Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.07.2010, 15:04   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Ürgüp Alacahan Festivaline Katıldı

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Uluslararası Kangal Alacahan Festivali, Kangal'a Bağlı Alacahan İlçesinde Gerçekleştirildi.

Festivale, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Kangal Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının arından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Dünya'da 6 milyon civarında Sivaslı olduğunu belirterek, ilimizin, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet şehri olduğunu söyledi.

Sivas'ta bütün inanç kesimlerinin Türk Milletini oluşturan temel değerler etrafında birleştiğini belirten Başkan Doğan Ürgüp, "Her inanca herkesin saygılı olması lazım. Temelde inanç değerlerimiz arasında bir farklılık olduğunu ben düşünmüyorum. Bizler Hz. Peygamberin, onun Ehl-i Beyti'nin yolundan giden insanlar olduğumuz takdirde, farklımızın olmadığını görüyoruz.

Bazı farklılıklarımız olabilir. Ancak bu Seçim meydanlarından olur. Siyaset bir vasıtadır. Seçim bittikten sonra parti olmaz. Parti, bu millete hizmet edebilmek için bir vasıtadır. Parti temel gaye olmamalıdır. Ben bütün partilerin ortak gayelerinin, Türk Devletini ve Türk Milletini yüceltmek olduğunu düşünüyorum. Bütün partilerin görüş ve felsefelerine saygılı olmak zorundayız.

Türk Milleti'nin milli ve mahalli karakterlerini ortaya koyacak çalışmalar çok önemli. Bu dönemde Sivas Belediyesi tarihi ve kültürel çalışmalara çok önem veriyor. Kültür Müdürlüğümüz bünyesinde iki tane tiyatro ekimiz var. Bu ekiplerimizi arzu ettiğiniz takdirde önümüzdeki dönemlerde Kangal'a Çetinkaya'ya, Havuz'a veya diğer ilçelere, tamamına gönderebilecek durumdayız. Halk Oyunları ekiplerimizi yeninden organize ettik.

En son "Sultan Şehir'in Sultanları" adlı gösteri yaptılar. 24 ayrı bölgenin folklorik Oyunlarını, orijinal haliyle bir anda oynayabiliyorlar. Mehteri yeniden kurduk. 4 Eylül Belediyespor futbol takımımız üçüncü lige çıktı. Muhsin Yazıcıoğlu Uluslar arası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Tur'una 8 Ülke katıldı. Sivas'ın tanıtımını yaptık. Bizi biz yapan değerlere önem vermek durumundayız. Anadolu'yu Türkleştiren Ahmet Yesevi ve öğrencilerinin ruhları şad, makamları cennet olsun. " şeklinde konuştu.

(DOĞ-MHD) - SİVAS (Anadolu Ajansı)
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.07.2010, 15:11   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 789 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Ürgüp Alacahan Festivaline Katıldı

başkanım hala sizden beklenen atılmayı göremedim galiba da göremeyeceğim.1-2 bölge parkı aksu ve paşabahçenin devamlarıyla bitireceksiniz.asıl başlayacağınız bir mega projenizi bekliyorum.inşallah gerçekleştirirsiniz.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)