Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Ulaş
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Ulaş Ulaş İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.05.2007, 17:26   #1
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein
Standart ULAŞ-Akkaya

Sivas iline 25 km, Ulaş ilçesine 12 km uzaklıktadır.

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2007, 00:59   #2
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 00:50

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein
Standart --->: ULAŞ-Akkaya

hih bak iste bu benim babamin köyü

ama maalesef sadece bi kere görmüslügüm var, oda cok cokkk cokk kücükken .... (gerci halen büyümedim ya ben )

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2007, 01:05   #3
Güner
Yiğido

Güner - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güner Şuan Güner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.06.2013 21:50

Tecrübe Puanı: 706 Güner FAZLA SÖZE GEREK YOKGüner FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Sweetgirl Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
hih bak iste bu benim babamin köyü

ama maalesef sadece bi kere görmüslügüm var, oda cok cokkk cokk kücükken .... (gerci halen büyümedim ya ben )

Akkaya bizim köyün karşısında. Kovalı köyü babamın köyü. Sizin köy biraz daha arada kalıyor tren yolunun karşısında. Amcamın hanımı o köyden yanlış hatırlamıyosam o köyle bi münasebetimiz olmuştu bu sebeple.
Güner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.2007, 16:45   #4
Sweetgirl
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Güner Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Akkaya bizim köyün karşısında. Kovalı köyü babamın köyü. Sizin köy biraz daha arada kalıyor tren yolunun karşısında. Amcamın hanımı o köyden yanlış hatırlamıyosam o köyle bi münasebetimiz olmuştu bu sebeple.
babamin köyünü görmek cok isterdim ama maalesef bizden kimse orda kalmadigi icin gitmekde biraz daha zorlasiyor...
insallah bir gün giderim yinede ....

Alt 02.12.2007, 16:07   #5
bozkurt_murat
Yeni Yiğido

bozkurt_murat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt_murat Şuan bozkurt_murat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2007 18:08

Tecrübe Puanı: 0 bozkurt_murat isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Akkaya benim annemin köyü...Hiç gitmek nasip olmadı...Dedem köyün eski muhtarlarından Ali Özdemir...Kimsemiz kalmadı orada gitmekte sweetgirl arkadaşımızın dediği gibi zorlaşıyor...Buradan iletişim kurabiliriz...Herkese selamlar...
bozkurt_murat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.04.2008, 13:13   #6
ersoy_34
Usta Yiğido

ersoy_34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ersoy_34 Şuan ersoy_34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 16:10

Tecrübe Puanı: 665 ersoy_34 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

akkaya hafik e bağlı deyilmidi arkadaşlar yahu
benbi yanlış hatırlıyorum yoksa

bana biri cevap versin

olurmu
ersoy_34 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.04.2008, 18:55   #7
deryatemeltas
Yiğido

deryatemeltas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deryatemeltas Şuan deryatemeltas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2009 11:44

Tecrübe Puanı: 591 deryatemeltas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benim orda arkadaşlarım var.....................
TUTSAK OLMAK GEREKİR YALANLARINA!
AFFETMİYOR TANRI
NE UGRASSANDA?!
deryatemeltas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2008, 16:09   #8
muucii
Yeni Yiğido
NO AVATAR

muucii Şuan muucii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2009 16:21

Tecrübe Puanı: 0 muucii FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaşların kim acaba? bende akkayalıyım halen bağlantımız var. gidip geliriz. keşke eski hali dursaydı. herkes gitti üç ev dışında kimse kalmadı.
muucii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.08.2008, 16:22   #9
Sweetgirl
Usta Yiğido

Alıntı:
ersoy_34 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
akkaya hafik e bağlı deyilmidi arkadaşlar yahu
benbi yanlış hatırlıyorum yoksa

bana biri cevap versin

olurmu
üc Akkaya var
Biri ulasa bagli
bir imranliya
digeride senin dedigin gibi hafik'e

Alt 20.09.2008, 18:09   #10
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Tam olarak tarihi hakkında kesin bir bilgi yoktur. 1940 lı yıllarda oradan gelen bir kaç aile tarafından kurulmuştur. Çok eski tarihlidir. Ermenilerden kalan yapılar bulunmaktadır.

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri köy gelenek ve göreneklerine son derece bağlıdır geçmişten gelen gelenekler bugünde devam etmektedir Düğünlerde Bayramlarda bunu görebilmek mümkündür

Sivas iline 25 km, Ulaş ilçesine 12 km uzaklıktadır. Köy iki kısımdan oluşmaktadır. Yukarıda Çifteağıllar mezrası bulunmaktadır ve yaklaşık 20 hanedir. Aşağı kısımda Akkaya yer almaktadır. Köyün iç kısmından Tecer Irmağı geçmektedir. Bu ırmaktan sulama yapılarak şeker pancarı ve patates yetiştirilir..

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.Bölgenin başlıca geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır.başlıca :buğday,arpa,şeker pancarı yetiştirilir küçük ve büyük baş hayvan besiciliği yapılmaktadır

Birkaç yıl öncesine kadar Barit Maden Türk A.Ş isimli firma yaklaşık 30 yıl maden işletmeciliği yaparak köyün ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Son yıllarda faaliyetine ara vermiştir. Kurmuş olduğu Alçı fabrikasıylada köye ve çevre insanına büyük fayda sağlamış milli ekonomiye katkıda bulunmuştur. Şu an geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Daha çok şekerpancarı, arpa ve buğday ekimi vardır. Hayvancılık son dönemlerde çok azalmıştır. Köyde şuan ortalama 200 büyükbaş hayvan bulunmaktadır.Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği sona ermiştir.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil