Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİGARAYI BIRAKMAK - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Sağlık
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sağlık Sağlımıza dair bilgiler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.06.2009, 00:37   #11
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 14:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: SİGARAYI BIRAKMAK

Bırakmak isteyenler için güzel bilgiler, yazının sonunda kahramanın tekrardan başlaması da iyi örnek olmamış. Bırakmak isteyenlere kolay gelsin.
Haramsa yakıyorum, değilse içiyorum

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Ertugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.06.2009, 00:44   #12
bahar5834
Usta Yiğido

bahar5834 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahar5834 Şuan bahar5834 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.05.2010 00:10

Tecrübe Puanı: 1235 bahar5834 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

darisi bize inş sigaranin yuzunden evimde hasta var en iyi ben biliyorum ama gene içiyorum inş bir gun birakicamm........
Alt 12.06.2009, 00:46   #13
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Ben 35 sende günde ortalama 2 paket içerken bıraktıysam sizlerde gayet güzel bırakabilirsiniz

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 12.06.2009, 00:47   #14
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 23:41

Tecrübe Puanı: 947 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ertugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bırakmak isteyenler için güzel bilgiler, yazının sonunda kahramanın tekrardan başlaması da iyi örnek olmamış. Bırakmak isteyenlere kolay gelsin.
Haramsa yakıyorum, değilse içiyorum
Keyifçi insanım , sigarayla tanışmamız bundan tam 15 yıl önceydi , Hiç içmeseydim belki daha iyi olabilirdi. Pişman değilim sigarayı kimseye tavsiye etmiyorum ama içerken keyif alıyorum. Keyifsiz 50 yıl olacaksa ömrüm varsın olmasın keyifli 40 yılı 50 yıla değişmem. )
qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar qio'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.06.2009, 00:49   #15
ONuR
Usta Yiğido

ONuR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ONuR Şuan ONuR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.05.2012 18:33

Tecrübe Puanı: 779 ONuR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bende bırakamıyorum Üstüne bitanede yakıyorum şuan.Ama yalan yok,yemekten sonra tok karına çayla veya kolayla beraber cok güzel gidio
ONuR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ONuR'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.06.2009, 07:32   #16
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sigaranın sağlığı ne derece etkilediği, hatta ölüme sürüklediği bilindiği halde neden insanlar sigara içmekten geri durmuyor? Sigara içenlerin azalması şöyle dursun neden bile bile insanlar sigaraya başlıyor?

Sigara içenlere ve onların yakınlarına sorduğumda geneli bu illetin 'stres atmak' için kullanıldığını söylüyor. Peki ama stres atmanın başka bir yolu yok mu? Sigara kullananlar streslerini böyle atıyorsa sigara kullanmayanların hepsi stresli mi oluyor yani?

Elbette sadece stres atmak için başlanmıyor sigaraya. Sigara içmeye özellikle genç yaşlarda özenti ve merakla başlanıyor. Bu özentiye de genelde arkadaş etken oluyor. İzmir ili lise öğrencilerine yapılan bir ankette

"Sigarayı deneme ya da başlama nedeniniz nedir” sorusuna, öğrencilerin %52.6’sı merak, %36.2’si özenti, %11.3’ü ise bunların dışındaki çeşitli nedenleri belirtmişlerdir. (bkz:torksdergisi/Bulgular)

Görüldüğü üzere sigaraya daha çok merak ve özentiyle başlanıyor. Peki bunun önüne geçmek için neler yapılmalı? Ya da neler yapılmamalı?

Dikkat ettiniz mi herhangi bir filmde muhakak sigara içen bir adam oluyor. Sanki sigara içememek bir eksiklik. İyi olsun kötü olsun her adamın elinde bir sigara! İyi adamın da elinde sigaranın olması çocukların sigaraya özenmesine neden olabilr. Gerçi RTÜK onun da çaresini buldu. Yoksa daha mı dikkat çekici oldu orasını henüz kestiremedim.Bilindiği üzere RTÜK "Alkol, tütün ürünleri ve uyuşturucu madde kullanımını özendirici türde yayın yapılmaması” kararı almıştı. Artık sigara içen bir insanı görüntüsü kapatılıyor filimlerde. Fakat komik bir durum var. Sigara içecek olan zat sahnede sigarasını çıkarıyor, cebinden çakmağını, kibritini neyse çıkarıyor, ağzına doğru götürüyor, ağzına sigarayı koyduğu anda sigaranın üzerine buzlu cam gibi bir görüntü geliyor. İşin tuhaf yanı yalnızca sigarayı içerken sansür konuyor. Sigara elindeyken masanın üzerindeyken sansür yok. Bunu da elimize gözümüze bulaştırmışız yani.

'Gerçek Kesit' diye bir program vardı bir zaman, şimdilerde var mı bilmiyorum. Gazetelerdeki olayların canlandırmaları yapılırdı bu programda. İşte bu programdaki canlandırmalarda hususi oturur sayardım. Kaç kişi, kaç kez sigara içecek diye. İnanın sadece bir sahnede en az 5 kez sigara yakıldığını biliyorum. Yahu ne gerek var o kadar göstermeye. Tüttüren tüttrene olmazki canım biz de pasif görücü oluyoruz sonra Hadi bizi geçtim sigara kullanan birinin sigarasını yeni söndürmüş olmasına rağmen o görüntüler sonrasında tekrar yakmasına sebep olunuyor. Bunu da dayımda görmüştüm. Kendisi malesef ki sigara kullanıyor. Ve 'Elimde değil su gibi bir şey işte. Nasıl ki kana kana su içen birini görürsen su içesin gelir, benim de sigara içen birini gördüğümde sigara yakasım geliyor' demişti.

Ahhh ahh ne desem bilmem ki. O kadar sigarayı bırakma yöntemleri anlatılıyor, bir sürü kurluş destek oluyor. Ama onlar geri adım atmıyorlar.

Ne desek boş galiba... Boşuna mı yazdım şimdi bunca şeyi

Heyyy sennn!! Bu yazdıkalrımı sigaranı tüttüre tüttüre mi okudun yoksa? Aşağıdaki resmi sana armağan ediyorum

tam bana hitap etmiş ah bi bırakabilsem
Alt 12.06.2009, 12:28   #17
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sigaranin Zararları Sigaranın Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Nikotin Bağımlılığı ?
Sigara Bağımlılığı (Neden Bağımlı Oluruz?)

1 sigara, yaklaşık 0.8 gr tütün ve 9-20 mg. nikotin içermektedir. Sigara içen kişi bunun yaklaşık %10'unu absorbe eder. 10-20 sn. içinde beyne ulaşan nikotin burada dopamin dediğimiz bir kimyasalın seviyesinde artışa sebep olur. Bu madde, çok hayati ihtiyaçlarımızı giderdiğimizde (su içmek, yemek yemek gibi) bizi rahatlatan ve haz veren bilgi akışını beyin hücreleri arasında sağlayan kimyasaldır. Her sigara içtiğimizde nikotin beynimizde aynı yolu tetiklediği için haz hissederiz. ve diğer tüm madde bağımlılıklarında olduğu gibi vücudumuzun adapttasyonu sebebiyle her seferinde aynı hazzı hissedebimek için daha çok sigara içmemiz gerekir. Böylece bağımlı oluuruz. Oysa vücudumuza giren toksik (zehirli) bir maddedir. Merkezi sinir sistemi ve çevresel sinir sitemine zarar verir. Üstelik sigara vasıtasıyla binlerce zararlı ve
kanserojen madde daha alırız. Nikotin ayrıca, Böbreküstü bezlerinden adrenalin salınımını uyarır. Bu nedenle kan basıncı, solunum ve kalp atışları hızlanır. Glukoz salınımına yol açtığı için kan şekeri seviyesi yükselir. Kimyasal yapısı beyinde sinir hücreleri arasında bilgi akışını sağlayan asetilkolin'e benzediği için bu maddenin alıcılarını uyarır. Asetilkolin, kalp atış hızını ayarlamada, hafıza oluşumunda ve uyanıklık halini sağlamada etkili bir kimyasaldır. Beynin asetilkolin varmış gibi davranması zamanla normal işleyişini bozar ve değiştirir. Sigara insanda 2 türlü bağımlılığa neden olmaktadır. Bunlar psikolojik ve fizyolojik bağımlılıktır

Alt 12.06.2009, 14:11   #18
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

kafaya koydum 25 yıllık tütüne elveda demeye kendimi hazırlıyorum
Alt 10.12.2011, 02:21   #19
serhat_58
Usta Yiğido

serhat_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhat_58 Şuan serhat_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2016 14:48

Tecrübe Puanı: 1134 serhat_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ilk sigarami 11yasinda ictim, 17yasinda basladim ve halen iciyom, 1paket bana 2gün gidiyor
Alt 10.12.2011, 08:21   #20
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Aradaki farka bir bakın. Soldaki temiz ciğer, sağda ki sigara içilmiş hali.
Ben her zaman söylüyorum, Allah bu vücudu bize eziyet edelim, vücudumuzu hor kullanalım diye mi verdi?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil