Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 23.10.2009, 10:33   #1
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1263 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Vekil'e "dayı" dedi,tayini yedi!

Ankara'nın Elmadağ ilçesinde trafikte ters yöne giren milletvekiline "dayı" diye hitap eden polis memurunun görev yeri değiştirildi. 16 Ekim 2009 tarihinde Elmadağ'da yaşanan olayda AK Parti Ankara Milletvetkili Mehmet Zekayi Özcan, otomobili ile ilçe caddesinde ters yöne girdi. İlçe emniyet müdürlüğünün karşısında meydana gelen olay sırasında milletvekilinin yanına giden polis memuru Hüseyin Kaya vekile hitaben "Dayı yanlış yöndesin" diye uyardı. Bu hitap tarzından hoşnut olmayan milletvekilinin konuyu ilçe emniyet müdürlüğüne taşıması üzerine gelişen olaylar sonrası, önce hakkında soruşturma açılan polis memuru Kaya, daha sonra Akyurt'a tayin edildi.

Kaya'nın tayin süreci şöyle başladı: Dayı tartışmasının ardından milletvekili ve polis memuru ilçe emniyet müdürlüğüne giderek konuya ilişkin olarak, burada vekilin aracıyla trafikte ters yöne gittiği için tutanak tutuldu. Hakkında tutanak tutulan milletvekili, 'polis memurunun hitap şeklinden rahatsızlığını' dile getirdi. Milletvekiline dayı diyen polis hakkında soruşturma açılırken, olayın tanığı karakol amiri ve diğer polislerin de ifadelerine başvuruldu.

Konuya ilişkin ifade veren polis memuru Kaya, "Elmadağ'da sivil olarak çalışmaktayım. Üzerimde resmi üniforma yok, ancak telsizim olur. Ters yöne giren milletvekiline elimde telsizle giderek uyardım. Özcan, kendisini milletvekili olarak tanıtmadığı gibi üzerinde de herhangi bir vekil rozeti bulunmuyordu. Kendisi ters yöne girmişti. Kibarca kendisini uyardım. Büyüklerimize bizim geleneğimizde 'dayı', 'amca' diye hitap edilir. Ben de kendisine 'dayı' diye hitap ettim. Ancak kendisi 'Benimle böyle konuşamazsın' diyerek tepki gösterdi. Ben de kendisine 'Dayı dedik, seni büyüğümüz kabul ettik, küfür etmedik, dayak atmadık, hakaret etmedik, dayı demeyerek beyefendi mi demek gerekirdi?' diye kendisine sitem ettim. Gördüğümüz geleneklere göre bu şekilde hitap ettim. Bizler büyüklerimize 'dayı', 'teyze', 'amca' diye hitap ederiz." diye kendisini savundu.

'Dayı' soruşturmasının ardından Elmadağ'dan Akyurt'a tayin edilen polis memuru, 3 çocuk babası olduğunu belirterek, kendisine yapılanın haksızlık olduğunu söyledi.

Haberin kaynağı Cihan haber Ajansı..

Asıl demokratik açılım işte böyle konular üzerine yapılmalı!
Alt 23.10.2009, 10:43   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Vekil'e "dayı" dedi,tayini yedi!

haksızlıkta ne demek haksızlığın babası yapılmış onlar vekil terste giderler terste uçarlar özellik burdan kaynaklanıyor söylediklerini ne güzel sıralamış bunda yanlış olan ne varki görev yeri değişiyor o vekilin doğup büyüdüğü yerde demekki böyle kelimeler söylenmediği için garibine gitmiştir .......

yine iyiki görev yeri değişmiş tam yetkisini kullanmamış ya kullansaydı
yazık çok yazık örnek olarak seçilip yollanıyorlar ama hiçte örnek bi davranış şekli yok........
Alt 23.10.2009, 23:17   #3
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

arsız hırsız ev sahibini bastırırmış..
Alt 23.10.2009, 23:40   #4
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4503 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Milletvekili ve Ankara´da, birilerinin dayisidir kesin,
Alt 24.10.2009, 00:53   #5
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

mutlaka dayısı değilsede dayıları vardır kesinlikle.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)