Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Yıldız Dağı Kayak ve Kış Sporları Kompleksi için bu yaz da bir çivi çakılmadı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' ta Turizm > KIŞ TURİZMİ > Yıldız dağı kış turizm merkezi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.07.2011, 00:05   #1
YILDIZDAĞ
Usta Yiğido

YILDIZDAĞ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YILDIZDAĞ Şuan YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2016 11:50

Tecrübe Puanı: 641 YILDIZDAĞ FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Yıldız Dağı Kayak ve Kış Sporları Kompleksi için bu yaz da bir çivi çakılmadı

Olimpiyatlara niyet pikniğe kısmet

30 yıldır hayalini kurduğumuz Yıldız Dağı Kış Sporları Merkezi için bu yaz sezonunda da bir çivi çakılmadı. En son 2010 Aralık ayında Sivas'a gelen Başbakan Erdoğan proje için 11 milyon TL kaynak göndermişti. Jet hızı ile Özel İdare hesabına aktarılan para altı aydır beklerken hiçbir adım atılamadı. Sivas'ın otuz yılda başaramadığını Kayseri dört yılda yaptı.

Otuz yıldır hayalini kurduğumuz Yıldız Dağı Kayak ve Kış Sporları Kompleksi için bu yaz da bir çivi çakılmadı. Hayaller bir başka bahara ertelendi. Yıllardır Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerinden biri olmaya aday olan Yıldız Dağı sadece konuşuldu. Ancak bazen kaynak, bazen yol bazen yatırımcı bahanesi ile bir adım ileri gidilemedi. Yılın beş ayı üzerinde kar barındırmasına rağmen çığ tehlikesi oluşturmayan Yıldız Dağı, Sıcak Çermik kaplıcası ile birlikte Sivas Turizmini şahlandıracak imkân olarak göze çarpıyor. Son yıllarda ki Sivas’ta görev yapan tüm Valiler Sivas’tan seçilen tüm vekiller ve belediye başkanları gündeme getirmesine rağmen bir türlü proje hayata geçirilemiyor. En son olayın üzerine ciddi bir şekilde durulmuş Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın Kültür Turizm Bakanlığı müsteşarlığı döneminde dağ Turizm alanı olarak ilan edilmiş, en azından kağıt üzerinde çalışma başlatılmıştı. Bu çalışmalar kapsamında 5 Aralık 2010 tarihinde havaalanın açılışı için Sivas’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile proje için 11 Milyon TL kaynak aktarılmış, projenin başlaması planlanmıştı. Başbakan Erdoğan, gittikten sonra para jet hızı ile Özel İdare hesabına aktarıldı. Ama ne var ki altı aydır hesapta para olmasına rağmen Yıldız Dağı ile ilgili hiçbir çalışma yapılmadı, hiçbir ilerleme yaşanmadı. Dağda Olimpiyat yapılmasını hayal edenler şimdilerde Yıldız Dağının eteğinde piknik yaparak teselli buluyor. Kışın misafirlerini kabul edemeyen Sivas’ın yağız delikanlısı yazın piknikçileri ağırlıyor.

KAYSERİ 4 YILDA YAPTI.

Sivas’ın Yıldız Dağını konuştuğu yıllarda Kış Turizminden hiç bahsetmeyen Kayseri Erciyes Dağı kış sporları tesislerini 4 yılda bitme aşamasına getirdi. 2007 yılında Avusturya firmacı ATC ile anlaşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi 26 milyon metrekarelik alan için mastır planı ve proje hazırlattı. İki yıl hazırlık aşaması süren projenin bitimi ile 16 kış aktivitesi 13 yaz aktivitesi yapılacak tesislerin startı verildi. 27 Haziran 2010 yılında içinde 6 adet 10 bin 200 metre uzunluğunda mekanik tesis ve on adet sosyal tesisin temeli atıldı. Bir yıl içinde on altı tesis tamamlandı. Dağ yolu genişletildi. 2011 Temmuz ayında ise 20 ayrı tesisin temeli atıldı ve konaklama için Dünyanın önde gelen otel işletmeleri ile anlaşmalar yapıldı. İlk etabın kaynağı olan 50 milyonu Belediye kendisi harcarken ikinci etabın kaynağı olan 50 milyonu Ankara gönderdi. Erciyes Dağı kış sporları Turizm alanı gelecek yıl sonunda tamamlanacak ve dünyanın en büyük ve en önemli kış sporları merkezinden biri olacak. Haliyle Yıldız Dağı proje artık Ülke gündeminde ve Ankara’nın gözünde eski değerinde olmayacak. Kayseri Olimpiyatlara ev sahipliği yaparken biz Yıldız Dağında piknik yapmaya devam edeceğiz

18.Temmuz.2011 Gazete İzci
YILDIZDAĞ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar YILDIZDAĞ'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.07.2011, 00:50   #2
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 22:31

Tecrübe Puanı: 1473 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yıldız Dağı Kayak ve Kış Sporları Kompleksi için bu yaz da bir çivi çakılmadı

bu muhteşem güzellik değerlendirilmezse yazık olur yıldız dağına ben o baraja bir çok kez gittim ama dünkü görüntü beni çok etkiledi oltaları attıktan sonra sabah 4 ten akşam 5 dek dağı seyrettim o başındaki sisin dağın eteklerine bir şelale edasıyla akışı bana yarışmada olduğumu bile unutturdu köyden 45. 50 yaşlarında bir arkadaşa sordum dağ hakkında hiç bir bilgisi olmadığı gibi merak edip etrafını gezmeyi bile denememiş vurdum duymazlığın bu kadarınada pes demekten başka bir şey gelmedi elimden verdiğin teknik bilgiler için teşekkür ederim yıldızdağ kardeşim
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil