Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca > Annelik
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Annelik Anne ve Bebek

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 05.06.2009, 13:46   #1
seten65
Usta Yiğido

seten65 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seten65 Şuan seten65 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.03.2012 12:09

Tecrübe Puanı: 1253 seten65 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart ŞEHRİMİZDE NASIL GİYİNMELİYİZKİ DİKKAT ÇEKMEYELİM....

ARKADAŞLAR BU KANUYU NEDEN AÇTIM BEN KIZ ANNESİYİM VE KIZIM GAYET MUTAVAZİ BİRİ HERGENÇ GİBİDE GİYİMİNE ÖNEM VEREN KENDİNE VE KARŞISINDAKİNE SAYGI DUYAN BİRİ.KAPALI DEGİL FAKAT BAŞINI KAPATIP ÇOK DAR GİYEN VE BİRTON MAKYAJ YAPAN DİKKAT ÇEKEN BİRİDE DEGİL AMA BEN DÜN RAHATSIZ OLDUM İNSANLARIN BAKIŞLARINDAN BİR ANNE OLARAK ASLA DİKKAT ÇEKECEK GİBİ GİYİNMEDİGİ HALDE İNSANLARIN BAKIŞLARI BENİ VE ÇOCUGUMU RAHATSIZ ETTİ.BENDE SORUYORUM TÜM KERDEŞLERİMİZE NASIL GİYİNMELİYİZKİ SİVASTA RAHAT GEZELİM.BU ARADA ÇOCUGUM SADECE GÜZEL BİR ELBİSE GİYMİŞTİ AÇIKTA DEGİLDİ RAHATSIZLIGIMDA BU YÖNDEN OLDU İŞTE EGER ÇOK AÇIK GİYİNMİŞ OLSAYDI BU KANUYU BURAYA TAŞIMAZDIM.HEPİNİZE SAYGILAR SEVGİLER ARKADAŞLAR...
Alt 05.06.2009, 13:54   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: ŞEHRİMİZDE NASIL GİYİNMELİYİZKİ DİKKAT ÇEKMEYELİM....

sizin gibi düşünen annelerin ellerinden öpmek lazım toplum olarak islamın gerçeğine inmedikten sonra bi gibi karşılaşmalar malesef herzaman oluyor bizler nezaman gerçek islamiyeti yaşamaya başlarsak o zaman düzeliriz
Alt 05.06.2009, 13:56   #3
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Hanımefendi açıkcası sizin kızınızdan ya da giyiminden kaynaklanmıyor bazı konularda beyinlerdeki darlığı açmak gerek.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2009, 13:59   #4
seten65
Usta Yiğido

TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM AMA BİR ANNE OLARAK ÇOK ÜZÜLDÜM VE KIRILDIM.ÇÜNKÜ DİKKAT ÇEKECEK HİÇBİRŞEY YOKTU FAKAT İNANIN BAZI KADINLARIMIZ BİR ERKEK KADAR BAKIŞIYLA İNSANLARI RAHATSIZ EDEBİLİYORLAR.DÜŞÜNDÜM ACABA SİVASIMIZDA NASIL GİYİNMELİYİZKİ HİÇBİR ŞEKİLDE RAHATSIZ OLMAYALIM BAKIŞLARDAN ÇÜNKÜ BU BAKIŞLAR HEP KÖTÜYDÜ BUDA BENİ ÇOK ÜZDÜ VE İNCİTTİ...
Alt 05.06.2009, 14:07   #5
heartache58
Usta Yiğido

heartache58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

heartache58 Şuan heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2014 13:13

Tecrübe Puanı: 765 heartache58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

" KAPALI DEGİL FAKAT BAŞINI KAPATIP ÇOK DAR GİYEN VE BİRTON MAKYAJ YAPAN DİKKAT ÇEKEN BİRİDE DEGİL" demişsiniz,bnde kapalıyım fakat dikkat cektiğimi düşünmüyorum,yada insanların yuzune bakmadıgımdan farkedemiyorum..
heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2009, 14:11   #6
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

İstediğiniz gibi giyineceksiniz kimsede karışamayacak efendim... Sivas kültürü ile aslında bunlara açık bir kent fakat son 20 yıldır neler oluyor anlayamıyorum ve bende üzülüyorum fakat üniversite, devlet tiyatrosu vs. gibi sosyal faaliyetlerin yoğun olduğu kurumlar bunu aşmayı sağlayacaktır. Ancak sizlerde o bakışlardan çekinmeden üzerine gitmeniz gerekli... Kimse kimsenin edep komiseri değildir, kimse kimseyi giyiminden ötürü yadırgayamaz, herkes sokakta, yolda, çarşıda, pazarda, otobüste istediği gibi giyinebilir sonuçta herkes nasıl giyineceğinin bilincindedir tıpkı sizin ve kızınız gibi... Aynı sorunları ben de yaşadım, geçmişte şehir dışından arkadaşlarım geldiğinde onları gezdirirken aynı bakışlara maruz kaldık mahalle baskısı bu olsa gerek...

Alıntı:
heartache58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
" KAPALI DEGİL FAKAT BAŞINI KAPATIP ÇOK DAR GİYEN VE BİRTON MAKYAJ YAPAN DİKKAT ÇEKEN BİRİDE DEGİL" demişsiniz,bnde kapalıyım fakat dikkat cektiğimi düşünmüyorum,yada insanların yuzune bakmadıgımdan farkedemiyorum..
Sanırım yanlış anlamışsınız ben bu cümleyi biraz farklı anladım... Hanımefendinin kızı kızı kapalı değil, birde bunun yanında başları kapalı olup ama daracık kotlar giyip bir ton makyajla gezenler var onlarda örtülü olmasına rağmen başı açık ama sade giyinen kızlardan daha çok dikkat çekiyor demiş ki bence çok haklı... siz o tür örtülü kızlardan değilseniz üstünüze alınmayınız...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?

Konu Kibrisli tarafından (05.06.2009 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2009, 14:28   #7
heartache58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sanırım yanlış anlamışsınız ben bu cümleyi biraz farklı anladım... Hanımefendinin kızı kızı kapalı değil, birde bunun yanında başları kapalı olup ama daracık kotlar giyip bir ton makyajla gezenler var onlarda örtülü olmasına rağmen başı açık ama sade giyinen kızlardan daha çok dikkat çekiyor demiş ki bence çok haklı... siz o tür örtülü kızlardan değilseniz üstünüze alınmayınız...
hayır dogru anladım..kapalıyım hafif makyajda yapıyorum,pantolonda giyiyorum ama dikkat cekmıyorum.. her boyle giyinen dikkat cekıyor anlamına gelmez bu.
heartache58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.06.2009, 14:46   #8
Kibrisli
Usta Yiğido

Tabii ki öyle, dikkat çekmeyecek kadar makyaj yapmak, pantolon giymek tabii ki dikkat çekmez ama ben bu aralar o kadar çok görüyorum ki hani başörtüsü takmadan öyle giyinse dikkat çekmez ama başını örtmüş üstünde daracık giysiler, bit ton makyaj yüzünde, garip geldiği için dikkat çekiyorlar...

Konumuzda sakın başörtüsü konusuna gelmesin Çıkılamıyor sonra

Alt 05.06.2009, 14:54   #9
heartache58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tabii ki öyle, dikkat çekmeyecek kadar makyaj yapmak, pantolon giymek tabii ki dikkat çekmez ama ben bu aralar o kadar çok görüyorum ki hani başörtüsü takmadan öyle giyinse dikkat çekmez ama başını örtmüş üstünde daracık giysiler, bit ton makyaj yüzünde, garip geldiği için dikkat çekiyorlar...

Konumuzda sakın başörtüsü konusuna gelmesin Çıkılamıyor sonra
kesinlikle konu basortusu konusuna gelmesin ama bnce milletin baskıslarını umursamamak lazım ya (cunku bn kapalıyım ama dikkat cekmemek için carsaf giymek zorunda değilm), herseyden önce zaten kişilik önemli,kişilik sağlamsa eger kimse kimseye laf edemez sırf giyimi yüzünden...
Alt 05.06.2009, 15:24   #10
seten65
Usta Yiğido

LÜTFEN KONUYU FARKLI YERLERE GETİRMEYELİM...BENDE BAŞÖRTÜLÜYÜM VE BUNDAN HERZAMANDA GURUR DUYAN BİRİYİM KONUMUZ BAŞÖRTÜSÜ DEGİL BEN SADECE ÖRNEK GÖSTERDİM,AMA KONUMUZ İNSANLARIN DAR GÖRÜŞLERİDİR YOKSA HİÇBİR ZAMAN KAPALI İNSAN AÇIK İNSAN DİYE AYIRT ETMEM ETMEDİMDE.İŞTE BENİM İSYANIMDA BUNA.LÜTFEN KONUYU BAŞÖRTÜSÜNE GETİRMEYELİM ZATEN YETERİNCE BU KONUYU KENDİLERİNCE YORAN ONAYLAYAN İNSANLARIMIZ VAR...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil