Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Memecan Hızlı Başladı - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.06.2011, 22:56   #11
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 629 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Memecan Hızlı Başladı

Bir ilin en önemli yeri önce merkezidir,diğerleri daha sonra gelir..Herkes önce merkeze sonra diğerlerine bakar..Tabiki Sivas ilçeleriyle köyleriyle bir bütündür..Ama önce o ilin en çok gelişme gösterecek yerleri ele alınmalı daha sonra diğer yerlere;ilçelere ve diğer yerlerine de zaman ayrılmalıdır..Sivas'ın şu anda en çok gelişme gösteren yeri merkezidir;bunu herkes kabul eder...Çünkü nüfus bakımından en çok insanın yaşadığı ve gelişmişlik seviyesinin en çok olduğı yerler her ilin ana kumandası olan merkezidir..Buraları bırakıp diğer taraflarını geliştirmeye kalkarsanız siz kaybedersiniz...Nursuna hanımın memeleketi olan Divriği Sivas'a uzak bir yer;ayrıca ne kadar geliştiriseniz geliştirin fazlaca gelişebilecek alanı,yeri olan bir yer de değil;buraya istediğiniz kadar yatırım yapın ancak belli yere kadar olur bu gelişme..Gürün içinde diğer ilçeler içinde aynı şeyler sözkonusudur....Sivas'ın ,ilçelerinin durumu,nüfusları ve ekonomik hacimleri ve şartları da bellidir..Kimse buralara kolay kolay da buralara büyük bir yatrım yapmaz;ancak buralarda çok önemli şeyeler;ekonomik gelişmeler olursa yatırım sözkonusu olur;bu durumda kısa vadede olacak bir şey değildir..Bence eğer Sivas merkez daha çok gelişirse ilçeler,beldeler hatta köylerde daha fazla gelişecek ve yatırımlardan da nasibini alacaktır.Dünyada bunu çok sayıda örnekleri vardır..Bir il merkezi fazla gelişemeden diğer yerleri gelişen yer sayısıda istisnalar dışında çok azdır...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar eyuphulagu'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.06.2011, 22:56   #12
tavarih
Yiğido
NO AVATAR

tavarih Şuan tavarih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2014 12:21

Tecrübe Puanı: 568 tavarih FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Divriği ile Kangal ile bütün ilçelerimizle ilgilenilsin ve yapılabilecek en güzel şeyler yapılsın. Ama Merkez ihmal edilmesin.

Sivas'ın en önemli vitrini "Merkez"dir. Yalnız yukarıda da dediğim gibi birisi bir yere aday olduğu zaman hemen "Hangi köylü acaba ? " falan diye soruluyorsa orda bir sorun vardır demektir. Bir kişi bir yere geleceği zaman birilerinin köyünden, kasabasından destek almak zorunda kalmasın. Veya iş yapamayacak birilerini sadece köylümüz, kasabalımız diye desteklemeyelim.
tavarih isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar tavarih'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.06.2011, 05:23   #13
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5441 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Umarim gercekten calisir ve halkin beklentisine cevap verir..
Alin teriyle hak etmeli ekmegini insan.
Alt 20.06.2011, 23:11   #14
hiko58
Yiğido
NO AVATAR

hiko58 Şuan hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.07.2015 09:09

Tecrübe Puanı: 686 hiko58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yahu cley sen hep iktidar ne yaparsa onu destekliyorsun sen sivaslı değilmisin kardeşim. sivasın ne kadar geri kaldığından haberin yokmu. sen hayal alemindemi yaşıyorsun. her zaman öncelik merkezde olmalı. merkez gelişmeli merkez modernleşmeli sonradan sıra ilçelere gelmeli. herşeye karşı çıkıp muhalif oluyorsun. sivasın bir köy haline geldiğinden haberin yokmu. sivas koskoca büyük bir köy oldu.ne gelişmesi var ne büyümesi. sürekli kan kaybediyor. insanların milletvekillerinden beklentilerinin olması normal değilmi. iktidara 4 milletvekili veriyor her seçimde. bişeyler beklemekl hakkı değilmi. divriği ulu camisini de yapsın korusun her ilçeye baksınlar eyvallah ama aslolan sivas merkezidir. ilçeden sivas merkeze gelen vatandaş gurur duysun.işte benim memleketim desin. sivastan kaldırılan koparılan işyerleri geri getirilse kötümü olur.
hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar hiko58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.06.2011, 15:36   #15
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Geçen dönem Sivas milletvekilleri hiçbişey yapmamıştır. Onlar hakkında Sivasa şunu yapmışlardır diye , veya onları savunan bir cümlemi bulamazsın. Burda durum farklı.
Şu an birçok eski ve yeni milletvekili bilmem ne tatil köyünde tatil yapıyor. Bu adamlar da tatillerini memleketlerinde geçiriyorlar. Yıllardır belki görmediği akrabalarını görüyor. Bu sırada da ilçe ilgili bilgi topluyor. Milletvekilliği süreci başlasın bir yemin etsinler meclise girsinler. O zaman merkeze değil de kendi ilçelerine ağırlık veriyorlarsa hep beraber eleştirelim. Seçim biteli 10 gün olmuş hemen icraat beklemek yanlış olur.
Alt 21.06.2011, 23:11   #16
hiko58
Yiğido
NO AVATAR

hiko58 Şuan hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.07.2015 09:09

Tecrübe Puanı: 686 hiko58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Geçen dönem Sivas milletvekilleri hiçbişey yapmamıştır. Onlar hakkında Sivasa şunu yapmışlardır diye , veya onları savunan bir cümlemi bulamazsın. Burda durum farklı.
Şu an birçok eski ve yeni milletvekili bilmem ne tatil köyünde tatil yapıyor. Bu adamlar da tatillerini memleketlerinde geçiriyorlar. Yıllardır belki görmediği akrabalarını görüyor. Bu sırada da ilçe ilgili bilgi topluyor. Milletvekilliği süreci başlasın bir yemin etsinler meclise girsinler. O zaman merkeze değil de kendi ilçelerine ağırlık veriyorlarsa hep beraber eleştirelim. Seçim biteli 10 gün olmuş hemen icraat beklemek yanlış olur.
tamam gardaş eyvallah. bu sözünün üstüne bişey diyemem. bekleyelim ve görelim. inşallah sizin gibi umut dolu insanların beklentileri boşa çıkmaz. ben hala umutlu değilim. inşallah beni utandırırlar. sivas osmanlıdan bu yana gelişmedi. neden dir bilmem osmanlının bir tane eseri varmı bir bakın etrafınıza gerçi anadoluda hiç yok ama sivas için konuşuyorum. bizim kaderimiz kötü gardaş. yazımız kötü yazılmış. inşallah düzelir.
hiko58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.06.2011, 10:02   #17
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 12:06

Tecrübe Puanı: 650 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Şahsım adına bu seçilen vekillerin hiç birinden Sivas için birşeyler yapacağı konusunda hiç bir beklentim yok, bundan önce giden vekiller ne yaptılar ki, bunların yapacağıda o,
Benim şahsi kanaatim; Sami Aydın beyin siyasi hayatını bitirmeleri için bir oyun oynandı onda da başarılı oldular, şimdiki il başkanı yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olursa hiç şaşırmayın!
Zaten amaç ve hedef oydu, 42 köyü olan bir yöre için iki muhalif partiden iki aday çıkardık her ikiside diskalifiye edildi.
Biz sivaslılar olarak 2007-2011 seçim vaadleri olarak;
1-Satdyum yapılacak
2-Bölge hastanesi yapılacak (Yılan hikayesine döndü, 11 temmuz gelsin bakalım)
hep bu vaadleri dinledik, ikisinide gerçekleştirmediler Sivas adına
Bunun yanında sivastan çeşitli Devlet kurumlarının bölge müdürlüklerini de diğer illere taşıdılar veya kapattılar.

Bunları gördükten sonra benim bu seçilen vekillerden bir sivaslı olarak, sivas adına bir beklentim yok, "salla başını al maaşını" yapmaktan başka halkın vekili olacaklarını sanmıyorum,
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bilgin_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.06.2011, 10:04   #18
bilgin_58
Usta Yiğido

bilgin_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgin_58 Şuan bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2019 12:06

Tecrübe Puanı: 650 bilgin_58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ama tüm bu söylediklerimde ben yanılırım, Sivasımız için güzel şeyler yapılır, bizlerde bu sefer takdir ve teşekkürlerimizi yazarız, İnşallah
bilgin_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar bilgin_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.06.2011, 22:36   #19
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Benim partim ne yaparsa iyidir Benim başbakanım ne derse dorudur.benim vekilim isterse sivası hiç görmemiş olsun sivasımız için calışır diyen tuzu kurular takım tutar gibi parti tuttuğu sürece sivasa hiç bir şey yapılmaz
Alt 23.06.2011, 22:57   #20
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Halk %63 oranında oy vermiş. Milletin iradesine saygı duyulmalıdır.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil