Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Kangal
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Kangal Kangal İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.05.2007, 16:22   #1
yilmazksm
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yilmazksm Şuan yilmazksm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.09.2008 03:17

Tecrübe Puanı: 0 yilmazksm FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Lächeln KANGAL/ÇETİNKAYA DABANÖZÜ KÖYÜ(YILMAZ DEMİR)

Köyümüz kangala 18 km,sivas'a 108 km'dir. Çetinkaya Beldesinin Mahallesi olmasına ragmen eskiden gelen bir alışkanlıktan ve 1 km beldeden uzak olmasından dolayıdır ki köyümüz diye hitap ediyoruz. Çetinkaya belediyelik olmadan evvel muhtarlık olarak idare ediliyordu.Ve en yakın muhtarlık olarak Dabanözü Köyü mevcuttu. Yıllarca bu şekilde idaresi saglandı. Köyümüzden seçilen muhtarlar Çetinkayaya hizmet ettiler.Çetinkaya Belediyelik olduktan sonra köyümüz de Çetinkayanın Mahallesi oldu ve seçtikleri Belediye Başkanlarıyla beldeye hizmet ettirdiler.
Köyümüzün geçim kaynagı genellikle memur maaşı'dır. Birçogu Devlet Demir Yollarından emeklidir. Bunun yanında Tedaş ve Belediye'den birçok emekli mevcuttur. Yan gelir olarakda tarım ve hayvancılık yapılmaktadır.Köyümüzde okur yazarlık duzeyi hayli yüksektir. Son zamanlarda birçok fakülte mezunu kişi bulunmaktadır.Diger köylere oranla bu sayı küçümsenmeyecek derecede fazladır.Ailelerimiz okumaya hayli önem vermişlerdir egitime harcadıkları maddiyat ile belki şehirlerde birçok daire vb. kazanımlar edinebilirlerdi fakat çocuklarının geleceklerini egitim ile kazanabileceklerini düşündüklerinden bu yolu tercih etmemişlerdir.
Şu zamanda köyümüzdeki nüfüs hayli düşüktür 30 hanelik köyümüzde her evde iki veya üç bazende tek kişi yaşamaktadır. Yaz aylarında gurbetcilerin gelmesiyle bu sayı yükselmektedir. Yaz aylarında dügünlerimiz, adaklarımız, gezilerimiz olmaktadır.Kangal Köyleri Dayanışma Federesyonunun yaz aylarındaki etkinliklerine hayli katılım olmaktadır.Bu etkinliklere Çetinkaya Belediyesi de destek vermektedir.
Yetkililerden istedigimiz birçok köyün baglı oldugu Çetinkaya Beldesinin gelişimi için biraz daha özverili olunmasıdır.Herkese selam.YILMAZ DEMİR
yilmazksm isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.09.2009, 12:15   #2
halilibo
Yeni Yiğido
NO AVATAR

halilibo Şuan halilibo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.05.2010 11:33

Tecrübe Puanı: 550 halilibo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KANGAL/ÇETİNKAYA DABANÖZÜ KÖYÜ(YILMAZ DEMİR)

yilmaz dabanözünü çok güzel anlatmışsın çok sevdigim bir köydü hep su getirmeye giderdik tarla sulamak için.
halilibo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2010, 16:25   #3
realite
Yeni Yiğido

realite - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

realite Şuan realite isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.11.2018 14:50

Tecrübe Puanı: 0 realite FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: KANGAL/ÇETİNKAYA DABANÖZÜ KÖYÜ(YILMAZ DEMİR)

Ben de Çetinkayalıyım. 1989 da ayrıldım.Tekrar gitme fırsatım olmadı .Gidenler hiç değişmediğini söylüyorlar ama ben mutlaka gidip doğduğum, büyüdüğüm yerleri görmek istiyorum.
realite isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil