Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
TÜDEMSAŞ - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Şirketleri, Sivas Firmaları Sivas' taki Şirketler, Sivasli Şirketler, Sivasli Firmalar

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.11.2008, 12:39   #11
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

doganay Şuan doganay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 01:52

Tecrübe Puanı: 610 doganay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: TÜDEMSAŞ

Arkadaşlar merhaba;

Forumumuzda, TÜDEMSAŞ ta proje veya imalat grubunda çalışan arkadaşlar varmıdır? Tren imalatında bazı proje ve imalat iyileştirmeleri ile ilgili proje çalışmalarım var. Bu konularda bilgi alışverişinde bulunmak istiyorum.

Bu arada TÜDEMSAŞ hala UYUYAN BİR DEV...

Saygılarımla
Alt 08.11.2008, 12:42   #12
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

doganay Şuan doganay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 01:52

Tecrübe Puanı: 610 doganay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Cevap: TÜDEMSAŞ

Alıntı:
yerliturkuaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bir cok kesim ozellistirmeye karsi cikiyor oysa Tudemsas`i ozellestirsek nasil olur en azindan bir nevi ileriye donuk yatirim yapmis oluruz...
Merhaba;

Bence özelleştirme çalışması bu firma için agır olur. Çünkü bu firma Savunma Sanayi amaçlı kuruldugunu okumuştum (MKE - KIRIKKALE gibi).

Ben her zaman söylerim. Bana göre TÜDEMSAŞ UYUYAN BİR DEV...

Saygılarımla
Alt 07.02.2009, 01:51   #13
vedat58
Yeni Yiğido

vedat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vedat58 Şuan vedat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.12.2010 23:28

Tecrübe Puanı: 0 vedat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: -->: TÜDEMSAŞ

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar tüdemsaşa sahip cıkalım olumsuz mesajlar yazarak yukardakilerin aklına iş düşürmeyelim zaten önümüzde dikim evi örneği var elleri cebinde geziyorlar ne demek ordaki işci karedşlerimizin nasıl calıştığı bizleri hiç ilgilendirmez bizi ilgilendiren orada halen işcisiyle memuruyla 2000 kişi calışıyor olması buda en az 4000 kişiye ekmek kapısı anlamına gelir halen orta doğunun en büyük fabrikası olması biz sivaslıları gurulandırıyor
abi hakli olmaya haklisinda lütfen gayret etsinler göze batmasinlar oranin müdürü yokmu iscibasi yokmu orda cokmu üretim var orda bilmiyorum ama okuduklarim hic hos degil tür milleti caliskan olmalidir
vedat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar vedat58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 07.02.2009, 01:53   #14
vedat58
Yeni Yiğido

vedat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vedat58 Şuan vedat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.12.2010 23:28

Tecrübe Puanı: 0 vedat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Serd@r Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben stajımı burda yapmıştım (1994-1995),aslında TÜDEMSAŞ vagon imalatına göre çok daha büyük makinalara sahip zaten bu makinaları satın almamızın ana nedeni ise tank fabrikası olarak düşünülmüş olmasıdır,ancak tank fabrikası yapamıyoruz,vagon imalatındada geçmiş yılların çok ama çok gerisinde kaldı,böyle kıymetli bir yerde iyi bir geliştirme şart çünkü içerisinde bulunan devasa makinalar bir kenarda miyadının dolmasını bekliyor.
eger öyleyse cok yazik ne yapiyorlar bu kadar isci anlamiyorum demekki yan gelip yatiyorlar
vedat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 13.07.2009, 09:14   #15
gizemli77
Yeni Yiğido
NO AVATAR

gizemli77 Şuan gizemli77 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.04.2015 01:16

Tecrübe Puanı: 0 gizemli77 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: TÜDEMSAŞ

Ben Tüdemsaş'ta 1996-2005 yılları arasında İşçi Tahakkuk Şubesinde çalıştım. 1 yıl Tüdemsaş lokelinde kaldım. 3 yıl Bağ-kur sitelerinde oturdum. 4 yıl Kaleardında oturdum ve 1 yıl Demircilerardı mah. oturdum. Cumhuriyet üniversitesi inşaat teknikerliğini bitirdim. Eşim Durdulu köyünden ancak, Eşimin ailesi uzun yıllar Gültepe'de ikamet etmekteler. Ben şu an Sakarya Tüvasaş'ta çalışmaktayım.

Sivas'a en yakın zamanda gelmeyi, köftesinde ve niyazibey(eski adı) bir iskender yemeyi özledim.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu gizemli77 tarafından (13.07.2009 Saat 09:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
gizemli77 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.01.2011, 16:35   #16
duru_58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

duru_58 Şuan duru_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.01.2011 22:55

Tecrübe Puanı: 0 duru_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Tüdemsaş sivasın can damarıdır. Ama böyle bir yerin ticarethane gibi çarşısının ortasında olması tabiî ki hoş değil organize sanayi tarafına taşınması kanımca daha iiyo lur diyorum. Ayrıca bu tip bir fabrika bildiğim kadarıyla türkiyede 2 tane birisi eskişehirde tülomsaş diğeri sivastaki tüdemsaş başka ilde varmı bilmiyorum ? ayrıca eskişehirdeki tülomsaş aynı zamanda devrim otomobilinin yapıldığı yerdir.Bu arabanın yapılmasında sivasın katkısıda büyüktür. Çünkü arabanın motor bloğu tüdemsaşta yapılmıştır. İnşallah AKP ( başbakan) Telekom tedaş , gibi burayı satıp özelleştirmez…
duru_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.01.2011, 18:38   #17
kendalli
Tecrübeli Yiğido

kendalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kendalli Şuan kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 19:44

Tecrübe Puanı: 704 kendalli isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

ben sayin osman yildirimin dusuncelerini destekliyorum, belki onlar isadami olarak rant saglamak maksadiyla soylemis olabilirler ama her ne sekilde olursa olsun burasi temizlenmeli. tudemsas yerlesim bolgesi icerisinde kalmis fabrikadir. biran once tasinip, fabrika bolgesinin belediye tarafindan imara acilmasi gerekmektedir, yeni fabrika yeri kovali yol ayrimi bolgesi olmali. buraya cok fonksiyonlu gelismeye acik agir sanayi kurulmali ve sehrimizdeki istihdam acigi, vasifsiz bos gezenlerin kurslara gonderilerek ihtiyac duyulan yerlere monte edilerek giderilmesi gerektigine inaniyorum...saygilarimla
kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.01.2011, 21:32   #18
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 21:16

Tecrübe Puanı: 627 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
duru_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tüdemsaş sivasın can damarıdır. Ama böyle bir yerin ticarethane gibi çarşısının ortasında olması tabiî ki hoş değil organize sanayi tarafına taşınması kanımca daha iiyo lur diyorum. Ayrıca bu tip bir fabrika bildiğim kadarıyla türkiyede 2 tane birisi eskişehirde tülomsaş diğeri sivastaki tüdemsaş başka ilde varmı bilmiyorum ? ayrıca eskişehirdeki tülomsaş aynı zamanda devrim otomobilinin yapıldığı yerdir.Bu arabanın yapılmasında sivasın katkısıda büyüktür. Çünkü arabanın motor bloğu tüdemsaşta yapılmıştır. İnşallah AKP ( başbakan) Telekom tedaş , gibi burayı satıp özelleştirmez…
Tüdemsaş taşınamayacak malesef..İşin sevindirici tarafı Sivas'a YENİ BİR TÜDEMSAŞ FABRİKASI DAHA YAPILACAK OLMASI...Yeni fabrika Tüdemsaş fabrikasının arazisinin yanına yapılacakmış..Bu Fabrika'da 100 civarında işçinin çalışacağı konuşuluyor...Bu demekki Sivas'ta işsizlerden 100 tanesi daha iş sahibi olacak..Bize de Sivas'a hayırlı olsun demek kalıyor..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.09.2012, 20:12   #19
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşlar tüdemsaşa sahip cıkalım olumsuz mesajlar yazarak yukardakilerin aklına iş düşürmeyelim zaten önümüzde dikim evi örneği var elleri cebinde geziyorlar ne demek ordaki işci karedşlerimizin nasıl calıştığı bizleri hiç ilgilendirmez bizi ilgilendiren orada halen işcisiyle memuruyla 2000 kişi calışıyor olması buda en az 4000 kişiye ekmek kapısı anlamına gelir halen orta doğunun en büyük fabrikası olması biz sivaslıları gurulandırıyor
Sanırım mesajı iyi niyetle yazdınız ama biraz hatalı olmuş. Sizin yazdığınızdan ilk anlaşılan maalesef bana dokunmayan yılan bin yaşasın.
Orası o maksatla kurulmadı. Çok gevşek bir yönetim olması kuvvetle muhtemel ama ona göre tedbir almak da yöneticinin görevidir. Hem vatan millet sakarya diyeceksiniz, sonra da devletin gözbebeği makinaların kurulduğu bir tesiste günde sadece 3 civata somun üretip, yeter bugün çalıştığımız deyip gideceksiniz. Bence bu da bir vatan hainliğidir.
Çalışırsınız, üretirsiniz, yeni birşeyler yapıp ilgi odağı olursunuz ve buna rağmen böyle birşey olursa haklısınız. Ama yan gelip yatıp, her ay maaşları tıkır tıkır alan adamı da savunamam. İnşallah böyle değildir orası diyeceğim amaaaaaa.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil