Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
SİYŞAD 3.GELENEKSEL ŞİİR ŞÖLENİMİZE DAVET - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.06.2011, 15:00   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİYŞAD 3.GELENEKSEL ŞİİR ŞÖLENİMİZE DAVET

SİYŞAD 3.GELENEKSEL ŞİİR ŞÖLENİMİZE DAVET

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğimizi (SİYŞAD) Ağustos 2009 tarihinde kurduk. 15 -20 yıldır yazdığım şiir ve makalelerimle bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında birçok yarışmalara katıldım ve hem şiir hem makale dalında bilhassa Sivas dışında şiir ve makale dalında katıldığım yarışmalardan oldukça farklı ödüllerim oldu.Türkiye’de farklı illerinden ve Azerbaycan Bakü’den Şiir ve makale dalındaki başarılarımdan dolayı ödüller aldım.İki adet Türkiye Birincilik ve diğer birinciliklerim, şiir ve makale dalındaki başarılarımdan dolayı ödüllerimi almak üzere davet edildiğim Sivas dışında farklı illerdeki ödül törenlerinde bana sorulan en çok sorulardan birisi şöyle idi.” Sabiha hanım madem siz Sivaslısınız, orası Aşık Veysel’in ve birçok şair ve yazarların,sanatçıların toprağı ama birçok illerde olmasına rağmen yıllardır Sivas’ta neden Yazarlar ve Şairler Derneğiniz halen yok”.Bu beni çok üzerdi ve sonunda Sivas’ta böyle bir derneğim mutlaka bulunması gerektiği için gayret edip 2009 yılında birbirinden değerli şair yazar Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birleşip Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği (SİYŞAD) ı kurduk.

Daha çiçeğimiz burnumuzda iken hemen 10-11 Ekim 2009 tarihinde Sivas içinden ve Yurt dışından olmak üzere toplam 100 yazar ve şairlerimizi Sivas’a davet ettik. Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında 1.Geleneksel Şiir Şölenimizi gerçekleştirdik.

26-27 Haziran 2010 Tarihinde ise yine yurt içinde ve yurt dışından 100 şair ve yazarları Sivas’a davet ettik, Sivas Atatürk Kültür Merkezinde 2.Geleneksel Şiir Şölenimizi gerçekleştirdik.

Bu iki şölenimizde de Sivas’a teşrif eden birbirinden değerli şair ve yazarlarımız, köşe yazarları, gazeteciler gittikleri illerinde aylarca Sivas’ı olumlu anlatan Sivas konulu şiirler ve köşe yazıları yazdılar. Farklı illerin gazete ve dergilerinde Sivas’a karşı memnuniyetlerini ve sevgilerini yazdılar, SİYŞAD olarak onları en iyi biçimde ağırladığımızı anlattılar. Sivas ile ilgili olağanüstü hayranlıklarını anlattıkları gazete ve dergileri gözüm gibi saklıyorum. İki yıldır 100 kişilik bu organizasyonumuzdaki başarımız internet sitelerinde aylarca yer aldı. Demek ki biz Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğimiz (SİYŞAD) olarak aslında hem edebiyat ve hem de Sivas’ımızın tanıtımına ve turizmine katkı sağlamış olduk diye düşünüyoruz. Öyle ki her iki şölenimizde de Sivas’a gelen güfte yazarları Sivas’a şiirler yazdı ve besteler yaptılar. Örneğin Şair Yazar Sevinç Atan’ın Hafik’e olan hayranlığını anlattığı Hafik konulu şiirini tanınmış bestekar İlgün Soysev Türk Sanat Muziği dalında besteledi. Aynı zamanda İlgün Soysev benim altı şiirimi ve CANIM SİVASIM başlıklı şiirimi Sivas Marşı olarak mahur makamında besteledi.35 adet şiirim bestelendi ama SİVAS MARŞI benim için ayrı anlam taşıyor.Tabii bestelense ne olacak ki Sivas hangi değerlerimize sahip çıkıyor ki.

Şimdi ise 25-26 Haziran 2011 tarihinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda Saat 13.00 te 3. Geleneksel Şiir Şölenimizi gerçekleştireceğiz. Yine yurt içinden ve yurt dışından 100 şair ve yazar konuğumuz olacaklar. Aylardır SİYŞAD Yönetim Kurulu ve üyelerimiz olarak heyecan ve özveri ile bu etkinliğimizin de diğerleri gibi hatta daha da başarılı olması için gayret içindeyiz. Sivas’a gelecek konuklarımızı en iyi biçimde ağırlayıp yine onları diğer iki şölenimizde olduğu gibi Sivas’tan memnun ve mutlu uğurlamak için çalışıyoruz. Bu etkinliğimizin en büyük özelliği ise şöyle oldu bununla da gurur duyuyoruz. Sivas ve Sivas dışından 100 Şairi bir araya getirip 100 şairin şiirlerinin yer aldığı ŞAİRLER SEÇKİSİ ŞİİR ANTOLOJİSİ adlı eseri Kültürümüze kazandırdık.100 şair olarak maliyetini ortakça paylaşıp kendimiz karşıladık. Bu antolojide yer alan şairlerimizi 25-26 Haziran 2011 de Sivas’a davet ettik ve bu şairlerimiz hem 25 Haziran 2011 Cumartesi günü Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında kendileri şiirlerini okuyacaklar. Hem de şiirlerinin yer aldığı Antolojiyi teslim alıp memleketlerine dönecekler.
Herkesi 25 Haziran 2011 de Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında saat 13.00 – 18.30 arası gerçekleştireceğimiz şiir ve müzik şölenimize davet ediyorum. Bütün Sivas protokolünün ve Sivas halkının yanımızda olması en büyük arzumuzdur. Sizlerin yanımızda olması salonda yer almanız bizim karşılıksız ve olağanüstü özveri ve emek ile çalıştığımız bu organizasyonların devamını sağlayacaktır. SİYŞAD Yönetim Kurulu ve üyelerimiz olarak evimizi ocağımızı ihmal edip sadece Edebiyat ve Sivas için çalıştık. Amacımız hem edebiyat adına yeni eserler kültürümüze kazandırmak,şiiri,edebiyatı, kitap okumayı sevdirmek, hem de çok sevdiğimiz toprağımız, Cumhuriyet, kültür ve sanat şehri Sivas’ımız ve Sivas dışında yaşayan bütün yazar ve şairlerimizi aynı çatı altında toplamaktır.Gerçekleştirdiğimi z şiir şölenlerimiz ile yıllardır Sivas’ı dışarıda yanlış tanıyıp yanlış anlayanlara yanıldıklarını gösterip Sivas’ın bütün güzelliklerini anlatmak Sivas dışında Sivas’ı çok güzel imajlar ile tanıtmaktır. Ama ne yazık ki 2009 ve 2010 yılında gerçekleştirdiğimiz şiir şölenlerimizde salonların tıklım tıklım olması gerekirken ne yazık ki bilhassa gelen konuklarımız dışında Sivas halkı ve Sivas protokolü çok azdı. İşte o zamanda gelen konuklar hem derneğimizi hem de etkinliğimizdeki karşılıksız bu çalışmalarımızı, başarımızı övgü ile yazdılar ama salonun dolu olmamasını ve Sivas protokolünün bizleri takdir edip yanımızda olmaları gerekirken şölenimize gelmemelerini çok eleştiren yazılar yazdılar.

İnşallah bu yıl 25.6.2011 Cumartesi günü Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda saat 13.00 te bütün Saygıdeğer Sivas protokolünü ve Sivas’ta yaşayan tüm Saygıdeğer Sivas halkımızı yanımızda olmaları için davet ediyorum, aramıza teşrif etmeniz bizlere onur ve güç verecektir. Şiire ve müziğe doyacaksınız. Duygularınızın farklı çığlığını sizlere sunacağımız şiirlerimiz ile duyacaksınız. Bizlerin yanında olursanız bizde sizlerden güç alarak bu tür etkinliklerimize devam ederiz. Hepimizin tek amacı Sivas,Sivas’ı tanıtmak ve Sivas’ı sevdirmek ise bizlerin yanımızda olmanızı bekleriz.

Selam sevgi ve saygılarımla.

SABİHA SERİN
Sivas Yazarlar ve Şairler Derneği
(SİYŞAD) Kurucusu ve Başkanı
sabiha_serin@mynet.com

SİVAS POSTASI GAZETESİ KÖŞE YAZIMDIR.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.06.2011, 00:30   #2
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart Cevap: SİYŞAD 3.GELENEKSEL ŞİİR ŞÖLENİMİZE DAVET

DAVET

Sivas Yazarlar ve Şairler Derneğimizin (SİYŞAD) düzenlediği 3.Geleneksel Şiir Şölenimize yurt içinden ve yurt dışından 100 şair,yazar,gazeteci ve bestekar konuklarımız katılacaktır.

25 Haziran 2011 Cumartesi günü saat 13.00 te Sivas Ticaret ve Sanayi Odasına herkesi davet dediyoruz.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2011, 09:47   #3
izmirliyigido
Tecrübeli Yiğido

izmirliyigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyigido Şuan izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.12.2014 08:59

Tecrübe Puanı: 725 izmirliyigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİYŞAD 3.GELENEKSEL ŞİİR ŞÖLENİMİZE DAVET

Sabiha hanım bu güzel çabalarınız için başta size ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sayenizde, edebiyetımızın, şiirlerimizin, türkülerimizin, müziğimizin lezzeti tadılacak ve duyulacak. Sivas'ta bulunan hemşehrilerimizin katılmasını tavsiye ediyor, bu güzel organizasyondan bol bol fotograf bekliyoruz.
izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil