Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.02.2009, 15:06   #1
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Emaneti Geri Alma Zamanı Geldi...

"Görevi teslim alma zamanı geldi. Katkı verirseniz belediye başkanlığı değişimini hep birlikte gerçekleştireceğiz "

CHP Belediye Başkan adayı Jeoloji Yüksek Mühendisi Halit Mete Oltulu 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Afyon Sokağı ve Eski Belediye Sokak üzerinde bulunan esnaf vatandaşları ziyaret eden Oltulu, “ Görevi teslim alma zamanı geldi. Katkı verirseniz belediye başkanlığı değişimini hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Eski Belediye Sokak’ta bulunan Havuzlu Çarşı esnafı, “ Bizim için kalkınma önemli. Ekonomik kriz yüzünden Havuzlu Çarşısı esnafı 25 kişiden 3 kişiye inmiştir. Her geçen gün esnaf kepenk indirmek zorunda kalmıştır. İş yapamıyoruz. Evimize ekmek dahi götürecek para kazanamıyoruz” dediler.

Başka bir esnaf vatandaş ise “Esnafa destek olmayanlar, köstekte olmasın“ yorumunu yaparak, belediye başkanı Sami Aydın ile görüşme talebinde bulunduklarını ancak bir ay sonra görüşebildiklerini belirterek, “Görüştüğümüzde esnaf vatandaşlar olarak sokağımızın sorunlarını anlattık. Sayın Başkan bizleri hiçe alır gibi davrandı. 20 yıldır bunlara oy verdik geldi böyle davrandı bize, bu yaklaşımı bizleri çok üzdü. Artık işler değişecek. Umarız siz seçilince böyle davranmazsınız” dedi.

“Halk bunlara destek vere vere yoruldu, bunlarda 25-30 yıldır EKSİK hizmet vererek yoruldu! Artık yorulanları emekliye ayırmak gerekir. Çünkü en genç belediye başkan adayı benim. Desteklerinizi bekliyorum. Ben ve ekibim sürekli çalışacak. Ben 17 yıldır ayağımda çizme başımda palet ile çalışan birisiyim. Eğer bana ulaşamazsanız biliniz ki çalışıyor olacağım” ifadesini kullanan CHP Belediye başkan adayı Jeoloji Yüksek Mühendisi Halit Mete Oltulu, “Kaldırım yapmak, çiçek dikmekle belediye başkanlığı olmaz. Dersimize çalışıp meydanlara indik. Sivas’ın ve Sivaslının sorunlarını çok iyi biliyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarım kentin modern bir şehir haline gelmesi için önemli projelerle yola çıktık. Esnaf olarak terazinin kefesini dengelemeniz lazım. 25 yıldır hizmet verenlere teşekkür ediyorum. Ancak artık dur demenin zamanı da gelmiştir. Bir asker bile 3 saat nöbet tutamazken, bu anlayış, halkın değil zenginin yanında olan bu anlayış 25 yıldır nöbet tutmaktadırlar Sivas'ta. Bunlar artık yoruldu ve değişim şart oldu. Zaman değişim zamanı. Bunu hep birlikte yapacağız. Bu değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. 25 Yıl önce verdiğimiz emaneti tekrar almak için yola çıktık. Sivas halkı artık ‘25 yıllık hasret sona ersin’ demelidir , gördüğümüz kadarı ile de böyle demekte.” diye konuştu.

Esnaf ziyaretlerine CHP İl Başkanı Av. Bülent Renda Deniz, Kadın Kolları Başkanı Nesrin Karababa, İl Genel Meclis Üyesi adayı Aden Kerekli, Belediye Encümen Üyesi adayları; Hüsamettin Acungil, Mustafa Eker, Av. Sibel Öflaz, Erdoğan Şener ile CHP il ve Merkez İlçe yöneticileri de katıldı.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2009, 15:31   #2
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Emaneti Geri Alma Zamanı Geldi...

hiç yorum yok beslemecilerden neden olsunki onlar avanata lavantacıların peşinde yağmacıların peşindeler, gemicik yüzdürmek için onlarda takılmışlar burada kimsecikler yok
Alt 23.02.2009, 15:35   #3
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 708 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

chp nin sivası alması hayalden öte gidemez..........tamamen hayal ürünü............
Alt 23.02.2009, 15:46   #4
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1014 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
chp nin sivası alması hayalden öte gidemez..........tamamen hayal ürünü............
2 sene sonra ne akp kalır ne tayyipiniz anasıda alıp gidecekler bu memleketten yok öyle yağma , gemi peynir, yumuta pırlanta , deniz fenerleyip yanına kar kalacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz bu toplumun vicdanı ölmedi, sahte şeyhler , hırsız dinciler , müteahhit mücahitlere kalmadı, bu ülkenin saf temiz dindar insanları sapla samanı yakında ayıracak
Alt 23.02.2009, 15:48   #5
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Chp Sivasta belediyeyi kazansın Sivasa adımımı atmam . Chp nin en büyük başarısı ana muhalefet olmaktır

Konu Cley tarafından (23.02.2009 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir..
Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2009, 16:02   #6
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Burası chp aday tanıtım forumu mu. Şarkışla adayı ile başladınız şimdi merkez adayı sırada hangi ilçe var ? Site yönetiminin dikkat etmesi gerekir bu konuda.
Alt 23.02.2009, 16:23   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Burası chp aday tanıtım forumu mu. Şarkışla adayı ile başladınız şimdi merkez adayı sırada hangi ilçe var ? Site yönetiminin dikkat etmesi gerekir bu konuda.
Bu soruyu sorduğunuz için çok teşekkür ederim... Bende kim soracak ve bende aklımdakileri rahatlıkla söyleyeceğim dedim...

Site yönetiminin asıl ana sayfada yaptığı haberlere dikkat etmesi gerekli...
Sivas CHP adayları basına tanıtıldı yok, CHP belediye başkan adayı, Sami Aydın'ı ziyaret etti yok, CHP belediye başkan adayı Oltulu Adaylığını açıkladı yok, Basın açıklaması yaptı yok ama bir kaç milyara satılan bir öküz, Sami Aydın'ın her projesi ve Demokrat Parti'nin adayı, Osman Seçilmiş'in esnaf ziyaretleri dahil her türlü haber yer aldı ancak bunca çalışan, basın açıklaması yapan, halkla görüşen Oltulu ya da diğer CHP adayları hakkında üzerine düşen görevi yerine getirmiyorsa Sivas'taki yerel seçimle ilgili haberleri yapan yönetici arkadaşımız, kusura bakmayın bazı üyelerde kendilerinde görev edinir demek ki...

Beni sorguladığınız için teşekkür ederim bu sayede ben de durduk durmadık yere söylemek istemediğim şeyleri bir gerekçe ile söylemiş oldum.

Bu sitenin yönetiminin büyük bir kısmı tarafından CHP ve adayları yok sayılıyor... Ve bu da çok üzücü birşey...

Saygılar....

(Not: Siz ne derseniz deyin ben bu şekilde devam edeceğim sevgili CLEY gardaşım hatta birazdan bir haber daha atacağım onun altına da bu yorumu yazarsınız umarım.)

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2009, 17:00   #8
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 21:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu soruyu sorduğunuz için çok teşekkür ederim... Bende kim soracak ve bende aklımdakileri rahatlıkla söyleyeceğim dedim...

Site yönetiminin asıl ana sayfada yaptığı haberlere dikkat etmesi gerekli...
Sivas CHP adayları basına tanıtıldı yok, CHP belediye başkan adayı, Sami Aydın'ı ziyaret etti yok, CHP belediye başkan adayı Oltulu Adaylığını açıkladı yok, Basın açıklaması yaptı yok ama bir kaç milyara satılan bir öküz, Sami Aydın'ın her projesi ve Demokrat Parti'nin adayı, Osman Seçilmiş'in esnaf ziyaretleri dahil her türlü haber yer aldı ancak bunca çalışan, basın açıklaması yapan, halkla görüşen Oltulu ya da diğer CHP adayları hakkında üzerine düşen görevi yerine getirmiyorsa Sivas'taki yerel seçimle ilgili haberleri yapan yönetici arkadaşımız, kusura bakmayın bazı üyelerde kendilerinde görev edinir demek ki...

Beni sorguladığınız için teşekkür ederim bu sayede ben de durduk durmadık yere söylemek istemediğim şeyleri bir gerekçe ile söylemiş oldum.

Bu sitenin yönetiminin büyük bir kısmı tarafından CHP ve adayları yok sayılıyor... Ve bu da çok üzücü birşey...

Saygılar....

(Not: Siz ne derseniz deyin ben bu şekilde devam edeceğim sevgili CLEY gardaşım hatta birazdan bir haber daha atacağım onun altına da bu yorumu yazarsınız umarım.)
Sayılmama gibi bir durum asla yoktur. Biz seçimler için Sivas Merkez Belediye Başkanlığına aday gösteren siyasi partilerle temasa geçtik ve adaylarla röportaj için randevu talebinde bulunduk. Bazıları hemen bir iki gün sonrasına randevu verdi bazıları ise birkaç gün sonra bize haber verdiler. Ancak CHP ve MHP hala bize randevu verecekler. Biz her iki partiyede talebimizi ilettik. Ve bu konuda bize hala cevap verilmedi. Bu durum iki partininde seçime ne kadar ciddi hazırlandıklarını gösteriyor.

Bundan sonra eleştirirken araştırıp ondan sonra buraya yazın.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2009, 17:34   #9
Kibrisli
Usta Yiğido

Furkan gardaşım araştırmama gerek yok çünkü röportaj yapacağınızı ben 1 ay öncesinden biliyordum, Günay söylemişti bana... Burda bahsettiğim konu röportaj değil, haberler,
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] bu röportaj değil, basın açıklamasının haberi
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] bu da röportaj değil, Sayın Aydın'ın yeni dönemde kazanırsa yapacaklarını anlatan bir haber
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] Bu da sami aydının adaylığının açıklanışı haberi
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] bu da aynı konu ile ilgili başka bir haber
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] daha öncesindede bu haber var. (Bunlar şöyle bir göz gezdirerek gördüklerim)
Şimdi benim yaptığım haberlere gelelim, buraya koyduğum haberlere, CHP adayının adaylığının açıklanması, hatta Şarkışla adayı ve DP'nin bayan adayını da aynı başlık altında yazdımki çok yer tutmasın gereksiz görüntü oluşmasın... Daha sonra gün geçiyor Sami Aydın'ın projeleri hakkında başka bir haber, Demokrat Parti adayının basın açıklaması vb... Peki Oltulu basın açıklamsı yapmamış mı hiç? Ya da Seçilmiş esnaf gezisi yaparken Oltulu yapmamış mı? Sami Aydın'ın adaylığı Sıcak Haber, Flaş Haber diye geçerken Oltulu'nun ya da başka birisinin adaylığı Ana sayfada bu şekilde lanse edildi mi?
Ben röportajlardan bahsetmiyorum, benim karşımda da konuyu böyle kolay başka yerlere çekeceğinizide sanmayın... Benim üslubumu, saygımı herkes bilir ama Furkan burada sen saçmalıyorsun... Ben başka birşeyden bahsediyorum sen başka şeyden... Röportaj hakkıdna geri dönmemişlerdir o onların bileceği şey, belli bir programları vardır onun dahilinde yer vereceklerdir ama ben istediğim habere başka bir şehirden ulaşırken sen ulaşamıyor musun? Ya da şunu söyleyeyim Demokrat Parti adayının basın açıklaması haber değeri taşırken Oltulu'nun ki taşımıyor mu? Ya da başka bir şey daha düşünelim, Başbakan Rest Çekti diye başlığı ben atarak Davos konusunu ben açmıştım onu haber haline getirip benim açtığım başlığı ana sayfada haber olarak koyabildiniz eğer eşitlik var ise Oltulu'nun basın açıklamasını ben siteye koyduğumda da ana sayfaya haber yapabilirdin... Nasıl DP adayının açıklaması konduysa, ya da Seçilmiş'in esnaf ziyaretleri ilgi görüyor diye haber yaparken, bu başlığı da haber yapabilirsiniz.... Son olarak ben bulamadım sen yardımcı olursan sevinirim, örneğin 22 Temmuz seçimlerinde Baykal'ın Sivas mitinginin haberi yapıldı mı? Bunu çok merak ettim şimdi...

Furkan, insanları eleştirirken eleştirilerinin ne olduğunu iyi anla ona göre cevap ver olur mu? Beni sen belki tanımazsın ama en azından dışardan yazdıklarımı okuyup, bilincimin, bilgimin, eğitimimin, davranış ve üslubumun farkındasındır ben öyle boşa konuşmam bunu sen bilmiyorsanda yöneticilerden ya da burda yazan diğer arkadaşlardan sor öğren. Boşa konuşmam boşa eleştirmem...

Saygılar...

Alt 23.02.2009, 18:08   #10
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 708 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
2 sene sonra ne akp kalır ne tayyipiniz anasıda alıp gidecekler bu memleketten yok öyle yağma , gemi peynir, yumuta pırlanta , deniz fenerleyip yanına kar kalacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz bu toplumun vicdanı ölmedi, sahte şeyhler , hırsız dinciler , müteahhit mücahitlere kalmadı, bu ülkenin saf temiz dindar insanları sapla samanı yakında ayıracak
ooooo muhalefet abi iş başında.............abi ben alibeyköyde oturuyorum.........senin şu yukarıdaki yazdıklarına bizim mahallede aynen şöyle diyolar............YILDIZTABYA KAHVELER,TRİŞKADAN NAĞMELER.............

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil