Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.01.2009, 22:48   #1
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 786 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick
Standart Türk'üm Diyenler Bi Okuyun Derim....

Türküm Diyenler artık bişilerin farkına varın buyrun okuyun !!

Türk yani bize millet olarak verilen isim. Bizim kökenimiz orta asyaya dayanıyor bunu hepimiz biliyoruz tarih okuyan arkadaşlar bilir orta asyadaki büyüme şeklimizi dağlışımızı savaşları buralara girmicem biz Çin'e yaptığmız baskıyla Çin Setti'ni ördürdük o set öle bi panikle örüldüki yapımında çalışan asker , işci ve kölelerden ölenleri sete gömdüler bu bilinen bir gerçek belgesellerinde izlediğim bi olay çünkü korkuyolardı biz orta asyada tek hükümdardık ama kadın düşkünlüğü yüzünden Çin'in çok basit bi oyununa geldik iç savaşla dağıldık. Sonra geldik Osmanlı'ya yanlış bi yönetim biçmiyle sonunda Osman'lıda vatanı satmak istedi ki İstanbul'u alışımızı falan anlatmıcam o gemileri karatan yürütüşümüz tarihin en büyük stratejik hareketleri ilk düzenli ordu Yeni Çeriler ünlü Türk Hilal taktiği gibi detaylara girmiyorum Osman'lı satıldığında himaye altına girip köle olcaktık anneniz babanız artık İngilizmi olurdu , Yunanmı yada Fransız , Rus bilmem Yahudi ama olmadı ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tek başına hem vatanı satan padişahlarla hemde düşmanlarla çatışarak Samsuna çıktı ve Cumhuriyetimizin temel taşını attı ve yaptığmız savaşlar sonunda verdiğmiz şehitlerin kanıyla bayrağmızı renklendirdik sancağmız Ay ve Yıldız oldu ve Atamız bu vatanı bize armağan etti ve sadece korumamızı istedi bizim değerlerimizi ama şu bi gerçek Çin'den hatırlayın biz savaşı bilen bi toplumuz ama en büyük zayıflığmız içimizde hemen birbirimize düşman oluyoruz ya soruyorum size TÜRK'ün TÜRK'den başka dostumu var koca dünya düşman bize !!! ama ne yaptılar Tv programları , İnternet , Moda , Eğtim gibi toplumu yönlendiren geliceğini çizen noktalardan bizi yıprattılar günümüze bakın çocuklar internet cafe bağımlısı ! Tv programları ahlakımızı 2 paralık yaptı son 2 ayda 8-15 yaş arası 10 dan fazla kıza tecavüz haberi izledim ! eğtim desen görünen köy klavuz istemez kısacası benliğmizi unuttuk !! kim olduğmuzu !!! bunun nedeni onlar böle istedi çünkü hazırlanıyolar ne kadar yozlaşırsak ne kadar bağlarımız koparsa o kadar güçsüz olcaz ve zamanı geldiğinde son 1 kere daha denicekler bu cennet vatanı almayı o zaman eminim gerçek TÜRK'ler kanlarının son damlasına kadar savaşırken beyni yıkanan kardeşlerimizde kaçıcak delik arıcak !! özenti olmayın benliğnizi unutmayın neye özenceksiniz ? zaten dünyada gelmiş geçmiş en şanlı toplumuz İslamiyeti koruma görevini HZ. Peygamber bize bıraktı !! hanginiz okudu tarihi !kaldıki biz bunu bile yapamıyoruz Alevi - Suuni kavgası ne ! bu siyasi bi tartışmaydı 4 halife döneminde dönemin cahil zihniyeti ve HZ.Peygamberin yokluğunda yaşanan boşluktan oluştu müslüman müslümana düşman olmaz kaldıki dinin siyaseti olmaz Kürt-Türk bu ne ? Kürt=PKK'mı ? asla ! o PKK ' nın yarısı TÜRK yarısı KÜRT yarısı Hıristiyan yarısı Yahudi ama arkasını siz biliyosunuz sonuç olarak biz TÜRKÜZ , TÜRK geldik , TÜRK gideriz benm sancağımı yere indiricek adam daha doğmadı ! Ama isteğim şu kendi içinizde savaşmayın sokakta gördüğnüz herkeze kötü gözle bakmayın bizim bizden başka ne dostumuz ne müttefiğmiz ne kardeşimiz var okullarda birbirinizi bıcaklıcanıza okuyun bilinçlenin sokakta dilenceğnize çalışın ! cafelerde chat yapıcağnıza açın interneti araştırma yapın boş hayaller peşinde koşmayın ! bu ülkenin çalışan insanlara ihtiyacı var özenti olupta kendinizi ciğeri 5 para etmez insanlara kanıtlamaya çalışmayın 17 yaşımdayım en kötü alışkanlığım spor ve tarih araştırmak kendimi ispatlamak için sigara içmedim boş kavgaya girmedim kimseye yan gözle bakmadım kardeşe kardeş , düşmana düşman oldum ben bu yaşta bu kadar bilinçliyim de ah sizler ... Artık bişiler yapalım 7 den 70'e herkesin çok sorumluluğu var aslında Türkiye bu olmamalı dünyaya hükmeden milletin hali bu olmamalı ! Ah bi tarihinizi kabullenseniz bi sirkelenseniz hep birlikte çalışsak emin olun tekrar eski gücümüzü toplarımz ne AB ne İMF'ye ihtiyacımız olur ! biz bize yeteriz düne kadar onlar yoktu Ata'mız İMF'den mi para aldı kurdu bu vatanı ? AB'mi Çanakkalede müttefiğmizdi Çaktınız mı şimdi mesajı NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!!!

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?

Konu yerliturkuaz tarafından (07.01.2009 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Düzeltme
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2009, 23:18   #2
harbikiz58
Usta Yiğido

harbikiz58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

harbikiz58 Şuan harbikiz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2012 22:37

Tecrübe Puanı: 651 harbikiz58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Türk'üm Diyenler Bi Okuyun Derim....

TÜRKÜN TÜRKDEN BASKA DOST YOK
GAVURDAN DOST DOMUZDAN POST OLMAZ

YASASIN TÜRKIYE CUMHURIYETI
NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

PAYLASIM ICIN TESEKKÜRLER
harbikiz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2009, 23:31   #3
Merkez_Alperen
Usta Yiğido

Merkez_Alperen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merkez_Alperen Şuan Merkez_Alperen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.09.2012 11:23

Tecrübe Puanı: 629 Merkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOKMerkez_Alperen FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ey iman edenler! Mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin; (bunu yaparak) Allah'a, aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz? [ân-Nisa 144]

Şüphesiz ki kâfirler sizin apaçık düşmanlarınızdır. [ân-Nisa 101]

Ey iman edenler! Yahudileri ve nasranileri (hristiyanları) dost edinmeyin. Zira onlar birbirlerinin dostudurlar. Her kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez. Kalblerinde hastalık bulunanların: “Başımıza bir felâketin gelmesinden korkuyoruz” diyerek onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah bir fetih yahut katından bir emir getirecek de onlar, içlerinde gizledikleri şeyden dolayı pişman olacaklardır. [âl-Mâ’ide: 51,52]
Alt 07.01.2009, 23:47   #4
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 18:32

Tecrübe Puanı: 634 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

HANGİ PADİŞAH VATANINI SATMIŞ KARDEŞİM AYDINLATIRMISIN BİZİ...KONUYU YAZAN ARKADAŞ

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 11:03   #5
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1065 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Harika bir konu paylasmissin , sagolasin , içimizdeki kendini bilmezler yuzunden boyle durumlara dusmedik mi ? artik gençlerimiz ne tarihini ne dilini nede dinini biliyor , özenti almis basini gidiyor ! Allah islah etsin ve Kendimize gelmenin zamani geldide geciyor ...
Bizim YAradandan baska dostumuz yoktur , Rabbim vatan askini islam askini eksik etmesin yuremizden ...
Alt 08.01.2009, 11:07   #6
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 703 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
yerliturkuaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Türk yani bize millet olarak verilen isim. Bizim kökenimiz orta asyaya dayanıyor bunu hepimiz biliyoruz tarih okuyan arkadaşlar bilir orta asyadaki büyüme şeklimizi dağlışımızı savaşları buralara girmicem biz Çin'e yaptığmız baskıyla Çin Setti'ni ördürdük o set öle bi panikle örüldüki yapımında çalışan asker , işci ve kölelerden ölenleri sete gömdüler bu bilinen bir gerçek belgesellerinde izlediğim bi olay çünkü korkuyolardı biz orta asyada tek hükümdardık ama kadın düşkünlüğü yüzünden Çin'in çok basit bi oyununa geldik iç savaşla dağıldık. Sonra geldik Osmanlı'ya yanlış bi yönetim biçmiyle sonunda Osman'lıda vatanı satmak istedi ki İstanbul'u alışımızı falan anlatmıcam o gemileri karatan yürütüşümüz tarihin en büyük stratejik hareketleri ilk düzenli ordu Yeni Çeriler ünlü Türk Hilal taktiği gibi detaylara girmiyorum Osman'lı satıldığında himaye altına girip köle olcaktık anneniz babanız artık İngilizmi olurdu , Yunanmı yada Fransız , Rus bilmem Yahudi ama olmadı ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tek başına hem vatanı satan padişahlarla hemde düşmanlarla çatışarak Samsuna çıktı ve Cumhuriyetimizin temel taşını attı ve yaptığmız savaşlar sonunda verdiğmiz şehitlerin kanıyla bayrağmızı renklendirdik sancağmız Ay ve Yıldız oldu ve Atamız bu vatanı bize armağan etti ve sadece korumamızı istedi bizim değerlerimizi ama şu bi gerçek Çin'den hatırlayın biz savaşı bilen bi toplumuz ama en büyük zayıflığmız içimizde hemen birbirimize düşman oluyoruz ya soruyorum size TÜRK'ün TÜRK'den başka dostumu var koca dünya düşman bize !!! ama ne yaptılar Tv programları , İnternet , Moda , Eğtim gibi toplumu yönlendiren geliceğini çizen noktalardan bizi yıprattılar günümüze bakın çocuklar internet cafe bağımlısı ! Tv programları ahlakımızı 2 paralık yaptı son 2 ayda 8-15 yaş arası 10 dan fazla kıza tecavüz haberi izledim ! eğtim desen görünen köy klavuz istemez kısacası benliğmizi unuttuk !! kim olduğmuzu !!! bunun nedeni onlar böle istedi çünkü hazırlanıyolar ne kadar yozlaşırsak ne kadar bağlarımız koparsa o kadar güçsüz olcaz ve zamanı geldiğinde son 1 kere daha denicekler bu cennet vatanı almayı o zaman eminim gerçek TÜRK'ler kanlarının son damlasına kadar savaşırken beyni yıkanan kardeşlerimizde kaçıcak delik arıcak !! özenti olmayın benliğnizi unutmayın neye özenceksiniz ? zaten dünyada gelmiş geçmiş en şanlı toplumuz İslamiyeti koruma görevini HZ. Peygamber bize bıraktı !! hanginiz okudu tarihi !kaldıki biz bunu bile yapamıyoruz Alevi - Suuni kavgası ne ! bu siyasi bi tartışmaydı 4 halife döneminde dönemin cahil zihniyeti ve HZ.Peygamberin yokluğunda yaşanan boşluktan oluştu müslüman müslümana düşman olmaz kaldıki dinin siyaseti olmaz Kürt-Türk bu ne ? Kürt=PKK'mı ? asla ! o PKK ' nın yarısı TÜRK yarısı KÜRT yarısı Hıristiyan yarısı Yahudi ama arkasını siz biliyosunuz sonuç olarak biz TÜRKÜZ , TÜRK geldik , TÜRK gideriz benm sancağımı yere indiricek adam daha doğmadı ! Ama isteğim şu kendi içinizde savaşmayın sokakta gördüğnüz herkeze kötü gözle bakmayın bizim bizden başka ne dostumuz ne müttefiğmiz ne kardeşimiz var okullarda birbirinizi bıcaklıcanıza okuyun bilinçlenin sokakta dilenceğnize çalışın ! cafelerde chat yapıcağnıza açın interneti araştırma yapın boş hayaller peşinde koşmayın ! bu ülkenin çalışan insanlara ihtiyacı var özenti olupta kendinizi ciğeri 5 para etmez insanlara kanıtlamaya çalışmayın 17 yaşımdayım en kötü alışkanlığım spor ve tarih araştırmak kendimi ispatlamak için sigara içmedim boş kavgaya girmedim kimseye yan gözle bakmadım kardeşe kardeş , düşmana düşman oldum ben bu yaşta bu kadar bilinçliyim de ah sizler ... Artık bişiler yapalım 7 den 70'e herkesin çok sorumluluğu var aslında Türkiye bu olmamalı dünyaya hükmeden milletin hali bu olmamalı ! Ah bi tarihinizi kabullenseniz bi sirkelenseniz hep birlikte çalışsak emin olun tekrar eski gücümüzü toplarımz ne AB ne İMF'ye ihtiyacımız olur ! biz bize yeteriz düne kadar onlar yoktu Ata'mız İMF'den mi para aldı kurdu bu vatanı ? AB'mi Çanakkalede müttefiğmizdi Çaktınız mı şimdi mesajı NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!!!
padişahlar vatanı satmadılar satıldılar bunu boyle bilelim ...ben türküm fakat osmanli türküyüm

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 11:09   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1164 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
çılgın_türk Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
HANGİ PADİŞAH VATANINI SATMIŞ KARDEŞİM AYDINLATIRMISIN BİZİ...KONUYU YAZAN ARKADAŞ
Takma adın olan Kitabı okursan öğrenirsin...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 11:16   #8
HaKaaN
Usta Yiğido

HaKaaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaKaaN Şuan HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.05.2015 01:29

Tecrübe Puanı: 703 HaKaaN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ALLAH'IN BİR KULUNUN YAZDIGI KITAPA İNANANLAR RABBİMİN YAZDIGI KİTABI NEDEN GORMEZDEN GELİRLER ACABA

ÖLüMüDe ÖLDüReN RaBBe...SeCDeLeR OLSuN.....
HaKaaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 12:39   #9
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2152 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
yerliturkuaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

OSMANLI VATAN SATMADI
ATATÜRK TEK BAŞINA DEĞİL SON OSMANLI PADİŞAHI VAHDETTİN VE VATANSEVERLERLE BİRLİKTE ZATEN VAR OLAN VATANIN SINIRLARI YENİDEN ÇİZİLDİ
TÜRK ÜN TÜRK TEN BAŞKA DOSTLARI ELBETTEKİ VAR KURTULUŞ SAVAŞINDA ORTA VE UZAK DOĞU ÜLKELERİ KÜRTLER ÇERKEZLER LAZLAR ERMENİLER AZERİLER TÜRKMENLER RUMLAR ÜLKEMİZDE YAŞAYAN TÜM AZINLIK TOPLULUKLARI BİZE YARDIM ETTİLER
BAHSETTİĞİNİZ TECAVÜZ AHLAKSIZLIK VB OLUMSUZLUKLAR YERYÜZÜNDE VARDI BUNDAN SONRADA OLACAK BİZE DÜŞEN BUNLARI EN AZA İNDİRMEK
KATILIYORUM ÖZENMEYİN KENDİNİZ OLUN
IMF AB VB TOPLULUKLAR DÜNYANIN GERÇEĞİ KÜRESEL BİR DÜNYA ARTIK BUNLARI YOK SAYAMAYIZ
NE MUTLU KÜRDÜM DİYENE NE MUTLU ERMENİYİM DİYENE NE MUTLU AZERİYİM DİYENE NE MUTLU RUMUM DİYENE NE MUTLU ÇERKEZİM DİYENE
ETNİK AYRILIKLAR OLMADAN NE MUTLU TÜRKİYE LİYİM DİYENE HERŞEY TÜRKİYE İÇİN DİYENE

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.01.2009, 13:14   #10
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 18:32

Tecrübe Puanı: 634 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben okudum öğreneceğimi öğrendim sen açıklasana hadi hangi padişah nereyi satmış da bizde yeni bişey öğrenelim...

o kitabı yazan adam tamamen sol düşünceye göre yazmıştır kitabın içinde bir sabah namazını koca ordunun beraber kılıp sonra hep birlikte savaşa gittiği neden yazmamış ...

yani arkadaşlar lütfen olaylara ideolojik bakmayın bazı insanların yazdığı kitaplarla gerçek olayları karıştırmayın ... tarih bazı insalar için yorumdan ibaret olabilir ama gerçekler gün gibi ortadayken atalarınıza bu denli kötü bir açıdan bakmanız ne acı ....

elinizden gelse ergenekon suç örgütünü savunacaksınız o kadar delil varken o kadar sol düşünceden insanı öldürmüşlerken maraş madımak konya gibi olayları düzenledikleri biliniyorken ayrıca pkk yı destekledikleri açıkken .... sonra da gelip padişahlarımız hakkında bu şekilde konuşmanız çok acı bir tablo...

çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil