Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Röportajlar
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Röportajlar Yapmış Olduğumuz Röportajları Burada Bulabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.04.2007, 23:07   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart SAMİ AYDIN İLE RÖPORTAJ

Belediye başkanımız Sayın Sami AYDIN ile Sivas, Sivasspor ve Taraftarlarımız hakkında yapmış olduğumuz ayrıntılı röportajı yayınlıyoruz...

Bize kendinizden bahsedermisiniz?
1965 Sivas doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladıktan sonra Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden mimar olarak mezun oldum. Vatani görevimi tamamladıktan sonra 1990 yılında iş hayatına atıldım. Serbest mimar olarak çalıştım. Ayrıca çeşitli inşaat şirketleri kurarak müteahitlik sektörüne girdim. 1999 yılında İl genel meclisi üyesi seçildim ve 2001 yılında Ak Parti’nin kurulmasıyla Sivas’ta Ak Parti İl başkanlığı görevini üstlendim. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevlerim oldu ve en son yerel seçimlerde Sivas Belediye Başkanı adayı oldum. 28 Mart yerel seçimlerinde Sivas halkının teveccühü ile Sivas Belediye Başkanı oldum. Evliyim ve 3 çocuğum var.

Sivaslı Sivasspor’a sahip çıkıyormu?
Bütün kulüplerin taraftarları takımlarının başarılarını ister. Takımların başarısı da taraftarı stadyuma çeker, futbola olan ilgisini artırır. Buna duygusal bakmamak lazım. Ancak şunu net bir şekilde ifade edebilirim ki tüm Sivaslıların hafta sonu en çok merak ettiği konu Sivasspor’un aldığı sonuçtur. Bu da Sivas halkının Sivasspor’a ilgi duyduğunun, sahip çıktığının bir göstergesidir. Ama sahiplenmeyi maddi katkı olarak soruyorsanız bunun istenilen düzeyde olduğunu söylemek mümkün değil. Bu sadece Sivas halkı için söylenemez. Bütün kulüplerde bu böyledir. Bizde maalesef verme kültürü çok gelişmemiştir. Çok istisnai iller vardır bu konuda. Ben şuna inanıyorum bu anlamda, eğer Sivasspor başarılı grafiğini devam ettirirse özellikle Sivas’ı ulusal düzeyde temsil eden bir konuma gelirse ki, şuandaki görüntü çok güzel, bu maddi anlamda beklenen desteğinde ciddi anlamda artış göstereceğini düşünüyorum. Maddi destek Sivasspor’un aldığı sonuçlarla orantılı olarak yükselir kanaatindeyim.

Sivasspor sizce süperligde halkımızın beklentilerini karşılayabilecekmi?
Bana göre Sivasspor beklentilerin üzerinde bir başarı ortaya koyuyor. Biz geçen yılda süperlige ilk çıktığımız dönemde doğal olarak Sivasspor’un ligde tutunması için mücadele verdik. Ancak Sivasspor bize hiçbir hafta ligden düşme tehlikesi yaşatmadı. Yani geçen yıl korkuyla yaşamadık. Bu yıl ise ilk yarıda biraz acabamı soruları soruldu, ancak özellikle Teknik Direktör değişimiyle birlikte ki buradan Bülent Uygun hocamızı da ben kutluyorum ayrıca yönetimin de radikal ve cesur bir karar alarak genç bir arkadaşımıza bu takımı teslim etmesi onların bu işi bildiğini gösteriyor, bildikleri için bu riski aldıklarını gösteriyor. Dolayısıyla bu anlamda yönetimi ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Teknik direktör değişiminden itibaren Sivasspor’ da gözle görülür ciddi bir yükseliş trendini görüyoruz ve ikinci yarıda 2 de 2 yaptı. Sivasspor şuanda çok iyi gidiyor. İnanıyorum ki bu sene böyle devam ederse Sivas’ı ulusal düzeyde de Türkiye’yi en iyi şekilde Sivasspor temsil edecektir. Bu çerçeveden baktığımızda Sivasspor’un bu yılda beklentilerin üzerinde bir performans ortaya koyduğunu görüyoruz ve bütün futbolcularımızı kutluyoruz.

Beğendiğiniz futbolcular kimler?
Futbol bir takım oyunudur. Sadece 1-2 futbolcunun çok başarılı olması yetmiyor. Ortada bir başarı varsa bu başarı bütün takımındır. Tabiki yetenekli arkadaşlarımız vardır. Zaman zaman kişisel becerileriyle sonucu direkt etkileyen futbolcular vardır. Bu kapsamda Sivasspor’da ön plana çıkan futbolcular elbette var. Bunlardan bir tanesi kalecimiz Petkoviç her zaman performansıyla bize puanlar kazandırmıştır , Balili çok etkili bir oyuncdur, bu sene Cem Can’da olumlu gelişme görüyoruz, diğer taraftan Hollandalı futbolcu Wooter aslında yetenekli bir oyuncu ama çok istikrarlı değil gördüğüm kadarıyla, elbette Hayrettin Sivasspor için her zaman çok önemlidir, en önemlisi elbette Servet Çetin’dir. Servet Sivasspor’a büyük bir güç katmıştır. Sivasspor’un başarısında ciddi payı olan bir arkadaşımızdır, ayrıca onu tebrik etmek istiyorum. Ama biraz önce ifade ettiğim gibi bütün futbolcularımız özveriyle ve gerçekten performanslarını en üst düzeye çıkarmışlardır. Örneğin bu hafta ağır şartlara ve zemine rağmen orta sahada Yasir’i geçmiş dönemlere göre daha verimli gördüm. Yani bu şunu gösteriyor bazı futbolcularımız kapasite ve performanslarını gün geçtikçe yükseltiyor. İnşallah bu böyle devam ederse Sivasspor bu sene hepimiz için belki sezon başında sürpriz kabul edilebilecek bir yerde bulabilir.

Taraftarlarımız hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Taraftarımız zaman zaman bizi mutlu ediyor zaman zaman da hayal kırıklığına uğratıyor. Neden hayal kırıklığına uğratıyor derseniz, konuşmamızın başında sahiplenme ile ilgili konuşmuştuk, Sivas 300 bin nüfuslu bir şehir ve bu 300 bin nüfusun en az % 50 si futbolu çok seviyor. Bizim stadımız maksimum 15 bin kişilik bir stad. Dolaysıyla 15 günde bir Sivas’ta maç oynanıyor, her maçın dolu tribünlere karşı oynaması Sivasspor’un gücüne güç katacaktır. Burada taraftarımızın biraz daha özverili olmasını bekliyorum. Sivasspor’a karşı sorumluluğunu yerine getirme noktasında biraz daha cömert olmasını bekliyorum. Bu anlamda bazı maçlarda beklediğimiz taraftarı bulamıyoruz. Bu Sivas’ın büyüklüğüne yakışmayan bir durum. İnşallah bundan sonra bu başarılı sonuçlar geldikçe o sorun da ortadan kalkacaktır.

Sivasspor’un başarısı Sivas’a neler kazandırır?
Sivasspor’un süperligde olmasının Sivas’a olumlu yansıyan bir çok sonuçları vardır. Birincisi Sivasspor bütün Sivaslıların ortak bir değeridir. Adeta Birlik Aşuresinden bir tatlı diyebiliriz. Yani Sivaslıyım diyen her insanı bünyesine çeken bir olgudur. Dolaysıyla Sivas’ın ve ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan bir tanesi şehrin ülkenin bütünlüğüdür. Bu anlamda Sivasspor’un çok büyük katkısının olduğunu düşünüyorum. İkincisi ve çok önemli bir katkısı, hep Sivas’ın imajından bahsederiz. Sivas’ın gerçekten güzel bir şehir olduğunu söyleriz ama zaman zaman bu şehri iyi tanıtamadığımız söylenir. Bu anlamda Sivasspor Sivas’ı en iyi tanıtan unsurlardan birisidir. Her maç haftasında çeşitli illerden belirli sayıda insanlar gelmektedir. Hem lokantadan yemek yiyerek, hem otelde konaklayarak, hem alışveriş yaparak ve birtakım aktivitelerde bulunarak bu şehre ciddi katkılar sağlamaktadır. Bu özellikle büyük takımla oynanan maçlarda taraftar kitlesinin ciddi rakamlara ulaştığını görüyoruz. Ve bunların Sivas ekonomisine de ciddi bir katkı sağladığını biliyoruz. Diğer taraftar birçok insanın Sivas’a geldiklerinde Sivas ile ilgili bakış açılarının, izlenimlerinin olumlu yönde ciddi olarak değiştiğini görüyoruz. İşte bu da şehrimizin tanıtımı açısından son derece önemli. Öyleyse Sivasspor şehrin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlayan bir unsurdur, Sivas esnafına, ticaretine ve turizmine katkı sağlayan bir güçtür diye düşünüyorum.

Maç günleri şehrin merkezi yerlerinde halkı stadyuma çekebilmek için panolara oynanacak olan maçla ilgili afişler, pankartlar, duyurular gibi ilgi artırıcı aktiviteler düşünülebilirmi?
O tür aktivitelerin çok fazla katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Çünkü Sivasspor’un maçlarıyla ilgili duyuru noktasında pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Sivas’ta 12 tane yerel gazete, 3 yerel tv çok sayıda radyo hepsi her programlarında yazılarında yer veriyorlar. Dolaysıyla duyuru noktasında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Ama yine ifade ettiğim gibi bu taraftarın stadlara çekilmesi takımın performansı ve aldığı sonuçlarla orantılı. Nitekim bu hafta sonu oynanan Sivasspor-Ç.Rizespor maçında bunu yaşadık. Her ne kadar stad dolu olmasa da o kadar soğuğa rağmen, olumsuz hava şartlarına rağmen ciddi sayılabilecek bir seyirci vardı. Eğer geçtiğimiz hafta biz Gençlerbirliği maçında iyi bir sonuç alamamış olsaydık bu hafta sonu belki bu taraftarın yarısını zor bulacaktık. Dolaysıyla taraftarın da motivasyona ihtiyacı var. Bu motivasyon takımın aldığı sonuçlarla sağlanabilir. Bunun dışında bu motivasyonu ilanlarla sağlamak çok zordur. Bu bakımdan olmasın demiyorum ama çokta gerekli görmüyorum.

Unutamadığınız bir maç varmı?

Geçen sezon Sivas’ta oynanan Sivasspor-Fenerbahçe karşılaşmasındaki Sivasspor’umuzun ortaya koyduğu performans beni çok mutlu etmişti. Her ne kadar o maçı 3-2 kaybetmiştik. Ama o gün biz işin doğrusu stada gelirken büyük bir endişe içerisinde gelmiştik. Adeta Sivasspor farklı yenilmese diye endişeyle gelmiştik ama Sivasspor’umuzun o güzel performansı bizi çok mutlu etmişti. Tabi her maçın kendine has güzel ve unutulmayacak yönleri vardır ama benim aklımda kalan maç bu maçtı.

Sayın Sami AYDIN'a bu röportajdan ve sitemize göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Röportaj ve Düzenleme: Güner

Fotoğraflar ve Kamera: teacher58
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.05.2007, 22:26   #2
babayavuz
Yeni Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

babayavuz Şuan babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2016 03:13

Tecrübe Puanı: 0 babayavuz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: SAMİ AYDIN İLE RÖPORTAJ

bu roportajin duzenlenmesinde emegi gecen arkadaslara cok tesekkur ediyorum ve sayin belediye baskanimiz sami aydinada bu guzel dusuncelerini buraya aktardigi icin tesekkur ediyorum ve birde elestiri yoneltiyorum roportaji yapan arkadaslara birazda sivasla ilgili projeler hakkinda bilgi alsaydiniz iyi olurdu sayin baskanimizdan tekrar hepinize tesekkur ediyorum
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil