Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİVAS'I UNUTMA. - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.07.2012, 11:02   #1
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart SİVAS'I UNUTMA.

YİĞİTLİK MİDİR EMANET CANA KIYMAK?
SÖYLE HANGİ KİTAPTA VARDIR
ELLERİ KOLLARI BAĞLIYI YAKMAK...

93 yılında Sivas'ta kaybettiğimiz canları saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun...
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.07.2012, 12:09   #2
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİVAS'I UNUTMA.

İnsan yakanların ne dini ne de inancı olur. İnsan değildir onlar. Yananları saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun.
Alt 02.07.2012, 12:23   #3
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Tüm ölenlere Allah'tan rahmet dilerim. Mekanları Cennet olsun. Kıyan eller de kırım kırım kırılsın. En büyük azapları çeksinler.

Bir Kemalist olarak ölenlerle ben de öldüm orada daha 13 yaşında çocukken, yıllarca o yangın yerinin kokusu geçmedi sokaklardan... Belki şimdilerde geçti kokusu caddelerden ama akılda kalpte yer etti. Silinmeyecek yüreklerdeki o koku ve ateş. Fakat her sene söylediğim gibi sevgili dostlarım, canım Sivaslı kardeşlerim, Sivas Katliamı tabirini kullanmayalım lütfen, bu elim olaydan bahsederken lütfen 2 Temmuz ya da Madımak olayı tabirini kullanalım.

Unutmayalım, unutturmayalım ki tekrarlanmasın, yeniden bu oyunlara düşülmesin ama Sivas'ın adını kullanmadan çünkü Muharrem İnce bile söyledi Sivas'ta bir Yalovalı olarak biz neden bunu yapmıyoruz. Muharrem İnce : "Sivas'ın kara günlerle anılmasını kabul edemeyiz. Sivas bir Aydınlanma ve Cumhuriyet Kentidir."

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...
Alt 02.07.2012, 12:48   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

93 yılı Cumhuriyet tarihinin en karanlık yılıdır tartışmasız..Ne yazık ki o karanlık yılda gerçekleşen karanlık olaylardan biri de Madımak'tır.Halbuki Sivas bugün bile farklı kültürleri,inançları en güzel şekilde barındırabilen bir şehir..Memlekete kimse insani ilişkilerinde Alevi-Sunni ayrımı yapmıyorken yaşanan bu olayı basitçe mezhep tartışması olarak görmek doğru değil.Bugün Sivas denilince insanalrın aklına Cumhuriyet,türkü,tarih gibi güzellikler değil de yaktın mı yandın mı sorusu geliyorsa bu olayı ısrarla sömürenlerin yüzündendir.Kimse bu olayı tasvip etmiyor,herkes üzüntü duyuyor ve kimse de unutmadı..Herkes rahat olsun!
Alt 02.07.2012, 13:12   #5
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Herkes rahat olsun!
İnançlarından dolayı halen tartaklanırken, pıçaklanırken öldürülürken, demekki insanlar rahat değil. Hele de "dindar ve kindar toplum yetişmeli" diye adım atılmışken...

İnançlar özde yaşanmalı. En makbul inanç böyledir. Herkesin inancı, kendisi için "en doğru" olanıdır.
Alt 02.07.2012, 13:47   #6
Alibaba58
Usta Yiğido

Madımak'ta hayatını kaybeden Metin Altıok'un kızından yürek dağlayan mektup:

'SİZİN HİÇ BABANIZ YANDI MI?'

Zeynep Altıok görevinden alınmasına neden olan yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

'Siz sayın devlet yöneticileri nasıl ki 18 yıl önce günler öncesinden planlanan kalkışmanın piyonu olan binlerce kişinin 35 insanı diri diri yakışını 8 saat boyunca eliniz kolunuz bağlı izlediniz, öyleyse bugün orada kayıplarının yasını tutan birkaç yüz kişinin otelin önünde toplanara...k karanfil ve türkülerle acılarını paylaşmalarına ve o meşum günü hatırlatmalarına mani olamazsınız!

Siz ki cumhuriyet tarihinin en insafsız ayaklanmalarından birinin temelinde yatan bu ortaçağ zihniyetine göz yumdunuz, siz ki bu katliamın ardından adil bir hukuk süreci işletmediniz, sadece kalabalıktan göstermelik olarak topladığınız sanıkları yargıya taşıdınız, elebaşlarının örgüt liderlerinin peşine düşmediniz, siz ki ‘sözde’ aranan firari sanıkların T. C. Sınırları içinde evlenmesine, askerlik yapmasına, ehliyet almasına olanak sağladınız, siz ki bir insanlık suçunu zaman aşımı ile yüzyüze bırakacak altyapıyı sağladınız, siz ki 18 yıldır eyleme geçen cehalet ile savaşmadınız, Sivas katliamının ardında kalan karanlıkları aydınlatmadınız! Öyleyse bugün bu insanların senede sadece bir gün -o da kendi başlarına geldiği için- toplanmalarını yasaklayamazsınız. O günü tekrar yaşamak bile ne kadar ağırdır bilir misiniz?

Sizin hiç babanız yandı mı? Hiç evladınız öldü mü? Siz kimi o otelden uzak tuttuğunuzun farkında mısınız? Oradan uzak tutamadıklarınızı adaletten uzak tutmayı pekâla biliyorsunuz.

Sivas’ta deprem ya da sel gibi bir doğal bir afet yaşanmadı. Orada gözü dönmüş bir kalabalık insanları öldürdü. "Olaya insan merkezli baktığımız için hiçbir ayrım yapılmadı" diyemezsiniz. Orada insanlar tesadüfen ölmedi. Onları öldürmeye kalkanla öleni bir arada anamazsınız. Madımak binasının yerine talep ettiğimiz utanç müzesini kurmaktan özenle kaçınıp sözde ‘bilim ve kültür merkezi’ kurmanız kabul edilemezken orada -hele bizlerin izni olmadan- kayıplarımızın isimlerini kullanamazsınız. Saldırganla mağdurun adını birlikte yazmak şuursuzluk ya da aymazlık değildir. Bu bilinçli yapılmış bir tercihtir. Meydan okumadır, gözdağı vermektir, kudret gösterisidir, vicdansızlıktır, hakarettir, saygısızlıktır. Derhal ama derhal babam Metin Altıok’un adının oradan kaldırılmasını talep ediyorum. 18 yıldır duygusal sebeplerle Sivas’a adım atmadım. Sadece bir utanç müzesi ya da bir insanlık anıtı yapılırsa gideceğimi söyledim. Şimdi gerekirse oraya gider o plaketi sökerim. Beni buna mecbur etmeyin. Bir zahmet siz kaldırın. Hemen!

Siz basın mensupları, köşe yazarları sizin Sivas katliamının anılmasına itirazınız olamaz. Sizlerin toplumsal sorumluğu var. Ülkemizde çok gerilerde olan eğitim sisteminin gelecek kuşaklara aktarmakta yetersiz kaldığı noktada yakın tarihimizin karanlık olaylarını tekrar tekrar hatırlatmalısınız. Kapkaranlık tablonun açmazlarının üzerine gitmeli, gerekli yasal süreçlerin doğru işlemesi ve adaletin yerini bulması için baskı oluşturmak zorundasınız. Sivas 93 anılacak, hatırlanacak ki orada susturulan aydın insanların sesi gelecek kuşaklara ulaşabilsin. Bu ülke geçmişiyle doğru anlamda yüzleşebilsin, alınacak dersler alınsın.

Lütfen Sivas’ta yaşanan vahşeti yazın, hatırlatın. Dava sürecinin önemli kırılma noktalarını takip edin, aktarın. Örgütsüz olduklarını söyleyerek ceza indirimi alanların örgütlü suçlara tanınan haktan yararlanmak için başvurmalarındaki çelişkiyi, Kaçakların iade istemlerinin Avrupa ülkelerinden doğru taleplerle yapılmayışının takipçisi olun, İnsanlık suçlarının zaman aşımına uğramasına direnin. Dünyada kabul görmüş uygulamalara emsal teşkil eden kararlara yer verin. Sivas katliamı sanıklarının avukatlarından kaçının milletvekili olduğunun bilançosuna dikkat çekin. Neden mağdur avukatlarının böylesi kariyer patlamaları yapmadıklarını düşündürün. Ve son olarak lütfen her yıl sadece 2 temmuzdan bir gün önce arayıp duygularımızı sormayın. Bizim duygularımızı tahmin etmek hiç zor değil. Etkili haber için gözyaşlarımızın, acılarımızın peşinde koşmayın, gerçekleri yazın yalnızlığımızı, çaresizliğimizi yazın. Dile kolay 18 yıllık süreci yazın, yanımızda olun ki bir şeyleri değiştirebilelim. Sizin bizim duygularımıza değil bizim sizlerin ve toplumun duygularına ihtiyacı var. Bunu unutmayın.

ZEYNEP ALTIOK
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2012, 14:29   #7
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnançlarından dolayı halen tartaklanırken, pıçaklanırken öldürülürken, demekki insanlar rahat değil. Hele de "dindar ve kindar toplum yetişmeli" diye adım atılmışken...

İnançlar özde yaşanmalı. En makbul inanç böyledir. Herkesin inancı, kendisi için "en doğru" olanıdır.
Rahat olun derken Sivas olayları ile ilgili dedim..İnançların özgürlüğü konusunda farklı düşünmüyorum..İnançlarından dolayı dışlanma durumu sadece belli kesime olmadı bu ülkede ayrıca.
Alt 02.07.2012, 14:39   #8
Alibaba58
Usta Yiğido

Devlet yine yaptı yapacağını!!!!!!!!!! Sırf gündemi değiştirmek için Aziz Yıldırım'ı tahliye ettiler. Akşam haberleri izleyin görürsünüz. Bol bol Aziz Yıldırım'ı gösterirler. Allah bunları nasıl biliyorsa öyle yapsın ne diyeyim...
Alt 02.07.2012, 14:56   #9
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 757 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bikac ay önce Zeynep Altiok´u tesadüfen tv´de seyretmistim,acisinda ne kadar hakli oldugunu söylemeye gerek yok...
Bu hakliligina ragmen, kin duymadigini ve " Babamı böyle bir yangında degil de kalp krizi esnasında da kaybetmis olabilirdim" diye cümle kurabilmisti...

Üzülmek den öte,kalb sıkısıyor.
Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.07.2012, 16:09   #10
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 590 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Devlet yine yaptı yapacağını!!!!!!!!!! Sırf gündemi değiştirmek için Aziz Yıldırım'ı tahliye ettiler. Akşam haberleri izleyin görürsünüz. Bol bol Aziz Yıldırım'ı gösterirler. Allah bunları nasıl biliyorsa öyle yapsın ne diyeyim...
yok artık daha neler.
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı vicente58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)