Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.12.2009, 23:58   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas Turizm Yatırımında Es Geçildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli illerde bulunan toplam 48 adet taşınmazı, turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edecek. Kültür ve Turizm Bakanlığının listesinde Sivas’tan hiçbir taşınmazın listeye alınmaması dikkat çekti.

Buna göre taşınmazlar, Turizmi Teşvik Kanunu ve bu Kanunun ilgili maddesine dayanılarak çıkartılan, Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek.

Türkiye’nin birçok bölgesinde ki termal ve turizm alanları bu kapsama alınırken, Sivas bu uygulamada da teğet geçildi. Sıcak Çermik, soğuk çermik, Kangal Balıklı Kaplıca gibi birçok termal alana sahip Sivas, bu yatırım listesine alınmadı. Sivas Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün bu konuda her hangi bir girişimde bulunup bulunmadığı, bulunduysa bakanlığın Sivas’ı neden yatırım yapılacak iller arasına almadığı merak ediliyor.

Girişimciler 4 Ocak 2009 tarihinde saat 16.30'a kadar istenilen bilgi ve belgeleri bakanlığa elden teslim edecekler.

Kamu taşınmazının tahsisi talebinde bulunan yerli ve yabancı yatırımcılar, söz konusu yatırım için belirlenen toplam yatırım maliyetinin yüzde 5'i oranında kesin ve süresiz teminat mektubu verecekler.
Girişimciler birden fazla parsel için müracaat edebilecek.

Taleplerin değerlendirilebilmesi için ilan edilen parsellere ilişkin ayrıntılı açıklama ve bilgiyi içeren şartname, 16 Aralık 2009 tarihinden itibaren, Kültür ve Turizm Bakanlığında bulunan Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğünden bedeli mukabili temin edilebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, turizm amaçlı yatırım yapmak üzere yerli ve yabancı girişimcilere tahsis edilecek kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi ile turizm alanı ve merkezleri arasında, ''Afyonkarahisar Heybeli Termal turizm Merkezi, Afyonkarahisar Ömer-Gecek Termal Turizm Merkezi, Afyonkarahisar İhsaniye Gazlıgöl Termal Turizm Merkezi,Ankara Haymana Termal Turizm Merkezi, Antalya Demre Kale Kıyı Bandı Turizm Merkezi, Güney Antalya Turizm Alanı, Side Turizm Alanı, Aydın Didim Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, Aydın Kuşadası Yatlimanı Turizm Merkezi,Çanakkale Geyikli Turizm Merkezi, Denizli Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Akköy Gölemezli kesimi, Eskişehir Sakarıılıca Termal Turizm Merkezi, Isparta Davraz Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, İzmir Dikili Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi,Kayseri Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi 1 numaralı Turizm yerleşim alanı,
Kütahya Gediz Ilıcası Termal Turizm Merkezi, Kütahya Ilıca Harlek Termal Turizm Merkezi,
Samsun Havza 25 Mayıs Termal Turizm Merkezi,Uşak Banaz Hamamboğazı Termal Turizm Merkezi, Yozgat Boğazlıyan Bahariye Termal Turizm Merkezi, Yozgat Yerköy Güven/Kırşehir Çiçekdağı Bulamaçlı-Mahmutlu Termal Turizm Merkezi'' yer alıyor.

Sivas Hurdogan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2009, 01:51   #2
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas Turizm Yatırımında Es Geçildi

Yüksek Lisans Tezimden bir bölümü koyayım... Ben 2 yıldır bağırıyorum bunu ama kimse duymadı sesimi Sivas'ta... Bir tek CHP vekili Malik Ecder Bey soru önergesi verdi bu konu ile ilgili, cevap bile gelmedi...
Tezimden bölüm:

İnsanların sağlık ve termal amaçlı seyahat etmeleri sağlık ve termal turizmin temelini oluşturmaktadır. Türkiye sağlık ve termal turizm yönünden ciddi bir potansiyele sahiptir. İnsanların hastalıklarına iyi gelen termal ve kaplıca sularının yanında tıbbi yönden ucuz ve kaliteli hizmeti ile Türkiye Avrupa’da önemli bir konumdadır.

2023 Stratejik Planı’na göre geliştirilmesi düşünülen kaplıca bölgeleri şöyledir (Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2007: 24)

• Güney Marmara: Balıkesir, Çanakkale, Yalova
• Güney Ege: Aydın, Denizli, Manisa, İzmir
• Frigya: Afyonkarahisar, Kütahya, Ankara, Uşak, Eskişehir
• Orta Anadolu: Aksaray, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Yozgat

Dünyada doğal olarak sadece Türkiye’de bulunan doktor balıkların yer aldığı (Animalia) Sivas Balıklı Kaplıca sedef hastalığı için dünyadaki tek doğal kaplıcadır. Buna rağmen 2023 stratejik planında geliştirilmesi düşünülen kaplıca bölgelerinde bu kaplıcanın bulunmaması stratejik bir hatadır.

Kaplıcaların geliştirilmesi planlanan bölgelerde yatırımların, yerel yönetimlerden çok Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak yapılması merkeziyetçi bir standardın getirilmesini sağlayacaktır. Ayrıca özel sektördeki girişimcilerin yatırımda yüreklendirilmesi için altyapı ve üstyapı çalışmalarının devlet tarafından üstlenilmesi, yatırımcılara kamu arazisi ve su tahsisi yapılması uygun olacaktır.

Yabancı ülkelerdeki sosyal güvenlik kurumları ile ilişkiye geçilmeli sağlıklarına kavuşmak isteyen hastaların Türkiye hastanelerini seçmesi için bir ön çalışma yapılmalı, ayrıca bu konuda gelişmeye başlamış olan tıp ana bilim dallarının bulunduğu kentlerde konaklama ve ulaşım sorunlarının çözülmesi gereklidir. Bunun yanı sıra her tıp dalının en küçük ya da en büyük kongrelerinin Türkiye’de yapılması için gerekli girişimlerde bulunulmalıdır.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2009, 15:26   #3
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

BEN DİYORUM İNANMIYOR BU GÖZÜ KAPALI SAĞIRLAR DİLSİZLER

BUNLAR SİVASI VE CUMHURİYETİ TEMSİL EDEN HERŞEYİ BİTİRMEYE YEMİN ETMİŞLER
BU DEFA KÜFÜR, SAYGISIZ İFADE SATAŞMA İÇERMEDEN MEVCUT YÖNETİME İLETİYORUM TÜM KİNİMİ, RAHATLADINMI SALİM58, CLEY , SEVA VB VESAİRE VESAİRE ARKADAŞLARIM ADLARINI YAZAMADIĞIM UNUTTUĞUM BEDENİ GENÇ RUHU ÖLMÜŞ ANTİ MUHALİF OLMAYI BECERİP AMA HUKUKSUZLUĞA ADALETSİZLİĞE MUHALİF OLMAYANLARA İBRET OLSUN SİVASA YAPILANLAR
Alt 07.12.2009, 15:30   #4
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BEN DİYORUM İNANMIYOR BU GÖZÜ KAPALI SAĞIRLAR DİLSİZLER

BUNLAR SİVASI VE CUMHURİYETİ TEMSİL EDEN HERŞEYİ BİTİRMEYE YEMİN ETMİŞLER
BU DEFA KÜFÜR, SAYGISIZ İFADE SATAŞMA İÇERMEDEN MEVCUT YÖNETİME İLETİYORUM TÜM KİNİMİ, RAHATLADINMI SALİM58, CLEY , SEVA VB VESAİRE VESAİRE ARKADAŞLARIM ADLARINI YAZAMADIĞIM UNUTTUĞUM BEDENİ GENÇ RUHU ÖLMÜŞ ANTİ MUHALİF OLMAYI BECERİP AMA HUKUKSUZLUĞA ADALETSİZLİĞE MUHALİF OLMAYANLARA İBRET OLSUN SİVASA YAPILANLAR
benim rahatlayacak bi tarafım yok sen rahatla gerisini boşver devamı gelir.
Alt 07.12.2009, 15:45   #5
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1015 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

BEN TURİZM BAKANI OLSAM KANGALI YALNIZ BAŞINA DÜNYAYA TANITMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPRDIM BAŞKA BİR EŞİ BENZERİ YOK EN AZ 5 TANE 1000 YATAKLI 5 YILDIZLI OTEL YAPAR SAĞLIK TURİZMİ BAŞKENTİ YAPARDIM AMA GELGÖRKİ SİVAS SEVDALISI MEMLEKET SEVDALISI BİR ALLAHIN DÜRÜST KULU KALMAMIŞ
Alt 07.12.2009, 15:50   #6
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 733 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasta Büyük bir turizm potansiyeli var Divriği ulu camisiyle,gölleriyle,dağlarıyl a,sıcak çermiği,balıklı kaplıcaları,soğuk çermiği bunlar bile Turizm için yeter ama gel görki değerlendirilmiyor.
Alt 07.12.2009, 16:03   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
BEN TURİZM BAKANI OLSAM KANGALI YALNIZ BAŞINA DÜNYAYA TANITMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPRDIM BAŞKA BİR EŞİ BENZERİ YOK EN AZ 5 TANE 1000 YATAKLI 5 YILDIZLI OTEL YAPAR SAĞLIK TURİZMİ BAŞKENTİ YAPARDIM AMA GELGÖRKİ SİVAS SEVDALISI MEMLEKET SEVDALISI BİR ALLAHIN DÜRÜST KULU KALMAMIŞ
Abi benim gerçek hedefim geleceğe yönelik olarak o dediğin mevkii... Gerçekten de Turizm Bakanı olmayı hedefliyorum...

Eğer olursam da ilk yapacağım iş Balıklı Kaplıcaya 1 adet 5 bir adet 4 bir adette 3 yıldızlı otel yaptırmak olacak... Devlet olarak 3 ve 4 yıldızlıyı yapacam 5 yıldızlının yapılması içinde özel sektörü yüreklendirecem, suyunu bağlıcam, balığını verecem, elektrikten gerekirse 1-2 yıl vergisini %50 az alacağım...
İkinci olarak Divriği'nin restorasyonu için gerekli kaynağı verip ve Kale Kilit'inde desteğini alarak ordaki eski evleri restore edip turizme açacam... Bölgesel kalkınmalara dikkat edilmesi gerekli... Planlar turizm şekillerine göre değil bölgelerine göre ayırılmalı... Mardin bölgesi turizm kalkınması, Sivas bölgesi turizm kalkınması gibi...
Ayrıca Yıldız Dağı yatırımı için Spor Bakanlığı ile birlikte bir çalışma yapacağım ve parayı Sivas'a yollayıp Vali'den oraya yatırım yapmasını beklemeyecek Spor Bakanlığı ile birlikte orayı hem spora hem turizme kazandıracağım...

Ayrıca Kültür Bakanı da olacağım için Sivas'a yeni bir Kongre Merkezi yapacağım Opera Bale açılmazsa o vakte kadar ben açacağım, 3-4 bar açılmış Sivas'a Efes Pilsen Jazz festivalinin bir ayağını Sivas'a alınması için ön ayak olacağım, uluslararası bir Sinema ve bir de Tiyatro Festivali düzenleyip dışardan gelen öğrenciler için daha cazip bir hal almasını sağlayacağım ve içişleri bakanlığı, Adalet bakanlığı ve YÖK ile bir protokol imzalayıp Vilayeti yeni bir yere taşıyıp Vilayet binası ve adalet binasını boşaltıp oranın Sivas'lı yatırımcılarca Hukuk, Turizm, Uluslararı İlişkiler ve İletişim fakülteli olan 4 fakülteli bir sosyal bilimler üniversitesi kurulmasını sağlayacağım...

Bunlar için kaynağı nerden bulacağımı merak ediyorsanız yemeyeceğim... Cebe atmayacağım... Bütün bunlar mali olarak geri dönüşü olan yatırımlar olduğu için uzun vadede geri dönüşü olacağını da planladım diyebilirim...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.12.2009, 14:49   #8
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 861 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Abi benim gerçek hedefim geleceğe yönelik olarak o dediğin mevkii... Gerçekten de Turizm Bakanı olmayı hedefliyorum...

Eğer olursam da ilk yapacağım iş Balıklı Kaplıcaya 1 adet 5 bir adet 4 bir adette 3 yıldızlı otel yaptırmak olacak... Devlet olarak 3 ve 4 yıldızlıyı yapacam 5 yıldızlının yapılması içinde özel sektörü yüreklendirecem, suyunu bağlıcam, balığını verecem, elektrikten gerekirse 1-2 yıl vergisini %50 az alacağım...
İkinci olarak Divriği'nin restorasyonu için gerekli kaynağı verip ve Kale Kilit'inde desteğini alarak ordaki eski evleri restore edip turizme açacam... Bölgesel kalkınmalara dikkat edilmesi gerekli... Planlar turizm şekillerine göre değil bölgelerine göre ayırılmalı... Mardin bölgesi turizm kalkınması, Sivas bölgesi turizm kalkınması gibi...
Ayrıca Yıldız Dağı yatırımı için Spor Bakanlığı ile birlikte bir çalışma yapacağım ve parayı Sivas'a yollayıp Vali'den oraya yatırım yapmasını beklemeyecek Spor Bakanlığı ile birlikte orayı hem spora hem turizme kazandıracağım...

Ayrıca Kültür Bakanı da olacağım için Sivas'a yeni bir Kongre Merkezi yapacağım Opera Bale açılmazsa o vakte kadar ben açacağım, 3-4 bar açılmış Sivas'a Efes Pilsen Jazz festivalinin bir ayağını Sivas'a alınması için ön ayak olacağım, uluslararası bir Sinema ve bir de Tiyatro Festivali düzenleyip dışardan gelen öğrenciler için daha cazip bir hal almasını sağlayacağım ve içişleri bakanlığı, Adalet bakanlığı ve YÖK ile bir protokol imzalayıp Vilayeti yeni bir yere taşıyıp Vilayet binası ve adalet binasını boşaltıp oranın Sivas'lı yatırımcılarca Hukuk, Turizm, Uluslararı İlişkiler ve İletişim fakülteli olan 4 fakülteli bir sosyal bilimler üniversitesi kurulmasını sağlayacağım...

Bunlar için kaynağı nerden bulacağımı merak ediyorsanız yemeyeceğim... Cebe atmayacağım... Bütün bunlar mali olarak geri dönüşü olan yatırımlar olduğu için uzun vadede geri dönüşü olacağını da planladım diyebilirim...
Sizde diğerleri gibi yapıcam yapıcam diyipte sonradan ortadan kaybolmayın
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.12.2009, 00:22   #9
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sizde diğerleri gibi yapıcam yapıcam diyipte sonradan ortadan kaybolmayın
Sen bu dediğine inandın mı şimdi genç gardaşım Sence kaybolur muyum???

Alt 09.12.2009, 00:24   #10
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 733 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sen bu dediğine inandın mı şimdi genç gardaşım Sence kaybolur muyum???
Parayı ve Makamı Gören Kaybolur Kibrisli

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)