Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.11.2008, 21:10   #41
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
demekki etkilemiyor çocukları tamam etkilenen vardır ama izletmiyecekler o kadar çocuk israr ediyorsa vuracaksın..
yani seva senin bu yaklaşımın oldumu şimdi

O zaman cinayetli film izlerken sinemada millet bir birinimi doğrayacak.

Bunlar hemen oluşacak şeyler değilki, çocukların bilinç altına yerleşiyor zamanla birikimle oluşacak şeyler bunlar, yaşadığı süreçte ruh hali neler yaptırır bilemeyizki.Sonra tüm izleyen çocuklar bunu yapar diye iddiamızda yok Yani kısaca bu tür filmlerde o meyilde olanlara etki edebilir etkili olabilir. İlk öğretim okullarında yaşı henüz 6-7 olan çocuklar mafyacılık polat, alemder oluyorlar hatta birbirilerini bile bıçaklayanlar oldu. Okuduk duyduk. Hala neyin iddiasını yapıyorsunuz anlamak güç. Lütfen kötü örnek olan şeyleri iyiymiş gibi göstermek ne kazandırır anlayamadım.
Alt 11.11.2008, 21:45   #42
Sweetgirl
Usta Yiğido

Sweetgirl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sweetgirl Şuan Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 00:50

Tecrübe Puanı: 1033 Sweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz seinSweetgirl kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: --->: Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
sivaslı yıldız Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu da demek oluyor ki sevgi görmeyen o zamanın çocukları bugün katil olan çocukların anne ve babaları..

Zaman değiştikçe değer yargılarımız değişmese de gereksinimlerimiz değişiyor bence.. Ve ben inanıyorum ki her çocuğun bu çağda koşulsuz sevgi ve iyi bir eğitim görmeye ihtiyacı var, elbette davranış sınırlarının yasalar tarafından belirlendiği bir ülke de..
Sizinle ayni fikirde olmak isterdim ama olamiyorum. Cünkü o anne babalarin torunu oluyorum ben simdi... peki katilmiyim???
Burda eminim öyle yetisen insanlarin cocuklari cok vardir. Peki onlar katilmi??

Tabiki bunu yapanlarin bir eksikleri vardir... ama bu sadece egitimden kaynaklanmaz. Ben burda sucu televizyona bulmus degilm. Hersey birtek televizyondami gösteriliyor... Hayir sokaga ciktiginizda herseyi görebiliyorsunuz....

Simdi gelelim bu katili kim katil yapti... Veya bu cani insan nasil bu duruma geldi...
Bu konuda o kadar etkenlerin rolu varki:
1. Anne baba sevgisi (sizinde dediginiz gibi)
2. Iman eksikligi
3. Cevre
4. Televizyon
5. ve niceleri daha....

Bir insan eger pskopat degilse, önceden sunu söyle öldürecegim diye plan yapmaz.

Bu konudada son diyecegim

Allah kimseyi dogru yoldan sasirtmasin.

Sweetgirl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2008, 22:11   #43
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
demekki etkilemiyor çocukları tamam etkilenen vardır ama izletmiyecekler o kadar çocuk israr ediyorsa vuracaksın..
İnsaf kere insaf.Nasıl etkilemez?Geçen başka bir başlığa yazdım ve bu dizinin son bilmem kaç bölümünde onlarca cinayet,tecavüz,taciz,gasp,hır sızlık,silahlı baskın vb vb olduğu rakamlarla verdim.Bu ve benzeri dizilerde ben serseri,inançsız,devlet ve itaat duygusundan yoksun, ana-baba nedir bilmeyen bir nesil oluşturmaktır.Ben zerre kadar başka bir amaç göremiyorum.

Bak etkilenmez diyorsun,sonra da "vuracaksın" diyorsun,sen de etkilenmişsin gördün mü?Ne o vur mur?
Alt 11.11.2008, 22:50   #44
muratsivasli
Yeni Yiğido

muratsivasli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

muratsivasli Şuan muratsivasli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.04.2010 17:58

Tecrübe Puanı: 0 muratsivasli Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

bunlari islah etmek zordur alismis bir kere,devami gelir,pili bitene kadar icerden cikartmamak lazim.
muratsivasli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2008, 00:49   #45
TÜCCAROĞLU
Yeni Yiğido
NO AVATAR

TÜCCAROĞLU Şuan TÜCCAROĞLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.01.2010 12:45

Tecrübe Puanı: 0 TÜCCAROĞLU FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Gençlik kötüye gidiyor ALLAH yar ve yardımcımız olsun... Bu canı ALLAH verdi ALLAH alır.
TÜCCAROĞLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2008, 09:46   #46
Serd@r
Usta Yiğido

Serd@r - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Serd@r Şuan Serd@r isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2023 15:27

Tecrübe Puanı: 888 Serd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer AnblickSerd@r ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: -->: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu dizlerin bu tür olayların artmasındaki etkisi su götürmez bir gerçek.Polat abim tavuk keser gibi adam öldürüyor ve hesabını da hiç bir eminiyet unsuru sormuyor.Tabi Polat denen adamı örnek alan çocuk da bu işleri akıbetini hiiç düşünmeden yapıyor.Hani sonunu düşünen kahraman olamaz ya.O bakımdan.
Tenkit etmeden önce takip etmelisin sadece bir veya birkaç sahneyi baz alarak " VUR ABALIYA " modeliyle yaklaşırsan " EL İNSAF " haykırışların senide bağlar o zaman,orada sahneye alınanlar bugün ortaya çıkan gerçekler.Gerçeklerin ayan beyan ortaya dökülmesini ve bunuda görsel yolla takip etmeyi seviyorum,benim ve milyonların gerekliliğine inandığı şeyde bu...
Alt 12.11.2008, 11:46   #47
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart --->: Cevap: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yani seva senin bu yaklaşımın oldumu şimdi

O zaman cinayetli film izlerken sinemada millet bir birinimi doğrayacak.

Bunlar hemen oluşacak şeyler değilki, çocukların bilinç altına yerleşiyor zamanla birikimle oluşacak şeyler bunlar, yaşadığı süreçte ruh hali neler yaptırır bilemeyizki.Sonra tüm izleyen çocuklar bunu yapar diye iddiamızda yok Yani kısaca bu tür filmlerde o meyilde olanlara etki edebilir etkili olabilir. İlk öğretim okullarında yaşı henüz 6-7 olan çocuklar mafyacılık polat, alemder oluyorlar hatta birbirilerini bile bıçaklayanlar oldu. Okuduk duyduk. Hala neyin iddiasını yapıyorsunuz anlamak güç. Lütfen kötü örnek olan şeyleri iyiymiş gibi göstermek ne kazandırır anlayamadım.
neden olmasınki burdaki öldüren kaç yaşında bi bak bakalım o yaştaki çocuğu assın kesin derken nedenb bi vurmayı çok görüyorsunuz onu anlıyamıyorum demekki aynı şey o zaman tvleri kaldıracaklaar size ne oluyor ailesi takmıyor sizi ne ilgilendiriyor aillesi ilgilenmiyorsa bu sizin sorununuz değil alla alla...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2008, 12:02   #48
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart --->: -->: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnsaf kere insaf.Nasıl etkilemez?Geçen başka bir başlığa yazdım ve bu dizinin son bilmem kaç bölümünde onlarca cinayet,tecavüz,taciz,gasp,hır sızlık,silahlı baskın vb vb olduğu rakamlarla verdim.Bu ve benzeri dizilerde ben serseri,inançsız,devlet ve itaat duygusundan yoksun, ana-baba nedir bilmeyen bir nesil oluşturmaktır.Ben zerre kadar başka bir amaç göremiyorum.

Bak etkilenmez diyorsun,sonra da "vuracaksın" diyorsun,sen de etkilenmişsin gördün mü?Ne o vur mur?
sizin çocuğunuz varsa izletmeyin o izletenlerinin sorunu..

ayrıca o dizide tecavüz tacız yok sadece siyasetle ilgili bi dizi

ayrıca öldüren çocuğu assın kesin derken neden bi vurmak mı çok oluyor hem demişler Anlamayana söz kar etmez.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.11.2008, 15:16   #49
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Çok izlenen bir diziden acı rakamlar

16 Ekim 2008 11:44
Bir dizinin 55 bölümünde, 411 cina-yet, 152 yaralama, 137 saldırı, 147 dayak, 155 tokat, 175 kavga, 110 işkence, 3 tecavüz, 191 taciz, 145 çatışma çıktı!

Mersin'in Tarsus ilçesi Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdürü Murat Tarsuslu, çok fazla izlendiği belirtilen bir dizinin incelenen 55 bölümünde, 411 cinayet, 152 yaralama, 137 saldırı, 147 dayak, 155 tokat, 175 kavga, 110 işkence, 3 tecavüz, 191 taciz, 145 silahlı çatışmanın meydana geldiğini bildirdi.

Tarsuslu, yazılı açıklamasında, ailenin, cinsellik, neslin devamı, toplum huzuru gibi çok sayıda görevi yerine getirmenin yanında, bireyin yaşamında çok önemli yer tutan sevgi ihtiyacı, psikolojik gelişim, eğitim, kültürel değerleri kazanma gibi temel ihtiyaçlarını karşıladığı en öncelikli kurum olduğunu ifade etti.

Ailenin toplum çekirdeğini oluşturduğuna vurgu yapan Tarsuslu, bazı dizilerin ise içerikleriyle bu yapıyı bozmaya başladığını ileri sürdü.

Çok fazla izlendiği belirtilen bir dizinin 55 bölümü üzerinde yapılan bir araştırmada önemli bulguların ortaya çıktığını ifade eden Tarsuslu, incelenen 55 bölümde, ''411 cinayet, 152 yaralama, 137 saldırı, 147 dayak, 155 tokat, 175 kavga, 110 işkence, 3 tecavüz, 191 taciz, 145 silahlı çatışma''nın meydana geldiğinin belirlendiğini bildirdi.

Dizi filmlerin büyüme çağındaki çocukları gerçek dünyadan uzaklaştırarak için adeta bir ''hayal dünyası'' yarattığına dikkati çeken Tarsuslu, şunları kaydetti:

''Kitle iletişim araçlarının kişinin tutum ve davranışları üzerindeki etkileri çok güçlüdür ve bu inkar edilemez. Ancak, son zamanlarda medyadaki bazı dizilerin olumsuz etkisiyle toplumda aile kurmak ve çocuk sahibi olmak gibi değerler önemi yitiriyor. Evlenmemek, nikahsız aşk birlikteliği yaşamak, kabul edilebilir, sıradan bir yaşam tarzı olarak gösteriliyor. Okul çağındaki genç kızlar için hayatın gerçeklerinden uzaklaşıp tozpembe bir dünyada yaşamasına imkan sağlayan, arkadaşlık ilişkilerinin daha da cinsel boyutlara indirilmesini meşrulaştıran ve gençleri bu yönde bir hayat tarzını benimsemeye iten diziler var. Ergenlik çağının içerisinde bulunan gençler için şiddetin egemen olduğu, çalışarak hayatı kazanmak yerine kısa yoldan köşeyi dönmenin konu edindiği diziler mevcut.

Ailedeki problemler toplum kaynaklıdır ve bu problemler toplumun bütününü ilgilendiren ve çöküşüne sebep olabilecek hayati meselelerdir. Diziler, ölene kadar sürdürülmesi için söz verilen evliliklerin, ihanetlerle, entrikalarla yıkıldığını gösteren örneklerle dolu. Bireye ve topluma sağladığı önemli yararlarla toplumun ve bireyin vazgeçilmez ögesi olan aile, evlerimizin başköşesine oturan televizyondaki bu yayınlarla özellikle milli ve manevi değerlerden yoksun bazı dizi filmlerle dejenere oluyor.''

Böyle bir dizinin faydalı olduğunu hala nasıl savunabiliyoruz anlayamıyorum.Bir öğretmen olarak bu tür dizilerin zararlarını birinci elden izleyeen,yaşayan insanlarız.Dolayısıyla bu tür dizilerin olumsuz etkilerini en iyi gözlemleyen kişileriz diye düşünüyorum.
Alt 12.11.2008, 15:18   #50
LaEdri
Usta Yiğido

Standart -->: --->: -->: --->: -->: Cinayet Zanlısı Yakalandı

Alıntı:
sizin çocuğunuz varsa izletmeyin o izletenlerinin sorunu..

ayrıca o dizide tecavüz tacız yok sadece siyasetle ilgili bi dizi

ayrıca öldüren çocuğu assın kesin derken neden bi vurmak mı çok oluyor hem demişler Anlamayana söz kar etmez.

Benim evimde zaten bu tür dizlerin adı bile geçmez.Peki sonuç ne mi?
Biri Fen lisesine,diğeri Anadolu öğretmen Lisesine giden iki tane saygılı,çalışkan,terbiyeli birey.Bu tür dizilerin izlenmesine izin verseydim bunu sağlamak çok ama çok zor olacaktı.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil