Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.10.2009, 12:46   #1
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Sivas'ta Şiir ve Müzik Etkinliği

SİYŞAD

SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ KURULDU

Yıllardır düşünülen ve birçok teşebbüslerin olmasına rağmen bir türlü gerçekleşemeyen, Sivaslı yazarların ve şairlerin büyük özlemiyle kurulmasını bekledikleri Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) nihayet kuruldu.*
Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğinin 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı için Yönetim Kurulunun 25.08.2009 tarih ve 2 sayılı kararına istinaden 11.09.2009 tarihinde derneğin 1.Olağan Genel Kongresi yapılmış olup Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri seçilmiştir.
**** Cumhuriyet’in temellerin atıldığı, Cumhuriyet, kültür, sanat, şair, ozan ve âşıklar kenti olan Sivas’ta Şair ve Yazarlarımızı birlik ve beraberlik içerisinde bir çatı altında toplamayı hedefleyen SİYŞAD Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şair Araştırmacı Yazar Sabiha Serin ile Başkan Yardımcısı Eğitmen, Şair Yazar Bülent ARI yaptıkları basın açıklamasında* “ Bağrından sayısız yazar, şair ve düşünür yetiştiren Sivas'ta eksikliği her geçen gün daha fazla hissedilen birlik ve beraberlik artık SİYŞAD tarafından sağlanacak. Bir kaç cesur yüreğin bir araya gelmesiyle ilk adımları sessiz söylemlerle ifade edilen SİYŞAD artık bundan böyle gür sesiyle Türkiye’nin gündemine oturacak. Amacımız Sivas’ta ve dünyanın neresinde olursa olsun yazar ve şairleri bir çatı altında toplamaktır. Sivaslı yazarlar ve şairler olarak şu ana kadar bir türlü gerçekleşmeyen en büyük hayalimizi gerçekleştirdik. Sivas’ta bunca yıldır kurulamayan,* her geçen gün eksikliği daha çok hissedilen derneğimizi kurmaktan mutluyuz. Artık yazar ve şairler olarak bundan böyle SİYŞAD çatısı altında toplanacağız.* Biz inanıyoruz ki yönetim kurulundaki saygıdeğer arkadaşlarımız ile birlikte, uyum içerisinde hem Sivas adına, hem de kültür ve sanat adına çok olumlu başarılar sağlayacağız. Sadece Sivas’ta değil, Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde olursa olsun yüreğinde Sivas sevdası olan tüm yazar ve şairlerimize kapımız açıktır.”*dediler.
İlk etkinlik olarak SİYŞAD - Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğinin düzenlemiş
olduğu“TÜRKİYE ŞAİRLERİNİN CUMHURİYET KENTİ SULTANŞEHİR SİVAS ŞİİR ETKİNLİĞİ BULUŞMASI “ 10 Ekim 2009 günü Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Saat:13.00’te Türkiye’nin ve Dünya’nın farklı yörelerinden gelen şair, yazar ve gazetecileri konuk edecekler, şiirler okunacaktır. 11 Ekim 2009 günü ise konuklara Sivas’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdirip tanıtacaklardır.

Gerçekleştireceğimiz bu etkinlikte amacımız öncelikle şiiri sevdirmektir. Sivas’taki bu kültür hizmetimiz ile Sivas’ı dışarıdan gelen konuklarımıza tanıtmak, onlara Sivas’ın ve Sivaslı’nın ne kadar konuksever olduğunu göstermektir. Sivas’ın imajı için aslında bu özverili çalışmamız ile bir turizm hizmeti de yapmaktan mutluyuz. Başta Sivas Valimiz Sayın Ali KOLAT, Belediye Başkanımız Sayın Doğan ÜRGÜP, Ticaret ve Sanayi Odamız Başkanı Sayın Osman YILDIRIM, Hafik Kaymakamımız Sayın İlyas MEMİŞ Beyefendiler olmak üzere etkinliğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen adlarını sayamadığımız Sivas sevdalısı tüm kişi ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ederiz.

SABİHA SERİN BÜLENT ARI*
SİYŞAD BAŞKANI SİYŞAD BAŞKAN YARDIMCISI

SİYŞAD YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
Sabiha SERİN Başkan
Bülent ARI Başkan Yard.
Bekir ALİM Sekreter
Zeki ÇİMEN Muhasip
Nevin KILIÇ Yazman

SİYŞAD YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Mehmet Şakir KARATAŞ
Zekeriya DUMAN
Fatma HİZMETLİ
Sinan KARAKAŞ
Celal ŞERBET

DENETİM KURULU ASİL DENETİM KURULU YEDEK
Ziya SOYBAYRAKTAR Ramazan ÖZDEMİR
T.Seza AVUNDUK Muammer YALÇIN
Zeki TOMBUL Ömer TOMBUL
Alt 08.10.2009, 14:18   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Sivas'ta Şiir ve Müzik Etkinliği

hayırlı olsun yapılması gerekende buydu zaten

emeği geçenlere başkana ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim
Alt 08.10.2009, 15:14   #3
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1340 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

Dernek yönetimine başarılar , katılımcılara da şiir tadında saatler diliyorum .
Alt 08.10.2009, 21:54   #4
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Umarım gerekli ilgi gösterip bu güzel şiir ve müzik dinletisinin zevkini çıkarırlar.
Alt 09.10.2009, 00:33   #5
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Saygıdeğer Arif bey
Vefalı ve dost yürek, değerli hamşerim

Etkinliğimizi paylaştığınız için SİYŞAD SİVASLI YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ olarak sonsuz teşekkür ederiz.
Herkesi şiir dinletimize bekliyoruz.Onur duyarız.

Selam ve saygılarımla
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2009, 02:44   #6
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

arif beycim elinize yüreğinize sağlık paylaşım için çok teşekkür ederim ve ayrıca sayın sabiha serin hanım efendiye ve beraberindeki hizmet veren hemşehrilerimize gönülden teşekkürlerimi sunuyorum bütün emeği geçenlere.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)