Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.06.2009, 02:12   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 898 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Fransa da Muhteşem Sivas Gecesi

Fransa Sivaslılar Birliğinin organize ettiği Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesi hemşerilerimizin ve davetlilerin yoğun ilgisi ile başarıyla gerçekleştirildi.

Fransa’nın Pontoise şehrinde gerçekleştirilen ve ilk olma özelliğini taşıyan Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesine Fransa’da ve yakın ülkelerde yaşayan Sivaslılar büyük ilgi gösterdi. Memleket hasretlerini azda olsa gidermek, aynı kültürün ve toprağın insanları ile bir araya gelmek için Fransa Sivaslılar Birliği’nin gecesinde Sivaslılar buluştu.

Tv58’den hemşerilerimizin yakından tanıdığı Cemal Özcan ve ekibi Sivas türküleri ile Geceye katılanların kulaklarının pasını adeta sildi. Cemal Özcan’ın Sivas ağzı ile okuduğu Türkülere bütün salon hep bir ağızdan eşlik ederken genç sanatçımız Cansu da sahne performansı ile davetlilerin beğenisini kazandı.

Davul zurna ekibinin çaldığı Sivas Halay Müziklerine misafirlerde çektikleri halaylarla katıldı. Fransa’nın Pontoise kenti bir anda Sivas’a ve Sivas türkülerine büründü. Sivaslılar Gecesi tamda adına yakışır bir şekilde birlik ve beraberliğin yaşandığı muhteşem bir organizasyon oldu. Gecede çocuklarda unutulmamıştı, Anadolu kültürünün önemli bir parçası olan Nasreddin Hoca gösterisi ile çocuklarda eğlenceli dakikalar geçirdi ve çocukluk hatıralarına Anadolu insanın kıvrak zekâsını temsil eden Nasreddin Hoca fıkralarını da eklediler.

Gecede açılan Fransa Sivaslılar Birliği standında özellikle Anadolu’nun yükselen yıldızı Sivasspor ürünlerine olan ilgide dikkat çekti. Davetlilerin bir kısmının Sivasspor formaları ve atkıları ile organizasyona katılmıştı, bu durum Sivasspor’un Şampiyonlar Ligi heyecanı şimdiden Avrupa da yansıdığının göstergesi olarak yorumlandı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Fransa Sivaslılar Birliği Başkanı İlyas Mert ; ‘’ Fransa Sivaslılar Birliği kurulduğu günden bu yana Sivas için ve Sivaslılar için çalışmaktadır. Avrupa Sivaslılar Birliği çatısında kurulan birliğimiz Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesi ile hemşerilerimizi bir araya getirip, kendi kültürümüzü yaşatmayı ve Fransa da Sivaslı kimliğine sahip çıkmayı hedefledik. Bu gün hemşerilerimiz bize verdiği bu büyük destekte bizim bu hedefimize hızla ilerlediğimizin önemli bir göstergesi olmuştur. Gecemize iştirak eden bütün hemşerilerimi Birliğim adına hoş geldiniz diyor ve teşekkür ediyorum.

Değerli misafirler bu gün aramızda uzaklardan gelerek bize destek olan Avrupa Sivaslılar Birliği Başkanı Rüştü Elmas ve Yönetim Kurulu, Danimarka Sivaslılar Birliği Başkanı Yusuf Şahin ve Yönetim Kuruluna ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sizleri bu gün burada görmek bize ayrı bir güç katmıştır. Sivas’ın kalkınması ve tanıtımının sağlanması için bu birlik ve beraberliğin önemi büyüktür. Değerli misafirler Fransa da ilk defa Sivaslılar gecesini düzenlemek bize nasip oldu, inşallah bu ilk adımımız daha büyük projelerin temeli olacaktır. Hepinizi saygı ile selamlıyor ve iyi eğlenceler diliyorum’’ Dedi.

Daha sonra Kürsüye teşekkür konuşması için ASİB Başkanı Rüştü Elmas geldi, Elmas konuşmasında ; ‘’ Saygıdeğer hemşerilerim, Fransa Sivaslılar Birliği yönetim kurulu, basınımızın güzide temsilcileri, hanımefendiler, beyefendiler konuşmama başlamadan önce hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Avrupa’nın ve Dünyanın önemli ülkelerinden biri olan Fransa’da Sivaslılar için tertip edilmiş bir geceye katılıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Cuma günü Almanya da büyük bir organizasyon vardı. Avrupa Yağlı Güreş ve Yayla Şenliklerinde ASİB olarak büyük bir stant açtık. Bu önemli organizasyon Pazar gününe kadar sürecek ve standımız açık kalacak. Bu yüzden arkadaşlarımızın bir bölümü bu akşam buraya katılamadılar. Dernekçilik işte böyle fedakârlıkları da beraberinde getiriyor.

Cuma günü orada açılışı yapıp ayağımızın tozu ile Fransa’ya koştuk, burada sizlerle beraber olmak, heyecanınızı paylaşmak için geldik. Fransa Sivaslılar Birliğinin gayretli çalışmaları ile bu akşam bizler bu mutluluğu paylaşıyoruz. Değerli Başkanımız İlyas Mert Bey nezdinde Fransa Sivaslılar Birliği yönetimini kutluyor ve bir Sivaslı olarak teşekkür ediyorum. Avrupa Sivaslılar Birliğinin temel misyonu Avrupa da yaşayan Sivaslıları tek çatı altında toplayarak büyük bir potansiyele sahip olan hemşerilerimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamaktır. Bu akşam burada Birlik ve Beraberlik örneği gösteren bütün hemşerilerimi kutluyorum. Birlik ve beraberliğimizin hiç bozulmamasını temenni ederek, hepinize iyi eğlenceler diliyor ve saygı ile selamlıyorum. ‘’ Dedi.

Sivas Türkülerinin söylendiği, Sivas Halaylarının çekildiği Fransa Sivaslılar Buluşma Gecesi başladığı gibi büyük bir coşku ile sona erdi. Gecenin sonunda organizasyona destek olanlara Fransa Sivaslılar Birliği tarafından plaket verildi. Ayrıca Avrupa Sivaslılar Birliği Yönetimi de Fransa Sivaslılar Birliği Yönetimine Sivas’ın tanıtımına ve Sivaslılar Birliğine verdikleri destekten dolayı plaket takdim ederek kutladı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 02:13   #2
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Fransa da Muhteşem Sivas Gecesi

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 06:10   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

emeği geçenlere ayrı ayrı sonsuz teşekkürler çok güzel bi çalışma ve güzel görüntüler helal olsun sizlere
Alt 23.06.2009, 10:49   #4
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2153 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Negüzel eğlenmişler yav...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 10:52   #5
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Negüzel eğlenmişler yav...
darısı bizlere..............
Alt 23.06.2009, 11:22   #6
Rallim58
Usta Yiğido

Rallim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rallim58 Şuan Rallim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.04.2012 13:19

Tecrübe Puanı: 792 Rallim58 FAZLA SÖZE GEREK YOKRallim58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Fransa Sivaslılar Birliği tarafından organize edilen, proğramı TV58'den izledim, güzel bir organizasyondu.

Organizasyonda emeği geçen başta ASİB Başkanı Rüştü Elmas bey olmak üzere, Fransa Sivaslılar Birliği Başkanı İlyas Mert ve yönetim kurulu üyeleri ile yüreği Sivas için atan katılımcı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.
Rallim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 11:29   #7
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4503 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Fransa sivaslılar gecesi tüm sivaslı kardeşlerimize hayırlı olsun Bu geceyi düzenleyen tertipleyen emeği gecen herkesi tebrik ederimi
Alt 23.06.2009, 12:44   #8
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein

bu organizede emegi gecen herkese ve zahmet edip gelenlere cok tesekkürler
cok güzel bir gece olmus, fotograflarda göründügü gibi keyiflerde yerindeymis
daha nice güzel organizelere

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2009, 13:44   #9
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1066 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Keske bize daha yakin olsaydida giderdim Fransada yasayan Sivasli olarak....Emegi geçen butun gonuldaslarimiza tesekkur ederim . Daha nicelerine ins.
Alt 23.06.2009, 13:50   #10
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Birlik dayanışma, tanışma adına güzel organizasyonlar. Resimlerdende anlaşıldığı gibi düğünden farksız olmuş, bir güzel kutlarını dökmüşler
Emeği ve katkısı geçen herkese teşekkürler.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)