Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.12.2012, 08:26   #1
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart MUSTAFA MUTLU YAZILARI

CHP, “asker partisi” imajını yıkmak için bir adım daha atıyormuş... Partinin düzenlediği mitinglerde bundan böyle, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganının yerine, “Mustafa Kemal’in yurttaşlarıyız” sloganı atılacakmış!

Yeni sloganın mimarı da Parti Meclisi‘nin 25 yaşındaki en genç üyesi Umut Akdoğan‘mış...

Umut kardeşimiz aynen şöyle diyormuş:

“Atatürk yaşasa ve biri ona ‘Biz senin askeriniz’ dese, ‘Savaş bitti çocuk’ derdi...”

Umut Akdoğan‘ın bu önerisini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da çok beğenmiş ve böylece eski slogan tarih olmuş!

CHP‘nin bu yaklaşımı bile; bugünkü yöneticilerin “cumhuriyet”i de Atatürk‘ü de anlamadıklarını kanıtlamaya yetiyor...

Biri Atatürk‘e, “Biz senin askeriniz” dese; o asla senin söylediğin yanıtı vermezdi Sevgili Umut...

Sadece, “Aferin çocuk” derdi!

Neden mi?

Bak o zaman, iyi oku:

Tarih 9 Eylül 1922...

Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı‘nı zaferle bitirmiş, İzmir‘de...

Çevresindekiler ona, “Çok yoruldunuz Paşam, herhlde çiftliğinize çekilir dinlenirsiniz” diyor...

Onun yanıtı aynen şöyle oluyor:

“Hayır asıl savaş şimdi başlayacak. Bu savaş, cahilliğe ve gericiliğe karşı yapılacaktır...”

Sonra da bu savaşın detaylarını verir:

“En mühim, en esaslı nokta eğitim meselesidir. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, müstakil, şanlı yüksek bir cemiyet halinde yaşatır, ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder... Bazı şeyler vardır ki bir kanunla, bir emirle, bir düdük çalarak düzeltilebilir. Ama bazı şeyler vardır ki, kanunla, emirle, milletçe omuz omuza boğuştuğumuz halde düzelmezler. Fesi atar şapkayı giyer adam, ama alnında fesin izi vardır. Siz sarıkla gezmeyi yasaklarsınız. Kimse sarıkla dolaşmaz. Ama bazı insanların başındaki görünmeyen sarıkları yok edemezsiniz. Çünkü onlar zihniyetin içindedir. Zihniyet, binlerce yılın birikimidir. O birikimi bir anda yok edemezsiniz; boğuşursunuz onunla sadece... Yeni bir zihniyet, yeni bir etik yerleştirinceye kadar boğuşursunuz onunla ve sonunda muvaffak olursunuz.”

Silahla yapılan savaş, 9 Eylül 1922‘de İzmir‘de bitti umut!

Ama Atatürk‘ün “asıl savaş” dediği “cahilliğe ve gericiliğe karşı” verilen savaş asla bitmedi!

Çünkü cahillik, bugün en az 1922‘deki kadar tehlikeli...

Gericilik dersen; en gösterişli günlerini yaşıyor!

Senin bu genç yaşta Atatürk‘ün “asıl savaş” dediği bu savaşı bilmemen, onun dünya görüşünü sağlıklı olarak kavrayamaman son derece doğal...

Doğal olmayan; bugünkü koltuklarını 1922‘den beri “cahilliğe ve gericiliğe karşı verilen savaş”a borçlu olan yöneticilerinin hâli!

Sen bu öneriyi getirdiğinde, “yanlış düşünüyorsun çocuk” diyememeleri ve sana yukarıdaki bilgileri verememeleri...

Neymiş, Atatürk yaşasa, “Savaş bitti çocuk” dermiş... O yüzden “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” yerine, “Mustafa Kemal’in yurttaşlarıyız” demeliymişiz!

Bugün hâlâ savaştığımız gericiler ve cahiller de Mustafa Kemal‘in yurttaşları çocuk!

Ama biz, bu büyük savaşın hâlâ “askerleriyiz!”

Bu ülke gerçek anlamda aydınlığa kavuşuncaya kadar da hepimiz Mustafa Kemal’in askerleri olarak kalmaya devam edeceğiz!

Sen iyisi mi bir daha düşün!

Mal bulmuş Mağribi gibi senin bu yeni sloganının üzerine balıklama atlayan “yöneticilerine” de selam söyle!

Onlar çoktan “ruhsuz” hâle gelmiş olsalar bile, bu savaş bitene kadar o üniforma hep bizim üzerimizde kalacak!
Alt 19.12.2012, 09:25   #2
sivaslınet
Usta Yiğido

Standart Cevap: MUSTAFA MUTLU YAZILARI

Beyaz bayrak! (Teslim)

Dün bütün gün haber bekledim... Gelmedi!
Peki; geleceğine inanıyor muydum beklediğim haberin?

Hayır...

Yine de bekledim...

İçlerinde birazcık olsun bir şeyler kalmış olabileceğini düşünmek istedim.

Kimden mi haber bekledim?

Anayasa Mahkemesi Başkanı’ndan ve üyelerinden...

Yargıtay Başkanı’ndan ve üyelerinden...

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’ndan...

Danıştay Başkanı’ndan ve üyelerinden...

Danıştay Başsavcısı’ndan...

Sayıştay Başkanı’ndan ve üyelerinden...

Başta İstanbul ve Ankara üniversiteleri olmak üzere; tüm hukuk fakültelerin dekanlarından, bölüm başkanlarından, öğretim üyelerinden...

Öyle bir-iki değil, üç bin kişiden fazlaydı haber beklediklerimin sayısı...

“Bağımsız yargı”yı savunacaklarına...

“Hukukun üstünlüğü”nü koruyacaklarına...

“Verdikleri kararlar”da direneceklerine...

“Kuvvetler ayrılığı”ndan vazgeçmeyeceklerine inanmak istedim...

Ama onlardan ses seda çıkmadı!

Koltuklarını kaybetmemek, başlarını belaya sokmamak, durup dururken hedefe oturmamak için sindiler...

Hadi; daha açık söyleyeyim:

Masalarının altına girdiler ve kayboldular!

Otuzar, kırkar yıllık hukuk adamı kimliklerini yırtıp attılar!

“Tek adam”ın kayıtsız şartsız egemenliğini kabul edip, beyaz bayrak salladılar!

Halkımız nasıl didinip uğraşmadan, Atatürk tarafından “hediye edilen” ulusal bağımsızlığın, yurttaş olmanın, seçmenin, seçilmenin, insanca yönetilmenin ve yaşamanın değerini bilmediyse ve kendi iradesiyle tüm bunlardan vazgeçmeye hazır olduğunu gösterdiyse...

Sözüm ona bu “hukukçular” da yine hiçbir mücadele vermeden elde ettikleri “üç kuvvetten biri olma”nın değerini bilemediler!

Ona yönelen oklara göğüslerini siper edemediler...

Kişisel ikbalden vazgeçemediler...

Başbakan önceki gün çıktı ve demokrasilerin olmazsa olmazı “kuvvetler ayrılığı” ilkesini ezip geçti!

Yargıya en sert eleştirileri sıraladı.

Dün bekledim ki; yukarıda sıraladığım “saygın” yargı insanları, bugün yeri göğü birbirine katacak!

“Yürütme organı yargıyı yok saymak istiyor ve tek adam rejimine özlem duyuyor” diye demeçler verecek, yeri göğü inletecek...

Peki; inanarak mı bekledim bunların olmasını?

Hayır...

Sadece içlerinde birazcık olsun bir şeyler kalmış olabileceğini düşünmek istedim!

MUSTAFA MUTLU / VATAN
Alt 19.12.2012, 12:53   #3
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

iyice saçmalamış mustafa mutlu kurulduğu günden beri halkın tüm değerlerinden uzak durup hatta hakaret ederek ötekileştirerek horlayarak ezerek yeri geldiğinde yok ederek varlığını sürdüren kendi kafalarındaki ucube fikirleri bu millete atatürkçülük diye yutturmaya laikliği bu millete kelime anlamına göre dinsizlik olarak uygulamış onun için seçimle asla büyük başarılar kazanamamış ya ordu marifetiyle ya hortumcu hırsız medya ve devlet içindeki uzantılarının yardımıyla ancak iktidar olabilmiş bir zihniyet kabuk değiştirmek söylemlerini sloganlarını yumuşatmaya çalışan yıllarca uzak durduğu millete daha fazla yaklaşmak için adım atan kişileri alkışlaman gerekirken eleştirmek hangi akla hizmettir anayasa başkanı yok danıştay yok sayıştay yok bilmemne başkanından medet ummak hangi demokratlığa yakışır ogünler geçti mutlu bey o günler geçti bu halk artık kendisine zorla elbise giydirilmesini kabullenmiyor o suratsız meymenetsiz adamların millete küfrettiği tehdit ettiği aba altından sopa gösterdiği dönemler bitti ancak senin gibi antidemokrat ne idüğü bellisizler böylelerinden medet umar onların söyleyeceğii hakaret dolu 1 2 sözden mutlu olurlar tabii yürekleri yeterse söyleyebilirlerse
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.12.2012, 14:40   #4
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
anayasa başkanı yok danıştay yok sayıştay yok bilmem ne başkanından medet ummak hangi demokratlığa yakışır
Demokratlık diyorsun ama demokratlığı, demokrasiyi bildiğinden emin değilim. Zira demokrasilerde siyasetçiler de dahil tüm kurumları denetleyecek kurum yargıdır. Demokratik cumhuriyetler hukuk devletleridirler. Gerçek hukuku temsil eden bağımsız yargıdır.

Sizlerin, yani hilafet yanlılarının, asıl karşı çıktıkları demokrasidir. Açık ve dürüst olalım.
Alt 19.12.2012, 16:10   #5
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Demokratlık diyorsun ama demokratlığı, demokrasiyi bildiğinden emin değilim. Zira demokrasilerde siyasetçiler de dahil tüm kurumları denetleyecek kurum yargıdır. Demokratik cumhuriyetler hukuk devletleridirler. Gerçek hukuku temsil eden bağımsız yargıdır.

Sizlerin, yani hilafet yanlılarının, asıl karşı çıktıkları demokrasidir. Açık ve dürüst olalım.
sizlerin derken beni hilafet yanlısı ilan etmişin ya okuduğunu anlama yeteneğin kısıtlı yada ben yanlış yazmışım kimse kimseden hesap sormasın tüm yargı organları lav edilsin devleti son kuruşuna kadar soysunlar hortumculara hizmet edilsin diye birşey yazmadım benim tepkim halkın büyük çoğunluğu tarafından it kadar değeri olmayan seçimle asla buülkede muhtar bile olamıyacak kişilerin halkı aşşağılayıcı horlayan kendi karanlık fikirlerini atatürkçülük adı altında lanse edip cart curt konuşanlaradır onları savunanlaradır herkes görevini yapmalıdır demokrasi dışındaki kişi ve kurumlardan medet beklenmemelidir bunu demeye çalışmıştım açık ve dürüstüm demoktatlığıda demokrasiyide herkese ders verecek kadar iyi bilirim nasıl hilafet yanlısı edildim gözünüzde hayret ettim ne kadar hilafet yanlısı ve yandaşı varsa hepsinin canı cehenneme olsun kula kulluk etmedim ömrüm boyunca bundan sonrada etmeyede niyetim yok hilafet yanlısı ilan ettiğin kişi sizin demokrat bildiğiniz zihniyetin desteklediği meclise soktuğu destek verdiği terör örgütü tarafından kurşun yağmuruna tutulmuş kişidir en güzel yıllarını cudide gabarda devlete vermiş karşılığında hiçbir iyiliğini görmemiş biridir atatürkün askeri olmak terör örgütü yandaşlarıyla gösteri yapmak 2 3 bin eroyla askerlik yapmak değil demokrasi dışı kurumlardan kişilerden darbelerden askerden medet uman zihniyete mensup kişilerle ne atatürkçülüğü nede demokrasiyi ve demokratlığı tartışırım
Alt 19.12.2012, 16:35   #6
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
anayasa başkanı yok danıştay yok sayıştay yok bilmem ne başkanından medet ummak hangi demokratlığa yakışır
Bu sözün gayet net: Özneyi başa korsak aynen şöyle anlaşılıyor. Demokrat insana yargıdan medet ummak yakışmaz.

Sen de ben de Konuyu fazla uzatmayalım. Madem samimi yazdın, bana şu yukardaki sözüne ilişkin yine samimice cevap ver.

Demokrat bir insan, yukarda saydığın yargı organlarından medet umar mı ummaz mı?

Hukuk siyasetin üstünde midir değilmidir?
Alıntı:

sizlerin derken beni hilafet yanlısı ilan etmişin
Madem öyle hilafet yanlısı sözümü geri alıyorum. Ama yukardaki cümle her hangi bir demokratik düzen yanlısının görüşü olamaz.
Alt 19.12.2012, 16:40   #7
sivaslınet
Usta Yiğido

Bir de Atatürk'cülük derken sen ne anlıyorsun? Ben Atatürk'çüyüm mesela. Savunduğum ise; demokratik, laik, hukuk devleti. Siyasilerin de buna mecburen uyması olmazsa olmazdır. Bu görüşe mi karşısın?

Not: Bu başlık Mustafa Mutlu köşe yazılarına aittir. Tartışmayı fazla da uzatmak istemiyorum. Eğer istersen başka bir başlıkta demokrasinin nasıl olması gerektiğini tartışırız.
Alt 19.12.2012, 18:34   #8
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu sözün gayet net: Özneyi başa korsak aynen şöyle anlaşılıyor. Demokrat insana yargıdan medet ummak yakışmaz.

Sen de ben de Konuyu fazla uzatmayalım. Madem samimi yazdın, bana şu yukardaki sözüne ilişkin yine samimice cevap ver.

Demokrat bir insan, yukarda saydığın yargı organlarından medet umar mı ummaz mı?DEMOKRAT İNSAN HİÇBİR KURUMDAN MEDET UMMAZ SADECE KENDİ HALKINDAN UMAR KENDİ YANDAŞI OLDUĞU ZİHNİYET İKTİDARA GELEMEDİĞİ İÇİN ORDU GÖREve DARBECİLER GÖREVE DİYE BAŞKA KURUMLARDAN MEDET UMANLARIN DEMOKRATLIĞI BENİ İLGİLENDİRMEZ AYRICA SAYDIĞIM KURUMLAR ASLA BAĞIMSIZ OLAMADILAR OLACAKLARINIDA SANMIYORUM BİR PİYESİ BAHANE EDİP LAİK DÜZENİ YIKMAYA ÇALIŞMAKLA SUÇLADIĞI PARTİYİ KAPATAN ÜLKEYİ SİYASAL VE EKONOMİK AÇIDAN ZORDA BIRAKAN ELELE İKTİDARA GETİRDİKLERİ PARTİLERE ÜLKEYİ HORTUMLATAN BUNA KARŞIN BU ÜLKEDE TERÖRİSTLERİ HABURDA ÇİÇEKLERLE KARŞILAYAN KAMERALAR EŞLİĞİNDE TERÖSTLERLE KUCAKLAŞIP ÖPÜŞEN YALAŞAN MİLLETVEKİLLERİ TERÖRİST ÜNİFORMALARIYLA ASKERE POLİSE TAŞ MOLOTOF ATIP BEDDUA EDEN BUNA KARŞIN BU PARTİYİ KAPATMAYAN ANAYASA MAHKEMESİNDEN BAŞBAĞLARDA İNSANLARI CAMİ ÖNÜNDE TOPLAYIP KURŞUNLAYIP YAKAN SUÇLARINI İTİRAF ETTİKLERİ HALDE SERBEST BIRAKAN BUNA KARŞIN MASUM İNSANLARI BİNLERCE YIL HAPİS CEZASIYLA CEZALANDIRAN YARGITAYDAN KENDİNİ HALKTAN ÜSTÜNGÖREN SİYASETÇİLERDEN ÜSTÜN GÖREN GÖREV SINIRLARINI AŞAN DARBECİLERDEN MEDET UMMAK BENİM DEMOKRATLIK ANLAYIŞIMA TERSTİR BAŞKASINI BİLMEM

Hukuk siyasetin üstünde midir değilmidir?
ŞUANDA HUKUK SİYASETE GÖRE İŞLİYOR SİYASET HUKUKUN ÜSTÜNDE

Madem öyle hilafet yanlısı sözümü geri alıyorum. Ama yukardaki cümle her hangi bir demokratik düzen yanlısının görüşü olamaz.
Bir de Atatürk'cülük derken sen ne anlıyorsun? Ben Atatürk'çüyüm mesela. Savunduğum ise; demokratik, laik, hukuk devleti. Siyasilerin de buna mecburen uyması olmazsa olmazdır. Bu görüşe mi karşısın?
[/b]SİZİN SAVUNDUĞUNUZ ATATÜRKÇÜLÜKLE SORUNUM YOK BENİM BAHSETTİĞİM ELEŞTİRDİĞİM ATATÜRKÇÜLÜK ADI ALTINDA BU MİLLETİN DEGERLERİNE KÜFREDEN NE KADAR HAİN KALLEŞ HIRSIZ HORTUMCU VARSA ONLARLA İŞBİRLİĞİ YAPAN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YANDAŞLARIYLA HAREKET EDEN MECLİSE SOKAN BU ÜLKEDE ÇEKİÇ GÜÇ ASKERLERİNE KAYMAKAM TOKATLATTIRIP BOMBALAYACAKLARI IRAKA ATACAKLARI BOMBALARI TÜRK ASKERİNE TAŞITTIRAN SAHTE ATATÜRKÇÜLÜKTÜR BU SAYDIĞIM ÖZELLİKLERE SAHİP KİŞİ VE KİMSELER ATATÜRKÜ AĞZINA ALMAMALIDIR DEMEK İSTEDİĞİM BUYDU [/b]
Alt 20.12.2012, 06:54   #9
sivaslınet
Usta Yiğido

Alıntı:
DEMOKRAT İNSAN HİÇBİR KURUMDAN MEDET UMMAZ SADECE KENDİ HALKINDAN UMAR.
Bu yanlış. Halkın hepsi doğruluğu, dürüstlüğü bilmeyebilir. Yanlış yönlendirilmiş olabilir. Farklı düşünceler olabilir. Bu yüzden adaletli olmayı gerektirecek bir ölçü lazımdır. Bu ölçü de, herkesin üzerinde uzlaştığı bir hukuk olmalıdır. Buna da evrensel hukuk diyoruz. Evrensel hukuka uyuluyor uyulmuyor onun tartışması başka.

Alıntı:
KENDİ YANDAŞI OLDUĞU ZİHNİYET İKTİDARA GELEMEDİĞİ İÇİN ORDU GÖREve DARBECİLER GÖREVE DİYE BAŞKA KURUMLARDAN MEDET UMANLARIN DEMOKRATLIĞI BENİ İLGİLENDİRMEZ AYRICA SAYDIĞIM KURUMLAR ASLA BAĞIMSIZ OLAMADILAR OLACAKLARINIDA SANMIYORUM
Beni de ilgilendirmez. Ancak kişiler de, kurumlar da gerçek demokratlığını korumalı. Bunu sağlayan yine bağımsız yargıdır. Bağımsızlık demokratlıkla, demokratlık ise demokratik kültürel eğitimle mümkündür.

Alıntı:
BİR PİYESİ BAHANE EDİP LAİK DÜZENİ YIKMAYA ÇALIŞMAKLA SUÇLADIĞI PARTİYİ KAPATAN ÜLKEYİ SİYASAL VE EKONOMİK AÇIDAN ZORDA BIRAKAN ELELE İKTİDARA GETİRDİKLERİ PARTİLERE ÜLKEYİ HORTUMLATAN BUNA KARŞIN BU ÜLKEDE TERÖRİSTLERİ HABURDA ÇİÇEKLERLE KARŞILAYAN KAMERALAR EŞLİĞİNDE TERÖSTLERLE KUCAKLAŞIP ÖPÜŞEN YALAŞAN MİLLETVEKİLLERİ TERÖRİST ÜNİFORMALARIYLA ASKERE POLİSE TAŞ MOLOTOF ATIP BEDDUA EDEN BUNA KARŞIN BU PARTİYİ KAPATMAYAN ANAYASA MAHKEMESİNDEN BAŞBAĞLARDA İNSANLARI CAMİ ÖNÜNDE TOPLAYIP KURŞUNLAYIP YAKAN SUÇLARINI İTİRAF ETTİKLERİ HALDE SERBEST BIRAKAN BUNA KARŞIN MASUM İNSANLARI BİNLERCE YIL HAPİS CEZASIYLA CEZALANDIRAN YARGITAYDAN KENDİNİ HALKTAN ÜSTÜNGÖREN SİYASETÇİLERDEN ÜSTÜN GÖREN GÖREV SINIRLARINI AŞAN DARBECİLERDEN MEDET UMMAK BENİM DEMOKRATLIK ANLAYIŞIMA TERSTİR BAŞKASINI BİLMEM.
"Başkasını bilmem" deyip kurtulamazsın. Başkasını da bileceksin. Farklı görüşler de bilinmeli. Görüş sadece senin görüşlerin değildir. Doğrular da sadece senin doğruların değil. Demokrat olmalısın. Bu nedenle şu söylediklerimi iyicene dinlayip kafana kazımalısın.

Laik demokratik cumhuriyetler üniter yapıda olabilir. Bu yüzden halkların değerleri farklı, kültürleri farklı olabilir. Birisi kendi dinini, diğerisi kendi ırk üstünlüğünü, diğerisi törelerini dayatmaya kalkabilir. İşte bu yüzden üniter devletin demokratikliğini korumak BAĞIMSIZ yargıya düşer. Bu kaçınılmaz ve kesindir. Senin dediğin gibi bunu halk oylarıyla halledemez.

Bir de şu gerçeği kabullenmelisin. Halk diyorsun ama, halkın oy çoğunluğu demokratik laik cumhuriyetlerin ilkelerini değiştiremez. Bir kişinin dahi demokratik haklarının korunması devlete ve onun BAĞIMSIZ yargısına aittir.

Alıntı:
ŞUANDA HUKUK SİYASETE GÖRE İŞLİYOR SİYASET HUKUKUN ÜSTÜNDE
Evet burada hem fikiriz. Çok sakıncalı ve tehlikeli. Mazallah ülkeyi dikta rejime götürür.

Alıntı:
SİZİN SAVUNDUĞUNUZ ATATÜRKÇÜLÜKLE SORUNUM YOK BENİM BAHSETTİĞİM ELEŞTİRDİĞİM ATATÜRKÇÜLÜK ADI ALTINDA BU MİLLETİN DEGERLERİNE KÜFREDEN NE KADAR HAİN KALLEŞ HIRSIZ HORTUMCU VARSA ONLARLA İŞBİRLİĞİ YAPAN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YANDAŞLARIYLA HAREKET EDEN MECLİSE SOKAN BU ÜLKEDE ÇEKİÇ GÜÇ ASKERLERİNE KAYMAKAM TOKATLATTIRIP BOMBALAYACAKLARI IRAKA ATACAKLARI BOMBALARI TÜRK ASKERİNE TAŞITTIRAN SAHTE ATATÜRKÇÜLÜKTÜR BU SAYDIĞIM ÖZELLİKLERE SAHİP KİŞİ VE KİMSELER ATATÜRKÜ AĞZINA ALMAMALIDIR DEMEK İSTEDİĞİM BUYDU
Bunda da hem fikiriz. Atatürk'e sahip çıkmayan siyaset ve ideoloji mi kaldı ki? Bence asıl sahip çıkılması gereken Atatürk'ün de işaret ettiği gerçek demokrasidir.(ilerisi değil)

Dostum eğer karşı olduğun fikir varsa cevap ver. Uzlaştığımızı sanıyorum. Mustafa Mutlu da farklı şeyler söylemiyor. Onu da, beni de bir kaç kez daha oku lütfen. İtiraz etmek için çaba sarf etmeden..

Selamlar.
Alt 20.12.2012, 12:43   #10
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

Başkasını bilmem" deyip kurtulamazsın. Başkasını da bileceksin. Farklı görüşler de bilinmeli. Görüş sadece senin görüşlerin değildir. Doğrular da sadece senin doğruların değil. Demokrat olmalısın. Bu nedenle şu söylediklerimi iyicene dinlayip kafana kazımalısın.
ben kendi fikirlerimi kimseye böyle kafana kazımalısın flan diye dayatmadım böyle hitap şekliyle kimseye hitap etmedim demokrat olmalısın diyorsunda kendi doğrularını böyle dayatmaya çalışıyorsun yazılarım sana karşıda değil mustafa mutlu denen hortumcu gazetesinde yazarlık yapan şahısa hitabendi

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil