Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.11.2009, 20:12   #31
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 636 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 25 Kasım’da İmamlarda İş Bırakıyor

Aa evet Sandalli olabilir, orada öyle hitap etmişim sizinde yorumunuz silinmiş ama yazdıklarıma muhakkak verecek bir cevabınız var dört gözle bekliyorum...

Rica ediyorum ama "sen" mevzusunda olmasın zira bakınız vazgeçtim.
(birisine hocaefendi deriz kızar, birisine sen deriz kızar şaştım o da ayrı mevzu)
Alt 19.11.2009, 22:05   #32
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1264 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Urumçi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Hah İslamiyet'in ilk zamanı ve içtimalarından günümüze çok şey değiştiğini akıl etmişsin eh ne güzel, .. Bunu dile getiriyorum sadece tabii anlayana...
Kardeşim bunu nasıl algılarsın bilmiyorum ama ben iyi niyetle söylüyorum.Mesajların,hitaplar ın karşındaki insanı küçük gören mahiyette.Ben yazarım siz okursunuz;ben bilirim,bildiririm siz benim anlattıklarımı bilirsiniz,ben hukukunu okudum tavrındasın.Benden 15 yaş küçük,düşünce sistemleri henüz gelişmemiş öğrencilerime bile "akıl ettin nihayet" lafını bir defa bile demiyorsam,bu lafı da duymak zoruma gider.Seninle gerçekten tartışmak,düşünce alış-verişinde bulunmak içimden gelmiyor.Sağlıcakla kal!
Alt 19.11.2009, 22:29   #33
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2180 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Benim anlamadığım camiyle işi gücü olmayanlar niye bu işin kaygısına düşüyor 5 vakit camiye giden adam sizin kadar tasalanmıyor eskiden böyle durumlarda benim derdim seni niye gerdi derdik
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.11.2009, 23:03   #34
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kardeşim bunu nasıl algılarsın bilmiyorum ama ben iyi niyetle söylüyorum.Mesajların,hitaplar ın karşındaki insanı küçük gören mahiyette.Ben yazarım siz okursunuz;ben bilirim,bildiririm siz benim anlattıklarımı bilirsiniz,ben hukukunu okudum tavrındasın.Benden 15 yaş küçük,düşünce sistemleri henüz gelişmemiş öğrencilerime bile "akıl ettin nihayet" lafını bir defa bile demiyorsam,bu lafı da duymak zoruma gider.Seninle gerçekten tartışmak,düşünce alış-verişinde bulunmak içimden gelmiyor.Sağlıcakla kal!
Fakültedeyken dekan yardımcısı hocamız başka bir hocamızın konferansına gitmemiz için bizi zorlamıştı.. Biz de gittik mecburen.. Konferansta zor dayandık..
neyse konferans bitti dekan yardımcısı olan hocamızın yanına gittik .''Hocam niçin bizi zorla gönderdiniz zor dayandık'' falan filan diye söylendik. Hocmız da dedi ki : Gidin çocuklar en azından kötü konferans nasıl verilir onu öğrenmiş olursunuz
Alt 20.11.2009, 00:50   #35
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 636 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ötüken Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sevgili Ötüken, benden 15 yaş ufak olsanız şayet bende o şekilde yaklaşmam size ama ergin insanlarız. Benim gücüme giden de bu bir şey anlatıyoruz elli defa içinden cımbızla laf alınıp ya üzerime saldırılıyor ya da böyle alınganlık yapılıyor.

Bakınız, burada bana muhalif ama saygı duyduğum bir şahsı muhterem var açıklayım çekinmeden: goramaz. Evet goramaz'ın hoşgörüsü ve saygısıyla mukayese edilemez bir tutumum var ancak defalarca uslubumu düzeltip en fazla "Kellim Kellim La YenFa" deyip hasbinallah çekip sıkılmadan tekrar tekrar açıklama getirdim bir noktadan sonra insanların bir şeyleri cımbızla çekip üstelik daha önce çekincelerimi tekrar tekrar açıklamışken önüme servis etmesi insanın asabını bozabiliyor. Burada muhalif tartışmalarda sevgili Goramaz'ı bu yüzden çok tasvip edip seviyor ve sayıyorum zira yazıları okuyup cımbızla çekmek yerine kendi düşüncelerini ve bildiklerini paylaşıyor o yüzden onun tartışma prensibini sevmekteyim.

Neyse kimseyi üzdük ya da kırdıysak affola. Edepsizlik yaptıysakta özür dilerim.
Alt 26.11.2009, 17:39   #36
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 599 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Grevci imamdan Başbakan'a mesaj

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Eylemci İmam konuştu: 'Haksızlık karşısında susan dinsiz şeytandır' 25 Kasım " uyarı grevi" göstericilerinden İmam Yakup Sözen, memurun alanlardaki hak arama arayışına faklı bir yorumda bulundu ve " Peygamber Efendimiz de hak aramayı teşvik eder" dedi.

Eylem sırasında yapılan röportajında " Mihraba çıktığımda kredi kartı borcumu düşünüyorum" diyerek imamların sorunlarına dikkat çekmeyi hedeflediğini söyleyen Sözen, 30 yıllık bir devlet memuru olarak bin 400 lira maaş aldığını, mesai ve ikramiye gibi gibi sosyal haklara sahip olmadıklarını da kaydetti.

Sözen,yapılan eylemlerin yasalara uygun olmadığını ancak hükümetinde yasalarda olması gereken grevli toplu sözleşmeli sendikal hakkı memurlara tanımadığını sözlerine ekledi.

Yasal olmadığı gerekçesi ile eylemlere katılmanın yanlış olduğunu düşünmediğini ve hak aramanın normal bir davranış olduğunu hatırlatan İmam Yakup Sözen, "Peygamber efendimizin de hak aramayı teşvik edecek sözleri vardır" dedi.

Devlet ve hükümet yetkililerinin, "Yasal olmayan bu greve katılmaları halinde gereği yapılacaktır" sözlerinin kendilerini endişelendirmediğini dile getiren İmam Sözen,s özlerine şöyle devam etti. "Hükümetin masada çözmeye yanaşmadığı bu soruna dikkat çekmek istedik. Bedel ödemeden hiç bir şey kazanılmaz. Eylem yasal olmayabilir. Ancak taleplerimiz yasaldır ve yasalarda yer almalıdır. Hükümet bu hakkı vermekten kaçmaktadır. Biz de bu bedeli ödemeye varız. Hükümet uzlaştırma kurulunun kararlarına bile uymadı. Onlarda yasalara uymuyorlar"
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)