Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. - Sayfa 6 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.03.2012, 22:42   #51
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Alıntı:
65serdal58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
hacitten gazal okumak kolay...işiniz gücünüz imam hatip olmuş...
ancak bu kadar sığ düşünülebilir....

soyratılık yazdım...işte bunun için soytarılıktır....
Zamanında bu ülkenin TSK,iktidarı,savcısı,ÖSYM'si,Y ök'ü,Profları İHL'yi kendine düşman sayıp uğraşmasa idi,bugün hakları çalınan İHL'lere hakları verilmesi için uğraşılmazdı.Yeni eğitim sistemiyle beraber tüm herkesin hakkının verilmesi olması gerekendir..
Alt 15.03.2012, 14:13   #52
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1310 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Zamanında bu ülkenin TSK,iktidarı,savcısı,ÖSYM'si,Y ök'ü,Profları İHL'yi kendine düşman sayıp uğraşmasa idi,bugün hakları çalınan İHL'lere hakları verilmesi için uğraşılmazdı.Yeni eğitim sistemiyle beraber tüm herkesin hakkının verilmesi olması gerekendir..
HERKESİN!!!!!!!!!!!!!!!!!

daha söze gerek var mı ki???
akp yaparsa doğru yapar değil mi???DOĞRU!!!!
adamların uzmanları kendi vekilleri...
28 şubatçılardan bir farkları kalmamıştır.inandırıcıkları kalmamıştır...
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı 65serdal58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.03.2012, 14:15   #53
65serdal58
Usta Yiğido

yeni bir slogan bulalım 4+4+4 soytarılığına....

imamhatipleri kurtarma sistemi...

yazılanlar imamhatipler adına çünkü...diğer çocuklar için değil...bu kadar sığ düşünüyorsunuz işte......
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı 65serdal58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 15.03.2012, 14:21   #54
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 556 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum 65serdal58
Alt 15.03.2012, 16:26   #55
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
HERKESİN!!!!!!!!!!!!!!!!!

daha söze gerek var mı ki???
akp yaparsa doğru yapar değil mi???DOĞRU!!!!
adamların uzmanları kendi vekilleri...
28 şubatçılardan bir farkları kalmamıştır.inandırıcıkları kalmamıştır...
Bu eğitim sistemi İHL'ye hakettiğini verecektir.
Ancak bu sistem,sırf İHL'yi kurtarmak için yapılıyor demek insafsızlıktır.uygulamada elbet sıkıntılar olacaktır,ancak bu sistemin şuankinden çok daha iyi olduğuna samimiyetle inanıyorum.AKP ya da hükümetle alakası yok..
Alt 15.03.2012, 16:52   #56
65serdal58
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu eğitim sistemi İHL'ye hakettiğini verecektir.
Ancak bu sistem,sırf İHL'yi kurtarmak için yapılıyor demek insafsızlıktır.uygulamada elbet sıkıntılar olacaktır,ancak bu sistemin şuankinden çok daha iyi olduğuna samimiyetle inanıyorum.AKP ya da hükümetle alakası yok..
bu sistem sırf imam hatipleri kurtarmaktır...eee boşuna okadar din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni atanmadı.artık imam hatip okullarında öğretmen ihtiyacı olmayacak....imam hatiplerin düzeni hazır yani...
hükümet okadar çok düşünüyordu ki meslek liselerine onun için teknik öğretmenleri atamadı değil mi.isteyen m.eğitimin web sitesine baksın...ne kadar din kül. ve ahl bil. öğretmeni atanmış nekadar teknik lise öğretmeni atamış...
nerde teknik ve meslek liselerinin önemi nerde...onlarıda düşünüyor ya bu hükümet.onun için çıkacak ya yasa!!!

bana bunları açıklayın bir zahmet...imam hatipleri anladık merak etmeyin!!!
ben imam hatip için yazmıyorum bu yazımı...diğerleri okadarönemsiz kalıyor değil mi????
okul öncesini anlatın bir zahmet...zorunlu olacaktı hani...okadar öğretmen boşuna mı atandı...
5.sınıfta nasıl bir yönlerdirme yapılacak onu anlatın...
köy okullarını anlatın...
taşımalı eğitimi anlatın bana bir zahmet...
yeni atanmış öğretmenleri 4 yıl tutacaktı bakan bey atandıkları yerde....biliyorsunuzdur enfazla sınıf öğretmeni atanıyor....napacak bu kadar öğretmeni...kavramları biliyorsunuzdur....aylıksız izneçıkaracak....örnekleri var...genelgelere bakılsın...acıkta kalırsa öğretmen napacak bu hükümet...
10 yıllık hükümet 3 bakan değiştirdi...30 çeşit sınav getirdi...bu hükümet mi yapacak köklü değişikliği....
hüseyin çelik yaptığını nimet çubukcu değiştirdi...nimet hanımın yaptıklarını ömer dinçer....

bana bunları anlatın....28 şubatta sadece imam hatipler etkilenmedi...bu kadar sığ düşünmenin anlamı var mı???
Alt 15.03.2012, 17:00   #57
65serdal58
Usta Yiğido

kız çocukları okuyacakmış anlatın bana bunu....
nerde okuyacak açık ortaokul yada açık lise...okullaşma oranı arttı denecek.hadi ordan!!!
bilimsel konuşun bana.72 aylık çocuk kalemi zor tutuyor.niye psikomotor kaslar....60 aylığı anlatın bana...makaleler sunun bana...

tablet devri geliyor doğru.kaleme ne gerek.....özür dilerim gerçekten düşünemedim....

köy okulunda elektrik yok...sıksık gider...nereye takacak tabletini öğrenci...nerde anlatacak öğretmen konusunu akıllı tahtasıda çalışmayacak...köy okulunu unutun.merkez okullardan bahsedelim biraz.jeneratoru mu var bütün okulların...yokkkkkkkk.hadi jeneratoru var yakıtı kim alacak m. eğitim mi?cevaplıyım.öğretmenler!!!!! !evet öğretmenler alacak...okullarda yardımcı personel yok...kim karşılar bunları öğretmenler...birini tutar parasını verir...eğitimde köklü değişiklik olacakmış...
Alt 15.03.2012, 17:01   #58
65serdal58
Usta Yiğido

imam hatiplerle konuşmayın bana....
Alt 15.03.2012, 17:21   #59
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
bu sistem sırf imam hatipleri kurtarmaktır...eee boşuna okadar din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni atanmadı.artık imam hatip okullarında öğretmen ihtiyacı olmayacak....imam hatiplerin düzeni hazır yani...
hükümet okadar çok düşünüyordu ki meslek liselerine onun için teknik öğretmenleri atamadı değil mi.isteyen m.eğitimin web sitesine baksın...ne kadar din kül. ve ahl bil. öğretmeni atanmış nekadar teknik lise öğretmeni atamış...
nerde teknik ve meslek liselerinin önemi nerde...onlarıda düşünüyor ya bu hükümet.onun için çıkacak ya yasa!!!

bana bunları açıklayın bir zahmet...imam hatipleri anladık merak etmeyin!!!
ben imam hatip için yazmıyorum bu yazımı...diğerleri okadarönemsiz kalıyor değil mi????
okul öncesini anlatın bir zahmet...zorunlu olacaktı hani...okadar öğretmen boşuna mı atandı...
5.sınıfta nasıl bir yönlerdirme yapılacak onu anlatın...
köy okullarını anlatın...
taşımalı eğitimi anlatın bana bir zahmet...
yeni atanmış öğretmenleri 4 yıl tutacaktı bakan bey atandıkları yerde....biliyorsunuzdur enfazla sınıf öğretmeni atanıyor....napacak bu kadar öğretmeni...kavramları biliyorsunuzdur....aylıksız izneçıkaracak....örnekleri var...genelgelere bakılsın...acıkta kalırsa öğretmen napacak bu hükümet...
10 yıllık hükümet 3 bakan değiştirdi...30 çeşit sınav getirdi...bu hükümet mi yapacak köklü değişikliği....
hüseyin çelik yaptığını nimet çubukcu değiştirdi...nimet hanımın yaptıklarını ömer dinçer....

bana bunları anlatın....28 şubatta sadece imam hatipler etkilenmedi...bu kadar sığ düşünmenin anlamı var mı???
Öncelikle şunu söyliyeyim ki 8 yıllık kesintisiz eğitimin tek hedefi İHL'yi bitirmekti.Meslek lisesleri de kurunun yanında yaş da yanar denerek feda edildi..Hoş,ortada kuru da yaş da yok,kurumuş beyinler var..

1.Dİn Kültürü öğretmeni atamaları: Din Kültürü dersi ilk kademe 4'ten lise sona kadar tüm aşamalarda var..Yani ciddi bir ders saati var..Köyde,beldede,ilçede,ilde ,lisede,ilköğretimde..Her yerde var Din dersi.Bu açıdan da ihtiyacın fazla olması normaldir..Kaldı ki AKP'den önce çok az atama yapıldı.Bir okula 1 tane yetiyor da 3 tane atamıyorlar..ihtiyaç bu kadar,açık bu kadar..
2-5.sınıfta yönlendirmenin ayrıntıları çok belli değil.Belli olmayan bir maddeden dolayı koca bir sisteme karşı çıkmak da doğru değildir.
3-Ülkemizde bu kadar çok köyün olması ne yazık ki pek çok sorunu da beraberinde getiriyor.Taşımalı eğitim ve köy okulları mevcut ssitemde de sıkıntılı.Zaten şuanda da sıkıntıda olan bir şey için koskoca bir sisteme karşı çıkmak doğru değildir.şuan taşımalı sistem diye bir şeyyok da,yeni sistemle beraber mi orataya çıkacak,hayır!
4-Meslek liseleri:Meslek liseleri ülkede az olan lise türlerinden..Ve epsinde fazlasıyla öğretmen var zaten..Hem ders saati az,hem de öğretmen kadroları hep dolu.meslek lisesi saysı az,bundan sonra çoğaltılırsa öğretmen açığı da ortaya çıkacak ve atamalar yapılacaktır.Ve mesleki eğitimi özendiren yeni sistemde deteknik eğitim fakültelerinin atamaları da yapılacaktır,onlara ihtiyaç fazlalaşacktır.
5-Okul öncesi:Bizim milletimiz,"Çocuğum benim başımdan gitsin de..." analyışına sahip birmillet.bunu siz de çok iyi yaşıyorsunuz.dolayısıyla okul öncesiöğretmenliği,anaokulları şuanki durumundan kan kaybetmeyecektir.şuan oran yüzde 98 ise yine en az o seviyede kalacaktır.
6-Norm fazlası sınıfçılar:Şu an belirsiz olan ve milletin binbir türlü paranoya ürettiği bir konu.Ankara ve batısında binlerce sınıf öğretmeni norm fazlası hocam.Sadece Ankara'da 3000 civarı öğretmen fazlalık.Bu sistemle bu sayı artacak..E diyorsunuz ki niye sınıfçı atıyorlar hala.illerdeki norm fazlası öğretmenelri Sivas'ın köyüne yollayabilecek misin hocam?hayır..o halde o köye yeni atama yapılmak zorunda..Şuan belirsiz ama ben olsam emekliliği gelmiş öğretmenleri emekliye ayırırım..Tabi maaşları makul düzeye getirilip.

Şunu da samimiyetimle söylüyorum.AKP'nin eğitim politikasını zerre kadar sevmem..Bu kadar istikrarsız,bu kadar tutarsız,çalışanını bu kadar küçülten başka kurum yok..Orası kabulum..ben bu sistemi şu parti bu parti yapıyor diye destekliyor ya daeleştirmiyorum.gerçekten sistem olarak kafama yattığı,olumlu bulduğumiçin destekliyorum..
Alt 15.03.2012, 17:30   #60
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Valla ben bu olanların kafa karıştırmaktan başka bir şey olmadığı inancındayım. Artıydı , eksiydi yok bilmem neydi? Yapılacaksa zorunlu eğitim kesintisiz 12 yıl yapılsın. Sadece 8.Sınıfta tercih hakkı ile İmam Hatip tercih eden oraya yönlendirmeli.
Sistem öyle bir hal almışki kalite farkı getirilerek yok anadolu lisesi yok süper lise yok dersaneler para kazansın diye projeler, paran varsa oku ağzınla kuşta tutsan paran yoksa okuma. Hani eğitim eşitliği hani eğitim fırsatı. Devletin görevi herkese eşit eğitim hakkı sunmaktır.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)