Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.07.2008, 07:52   #1
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 998 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI
Pfeil Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

ÖSS ve OKS'de dereceye girenler için yapılan ödül törenininde başörtülü kızının sahneye çıkartılmamasına sinirlenen anne mikrofonu eline alıp haykırdı:

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği ödül töreninde tam bir skandal yaşandı. İl genelinde ilk 500'e giren öğrencileri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen törene ÖSS Sözel-2 dalında Türkiye 50.'si olan Zehra Öztürk adlı öğrenci kürsüye çağrılmadı. Tören sonunda aniden kürsüye çıkan kızın annesi Melek Öztürk, kızının başörtüsünden dolayı çifte standart uygulandığını belirterek tepki gösterdi.

Antalya'da ÖSS ve OKS'de başarı elde eden öğrenciler altın ve kitapla, okul idarecileri ise teşekkür belgesiyle ödüllendirildi. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül törenine okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya'nın iller arası sıralamada ortalarda bulunmasını sınıf mevcutlarının yoğunluğuna bağladı. Şuan okul öncesi eğitimde Türkiye ortalamasının üzerinde bulunan Antalya'nın daha önce aynı sıralamada geri planda kaldığını belirten Gülay, "Ancak eğitimde atılan adımlar ve hayırseverlerin destekleri ile bu olumsuzluklar bir bir ortadan kalkıyor. Antalya kısa sürede eğitimde daha başarılı sonuçlar elde edecektir." dedi.

KIZIM MAHRUM BIRAKILDI

Gülay'ın konuşmasından sonra başarılı öğrenciler için düzenlenen ödül törenine geçildi. Ödül töreni sürerken kürsüye çıkan Melek Öztürk isimli veli, kızı Zehra Öztürk'ün ÖSS sözel puanda Antalya 3.'sü ve Türkiye 50.'si olduğunu ancak başörtüsünden dolayı törene çağrılmadığını bildirdi. Töreni düzenleyenlerin çiftçe standart uyguladığını vurgulayan anne Melek Öztürk, "Kızımdan daha az puan alanlar buraya şortla, plaj elbisesi ile çıkabiliyor ama benim kızım hakkından mahrum bırakılıyor." dedi. Öztürk, konuşmasını tamamlamadan görevliler tarafından kürsüden indirildi. Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'a olaydan sonra tüm aramalara rağmen ulaşılamadı.
Alt 18.07.2008, 08:01   #2
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 909 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI
Standart --->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

ayıp yaa ayıp.......................... .....

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 08:39   #3
umit_koc
Tecrübeli Yiğido

umit_koc - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umit_koc Şuan umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.11.2013 23:20
Tournaments Won: 7

Tecrübe Puanı: 644 umit_koc FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YAZIK BU GERÇEKTEN BÜYÜK BİR AYIPTIR.

BAŞ ÖRTÜLÜNÜN KİME ZARARI VAR.

HEPİMİZ İNSANIZ VE BAŞKASININ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMAMAK ŞARTIYLA KENDİ ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ VAR.

VE NASIL OLUYORDA HALKININ % 90 NI MÜSLÜMAN OLAN BİR TOPLUMDA BAŞ ÖRTÜSÜNE KARŞI ÇIKANLARIN SAYISI FAZLA OLUYOR.

MÜSLÜMAN OLAN HERKEZ BAŞ ÖRTÜSÜNÜN ANLAMINI BİLİR.

ACABA %90 DEDİĞİMİZ RAKAM ESİ GÜNLERDEMEİ KALDI.......

Hiçbirşey için "BENİMDİR" deme,

sadece de ki;

"YANIMDADIR"

Çünkü ne altın, ne toprak, ne sevgili, ne hayat, ne ölüm, ne huzur, ne de keder..
.
DAİMA SENİNLE KALMAZ ....
umit_koc isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 09:04   #4
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 692 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
umit_koc Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YAZIK BU GERÇEKTEN BÜYÜK BİR AYIPTIR.

BAŞ ÖRTÜLÜNÜN KİME ZARARI VAR.

HEPİMİZ İNSANIZ VE BAŞKASININ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMAMAK ŞARTIYLA KENDİ ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ VAR.

VE NASIL OLUYORDA HALKININ % 90 NI MÜSLÜMAN OLAN BİR TOPLUMDA BAŞ ÖRTÜSÜNE KARŞI ÇIKANLARIN SAYISI FAZLA OLUYOR.

MÜSLÜMAN OLAN HERKEZ BAŞ ÖRTÜSÜNÜN ANLAMINI BİLİR.

ACABA %90 DEDİĞİMİZ RAKAM ESİ GÜNLERDEMEİ KALDI.......
bu eski günler dediğiniz süre ne zamana dayanıyor acaba? eskiden tesettür diye birşey yoktu.şimdi de sanki modaymış gibi her gün bir genç kızımız kapanıyor...
kapanmak,Allahın emir ve yasaklarına uymak baş örtüsüyle olmuyor.eminim o kızda içinden gelerek kapanmamıştır.aile baskısı çok fazla.bu olaya ayıp diyebiliyorsunuz,ama en azından içinde zulüm yok...
Alt 18.07.2008, 09:15   #5
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 998 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu eski günler dediğiniz süre ne zamana dayanıyor acaba? eskiden tesettür diye birşey yoktu.şimdi de sanki modaymış gibi her gün bir genç kızımız kapanıyor...
kapanmak,Allahın emir ve yasaklarına uymak baş örtüsüyle olmuyor.eminim o kızda içinden gelerek kapanmamıştır.aile baskısı çok fazla.bu olaya ayıp diyebiliyorsunuz,ama en azından içinde zulüm yok...

o kızın içinden gelerek kapanmadığına nasıl bu kadar emin olabiliyosunuz... benim etrafımdaki bütün başörtülü kardeşlerim ablalarım kendi iradesiyle ve isteğiyle kapanan kişiler.. lütfen yorum yazarken mantıklı düşünerek yazın ve ortalığı germeyin...
Alt 18.07.2008, 09:25   #6
ero
Tecrübeli Yiğido

ero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ero Şuan ero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 01:57

Tecrübe Puanı: 644 ero FAZLA SÖZE GEREK YOKero FAZLA SÖZE GEREK YOKero FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
katılıyorum geçenlerde kocaeli çayırovaya gittim 9-10 yaşındaki kızlarda türban takmış...Her yer türbanlı insanlarla dolu....bi an nerde olduğumu şaşırdım....bu küçük kızlar daha din nedir bilmiyo.....ne inancı ne kendi iradesi......bırakın yaaa..........

BN artık daha fazla bu sitede vaktimi geçirmicem....bn üye olduğumda bu sitede daha kaliteli insanlar vardı......şu an bi boş kalabalık var bazı canlar dışında.......bn hiç bi hakaret ve küfür rtmeden 3 defa BAN landım. SADECE DÜŞÜNCEMDEN DOLAYI... dUMAN_58 AMa gördümki yAKAMOZ-GÜRÜN GÜZELİ- ERSOY 34 VE DAHA NİCELERİİ NELER NELER SÖYLEMİŞ..... banlanmayı bırak yazısı silinmemiş bile ....yinede herşey için tşk ederm.....Hepiniz in yolu açık olsun....yinede.ARADA bakar çıkarım yorum yyok

bana gelen özel msjların çoğu silindi ama bazıları hala duruyo.....ahlaklısınız ya bozulmayacaksa göndereyim bi kaçını size anlayn....
Alt 18.07.2008, 09:26   #7
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 692 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bakıyorum fetva makamı olmuşsunuz. kendi kafanıza göre başörtüsünü dinimizin emri olmaktan çıkartmışsınız. bu yetkiyi nerden aldınız.

Allah ın emir ve yasaklarınauymak Kuran ı Kerim deki emir ve yasakları uygulamakla olur. Başörtüsü de Allah ın bir emridir. Provakatif cümleler kullanmayın vebaşörtüsünü küçümsemeyin.

O kız eminim ki kendi iradesiyle kapanmıştır.
kendi iradesiyle kapanmadığını iddiaediyorsanız ben de sizin kendi iradenizle bu mezhebi seçmediğiniz iddasında bulunurum ve bu durum sizin ne kadar hoşunuza gider acaba!!!!!!!

Provakasyon yapmayalım
ne alakası var provakasyonla,acaba şurda laf sahibi olan kaç kişi açıp Kuran okumuştur.örtün! bunun anlamı baş örtüsümüdür?
istediğiniz iddia da bulunabilirsiniz,o konuda bişey demem.çünkü insan ben alevi doğdum aleviyim,ya da ben sünni,hristiyan,ermeni doğdum öyleyim dememeli.önce bütün dinleri mezhepleri araştıracak,bilgi sahibi olacak,cahil kalmayacak,sonra da kendisine en yakın geleni tercih edecek.bu böyledir.beyin yıkamalarla olmaz bu iş.herkesin kendi iradesi,aklı fikri var.bunu başkasına kullandıramaz ve başkasının görüşlerine de saygılı olur. burda kendi fikirlerimizi söylüyoruz diye provakatör ilan edildik...
amacım ortalığı da germek değil.neden hemen bu şekilde algılıyorsunuz.ortamı germemek adına kendi düşüncelerimden ödün verip,aaaa çok haklısınız diye iki yüzlülük mü yapayım...

benim çevremde de kapalı arkadaşlarım var merak etmeyin.onlarında içini dışını biliyorum ben... küçücük çocuğu kapatıyorlar.o ne bilsin daha kapanmayı.böylelikle beyinleri yıkanıyor küçüklükten...
Alt 18.07.2008, 09:37   #8
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 738 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Kaç defa AİHM den dönmüş,Türkiye'de yargı görmüş bir dava sonuçlanmış.Onun yüzünden bir parti kapatılma noktasına gelmiş. Hala neden bunu kaşırlar? Bunu gündemde tutma çabasımı? Unutturmama çabasımı? Bu kime ne fayda sağlar? O törene katılan yüzlerce kişinin kafası çalışmıyorda sırf o öğrencinin velisinin kafasımı çalışıyo? Bence provokatörlüğü o öğrencinin annesi yapmış, artık bu tür şeylerin gündemden kalkması lazım,şimdiye kadar nasıl devam edildiyse eğitime şimdide devam edecek elbette.Artık bunun gündemden kalkması lazım.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 10:14   #9
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 794 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
ero Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
katılıyorum geçenlerde kocaeli çayırovaya gittim 9-10 yaşındaki kızlarda türban takmış...Her yer türbanlı insanlarla dolu....bi an nerde olduğumu şaşırdım.[/b]

Hz. Fatıma da tesettürlü değil miydi? Dinin emri değildiyse Arabistan'ın sıcak çölünde neden kapanma ihtiyacı duydu o dönemin mübarek insanları hiç düşündün mü?

Bir şeyi de çok merak ediyorum.

Rabbim sen ve senin gibilere Peygamberimiz zamanında yaşama imkanı verseydi,

Hz Ali'yle aynı yolda yürümeyi, aynı nefesi tenefüs etmeyi nasip etseydi,

O Allah'ın Aslan'ına diyeceğin şey ne olurdu?

''Bu ne kapalılık, şaşırdım yaw!''

Hem inkar, hem iftira var şu yazdıklarında.

Biraz Şîa-i Velâyet koluna mensup kardeşlerimizi örnek almanızı tavsiye ederim. Onlardan öğreneceğiniz çok şey var.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 10:37   #10
ero
Tecrübeli Yiğido

ero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ero Şuan ero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.08.2012 01:57

Tecrübe Puanı: 644 ero FAZLA SÖZE GEREK YOKero FAZLA SÖZE GEREK YOKero FAZLA SÖZE GEREK YOK

abla daa öncede konuşmuştuk...iftira neresinde anlayamadm.bn iftira atmam gördüğümü sölerim....ya sen napiosn gün boyunca anlatsana abla bi bence sen kafanı bazı mistik şeylerle çok yormuşun......ne demek hz.Ali zamanı.... kendinde açıklamışın çöl ortamı-sıcaklık v.b... şartlara uyum.....peki 9 -10 yaşındaki kız da ortamamı uyum sağlamış . herkes türbanlı diye. 10 yaşındaki kız ne iradesi olacak...ne düşüncesi olacak...ÇOK YANLIŞSINIZ.......bn sana inanamıyorum abla....sen bana bişeler demiştn hatırladn mı....değiştiğini felan....kaç yaşındaydn.....bu yaşlar gitgide küçülüyo....bn sende çok kötü bi içe kapanıklık da hissettim....sanki bişeyleri ister istemez söylüyosun sakın yanlış anlama bn senin kardeşn sayılırım ama düşüncem böyle
bnide kötü tanımlyosun iftiracı diye...iftira burda abla sen iftira ettin şimdi.....cvp bekliorm...çıkçam ltfn

DUMAN ilk yazımı oku çifte standart yapıosnz..sn demişsn bana güvenmiomusun bn bu hareketten sonra güvenemem kardeşm...ne yazılar okudum dün brz vaktim oldu.....ooo neler yazılmış neler....siz işinize geleni dikkate alıyosunuz.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)