Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.08.2008, 23:49   #51
fatihhoca
Yiğido

fatihhoca - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fatihhoca Şuan fatihhoca isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 00:10

Tecrübe Puanı: 578 fatihhoca FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ASKER

biz ekim gidiyoruz arkadaş senden ricamız acemiliğinde yada bitince durunu lütfen buradan bize yaz bizi aydınlat. sana kolay gele ve dağıtımın istediğin yere çıkar
fatihhoca isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2008, 00:31   #52
asker41_58
Yeni Yiğido

asker41_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asker41_58 Şuan asker41_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.12.2009 22:27

Tecrübe Puanı: 0 asker41_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaşlar aldığım bilgilere göre çok sıkı eğitim varmış gideceğimiz yerde sabah 5 akşam 9 a kadar bir tepe varmış oraya çıkartıp eğitim yaptırıyorlarmış. mola ve yemekler hariç tabi.. yani kısacası zor bi askerlik bizi bekliyo ama 28 gün tez geçer.
asker41_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2008, 00:55   #53
ReNa_Gurbetten_
Yeni Yiğido

ReNa_Gurbetten_ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ReNa_Gurbetten_ Şuan ReNa_Gurbetten_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 11:56

Tecrübe Puanı: 0 ReNa_Gurbetten_ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bin terorust feda olsun su askerlerimize yuzbinlerce tererust kurban olsun askerlerimize allah belalarini versin onlarin pkk kopeklerin
ReNa_Gurbetten_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2008, 01:11   #54
ReNa_Gurbetten_
Yeni Yiğido

ReNa_Gurbetten_ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ReNa_Gurbetten_ Şuan ReNa_Gurbetten_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.09.2008 11:56

Tecrübe Puanı: 0 ReNa_Gurbetten_ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Can Asker

Yollara düşmüş asker
Eline silahını almış,vatan uğruna canını yola koymuş can asker
Ayrılır anasından ocağından
Arkasına dönemez can asker
Sevgilisinden ayrılmıştır zorunludur göreve gidecek can asker
Dudağımda türkün,vatanın evladı
Şapkan bende saygı duyulacak asker
Kucak açmışsın vatana
Seni bekler memleketin can asker
Gözlerin çakmak çakmak bakar
Yakar yüreğimi derinden yaralar can asker
Vatanın seni bekliyor seni istiyor
Atatürk'ün evladı can asker
Yemenim başımda namaz kılarken,gözümden yaş akarken
Seni düşünürüm mehmedim
Seninle gurur duyar,şehit olsan bile yüreğimde yaşayacaksın can asker
Canım benim meleğim
Ulaşayım sana yıldızını takayım
Anan seni bekler,vazgeçme yurdundan

Ey Türk bayrağı,Ey Türk Bayrağım,Vatanımın sembolu,Namusum !

Sana uzanan eller kırılsın uğrunda 90 bin şehit,
arkada 90 bin gözü yaşlı ana bırakılan,
su yerine uğruna kan ile sulanan toprağımızın bu ülkemizin,
vatanımızın bayrağına,namusumuza uzanan eller kırılsın
kötülüğünü düşünen kalpler kahrolsun, yokolsun.
Çokmu yanlızsın Bayrağım ?Emanet edildiğin
bu devlet bile seni korumaktan aciz
AY YILDIZIM namusum !
Korkma yılma senin yanında bizler varız Vatanımızın sembolü.
Bizler OSMANLI TORUNLARIYIZ senin yanındayiz asla yılma korkma.
Sen daima dalgalanacaksın !
Bu ülke sensiz bir hiçden ibarettir ülkeyi ülke eden,
kalbimizi fet eden sensin şanlı bayrağım seninle atar
seninle durur,her nefesimizde seni anarız gerekiyorsa sırf
senin uğruna yaşar,uğruna dünyayı yerinden oynatırız.
Sen bizim Namusumuz`sun AY YILDIZIM...

Sana sahibiz ne mutlu bize !NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE !

Vatan için nice gençlerimiz oldu canlarından
Bu bayrağın rengini boyadılar al kanlarından
Beyazını buldular gökteki yıldızından ayından
Yunan bayrağını Atatürk kaldırttı ayak altından
O Bayrak bir milletin şerefidir çıkarmayın aklınızdan
Türk bayrağını yırtanların şüpheleniyorum insanlığından
Bak işte millet bütünleşti sahip çıktı bayrağına
Döküldü sokaklara sanki yeniden başlıyor istiklal Harbına
Türk milleti, zamanı gelince sahip çıkar vatanına
Vatanını, Bayrağını,korur.taşla sopayla canının pahasına
Bak işte bu bayrak kolay çekilmedi göndere
Sen yatıp kalkıpta dua et o büyük ulu öndere
Türkiye senin olmayacaktı selam duracaktın conilere
Şimdi saygı duruşunda bulunalım çanakkaledeki Şehitlere.

Sana uzanan eller kırılsın uğrunda 90 bin şehit,
arkada 90 bin gözü yaşlı ana bırakılan,
su yerine uğruna kan ile sulanan toprağımızın bu ülkemizin,
vatanımızın bayrağına,namusumuza uzanan eller kırılsın
kötülüğünü düşünen kalpler kahrolsun, yokolsun.
Çokmu yanlızsın Bayrağım ?Emanet edildiğin
bu devlet bile seni korumaktan aciz
AY YILDIZIM namusum !
Korkma yılma senin yanında bizler varız Vatanımızın sembolü.
Bizler OSMANLI TORUNLARIYIZ senin yanındayiz asla yılma korkma.
Sen daima dalgalanacaksın !
Bu ülke sensiz bir hiçden ibarettir ülkeyi ülke eden,
kalbimizi fet eden sensin şanlı bayrağım seninle atar
seninle durur,her nefesimizde seni anarız gerekiyorsa sırf
senin uğruna yaşar,uğruna dünyayı yerinden oynatırız.
Sen bizim Namusumuz`sun AY YILDIZIM...

BAYRAKLARDA tuğ idin, uçtun kunt bileklerde, arşa ulaştın! Göklerde nazlı hilâl, nûrlu yıldızla kucaklaştın! Gözlerde, gönüllerde çiçek olup al al açtın! Uğrunda sebil olan kanlarla kaynaşıp bayraklaştın!
Yeryüzünün en ulu milletinin ey şanlı bayrağı! Türk göklerini hürriyet rüzgârlarıyla dolduran, altında yaşayanları istiklâl nûru ile aydınlatıp güldüren, yağıları kartal kanatları, kurt pençeleriyle parçalayıp şehit kanları ile boğup öldüren, anlı şanlı, eşsiz bayrak! Doğduğu günden beri nice boralara, kasırgalara, depremlere göğüs germiş, hepsini yenmesini bilmiş, Türk semalarından hiç eksilmemiş, eksilmeyecek, gönüller dileği, yürekler ereği, hürriyet çırağı, koçaklar ocağı, şehitler bucağı emsalsiz bayrak!
Duyuyor, okuyoruz. Sana r0;yuhr1; çeken sefiller, seni çiğnemeye, yakmaya kalkışan şaşkınlar çıkıyor. Böyle davranışlar, insanlık fıtratından yoksunların, erdemden yoksulların işidir. Bu yaratıklar, se nin varlığında Türklüğe r0;yuhr1; çekiyor, Türklüğü ezmek istiyor. Bu zavallı mahlûklar, Türklüğü tanımayan akılsız şaşkınlardır. Onların yaptığına cesaret değil, ancak şaşkınlık denebilir. Türkr17;ü tanısalardı, bu âdi küstahlığı değil yapmak, hayâllerinden bile geçiremezlerdi.
Ey, uğruna seller gibi, yeller gibi atıldığım, kanımı alr17;ına katmak için can attığım, namlı ve şanlı Türk bayrağı! Şaşkın yaratıkların hareketleri seni üzmesin. Bunlardan ötürü bize gücenliğini biliyorum, haklısın. Ama bir gün, sana kalkan eller kırılacak, sana uzanan diller koparılacak, sana dikilen gözler oyulacak, seni çiğnemeye yeltenen ayaklar doğranacaktır. Müsterih ol!..
Sen benim hürriyetim, istiklâlimsin. Bu göklerde sen olmazsan Türklük de olmaz. Sensiz esen rüzgârlar yakar, senin olmadığın yerde hayat olmaz. Sen Türklüğün var oluş beratı, vatanın tapu senedisin. Kanım, canım, imanım sendedir. Şerefim, gururum, tarihim sendedir...
Senin gölgende yaşamak her insanın harcı değil. Her insan, senin altında yaşamaya lâyık da değil! Senin gölgende; kanı senin alr17;ında, dileği senin ülkünde, inancı senin imanında soylu Türk evlâtları yaşayabilir. Sen, seni başına börk etmesini bilmeyenlere haddini bildirdin, bildirirsin. Hakarete uğramak seni küçültmez. Sefil yaratıkların alçakça davranışları, tabiatları gereği ve sana lâyık olmadıklarının belgesidir. Senin gölgende yaşayanlar, düşman bayraklarını bile yerden kaldıracak kadar yüce ruhlu insanlardır. Seni yuhlayan, seni çiğneyen şaşkınlar, ancak seviyelerini göstermişlerdir. r0;Biz bu gökçek, şanlı bayrağa niçin lâyık olamadık?r1; diyemeyenlerin çırpınışlarını çok görme...
BAYRAĞI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR!
Acaba hangi millet, senin oğulların kadar bayrağı uğruna kan dökebildi? Seni albayrak yapan, sayısız şehitlerin kanı değil mi? Seni ebede kadar yaşatacak olan da tükenmez koçakların; hesapsız yiğitlerin canı, imanı değil mi? Seni biraz solgun gördüğümüz an kanımızla boyarız! Seni yükseltmek için düşer, uğruna baş koyarız! Dalgalandığın ufuklar daralmaya görsün, seni gönlümce dalgalanacağın doruklara eriştirmek ülküsü ile eritemeyeceğimiz maden, delemeyeceğimiz dağ, aşamayacağımız deniz, ulaşamayacağımız yıldız yoktur.
Bugünkü solgunluğun, yarınki taze al rengine başlangıç, bugün şurada veya orada yere düşmen, yarınki erişilmez yüceliğine işarettir. Çırpındığın göklerin, kanat gerdiğin vatanın özlemiyle yanıp tutuştuğun toprakların sevdalıları, sana kan vermek, seni hasretine kavuşturmak ve seni lâyık olduğun yüceliğe eriştirmek için and içtiler! Yeryüzünde tek Türk var oldukça bu and gerçekleşecektir.
Selâm şehidine! Selâm gazine! Selâm geleceğe! Selâm mazine! Selâm hilâline! Selâm yıldızına! Selâm bayraklaşan oğul kızına!..

Sana uzanan eller kırılsın uğrunda 90 bin şehit,arkada 90 bin gözü yaşlı ana bırakılan,su yerine uğruna kan ile sulanan toprağımızın bu ülkemizin, vatanımızın bayrağına,namusumuza uzanan eller kırılsın kötülüğünü düşünen kalpler kahrolsun, yokolsun.Çokmu yanlızsın Bayrağım ?Emanet edildiğin bu devlet bile seni korumaktan aciz AY YILDIZIM namusum ! Korkma yılma senin yanında bizler varız Vatanımızın sembolü.Bizler OSMANLI TORUNLARIYIZ senin yanındayiz asla yılma korkma.Sen daima dalgalanacaksın ! Bu ülke sensiz bir hiçden ibarettir ülkeyi ülke eden,kalbimizi fet eden sensin şanlı bayrağım seninle atar seninle durur,her nefesimizde seni anarız gerekiyorsa sırf senin uğruna yaşar,uğruna dünyayı yerinden oynatırız.Sen bizim Namusumuz`sun AY YILDIZIM...

m0;ün3;l2; dσgdυl2; m0;ün3;l2; öLn8;cn8;gιz...

Ne MuTlU TüRkÜm DiYeNe
!!!Türkün Kolu Bükülmez!!!
!!!Türkün Gücü Tükenmez!!!
!!!Bir Kere Kalkan Bayrak, Bir Daha Yere Inmez!!!

Kanınla besle vatanı can asker
ReNa_Gurbetten_ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2008, 12:55   #55
sivas5.piyade
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sivas5.piyade Şuan sivas5.piyade isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.08.2008 23:17

Tecrübe Puanı: 0 sivas5.piyade FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
emrh_10 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
slm arkdşlar 5.piyede er egitim tugayı 1.bölük ulaştırma araya duşen varsa konuşalım agustosta gıdenler :d
agustosda bende oraya gıdıyorum gardas ulastırma olarak goruselım sıvaslılara selamlar bu arada..
sivas5.piyade isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2008, 23:49   #56
fatihhoca
Yiğido

fatihhoca - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fatihhoca Şuan fatihhoca isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 00:10

Tecrübe Puanı: 578 fatihhoca FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaşlar o tepe temel tepe sana tank savar yada tankçı dediyseler gidecen yoksa aşağıda o ağır eğitim yokmuş yani 1 eğitim bölüğünde
ulaştırma da
fatihhoca isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 00:34   #57
tekno
Yeni Yiğido

tekno - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tekno Şuan tekno isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.11.2008 14:46

Tecrübe Puanı: 0 tekno FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bende ulaştırma olarak gidiyorum agustosda görüşelim orda
tekno isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 01:00   #58
emrh_10
Yeni Yiğido
NO AVATAR

emrh_10 Şuan emrh_10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.08.2008 02:33

Tecrübe Puanı: 0 emrh_10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

goruşelım arkadaşlar msn adali28@msn.com
emrh_10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 09:33   #59
asker41_58
Yeni Yiğido

asker41_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

asker41_58 Şuan asker41_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.12.2009 22:27

Tecrübe Puanı: 0 asker41_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
fatihhoca Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
arkadaşlar o tepe temel tepe sana tank savar yada tankçı dediyseler gidecen yoksa aşağıda o ağır eğitim yokmuş yani 1 eğitim bölüğünde
ulaştırma da
valla karde 5.eğitim tugayından acemiliği biteli 4 gün olmuş bir arkadaşımızla konuştum bana söylediği oydu. Yemekleri falan iyiymiş g3 le silahlı eğitim varmış 3 vuruş... mıntıka temizliğide çokmuş...

Nyese hayırlısı...
asker41_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.08.2008, 10:54   #60
fertelliyim
Usta Yiğido

fertelliyim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fertelliyim Şuan fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2011 18:21

Tecrübe Puanı: 722 fertelliyim BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Hepinize hayırlı teskereler Bu arada gözünüzü korkutmak gibi olmasın Orda askerlik yapan birinin Ağzından anlatayım size Temeltepeyi

Alıntıdır...

soğuğu meşhurdur, öyle ki; geceleri nöbetlerin 15'er dakikaya düştüğünü hatırlıyorum... eksi 20 derece olmuştu bir keresinde ve merak edip dışarı çıkmıştım gecenin 3'ünde... buzdolabının buzluğunun içinde yürüyor gibi bir hismiş, anladım*...
temeltepe'de acemilik gerçekten zordur ve oraya düşene bol şans dilemekten başka bir şey gelmez elimden...
çok kar yağardı ve biriken karların ağırlığını kaldıramayan ağaçların çatırtılarını duyardık geceleri...
yemekleri kötüydü ve yanındaki mis kebap isimli dönerci, dürümcü imdadımıza yetişirdi..
ben oradayken tuğgeneral idris koralp'ti tugay komutanı..
arif çakır adında, kendisine çok şey borçlu olduğum ve çok çalışmama, gece yarılarına kadar sunum vs hazırlamama, çoook uykusuz kalmama rağmen güzel askerlik geçirmemi sağlamış harekat şubesi albayı vardı...
emredin komtanım diyerek orada geçen yaklaşık 7 ayımı yad etmeyi bir borç bilirim*...

aslen tam adı "5. piyade eğitim tugayı" olan askeri birim.

tugay k.lığına bağlı temelde 3 birim bulunmaktadır:

1) piyade er eğitim tabur k.lığı (sivas - merkez)
2) tanksavar er eğitim tabur k.lığı (sivas - temeltepe)
3) 48. piyade eğitim alayı (tokat)

tugay k.lığı (tugayın müdüriyeti, tugay komutanının oturdugu yer, yukarıdaki 3 birime de hükmeden...), piyade taburunun bulunduğu şükrü kanatlı kışlası (sivas-merkez) içinde girişte yer alır. bu nedenle, tugay ile piyade taburunun birbirine karıştırıldığı da olur.

silüs ünüzü elinize alıp sivas yoluna düştüğünüzde, ilk kaydınız yapılmak üzere gideceğiniz adres de burasıdır (sivas-merkez). şükrü kanatlı kışlasına gidersiniz.. size bir kunye numarası verilir, giyindirmekısmında kaydınız yapılır (bu işlem saatlerce sürebilir) ve yeşillere büründürülürsünüz (botları bır numara buyuk almayı unutmayın !).. ve kayıt esnasında size temeltepeye mı gıdeceksınız yoksa orada mı kalacaksınız soylenır.. kısa donem olarak gıdıyorsanız, acemiliğiniz kesınlıkle sıvas-merkez'de geçecektir, kısa donemler acemiliklerini piyade taburu / 5. bölükte yaparlar.

zaten piyade taburu / 5. bölüğün görevi, kısa dönemleri alıp egıtmek ve bu acemıleri 3-4 hafta içinde eğitim çavuşu kıvamına getırmektir.. 5. bölük, uzun dönem normal asker almaz.. sadece kd (kısa dönem) ve dk (devre kaybı) (jiletçi,bagımlı,hırlı-hırsız-piskopat) alır..

kısa dönem olarak gidecekler, dk lar ile aynı yerde mı olucaz dıye hıc korkmayın, hem dk lar ıle kd ler aynı donemde bır arada fazla sure bulunmazlar hem de, dk lar askerde fazlasıyla boynu bukuk olurlar.. ayrıyeten, uzun dönem askerlerin çoğunluğu, kd lerin yedek subaylık hakkının korunduguna, kd 'e dokunursa başının fazlaca derde girecegıne ınandıklarından.. ve kd'ler en az bir üniversite bitirdikten sonra askere gittiklerinden dogal olarak uzun donem askerlerden yaşça buyuk olduklarından, uzun donemler kd'lere "abı" dıye hıtab edıp saygı gosterırler veya en azından fazla bulaşmak ıstemezler..

sivasa gidenleri bekleyen en buyuk sorun, tarıfı yapılamayacak soguk ve ondan daha beter etkısı olan fırtına/ruzgarıdır. sıcaklıgın kışın -30 a kadar dustugu bilinir, şahsen cok sukur kı o kadar sogugu gormedım, lakın gordugum soguk bana yettı.. nısanda gıdıp eylulde döndüm.. nısan ayının ortasındakı sıcaklık -10 ila 0 arasında seyredıyordu ve ruzgar(ruzgar dedıgıme kanmayın tayfun gıbı birşey) nedenıyle bu sıcaklık cok daha dusuk hıssedılıyor, kılık kıyafet yonetmelıgı nedeniyle her turlu organınız donabılır.. cogunluk, daımı olarak yanında krem taşır ve sıklıkla yuzune, kulaklarına (soguktan kulakları donan ve parça parça -kırılmış bir vazo gibi- dökülen insanlar vardı) sürerler.. şahsen 15-16 nısandan mayıs sonuna kadar gunde 3x1000mg amoklavin ıle ayakta kaldığımı hatırlıyorum.. özetle sivas/ozellıkle kışlanın bulunduğu yer ıtıbarıyle tahmın edemeyecegınız kadar soguk bı şehirdir...

entry nın bu noktadan sonrası tamamıyle kısa donemler hakkındadır:

kısa donemler, 5. bölükte 4 hafta eğitim alırlar 4. hafta sonunda cuma gunu yemın törenı yapılır. o cuma gunu anne-baba-veya evlı bır kardesınız (hayır amca-dayı-hala-teyze veya bekar kardes olmaz) sızı evci izni ne cıkartabılır.. acemılık boyunca ustunuzden cıkaramadıgınız o yesıl kıyafetlerı ustunuzden cıkararak cuma gunu dısarı cıkar, pazar aksamustu gerı doner teslım olursunuz.. yemın torenınden oncekı gunlerde dagıtım kurası cekeceksınız.. o kurada.. 2 ıhtımal vardır ya temeltepe ya oldugunuz yer yanı piyade taburu..

piyade taburunda kalacagı onceden belirlenenler (tugay ve tabur karargahlarına - yazıhanelere alınmak uzere secılenler) kura sırasında bır sekılde ayıklanır, gerıye kalanlar kendı aralarında "ya ben temeltepeye gıtmek ıstıyorum yokmu burda kalmak ısteyen" dıyerekten kurasını takas edebılmektedır (genelde). boylece kımlerın temeltepeye gıdecegı belırlenır.. temeltepe nın adından korkmayınız, batıl bır ınanctır.. temeltepede rutbelı sayısı azdır.. genelde rahat oldugu soylenır...

yemın torenının haftasonundan sonrakı bır hafta boyunca, halen 5. bölükte eğitici eğitimi adı verilen eğitimi almaya devam edersiniz.. tugay ve tabur karargahına gidecek olanlar.. ufaktan yeni yererine alıştırma turlarına göturulurler.. daha sonrakı hafta ıcınde bırlıklere dagıtımınız olacaktır.. secılenler harıcındekıler, eğitim çavuşu olarak 1-2-3-4-5 bölüklere dagıtılırlar..

kısa donemlere genel tavsıyem.. eğitim çavuşu olarak kalmamaya calışmaktır.. bilgisayar, elektrık-elektronık, ınsaat,makıne,petrol, vs muhendısı etıketınızı kullanarak herhangı bır karargahta yer edınmeye calısın.. şunu unutmayın ki: sivasın en rahat bırımı: hizmet birliği olmuştur ve öyle olacaktır...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil