Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

"BUNLAR ÖĞRETMEN DEĞİL! - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.01.2010, 21:17   #1
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart "BUNLAR ÖĞRETMEN DEĞİL!

Saçlarından sürükleyip tekme tokat dövdü Sivas Atatürk Lisesi'nde Alevi bir kız öğrencinin Tarih öğretmeni tarafından “namaz kılar mısın?” ve “sen abdest de almazsın!” diye sorgulandıktan sonra saçlarından sürüklenerek dövülmesi olayı ile ilgili Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Murtaza DEMİR'in yaptığı basın açıklamasını aktarıyoruz:

"BUNLAR ÖĞRETMEN DEĞİL!

Yer: yine Sivas… Alibaba Mahallesi, Atatürk Lisesi…

Dayakçı öğretmen Orhan P...

Öğrenci Eda … isimli bir kız çocuğu…

Devletin “tarih öğretmeni” sıfatıyla atadığı adam kız öğrencisine soruyor: “namaz kılar mısın?”

Cevap: “hayır öğretmenim…”

Öğretmen sıfatlı yobaz devam ediyor: “sen abdest de almazsın!”

Öğrenci tekrar: “hayır öğretmenim…”

Sonrası daha vahim: Ders arası veriliyor, öğrencinin arkasından koridora çıkan yobaz, öğrencinin saçlarından tutup yerlerde sürüklüyor ve çığlık atan kızın burnuna yumruğu vuruyor! Hastane, iki günlük doktor raporu, karakol, savcılık, avukat, mahkeme, gerilim, üzüntü… Alevi-Sünni çelişkisinin kaşınması...

Şimdi Milli Eğitim Bakanı Sn. Nimet Çubukçu’ya soruyoruz devri iktidarınızda, Cumhuriyetin okullarında Kuran kursu müfredatı uygulanıyor da biz mi bilmiyoruz? Değilse, ikide birde tezahür eden bu irtica vakaları ve misyonerlik faaliyetleri ne anlama geliyor?

Sn. Bakana, Sn. Sivas Valisine ve ilgililere anımsatmak isteriz: bunlar, ülkemizin dirliğini ve birliğini hedef alan çok tehlikeli oyunlardır. Bu ve başka birçok kentte, benzer provakatif olaylar nedeniyle çeşitli kereler ciddi sorunlar yaşanmış, insanlar birbirini boğazlamış ve 35 suçsuz insanın diri diri yakılmıştır. Ve sonunda ortaya çıkmıştır ki, bütün olaylara, işte bu ajan provakatörler gibi ne idüğü belirsiz adamlar neden olmuştur.

Öğrencinin dövülmesi nedeniyle kamuya akseden bu olay münferit değil, binlerce örnekten sadece birisidir. Hiç kuşku yoktur ki, bilerek ya da bilmeden dış güçlerin yararına çalışan şahıslar, bu cüreti yetkililerden almakta, üstlerine yaranmak adına pervasızca bölücülük yapmaktadırlar.

Çok saygın bir görev olan öğretmenlik mesleğine yakışmayan bu şahsın, meslekten derhal ihraç edilmesini ve hakkında yasal işlem başlatılarak cezalandırılmasını dileriz."
Alt 18.01.2010, 21:36   #2
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: "BUNLAR ÖĞRETMEN DEĞİL!

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Saçlarından sürükleyip tekme tokat dövdü Sivas Atatürk Lisesi'nde Alevi bir kız öğrencinin Tarih öğretmeni tarafından “namaz kılar mısın?” ve “sen abdest de almazsın!” diye sorgulandıktan sonra saçlarından sürüklenerek dövülmesi olayı ile ilgili Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Murtaza DEMİR'in yaptığı basın açıklamasını aktarıyoruz:

"BUNLAR ÖĞRETMEN DEĞİL!

Yer: yine Sivas… Alibaba Mahallesi, Atatürk Lisesi…

Dayakçı öğretmen Orhan P...

Öğrenci Eda … isimli bir kız çocuğu…

Devletin “tarih öğretmeni” sıfatıyla atadığı adam kız öğrencisine soruyor: “namaz kılar mısın?”

Cevap: “hayır öğretmenim…”

Öğretmen sıfatlı yobaz devam ediyor: “sen abdest de almazsın!”

Öğrenci tekrar: “hayır öğretmenim…”

Sonrası daha vahim: Ders arası veriliyor, öğrencinin arkasından koridora çıkan yobaz, öğrencinin saçlarından tutup yerlerde sürüklüyor ve çığlık atan kızın burnuna yumruğu vuruyor! Hastane, iki günlük doktor raporu, karakol, savcılık, avukat, mahkeme, gerilim, üzüntü… Alevi-Sünni çelişkisinin kaşınması...

Şimdi Milli Eğitim Bakanı Sn. Nimet Çubukçu’ya soruyoruz devri iktidarınızda, Cumhuriyetin okullarında Kuran kursu müfredatı uygulanıyor da biz mi bilmiyoruz? Değilse, ikide birde tezahür eden bu irtica vakaları ve misyonerlik faaliyetleri ne anlama geliyor?

Sn. Bakana, Sn. Sivas Valisine ve ilgililere anımsatmak isteriz: bunlar, ülkemizin dirliğini ve birliğini hedef alan çok tehlikeli oyunlardır. Bu ve başka birçok kentte, benzer provakatif olaylar nedeniyle çeşitli kereler ciddi sorunlar yaşanmış, insanlar birbirini boğazlamış ve 35 suçsuz insanın diri diri yakılmıştır. Ve sonunda ortaya çıkmıştır ki, bütün olaylara, işte bu ajan provakatörler gibi ne idüğü belirsiz adamlar neden olmuştur.

Öğrencinin dövülmesi nedeniyle kamuya akseden bu olay münferit değil, binlerce örnekten sadece birisidir. Hiç kuşku yoktur ki, bilerek ya da bilmeden dış güçlerin yararına çalışan şahıslar, bu cüreti yetkililerden almakta, üstlerine yaranmak adına pervasızca bölücülük yapmaktadırlar.

Çok saygın bir görev olan öğretmenlik mesleğine yakışmayan bu şahsın, meslekten derhal ihraç edilmesini ve hakkında yasal işlem başlatılarak cezalandırılmasını dileriz."
Bu açıklamaya karşı çıkacak olan üyelerimiz olacağına eminim ama Alevi olmayan bir vatandaş olarak ben yerinde ve haklı buluyorum... Bu oyunlara düşmemek gerekli ve öğretmen hakkında acilen soruşturma açılmalıdır... Ancak Yer: Yine Sivas sözünün orada hatalı olduğunu düşünüyorum... Yerin neden Sivas seçildiğinin açıklanması gerektiği inancındayım... Alevi vatandaşların yoğun olarak yaşadığı, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı bir Cumhuriyet Kenti olduğunu ve burada olay çıkartmanın daha kolay olduğunu anlatmalılardı, yoksa yalın olarak yer yine Sivas demek, amacı ortalığı karıştırmak olanlara alet olmaktan ileri gitmez...Zira 2 Temmuz olaylarını sonuna kadar lanetleyen, Alevi olmayan birisi olarak ciğerimin yandığını her fırsatta dile getiren ve Madımak'ın yıkılıp yerine anıt konmasını inatla savunan birisi olarak Sivas'ın her fırsatta genellenerek yobazlaştırılmasına tahamül edemiyorum... O bakımdan genel olarak açıklamayı alkışlarken Sivas'ın kara Sivas olarak hatırlanmasını sağlayan bu cümle ve tavırları protesto alkışları ile protesto ediyorum...Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.01.2010, 22:02   #3
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Gerçeklik payı varsa üzücü bir durum. Öğretmen hakkında gerekenin yapılması lazım.

Yine Sivas ve yobazlık terimlerinin kullanılması da çok üzücü. Halen 2 Temmuzu kullanarak Sivası karalayanlara ve bunda rol alan herkese yazıklar olsun.
Alt 18.01.2010, 22:06   #4
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Hala bir ögretmen sorun ne olursa olsun ögrencisine vuruyorsa bence hemen aciga alinmalidir. Ben Almanya´da ayrimciligin ne demek oldugunu iyi bilen biriyim. Bu tür olaylari kendi ülkende yasamak daha da aci. O kisiyi kiniyorum, bir kiz ögrenciye namaz kilmadigi icin vuruyorsa ki vurmus bundan egitimci olmaz, coban bile olmaz, böyle insanlarin kendisine bile saygisi yoktur. Umarim bu son olur.
Alt 18.01.2010, 22:10   #5
kronik
Alt Forum Yöneticisi
NO AVATAR

kronik Şuan kronik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.12.2020 17:41

Tecrübe Puanı: 1339 kronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz seinkronik kann auf vieles stolz sein

sırf namaz kılmıyor abdest almıyor diye hiç bir eğitimcinin böyle bir tavır sergileyeceğini düşünmüyorum bence bu diyoloğun öncesi ve sonrası vardır ama her ne olursa olsun hiç kimse hele ki bir eğitimci öğrencisini tartaklama hakkına sahip değildir
Alt 18.01.2010, 22:13   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Ben şimdilik bekliyorum,sağlıklı yorum yapmak için!
Alt 18.01.2010, 22:43   #7
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 11:21

Tecrübe Puanı: 540 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu Haber Yalan
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.01.2010, 22:46   #8
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Meraküm Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu Haber Yalan
önyargılarına hakim ol yalan olsa ne diye yazayım olay sivasta yaşanıyor basına yansımış bende senin gibi inanmak istemedim ama malesef gerçek
Alt 18.01.2010, 22:47   #9
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Abi link verisen daha sağlıklı bir haber olur!
Alt 18.01.2010, 22:48   #10
Meraküm
Yiğido
NO AVATAR

Meraküm Şuan Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.02.2010 11:21

Tecrübe Puanı: 540 Meraküm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
önyargılarına hakim ol yalan olsa ne diye yazayım olay sivasta yaşanıyor basına yansımış bende senin gibi inanmak istemedim ama malesef gerçek

Kaynak Dayanak Göstermen Lazım Gösterdiğin Kaynak geçerli sağlam olması lazım yoksa kulaktan dolma bilgiler olur o yüzden söyledim
Meraküm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Meraküm'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)