun. Size bakanlar evliliği sizde sevsin, özensin.Birbirinize hayatin her döneminde ve anında artan ilgi ve hoşgörü ile bağlanın. Bağlılığınızı kuvvetlendirmek ve arttırmak için dünya nimetleriyle birbirinizi taltif ederek hediyeleşin. Bazen bir çiçek, bir teşekkür, bazen anlamlı birkaç kelime ile yapılmış taç misali cümleler sevginize sevgi katar, aile bağlarınızı kuvvetlendirir.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı burak5866'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 20:25   #5
sivaslı fd
Usta Yiğido

sivaslı fd - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslı fd Şuan sivaslı fd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.03.2012 14:12

Tecrübe Puanı: 1064 sivaslı fd FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
burak5866 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bende birini çok seviyorum ama öyle sıradan herkesin ki gibi değil.gerçekten içten ve samimi keşke oda beni sevsede evlensek.mutlu bir yuva kursam ve ömür boyu mutlu olsam.ama beni istemiyor daha yaşıda küçükde gerçi.ne olurki ani beni biraz anlasa içimden geçirdiklerimi bir bilse.hiç durmaz evet der ama.bilmiyorki beni sıradan kişilerden sanıyor sadece eğlenmek için sanoıyor.halbu ki ben ona şimdiden evlenme teklifi ettim.şimdiye kadarda hiç bir kızldada çıkmadım çıkmamda.seda ne olur beni sev beni biraz anla ne olur.SENİ ÇOK SEVİYORUM.NE OLUR BENİ ANLA.
inşallah sevdiğin kızdan istediğin karşılığı görürsün, umarım oda seni en az senin kadar sever ki mücadele edersen gereken çabayı sarf edersen mutlaka kazanan sen olacaksın... Senin için hayırlısı ne ise o olsun.........
BİN PARÇAYA BÖLÜNÜRÜM...FD
sivaslı fd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sivaslı fd'e Teşekkür Ediyor...
Alt 03.03.2010, 21:22   #6
burak5866
Usta Yiğido

Alıntı:
sivaslı fd Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
inşallah sevdiğin kızdan istediğin karşılığı görürsün, umarım oda seni en az senin kadar sever ki mücadele edersen gereken çabayı sarf edersen mutlaka kazanan sen olacaksın... Senin için hayırlısı ne ise o olsun.........

amin.hayırlısı ne ise o olsun.mücadele derken ne gibi mücadele ve çaba.ben onu görünce utancımdan konuşamıyorum bile.inş dediğin gibi olur.hiç aklımdan çıkmıyor onu göremiyorumda.sadece yazın.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar burak5866'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.03.2010, 18:21   #7
burak5866
Usta Yiğido

ordamısın sivaslıfd lütfen bana cevap versene.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil