Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Gemerek Turizm Bölgesi Oluyor - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.09.2012, 14:26   #1
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Gemerek Turizm Bölgesi Oluyor

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından 2011 Mali Destek Programı çerçevesinde turizm altyapısının geliştirilmesi başlığında kabul edilen 'Çat Yaylası Turizme Açılıyor' projesinde sona gelindi.

Proje ekim ayı içerisinde yüklenici firma tarafından Gemerek Kaymakamlığı, Gemerek Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne teslim edilecek. Proje kapsamında 56 bin 896 metrekarelik alan üzerine inşa edilen çevre düzenlemesinde, yapımı planlanan 11 pergola, 11 ahşap köprü, 4 seyir terası, anfi platformu, seyir basamakları, 3 çeşme, 88 piknik masası, 2 çocuk parkı, 4 şelale, 57 metrekare tuvalet, 50 metrekare kütük ev, yaklaşık 2 kilometre doğal taşlardan yürüme yolu ve 4 otopark imalatlarının yüzde 75'i tamamlandı.

Bölgedeki çalışmaları yakından takip eden ve proje sahasında rutin incelemelerde bulunan Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, proje ile ilgili bilgi verdi.

Yapılan her hizmet ve üretilen her projenin var olan bir potansiyeli değerlendirmek için atılan adımlar olduğuna işaret eden Özbey, amaçlarının kısa vadede sürdürülebilir projeleri hayata geçirmek olduğuna işaret etti.

"Hizmet ne kadar hızlı, kaliteli ve etkin biçimde halkımızın kullanımına sunulursa, o derecede güven sağlanarak, devlet kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı özendirilmiş olur." tespitinde bulunan Özbey, "Biz bu proje ile bakir kalmış Çat Yaylası'nı önce ilçe genelinde, sonra TR72 bölgesinde, daha sonrada ülke genelinde tanıtmaya çalışıyoruz. Sürdürülebilir performans göstergeleri ile Çat Yaylası Turizme Açılıyor Projesi bacasız fabrika niteliğindedir. Ekim ayı içerisinde teslim alacağımız projemize ekim ayında işimiz bitti, bu proje kapandı gözü ile bakmıyoruz, aksine ekim ayını aslında başka bir etaba geçiş süreci olarak değerlendiriyoruz. Bilindiği üzere Çat yolu güzergahında bulunan Sızır Şelalesi, Sızır alabalığı, Necibin İni ve Sızır Yaylaları'nın da tanıtımını yaparak Gemerek merkezden başlayan ve Çat Yaylası'na kadar uzanan bir turizm güzergahı oluşturmaya çalışacağız." dedi.

Özbey, şöyle devam etti: "Bu vizyon çerçevesinde sadece Gemerek'te görev yapan kamu veya özel sektörde çalışan kursiyerlerin katıldığı PCM eğitimi ile kurumsal kapasitenin artırılması projemiz kapsamında ilçemize proje hazırlanması noktasında, katılımcılara 10–13 Eylül 2012 tarihleri arasında ORAN proje uzmanlarınca kurs verildi. 4 gün süren ve 32 saatte tamamlanan kurs sayesinde eğitim verilen değerli kursiyerler, kursun son günü öğleden sonraki eğitimi 'Çat Yaylası Turizme Açılıyor Projesi' sahasında gerçekleştirdiler. Kursiyerlerimiz bu uygulamalı eğitim sayesinde yaklaşık 40 sayfa yazılan bir projenin, hayalin ete kemiğe bürünmüş halini yerinde görerek karşılaşılan sorunlara hızlı ve etkin çözüm üretme veya hayal ufuklarını genişletme anlamında somut deliller bulmuş oldular."

Proje hazırlama ve yürütmeyi, farklı enstrümanların çalınması ile oluşan bir orkestraya benzeten Özbey, "Gemerek ilçemizin projelere ihtiyacı var. Ben öncelikle projenin bugüne gelmesinde büyük çaba sarf eden değerli Mülki idare amirlerine, projeyi yakından takip eden ve desteklerini sunan Sivas Valisi Sayın Zübeyir Kemelek'e şükranlarımı sunuyorum. Oran Kalkınma Ajansı'na, Proje Koordinatörü Selman Herdem'e ve projede emeği geçen ve katkı sunacak herkese ilçem adına teşekkür ediyorum. Yapılan projeler hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sabah
Alt 17.09.2012, 18:55   #2
cilem_58
Usta Yiğido

cilem_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cilem_58 Şuan cilem_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.03.2014 01:36

Tecrübe Puanı: 627 cilem_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Gemerek Turizm Bölgesi Oluyor

ben cok sevindim bu porjeye izine gittgimizde gezecek yakin bir yerimiz olur artikk
cilem_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar cilem_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)