Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Yıldızeli
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Yıldızeli Yıldızeli İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.05.2007, 11:06   #1
SivasLady
Editör

SivasLady - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SivasLady Şuan SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 SivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz seinSivasLady kann auf vieles stolz sein
Standart YILDIZELI-Subaşı

Sivas iline 95 km, Yıldızeli ilçesine 25 km uzaklıktadır.

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Sadece Susmak İstiyorum...
Yalan İnsanları Kaale Almadan...
Haklıyken Haksız Gözüksem Bile Kendimi Savunmadan...
HUZUR Bulmak İstiyorum Gözlerimi Kapayıp Kimseyi Anmadan...
Sessizliği Dinlemek İstiyorum,Yüzüme Gülüp Arkamdan Konuşulanları Duymadan...

SivasLady isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.05.2007, 08:06   #2
nami
Yeni Yiğido
NO AVATAR

nami Şuan nami isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.07.2009 15:14

Tecrübe Puanı: 0 nami FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart YILDIZELI-Subaşı

sivasa 75 km olup ulaşımı tren ve aynı zamanda sitepize yolu vardır asfalata 10 km dir köyümüz çok güzeldir ama bazı sorunları var yol kanalizasyon gibi
bunlar halledilirse yetkililerce çok menmun olurum yıldızelli ve sivaslı olmaktan
gurur duyyorum
nami isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2007, 12:09   #3
sandal5877
Usta Yiğido

sandal5877 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandal5877 Şuan sandal5877 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.03.2014 06:22

Tecrübe Puanı: 732 sandal5877 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: YILDIZELI-Subaşı

bende komşu köyüme birşeyler yazayım bari dedim subaşı köyü 2 bölümden oluşur demi arkadaşlar köyden cok kişide sivasta esnaflık yapar.
sandal5877 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.11.2007, 22:20   #4
sefil_58
Yeni Yiğido

sefil_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sefil_58 Şuan sefil_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.01.2009 13:05

Tecrübe Puanı: 0 sefil_58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart SİVAS/YILDIZELİ/SUBAŞI KÖYÜ

Köyüm adının Su cok olmasından almıstır 1973 yılında imar iskan bakanlıgı koy hızmetlerı destegıyle Sivas-Samsun Demiryolu hattında Tren istasyonunun oldugu bolgeye yenıden bır köy inşaa edilmistir.tum evler aynı plan projede oldugu ıcın goruntu ıtıbarıyle cok guzeldır.Tren ıstasyonu ıle köy arasında cok guzel bır çam fidanlıgı bulunmaktadır..önceden yaşam köyerde oldugu için nufusu cok kalabalıktı.Tren yolunda Poz adı verılen Raylardaki karları temızlemek amaçlı çalısan sayısı cok fazladır..Bugun 1930 lu 1940 lı dogumlu erkeklerın buyuk cogunlugu demiryollarından emekli işcidir.Köyden kente göç olması sebebıyle nufus azalmıstır,göç genellikle Sivas merkezedir..Okuma oranı oldukca yüksektir..

Köyün yemekleri En onde gelen yiyecegi hingel normalde bu yemek ortaasyadan geldigi bilinmektedir,özellikle çerkeslerin yapmis oldugu
bır yemektir.yapılısı hamuru acıp kareler halinde kesilir onceden hazırlanmıs olan patates veya kıyma konulur muska seklınde katlanır suda hasladıktan sonra uzerıne tereyag dokulup yenilir.ve katmeri çöregi madımak yemegı meshurdur..

Sivas iline 72 km, Yıldızeli ilçesine 25 km uzaklıktadır
köyüm insanlarına ve tüm sivaslı hemşerilerime selamlar
Eklenen Resim Ön ?zlemesi

sefil_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2007, 02:20   #5
yusufsahin58
Tecrübeli Yiğido

yusufsahin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yusufsahin58 Şuan yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.06.2012 15:00

Tecrübe Puanı: 631 yusufsahin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sandalda subasida eli mecbur kavaktan geciyor ne ulasimi olcak ulasimini kavakbeldesi sagliyor. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yusufs@hin.com sandal subasi gelinde kavaklilari gorun gardas
yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2007, 13:01   #6
fertelliyim
Usta Yiğido

fertelliyim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fertelliyim Şuan fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2011 17:21

Tecrübe Puanı: 724 fertelliyim BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Bu Subaşı köyünün Telefon hatlarını biz cekmiştik telefon direkleri tarlaların kenarına ve ya az içine geliyor diye az tartışmadık tarla sahipleriyle ama bazı vatandaşlar vardı isimlerini şimdi hatırlamıyorum onlardan Allah razı olsun Çalışmamız esnasında öğlen yemeklerinde bize yemek veriyorlar çay veriyorlardı bizim şantiye Çobanlı köyündeydi bu sayede zaman kaybı olmuyordu Telefon Santralinide Çobanlı köyüne kurmuştuk Güzel günlerdi konuyu acandanda Allah razı olsun anılarımı tazeledi

Düzeltme: konu yanlış anlaşıldı yıldızeli subaşını bilmem Benim bahsettiğim subaşı Gölova subaşı, Yıldızeli'nide bir an Suşehri olarak algılamam

Konu fertelliyim tarafından (29.12.2007 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Yanlış algılama
fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2007, 14:06   #7
YiGiDo_58_06_nl
Yiğido

YiGiDo_58_06_nl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YiGiDo_58_06_nl Şuan YiGiDo_58_06_nl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.08.2010 19:53

Tecrübe Puanı: 657 YiGiDo_58_06_nl FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: YILDIZELI-Subaşı

Alıntı:
yusufsahin58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sandalda subasida eli mecbur kavaktan geciyor ne ulasimi olcak ulasimini kavakbeldesi sagliyor. [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] yusufs@hin.com sandal subasi gelinde kavaklilari gorun gardas
ben sandalliyim yusuf gardas ne yani devletin yolunadami sahip ciktiniz eli mecbur geciyor derken .ne olmus kavaklilara sandallisida subasilida kavaklisida bir .hepimiz sonucta SIVASLIYIZ.
YiGiDo_58_06_nl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 29.12.2007, 18:50   #8
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4502 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: YILDIZELI-Subaşı

Subaşı küyüne bundan 12 sene önce bir kez bir düğüne gitmiştim sivasa çok uzak ve yolları iyi değildi şimdi sanırım yolları düzelmiştir burdan subaşı köylülerine selamlar
Alt 01.01.2008, 02:49   #9
yusufsahin58
Tecrübeli Yiğido

yusufsahin58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yusufsahin58 Şuan yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.06.2012 15:00

Tecrübe Puanı: 631 yusufsahin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SAKA YAPIYORUZ TABI KARDES MAKSAT MUHABBET OLSUN HESABI KENDINIZE IYI BAKIN YENI YILINIZ HAYIRLI OLSUN
yusufsahin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.03.2008, 22:18   #10
abdullahxv
Yeni Yiğido

abdullahxv - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdullahxv Şuan abdullahxv isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.06.2009 22:40

Tecrübe Puanı: 0 abdullahxv FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

subaşı köyüne selamlar .............................
abdullahxv isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil