Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.11.2012, 16:45   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Başkan Çankaya'da

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, 2 Temmuz 1993 yılında 37 kişinin hayatını kaybettiği Sivas olaylarının Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından araştırılmasını talep etmek için bugün Çankaya Köşkü’ne çıkacak.

Daha önce köşkten randevu talep eden ve randevu talebi olumlu karşılanan Başkan Ürgüp, bugün saat 14.00’te ilimizdeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunacağı 18 kişilik bir heyetle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek üzere Çankaya Köşkü’ne çıkacak.
Yapılacak olan ziyaretle ilgili gazetemize açıklama yapan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek üzere randevu talebi kararı aldıklarını hatırlatarak, “Randevumuza olumlu cevap geldi ve Pazartesi günü köşke çıkarak, Sivas olaylarının Devlet Denetleme Kurulu tarafından araştırılması talebimizi sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz” dedi.
Devlet Denetleme Kurulu’nun Sivas olaylarını incelemesinin mümkün olup olmadığını soracaklarını ve alacakları cevabı Sivas kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade eden Başkan Ürgüp, şunları kaydetti: “Orası arz makamı, biz talep eden sivil inisiyatif kuruluşlar olmuş olacağız. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetlerini biliyoruz. Devlet Denetleme Kurulu hem Muhsin Yazıcıoğlu hem Turgut Özal davasında önemli çalışmalar yaptı. Bu hadiselerin aydınlatılıyor olması hem bu hadiselerde öldürülenlerin, maktullerin yakınlarını, onların da ötesinde bütün milleti ilgilendirir. O dönemdeki evraklar, bilgiler, deliller yok olmadan, o dönemi gören insanların birçoğu hayattayken olayların aydınlatılması gerekir. Henüz üzerinden çok zaman geçmedi. Evrakların, bilgilerin, delillerin yok olmadan o dönemi gören insanların birçoğu, yüzde 90’ı sağ, yetkilileri kastediyorum. Bunlar hayattayken faydalı olabileceği kanaatini taşıyoruz. Sivas’ın sorumlu bir ferdiyim. Bu işlerle belediye başkanı olduğum dönemde değil, daha önceki dönemde de fiili manada, olumlu katkı sağlamak manasında ilgilendim. Bu ilgimi hala sürdürüyorum. Bir insan, bir belediye başkanı olarak maksadımız budur. Milletimiz için, Sivas için hayırlı olur inşallah.”

Yeniülke
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil